Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#54301) Cartmenn válasza F e Z o (#54300) üzenetére


Cartmenn
tag

Hát sajnos így jártam,játék betöltés közben feketén kifagyott a hangal,aztán újraindítva a wn7 logó után mikor az asztalra töltött volna néhány vízszintes pixelcsík csak---csökkentett módon volt kép utána egyszer, de aztán semmi.

(#54302) bozont


bozont
veterán

Na megjött a 4690k és az igazság az, hogy a 4GHz-en járatott FX6100-zal már proci limites volt a legtöbb játék. Ez a kis i5 már alapórajelen is jóval több fps-t produkál sokszor. Például Far Cry 3-ban eddig 50-70 fps volt, most 70-100 és a Rage is szép simán fut, eddig meg sokszor beesett az fps 60 alá. Persze az is igaz hogy eddig minden játékot AA nélkül játszottam, mert azért ez a 270X nem mindig elég rá. Viszont a 3,5 és 4,5 Ghz között már nincs nagy vagy egyáltalán nincs gyorsulás, csak a tényleg proci igényes játékoknál.
Ezzel nem vitatémát akartam megint indítani, csak a tapasztalataimat írtam le. Nagyon régóta ez az első Intel konfigom. Egy 4,5GHz-en járatott FX6300 vagy 8320 is jó szolgálatot tehet, de aki nem tuningol annak inkább egy 3,5GHz körüli i3/i5 az ajánlott egy ilyen szintű vagy erősebb vga-hoz.

(#54303) kovsol válasza bozont (#54302) üzenetére


kovsol
titán

Ezt én megmondtam volna neked már rég. Én FX6100 ról váltottam i5-3570k ra. Az i5 4,2 Ghz körül már a cpu igényes játékoknál(vagy amik csak 1-2 magot használnak) is kiszolgálta a 7870XT -t. Míg az FX6100 am néhol még a korábbi hd6850 kártyámmal is cpu limites tudott lenni, főleg kevés magot használó játékoknál.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#54304) bozont válasza kovsol (#54303) üzenetére


bozont
veterán

Tudtam én eddig is, hogy az Intel erősebb, főleg egyszálas teljesítményben. Csak most már tapasztalatból is tudok beszélni és így más a dolog azért. :)

(#54305) raubisoda válasza bozont (#54304) üzenetére


raubisoda
senior tag

Én is FX8320-rol váltottam sima i7 2600-ra.Fényévek a különbség pedig az FX8320 sem sz@r kategória.Pláne még azok ellenére sem voltam megelégedve a 8320-al,hogy 4400-on volt hajtva. :D

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#54306) Tigi válasza kovsol (#54298) üzenetére


Tigi
őstag

Egyenlőre nem tervezek tuningot az FX6100 miatt mert azt se húzom.
Bár lehet, hogy felteszem 3.8 Ghz-re (4 Ghz-en nem 100%-os a gyenge lap miatt) és akkor adok a 7850-nek is egy kicsit. :)
Gondolkozok egy új win 8.1 64bit telepítésen is csak nem tudom, hogy mennyire lesz használható a win 7 64bit után.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#54307) Sarkadi válasza Tigi (#54306) üzenetére


Sarkadi
tag

Én mernék neki tuningot adni, sőt, kell is! Win 8.1-re pedig szintén váltanék, megszokható a 7-es után, de több program létezik ami a csempés menüjét lecseréli, én is így oldottam meg és olyan, mintha 7-et használnék, csak kissé gyorsabb minden! :K

(#54308) Tigi válasza Sarkadi (#54307) üzenetére


Tigi
őstag

Köszi.
Ha megvan a kari akkor fel is dobom a 8.1-et.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#54309) katt777 válasza Gainka (#54270) üzenetére


katt777
félisten

Az igen. :K "elhadjak" - nincs ilyen magyar szó, de még hasonló sem. Kicsivel több fogalmam van a játékokról, mint neked ;) :P

Steve198310: Teszteltem, vazze! És FPS-t néztem (280X-nek minőségi beállításokkal 4-5FPS, azaz kb. 10% előnye volt a XT-hez képest, ami gyakorlatilag 0, mert nem látod, hogy 45 v. 50), nem MHz-et, mint az idióták. Annak a véleménye meg a legkevésbé sem érdekel, aki minden szart benyal a netről, vagy csak nem képes elolvasni, mi van egy grafikonon, vagy netán alá írva. :DDD Szemlátomást az általam linkelt grafikonokat viszont egyik nagyokos észosztó sem nézte meg. :(((
Sorra olvastam ITT és C topicban is az R9-esek különböző hibáiról, miközben 78x0 karikon egyik sem jelentkezett. :U (kezdjük pl. a BS errorral... :P )

Nemt0m12: Végigtoltam BF4-et Afterburnerrel, tuninggal, 1x DX, aztán Mantle módban is, soha nem okozott problémát. ;) Ha ilyet tapasztaltál, ott user error van.

raubisoda: Ezt a hibát a C profil kézi konfigurálásával elkerülheted. Tegyél minden bővítésre/felülvezérlésre/kiváló minőségre, optimalizálásokat kapcsold ki. Anélkül DX és Mantle is kivághat, drivertől függően. 14.12 hotfixszel nálam működött, 14.12 Mantle dobott ki, 14.11b2 meg DX-ben.

szkink: ASUS-t szerintem sem. Nekem 2 HD4870-ből 3 volt rossz. Nem vicc, a 2. egy ugyanolyan hiba miatt gyárilag javított volt. 1x 1 Sapphire 3870-et kellett gariztatnom fél évesen. Újabbakról én sem hallottam rosszat.

bozont: Csak ezt nem hiszi el nekünk egyetlen FX-es sem, hiába írtuk le 1000X. Mondjuk nálam 6800K-ról váltva nem volt grafikai gyorsulás, de én minden grafikát maxon használtam 1080p, oda meg ezek alá a kártyák alá az is elég alapon.

Sarkadi: Alapból be sem jön a csempe, ha nem érintőképernyőd van. Fel kell tenni egy Classic Start menüt, aztán hadd szóljon, nem kicsit jobb, mint a W7. Nekem csak a jó skinek hiányoznak, W8-hoz az összes nem ér egy kupac szart sem.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#54310) lowzor válasza katt777 (#54309) üzenetére


lowzor
veterán

"Sorra olvastam ITT és C topicban is az R9-esek különböző hibáiról, miközben 78x0 karikon egyik sem jelentkezett. :U (kezdjük pl. a BS errorral... :P )"

Ez sem talált :D
Elég az 1. hsz-t elolvasnod. [link]

[ Szerkesztve ]

(#54311) katt777 válasza lowzor (#54310) üzenetére


katt777
félisten

Tesztelek magam, a hibáknak utánanézek, ennyi. Aki ezt maga nem teszi meg, annak véleménye továbbra sem érdekel. És azt is tudom, amikor valaki azt mondja, tesztelt, az érveiből meg kiderül, hogy valójában nem, csak dumál a semmibe. Tehát nyugodtan hanyagolhatjuk a témát. :R Az én 7870 kártyámon 1x láttam BS-t, azt is a hibás installer okozta. A többi meg olvasható mindkét topicban.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#54312) nanus válasza lowzor (#54310) üzenetére


nanus
senior tag

Talán a "Tahiti" 7870-re gondolt azoknál nem volt gond ,amúgy meg jellemzően a Sapphire 7870 volt elhiresülve erről a hibáról. :F

(#54313) Gainka válasza katt777 (#54309) üzenetére


Gainka
őstag

több fogalmam van a játékokról, mint neked :R :N

Még is tudsz akkora marhaságokat irni :C

(#54314) Steve198310 válasza lowzor (#54310) üzenetére


Steve198310
őstag

Azt hiszem még mindig nem tudja mi a BS. Na de mindegy

Katt777. Legutóbb mikor a FC4-et vetettük össze én a legmagasabb grafikain + 2 él mellett toltam. Ami 35-60 FPS körül járt (Vsync) Ha ki kapcsolom a 2x élt menten 60FPS Fix jött. Akkor hol is van az a 4-5 FPS többlet?
Meg eheted a tesztedet. ha a Vsync nincs bekapcsolva akkor még 80-90FPS-t is megy.

[ Szerkesztve ]

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#54315) katt777 válasza Steve198310 (#54314) üzenetére


katt777
félisten

Nem volt legmagasabb grafika (eleve nem lehet x2AA mellett). :P Nagyon jó a példa egyébként. :DDD Ezért is szoktam mondani, mennyire nem érnek szart sem a neten találhato AA OFF/2X/4X + PX OFF és hasonló lqrt tesztek, főleg, mivel csak egy idióta játszik gyengébb beállítással, mint amire a kártyája amúgy jó lenne.

Far Cry 4 VALÓBAN legmagasabb grafikán 55FPS körül fut 280X-en (még videót is néztem jútyúbon. :P Tuningolt 7870XT-vel 50FPS körül futott. De egyébként is megnézheted, alapból 20% van a két kártya között, miközben az XT gyakorlatilag 13-14%-kal húzható. Sehogy nem jön ki még 10% különbség sem a két kártya között, bármelyik programot nézem, mindenütt a 40-55FPS közötti sávban mozognak, ami játékélményben ugyanaz. És hagyjuk a 3GB-ot, mert a 2GB-os kártya sebességét semmivel nem csökkentette a kevesebb RAM, amihez persze optimalizált játék is kell, de ha egy játék szar, akkor az avval tapasztalható - teljesítményt nem lehet a VGA számlájára írni, ugyebár.

VSync értelemszerűen értelmetlen mind2 kártyán. Ha meg valaki szándékosan torzítja az eredményt (pl. egy min 55 vs. 61 FPS VSync-kel 7870-en 30FPS lesz, 280-on meg 60), akkor legalább ne hivatkozzon az "eredményeire", és ezt mindenkire értem, aki lusta normálisan tesztelni a hardverét.

Azt persze megértem, hogy akik VGA árusítással foglalkoznak, nagyon szeretnék bebizonyítani, mennyivel érdemesebb 70k-ért 280X-et venni egy 40Ks használt XT helyett, aki bedől nekik, magára vessen. :DDD

Gainka: Ha valamit nem értesz meg, attól még nem marhaság. :B

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#54316) kovsol válasza katt777 (#54315) üzenetére


kovsol
titán

Egyébként ha 280x is húzható, innentől kezdve esélye nincs a 7870xt-nek, hogy beérje.

May the Force be with you!

(#54317) katt777 válasza kovsol (#54316) üzenetére


katt777
félisten

Ezt ki vitatta és mikor? :F Ha 75%-kal húzható, akkor meg is éri, mert annyi az árkülönbözet. :DDD Persze, amit olvasni az R9-ek "tuningolhatóságáról" az már egy más kérdés, arról volt szó eredetileg, hogy a topic kártyái közül mit éri meg vásárolni, ráadásul a 280-ak nem is tartoznak ide, csak egyesek szeretnek azzal példálózni. Csak egy újabb mellébeszélés. :((( Bírom egyébként mindig, amikor valaki azzal példálózik, hogy egy majd dupla annyiba kerülő kártya is tuningolható.

Az az alapvető igazság, hogy Full HD-be tökéletesen megfelel egy 7870XT, semmivel nem leszel előrébb, ha veszel egy 280X-et, csak kidobtad a pénzed.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#54318) F e Z o válasza katt777 (#54317) üzenetére


F e Z o
veterán

Nem kötekedésképpen, de szabad megkérdezni akkor, miért cserélted le a 7870 Tahiti-LE karidat egy 2,5x drágább 970-re, ha az is elég volt fhd-ban? :U

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#54319) lowzor válasza F e Z o (#54318) üzenetére


lowzor
veterán

Meg gondolom majdnem hozta is a teljesítményét.
Ennyi erővel...

(#54320) kovsol válasza F e Z o (#54318) üzenetére


kovsol
titán

Pont ugyan ezt akartam én is kérdezni. Amúgy 7870xt egy nagyon jó kártya, de közel se elég mindenre már. Ha szűrőket hanyagolja az ember, és esetleg néhol pár dolgot kicsit vissza vesz a részletességből akkor még egész jó fps értékeket tud produkálni, de maximális beállításokhoz már kevés tud lenni az ereje egyre több helyen. A 7970/280x pedig igen is erősebb kártya, azért mégis csak ott az a teljes erejű Tahiti GPU, és a 3GB 384bit Vram.
Egyébként meg a többlet sebességgel nem arányosan nő az ár, ezt már megtanulhatta volna mindenki. Ha egy lépcsőt akar lépni az ember feljebb jelen esetben az a 280x akkor nem lehet elvárni, hogy pont annyival legyen drágább, mint amivel gyorsabb.

katt777 meg szerintem valami 7870xt fan klubbot alapíthatna, mert akármi van az a kártya az etalon, és mindent ahhoz kell mérni.

Egyébként én is 7870xt ről váltottam egy gtx 970-re.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#54321) CirrMee válasza F e Z o (#54318) üzenetére


CirrMee
addikt

Majd gyün a fiziksszel, meg a sz*r áemdés driverekkel. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#54322) #00137984 válasza katt777 (#54315) üzenetére


#00137984
törölt tag

Akkor jelentkezem ide, mert alacsony élsimitással játszom FHD-n magas beállitások és textúraminőség mellett. Szerintem igy jobb kipminőséget kapok FPS droppok nélkül játszható sebességgel. Igy a CPU erőbe és a 2GB VRAM-ba is beleférek még, mert látványban és teljesitményben átgondolt beállitásokat használok. Melyik tesztet tartanád jónak, amikor tudvalevőleg Nvidia VGA-nak kedvező élsimitást és beállitásokat használnak, hogy beigazolják a 4.5GHz-en járatott i7-et és GTX970-et. No comment...

[ Szerkesztve ]

(#54323) Ano válasza Ano (#54286) üzenetére


Ano
őstag

Hátha esetleg érdekel mást is egy ilyen ...
Sajnos a postaköltség többe fáj mint maga a termék, de legalább kapni és nem kell barkácsolnom! :)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#54324) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Na, megvan a Sapphire HD7850 OC 2GB.
Egyenlőre csak beraktam a gépbe és most arról írok.
Hogyan lehet a leggyorsabban letesztelni a kártyát, hogy minden rendben van e?
Nem szoktam teszteket futtatni csak néha játszani.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#54325) lsc válasza Tigi (#54324) üzenetére


lsc
nagyúr

Használd, aztán ha hiba van majd akkor kell kérdezni hogy mi lehet rossz.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#54326) Sarkadi válasza Tigi (#54324) üzenetére


Sarkadi
tag

Olyan alkalmazáskonál/játékoknál jön elő a hiba (ha van) ami teljesen terheli a kártyát. Csíkozódás, villódzó textúrák stb., tehát a játszás az jó lesz úgymond tesztnek, de csakis stabil driverrel! Ami vagy az Omega vagy az annál kicsivel frissebb 14.502.1002 verziószámú, én jelenleg ezt használom, problémamentesen!

(#54327) Tigi válasza lsc (#54325) üzenetére


Tigi
őstag

Úgy lesz. :R

Sarkadi:
Van fent pár játék majd holnap kipróbálom.
Mondjuk kollégámtól van a kártya és benne megbízok és nem is kell rögtön kifizetni, úgyhogy lesz időm tesztelni. :)
14.12-es Omega van fent és egyenlőre nem tettem fel a win 8.1-et.

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#54328) F e Z o válasza Tigi (#54324) üzenetére


F e Z o
veterán

Egy unigine heaven-t futtathatsz benchmark erejéig, ha gond van a kártyával, az megmutatja. Mondjuk alapórajelen nem hinném, hogy bármi baja is lenne.

H2O über alles!

(#54329) dnightmare


dnightmare
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy olyan problémám, h van egy xfx r9 280x-em, és sokszor produkál kék halált :( Nem ír ki semmit csak apro vízszintes vonalkák jelennek kb 5 centisek, de rengeteg aztán újraindul. Csak játéknál csinálja. Driver a legújabb van fennt, de a régivel is ez a helyzet.Furmarkot futtattam: GPU stress testnél semmi hiba, viszont GPU benchmark preset:1080-nál pár sec után újraindul kék halál nélkül. Asus maximus3 formula, i7-870cpu, 8gb hyperx ram, chieftec-650 táp, Windows 8.1 64 bit. Már win 7 64bit-et visszaraktam, így a vonalkás kékhalál megszünt helyette viszont az a számolós kékhalál jött elő, de olyan kis idö mulva újraindul, h nem tudom elolvasni. Ötletek esetleg? Memóriát teszteltem. Hőmérséklet max 68 fok

(#54330) lowzor válasza dnightmare (#54329) üzenetére


lowzor
veterán

Vegyél vissza először a memória, aztán ha továbbra is csinálja, a GPU órajeléből.

(#54331) dnightmare válasza lowzor (#54330) üzenetére


dnightmare
csendes tag

Gyári órajelen megy minden. Abból miért kéne visszavenni? :D Ráadásul a Gpu garis. Nem szivesen nyúkálnék bele...

[ Szerkesztve ]

(#54332) Apollo_21 válasza dnightmare (#54331) üzenetére


Apollo_21
addikt

Mert csíkoz? te írtad?:D
Jelenség megoldása órajel csökkentés..ha megoldódik ettől akkor nembírja a kártya a gyárilag kiírt órajeleit..tehát mehet gariba.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#54333) dnightmare válasza Apollo_21 (#54332) üzenetére


dnightmare
csendes tag

GPU-t levettem 800mhz-re 1000-ről és végigment a teszt. Akkor gondolom gari :S El akartam kerülni mert nagyon messze van pöst :D . Még egy kérdés: Az gáz h nem kaptam driver cd-t a karihoz? Meg fogják említeni a gari érvényesítésénél? Azt hittem nem jár hozzá csak néztem egy unboxing videót és ott láttam, h igen -.-

(#54334) Apollo_21 válasza dnightmare (#54333) üzenetére


Apollo_21
addikt

Általában minden kis légypiszkot követelnek garikor hozzá, pedig a fele nemkell h gariba megnézzék:D
Hátha szerencséd lesz, és nem egy genyóskodó bolt akinél intézni kell:) Ha i*** akkor én a saját tapasztalatok alapján félnék:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#54335) Steve198310 válasza dnightmare (#54329) üzenetére


Steve198310
őstag

Van egy kékhalál kiolvaso azt is ki próbálnám. Meg mondja mi ömlik össze. Esetleg

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#54336) dnightmare válasza Apollo_21 (#54334) üzenetére


dnightmare
csendes tag

Hiába kukacoskodnak. Sem a számlán, sem pedig a leírásban nem szerepel MAGYARUL, hogy tartalmaznia kellene a driver cd-t :D Erre fogok hivatkozni, ha pedig nem tetszik, akkor fogyasztóvédelem ;)

(#54337) Tigi válasza F e Z o (#54328) üzenetére


Tigi
őstag

Köszi, lefuttattam. :)
Extrémre állítottam 1920x1080-ba lefutott, igaz, hogy nem volt végig folyamatos, de végigment hiba nélkül.
A kártya 64 fokig melegedett úgy, hogy nem halottam, hogy nőtt volna a venti fordulatszáma, mondjuk nálam ez nem jelent semmit mert félig sajnos süket vagyok.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#54338) Tigi


Tigi
őstag

Nem nagyon pörög a topic. :(

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#54339) janihunk


janihunk
senior tag

Üdv adott egy SAPPHIRE R7 260X 2GB GDDR5 OC na most. Olyan probléma van hogy friss windows telepítésre ha megróbálom a Katalist-ot feltenni eljut az illesztőprogram telepítéséig és fekete kép. Se újraindítás nem segít, semmi. Csak ha ujrarakom a win-t. Álltalános Microsoft videókártya. Ezt írja rá. Még garis.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#54340) Balancee válasza janihunk (#54339) üzenetére


Balancee
aktív tag

Szia! W7 friss telepitésnél nekem is fekete kép. Hd7950 es gépnél és r9 270x nél is. W8.1 telepitésnél nincs ez a gond.

[ Szerkesztve ]

Xbox One (Nick: K4R3Hun)

(#54341) janihunk válasza Balancee (#54340) üzenetére


janihunk
senior tag

Nekem 8.1 el csinálja. De alaplapival megy a gép szal csak a Vram lehet a hibás.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#54342) Z10N


Z10N
veterán

Ennek a kartyanak a BS-vel mit lehet kezdeni hazilag (nem akarok RMA-zni).
Ezt olvasom most atfele. TechPU-rol mar szedtem le BIOS-okat, kerdes melyiket flasheljem.

Ui: Supportot erdemes ezzel megkeresni?

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#54343) raubisoda válasza Z10N (#54342) üzenetére


raubisoda
senior tag

Én egy LE-vel szenvedtem sokat.Mind1 milyen bios ha szar a VRM akkor gyufa.

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#54344) Z10N válasza raubisoda (#54343) üzenetére


Z10N
veterán

Amugy a Trixx/Afterburner okozhatja a BS-t? Regebben a Trixx ugyan ilyen hibakat okozott 6850/70-nel (BFBC2)

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#54345) raubisoda válasza Z10N (#54344) üzenetére


raubisoda
senior tag

Sztem AB nem.Nekem legalább is nem csinálta.Azaz mind1 mivel nyomattam trix ab vagy simán mindenképp halál volt.

[ Szerkesztve ]

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#54346) FaTHI


FaTHI
őstag

Srácok lenne egy Ilyen Sapphire 270x -es kari. Azt hallottam a hangja terhelés alatt zavaró. Mennyire gázos ez a tipus?

(#54347) Carvus válasza FaTHI (#54346) üzenetére


Carvus
senior tag

Én nemrég vettem ilyent, bár MSI Gaming-et akartam alapból, de végül jó áron sikerült hozzá jutni egy Sapphire Dual-X-hez. Én is sokat olvastam hogy panaszkodnak a hangjára, de eddig nálam(kopkop) nem hangoskodik szembetűnően, pedig allergiás vagyok az ilyenekre!

(#54348) Pancsermeste válasza FaTHI (#54346) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Én visszasírom az ilyen DualX-es kártyám (hangosság szempontjából). A mostani Asus DCU2 jóval hangosabb, igaz ez más kategória, itt több dolga is van.

-= Pancsermeste® =-

(#54349) worxland válasza FaTHI (#54346) üzenetére


worxland
addikt

Nem húzva használom, játék közben tényleg felhangosodik, de egyáltalán nem vészes.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#54350) Sarkadi


Sarkadi
tag

Én ezt a hangossá válást hosszasabb játszás után úgy orvosoltam, hogy fix 40%-ra raktam a ventiket, így alapjáraton és terhelve is teljesen halk. 45-50%-nál jön elő a hangja.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.