Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#55601) F e Z o válasza meglehet007 (#55597) üzenetére


F e Z o
veterán

Első körön egy újrapasztázás, aztán némi olvasnivaló, jó páran így lőttük be a tahiti-le kártyánkat. :)

H2O über alles!

(#55602) meglehet007 válasza Giot (#55600) üzenetére


meglehet007
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!

Mind a két ventilátor megy.
Terhelés nélkül minimális fordulatszámra visszaszabályozza magát és 45 fokC körüli értékre áll be.
Rebalozást nem tudom mit jelent!

Válaszokat előre is köszönöm!

(#55603) Giot válasza meglehet007 (#55602) üzenetére


Giot
addikt

Ez bizony sok alapon is. Pasztát neki. :)
Reballozás: nagy hőterhelésen a vgan található forrasztások sérülhetnek pld a gpu és a nyomtatott áramkör közti ballok forrasztások Az elégtelen érintkezés miatt a vga elkezd hibázni vagy meg is áll. Ezt orvosolják reballozással gyakorlatilag újraforrasztják a kapcsolódási pontokat. Ehhez speckó gépet használnak. Vagy sütőt :DDD Ez a hiba szokott jelentkezni régi kiöregedő vgaknál is.
Ha valamit rosszul írtam javítsatok ki.

Más: Újrapasztázásnál le szoktátok alkohollal tisztítani a gput? Én eddig csak zsebkendővel letörőltem de van izopropil alkohol. Ki hogy szokta?

[ Szerkesztve ]

(#55604) F e Z o válasza Giot (#55603) üzenetére


F e Z o
veterán

Papírzsepivel átpolírozom a gpu-t meg a hűtő alját, szerintem felesleges neki alkohol.

H2O über alles!

(#55605) M@rdel válasza Giot (#55603) üzenetére


M@rdel
őstag

Reballozás nem csak képhibák esetén kell?
Ha valami elengedett volna, már látható jele lenne.

(#55606) nanus válasza meglehet007 (#55602) üzenetére


nanus
senior tag

Szedd ki a hűtőbordák közül a porcicákat .. :D .(újra pasztázni meg szökő évente egyszer :DDD .).

(#55607) Giot válasza M@rdel (#55605) üzenetére


Giot
addikt

Félreérthető voltam, pontosítok. Ha folyamatosan nagy hőmérsékleten menne a vga jönnének a hibák is előbb vagy utóbb aztán meg lehetne reménykedni hogy egy reballozás megoldja a gondot.

Más: Érdekes ez újrapasztáztam a vga-t phobya hegrease extreme-mel állítólag az egyik legjobb paszta a piacon. (Igen alkohollal megtisztítottam :) ) és valóban hozott 2 max 3 fokot no ez nem is rossz terhelés alatt csendesebb is lett 43% fordulattal 65C környékén tartotta. Aztán betettem a frissen vásárolt hangkártyámat és máris romlottak a hőfokok vagy 4 celsiussal. Aláfűt a VGA nak.

[ Szerkesztve ]

(#55608) F e Z o válasza Giot (#55607) üzenetére


F e Z o
veterán

Egy hangkari minimális hőt termel, mindössze arról van szó, hogy kevesebb friss levegőhöz jut a vga az általa termelt hő bentreked a vga és a hangkártya között és felmelegíti a környezetet.

H2O über alles!

(#55609) Giot válasza F e Z o (#55608) üzenetére


Giot
addikt

Ez is az is. Bár a legtávolabbi slotban van nem túl sok helyet foglal. De fűt még ha nem is jelentős mértékben.
Nem mindegy hogy 25 vagy 21 fokos levegőt szív magára a vga.

[ Szerkesztve ]

(#55610) mihione


mihione
őstag

Nagyon jól sikerült ez a Gigabyte Windforce 3 igaz idle hőmérsékletek de eddig ilyen nekem még sose volt (lehet nem ártott megemelni a gépházat így nem csak dísznek van bent alul a fenti :D
AC Syndicate alatt se ment 60 fok fölé 1.3 fesz 1250 mhz core és 1500 mhz mem frekikkel.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#55611) SaGaIn válasza bepken (#55530) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Hello!

Hasonló esetem van de nem teljesen ugyan ez kb másfél éves kártya Asus 270x DCU2 TOP

Nem teljesen halott alap windows driverrel működik de mihelyt drivert akarok telepíteni megfagy az egész és nem ad ki videojelet. Másik gépbe egy tökéletesen működő R9-280x helyére berakva is megfagy a rendszer és a képernyő elsötétöl csak a háttérvilágítás megy nem ad ki jelet amint betölt a windows. Csökentett módban jó de akkor ugye alap win driverrel megy. Szóval 2d -3d gyorsítás, a magasabb teljesítmény igényű dolgok nem mennek. Én Vrm hibára gyanakszom. Eddig kisebb hibáktól eltekintve működött. utoljára a crimson 15.12 driverrel ment 17-e óta de tegnap előtt este elkezdett fagyogatni. viszaraktam régebbi drivert de uygan az 5 perc után fagyott bármilyen játékot indítottam. Majd egy még régebbi drivert telepítettem de azzal is csak a filmnézés ment játék már fagyott. Majd ma reggel óta már a driver telepítésbe is belefagy. Már kezdetben sem volt gyári órajelen beton stabil néha elszállt ezért downclockolva (1100core és 1375mem (DDR5) ) használtam úgy stabil volt mostanáig. Az a gyanúm hogy a VRM táp előállító része hibásodott meg. A memória hiba nem így jelentkezik. Ha processzor hibás lenne akkor teljesen téglásodott volna. De itt nem ez a helyzet.

A kártya nagyon jól szellőző porszűrős házban volt egy Asus-Z170A és Cheaftec CTG600 társaságában.

Szerintem a crimson driver tette tönkre de ezt bizonyítani is kéne. Másfél évig 5-6 órás game maratonokat is kibírt még nyáron is minden zokszó nélkül. Vagy ha tudok megoldást hogy mit lehetne még kezdeni.

ötleteket várok, a gariztatást elkezdtem de nem vagyok benne biztos a downclockolás miatt kicserlik-e.
A forgalamazón sok múlik tudom.

UI: DDU- drivertörlés és telepítés körön már többszörösen túlvagyok. Driver nem települ már fel egyáltalán. 15-10 béta 15.11.1 crimson 15.12 ket próbáltam. Próbáltam simán windows update-tel de úgysem megy ( WIN10 TH2 (10.586) mind a két gép ( a másik is amiben a 280x van (az hibátlanul megy a novemberi driverrel azt már nem mertem crimsonra frissíteni )

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#55612) CirrMee válasza SaGaIn (#55611) üzenetére


CirrMee
addikt

1.: garanciális hulladékot nem menteni próbálunk, hanem azonnal cserélni
2.: az pedig szvsz VRAM hiba lesz...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#55613) SaGaIn válasza CirrMee (#55612) üzenetére


SaGaIn
senior tag

2.: az pedig szvsz VRAM hiba lesz..

Miért gondolod hogy VRAM hiba? Attól nem szemetes lenne akép? ennél csak akkor van gond ha drivert telepítek, driver nélkül még FHD youtube-ot is tudok nézni minden hiba nélkül 32 biten 1920x1200ba.
A crimson driver előtt kutya baja volt. Hogy miert tettem akkor mégis fel ? Ki akartam próbálni a Fallout4et. ahhoz meg ajánlott volt az új driver. Szépen ráb@xtam.

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#55614) Giot válasza SaGaIn (#55611) üzenetére


Giot
addikt

Szia!
Egyértelmű garancia.
Írod hogy downclockoltad, ettől még simán cserélniük kell. Gondolom nem bios cserével oldottad mega az órajel csökkentést hanem catalystból.
Ha igen ne ölj bele több idôt ideget hagyd hogy kicseréljék a kártyádat. :)

(#55615) python1


python1
veterán

Boldog karácsonyt mindenkinek!
Ez az AMD Crimson meghajtóprogram,képes lenne tönkretenni egy videókártyát? :F

(#55616) nanus válasza python1 (#55615) üzenetére


nanus
senior tag

Neked is Boldog Karácsonyt!

Nem,van a videokártyának hővédelme :DDD (venti alapon marad) de ezt állítólag javíttották. :F
Sokan használják probléma nélkül, sokan meg nem. :R
Felteszed, kipróbálod, és belépsz az egyik táborba. :DD

[ Szerkesztve ]

(#55617) python1 válasza nanus (#55616) üzenetére


python1
veterán

Köszi!
Tegnap feltettem,eddig problémamentesen működik,amúgy elég "szimpatkus" nekem a program.
Venti vezérlést 30%-ra vettem,mert alapon 20%-nál nem kapcsolt be,és a hőfok 50 fok körül mozgott,így 30 fokon megy Idle és a hangját sem hallani. A kari egy Sapphire R7 370

(#55618) AMDaZERG_1


AMDaZERG_1
senior tag

Sziasztok, és kellemes ünnepeket!
Az a problémám, hogy néhány napja vettem egy Gigabyte R7 360 OC 2GB GD5 kártyát, amit elvben videó és fotó kidolgozáshoz használnék. Előtte egy használt ASUS GTX650 volt benne, de az valamitől beadta a kulcsot, mert elkezdet kis kockákat, és csíkozásokat dobálni a képernyőre, így az üzletben erre a Gigabyte-ra cseréltem. Ez teljesen új.
Szóval az első pofon az, hogy az Adobe After Effects a CUDA (nVidia) VGA-t részesíti előnybe.
A második, hogy gondoltam kipróbálom mit tud játékban. BF4 végignyomtam, de volt, hogy nem bíztam az automatikára a hűtést, így maxon fülsüketítő üzemmódban hajtottam, mert szinte végig 70°C felett ment a kártya, és szerintem az nem túl egészséges. volt is, hogy a kép egyszerűen elsötétedett, majd újra indult a gép. Ekkor ráeszméltem, hogy biztos hagyott fent néhány "szemetet" az nVidia driver. Találtam is, amit Display Driver Uninstallerrel le is szedtem. A hőmérséklet ugyanúgy az egekben volt, de végigtoltam a játékot.
Ez a hőmérséklet normális egy ilyen kártyánál? Hagyhatom így, vagy nekem kellene agyalnom mivel tudnám a hűtést javítani? Elég vicces volna, ha már kiadtam érte 39 ezret, tudom, drága volt, de már belefáradtam a rohangálásba, hogy olcsóbban máshol vegyem meg. Eredetileg GTX 750 OC -t akartam, de az eladó ezt javasolta a videószerkesztéshez. Mondjuk ezt sem értem, mert ennek az ATI-nak magasabb a fogyasztása, és szinte egész nap megy a gép. Lehet jobban járnék egy GTX-re való cserével?
A problémák: ventilátor hangja, hőmérséklet. (áram fogyasztása az más)

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#55619) F e Z o válasza AMDaZERG_1 (#55618) üzenetére


F e Z o
veterán

Szerintem a kérdésed itt is tedd fel.

Egyébként nem sok a 70, bár csodát nem kell várni attól a hűtéstől, még úgyis, hogy nem sok hőt termel az a vga. Ha az általad használt program nV-t támogat, miért vettél AMD-t? Ennyi pénzért lett volna már 750Ti is.

(#55620) python1 : Szerintem egy új kártyát nem kellene újrapasztázni.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#55620) python1 válasza AMDaZERG_1 (#55618) üzenetére


python1
veterán

A drverben állítsd be a venti %_os értékét,nekem a Crimson bejött hozzá. Ajánlanám az átpasztázását is,de ha annyira zavaró a jelenlegi hűtésed,tehetsz rá jobbat,ami hidegen és csendben hűti.

(#55621) triklin


triklin
tag

Sziasztok

Adott egy MSI 7870oc (1050/1200). Nincs tuningolva, csak CS:GO val játszok (nemnagyon terheli), viszont most figyeltem rá fel, hogy nem megy csak az egyik ventilátor. Egy 3dmark vantage teszt alatt 79 fokig megy fel a gpu. Ez valami hibásan működő feature (új driver, win10 stb), vagy csak szimplán megmurdált?
Garis még...

Köszi előre is.

(#55622) CirrMee válasza triklin (#55621) üzenetére


CirrMee
addikt

Mivel a driver nem egyesével kezeli, ezért maradt a másik megoldás.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#55623) Milan86


Milan86
tag

Sziasztok adott egy

Sapphire R9 270X videokártya - HDMI kábel - Philips 40PFS6909 TV

Minden alkalommal ha kiakarom a gépről a képet tenni TVre, újra kell a catalystot telepíteni.
Leállítom a gépet és utána eltűnik a TV. Kihúzom a HDMI kábelt és visszadugom akkor sem találja meg, csak újratelepített catalyst oldja meg.
Próbáltam 15.7.1 catalysttal , 15.12vel . Ugyan az a hiba.

Valakinek ötlet uraim?

(#55624) Raki


Raki
aktív tag

Üdv Mindenki!

A napokban vettem észre, hogy a Sapphire HD 7870-es VGA-m egyik ventije nem forog, illetve csak akkor, ha 100%-ra állítom a fordulatszámot manuálisan, sztm a venti motorja adta meg magát én erre tippelek. Így mivel csak az egyik venti hűt eléggé melegszik a cucc, kb. 80 fokos a kártya.
Az a tiszteletteljes kérdésem lenne az itt lévőkhöz, hogy hol tudok ilyen ventilátort beszerezni?

[link]

Természetesen külföldről nem szeretnék rendelni, válaszokat előre is köszönöm... :R

[ Szerkesztve ]

Intel® Core™ i9-10900K @ 5,0 GHz | Asus ROG Strix GeForce RTX™ 3080 Gaming OC 10GB | MSI MPG Z490 GAMING CARBON WIFI | 32 GB G.Skill Trident Z RGB @ 3600 MHz | Seasonic Focus GX 850W | NZXT H710 | NZXT Kraken X73 | MSI Optix MAG322CQRV @ 144 Hz | WD Black SN750 M.2 SSD @ 1TB + HDD

(#55625) nanus válasza Raki (#55624) üzenetére


nanus
senior tag

Miért nem szeretnél külföldröl rendelni ? [link] megoldják helyetted ha szépen kéred.

(#55626) Raki válasza nanus (#55625) üzenetére


Raki
aktív tag

Kösz a linket, sztm érdeklődök ott is, amúgy nem tudom, még sosem rendeltem külföldről, félek ha átvernek akkor buktam a pénzt...

Intel® Core™ i9-10900K @ 5,0 GHz | Asus ROG Strix GeForce RTX™ 3080 Gaming OC 10GB | MSI MPG Z490 GAMING CARBON WIFI | 32 GB G.Skill Trident Z RGB @ 3600 MHz | Seasonic Focus GX 850W | NZXT H710 | NZXT Kraken X73 | MSI Optix MAG322CQRV @ 144 Hz | WD Black SN750 M.2 SSD @ 1TB + HDD

(#55627) raubisoda


raubisoda
senior tag

Ha nem sürgős nekem van egy.De egy HD7870Xt-ben csücsül ami reballra vár.Igazábol egy Myst az de meghalt a ventije és az került be helyette.Ha nem tudom hamarosan javíttatni akkor jelzem neked.

UI: a 2 ágú kell? mert ez az...

[ Szerkesztve ]

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#55628) bobalazs válasza Milan86 (#55623) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

DDU-val szedd le a jelenlegit csökkentett módban majd telepíts egy másik drivert.

(#55629) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Win 10 x64en is működik már a msi gaming app 2015-12-03 óta!

(#55630) Milan86 válasza bobalazs (#55628) üzenetére


Milan86
tag

Szia.

Próbáltam már a 15.7.1es catalystot
15.11est.
15.12est.

HDMI kábelt cseréltem

próbáltam az összes HDMI csatlakozót

Mindenhol, ugyan ez a jelenség van.

Melyik catalystot ajánlod ami jelenleg a legmegbízhatóbb?

(#55631) bobalazs válasza Milan86 (#55630) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

15.7 stabilabb volt nálam mint ez az új crimson driver.
dduval pucold le mindenképpen csökkentettbe mielőtt felrakod, ha eddig nem tetted volna.

(#55632) Giot


Giot
addikt

Pont a Crimson felől akarok érdeklődni érdemes e mert az egyik játék kérné a legfrissebb drivert, de nekem meg nincs nagy bizalmam a crimson felé. Vagy ezzel a legutóbbi 15.12.17 kiadással nincs már olyan komoly gond?

(#55633) Milan86 válasza bobalazs (#55631) üzenetére


Milan86
tag

Most már odáig eljutottam, hogy driver frissítés után indításnál sem látja a TV-t hiába van a HDMI bedugva.

(#55634) pengwin válasza Giot (#55632) üzenetére


pengwin
addikt

Nekem MSI HD 7870-en jobban működik, mint az eddigi WHQL Catalyst.
Vetillátorokat agresszívebben állítgatja, 40-45% közötti fordulatszámon tartja a GPU-t 65 fok körül nagy terhelés esetén, a másik driver hagyta felmenni 75 fok köré a Core Temp-et, 30-35% körüli ventillátor-sebesség mellett. Legalábbis GPU-Z sensor log szerint. Nekem nem tűnt fel, hogy hangosabb lenne a gép.
Majd a VRM és RAM hőmérsékleteket is megnézem, amint előttem lesz a log file jövőre.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#55635) Giot válasza pengwin (#55634) üzenetére


Giot
addikt

Ok kösz! :)

(#55636) jookomak válasza Milan86 (#55633) üzenetére


jookomak
őstag

Próbáld megcserélni a két csatlakozót. Más kártyával szívtam azzal, hogy az egyik az elsődleges, míg a másikat csak win betöltés után látta.

(#55637) Petykemano


Petykemano
veterán

Sziasztok!

Vettem egy Sapphire R7 370 2GB nitro-t.
Ki akartam próbálni, de nem megy.

Alaplap: Asus P7H55, legfrissebb elérhető bios
Táp: FSP Hexa 500W

Beillesztem, bedugom a tápkábelt, bekapcsolom, a venti pörög, de nincs kép. Egyáltalán. (speaker nincs)

Amit próbáltam:
- újra beilleszteni
- ramokat cserélgetni, csak egy modullal indítani
- teljesen áramtalanítani és várni
- biost törölni

Mi a valószínűbb, illetve hogyan tudnám ellenőrizni, mielőtt visszaviszem a kártyát:

a) hogy az alaplap egyáltalán kompatibilis-e a kártyával?
Elvileg a kártya PCIe3 16x-t kér, az alaplap PCIe2 16x-t tud. Ennek elvileg nem kéne kizáró tényezőnek lennie, mert elvileg van visszafelé kompatibilitás, csak legföljebb lassabb

b) hogy táp bírja-e?
Elvileg bírnia kéne, mert 500W a recommended

Persze lehet, hogy a kártya döglött, de reklamálás előtt szeretnék megbizonyosodni, hogy csereeszközök nélkül meg tudok-e bizonyosodni arról, hogy nem korábbi eszközeimben van a hiba?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#55638) Turbolada II válasza Petykemano (#55637) üzenetére


Turbolada II
őstag

A 6 tűs csatlakozó rá van dugva?

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#55639) szivacs1987 válasza Petykemano (#55637) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Ugye a monitort a vga-ba dugtad és nem az alaplapon hagytad?

ui.:
A táp bőven elég.
A pcie2 és 3 oda vissza kompatibilis, csak a lassabb sebességen megy, de ez esetedben még mindig sokkal több, mint amit a vga tud.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#55640) Petykemano válasza Turbolada II (#55638) üzenetére


Petykemano
veterán

A tápból egy szálon jön egy 6+2 és 6 tűs csatlakozó. Mindkét 6 tűs csatlakozóval próbáltam (nem egyszerre), először a különálló 6-ossal.

Az alaplapon nem emlékszem, hogy lenne DVI kimenet. Előző kari egy asus nvidia gt 240 gd3, amit visszatéve újra van kép.

Az r7-esnek van két dvi kimemete, egy szürke és egy fehér, mindkettőre próbáltam rádugni a monitort.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#55641) Petykemano válasza szivacs1987 (#55639) üzenetére


Petykemano
veterán

Lehet ennek köze olyan fogalakhoz, hogy UEFI?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#55642) M@rdel válasza Petykemano (#55641) üzenetére


M@rdel
őstag

Van rajta bios kapcsoló?

(#55643) M@rdel


M@rdel
őstag

Valami ilyen? A R9 380-n rendes kapcsoló van erre.

(#55644) Nuada herceg válasza Giot (#55632) üzenetére


Nuada herceg
őstag

Én ezt nem is értem. Ezeket a Crimson problémákat. Felraktam az elsőt, mihelyt kijött, azóta használom megelégedéssel. Bár én nem vagyok olyan komoly gamer, hogy húzgáljam a gpu órajelet, meg állítsam a venti fordulatszámot és hasonlók. Lehet hogy ahhoz nem jó. Nekem minden alapon van és játszok. :)

Értem a csíziót.

(#55645) CirrMee válasza Nuada herceg (#55644) üzenetére


CirrMee
addikt

Én is használom, 7970 & 270. Alapon soha nincsenek hagyva, viszont (ilyen) gondom sincs a meghajtóval. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#55646) Petykemano válasza M@rdel (#55643) üzenetére


Petykemano
veterán

Ezt a képet és leírást megtaláltam a Sapphire R7 370 gyűjtőoldalán, de ilyen kapcsolót nem találtam a kártyán.

A számlán nem találtam a terméknévben erre utaló szöveget, de a dobozán a terméknévben zárójelben az van, hogy "(UEFI)"

Vajon van nem (UEFI) verzió is, amin van kapcsoló?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#55647) CirrMee válasza Petykemano (#55646) üzenetére


CirrMee
addikt

Gyanítom azért nem találsz, mert ha jól rémlik, nincs a piacon csak UEFI -hez, vagy csak BIOS -hoz készült kártya.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#55648) Giot válasza Nuada herceg (#55644) üzenetére


Giot
addikt

Nekem sem szokott gondom lenni a meghajtókkal, de ezt nem mertem feltenni. Elég komoly hibákról érkeztek hírek.
De ha így áll a helyzet megkínálom a VGA-t vele. :)

(#55649) M@rdel válasza Petykemano (#55646) üzenetére


M@rdel
őstag

Ki kellene próbálni egy másik gépben azt a kártyát!

Jut eszembe, NV driver törölve?
Amd telepítve?

[ Szerkesztve ]

(#55650) Strongkong


Strongkong
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Újabb (számomra) rejtélyt hoztam nektek!
1 hete volt egy áramszünetem, ami gépezés közben ért. Utána a gép bootolt, de pár másodperc múlva újra is indult. Kivettem belőle a videókártyát, úgy az alaplapi kártya adott képet és működött a gép, viszont a táp ventillátora egy idő után zakatolni kezdett. A videókártyát egy másik gépben kipróbáltam, működött, adott képet. Levontam belőle a következtetést, hogy táp probléma. Tegnap vettem egy Corsair VS550 tápot, összeraktam, és láss csodát, indult a gép, használtam 8 órán keresztül gond nélkül.
Ma reggel felkeltem, bekapcsoltam a gépet, eljutott a Windows 7 bejelentkező ablakig, majd hirtelen újraindult. Azután már odáig se jutott el, először a BIOS után indult újra, majd a BIOS előtt. Kivettem a kártyát, visszadugtam alaplapira, és működik a gép.
Összegezve:
Régi táp(LC Power 420W): újraindulás, Új táp(Corsair VS550 550W): 1 napig tökéletesen működött
Videókártya(Asus R7 265): régi táppal nem működött, más gépben működött, új táppal 1 napig működött
Specifikációk:
táp: Corsair VS550
alaplap: GIGABYTE H61M-D2H-USB3
CPU: Intel i5-2500
RAM: 2 x 4GB Kingmax DDR3-1333Mhz
VGA: Asus R7 265
Egyéb: Samsung Evo 830 64GB SSD, Samsung Evo 840 128GB SSD, WD Black 500GB HDD, LG DVD
Szóval valaki tud megoldást erre a rejtélyre? VGA külön megy, gép külön megy, 1 évig mentek együtt a régi táppal, áramszünet, nem mennek, kicserélem a tápot, 1 napig mennek együtt, majd nem.
Köszönöm előre is, ha valaki tud valami megoldást (ami nem a vegyél új gépet :) )
Strongkong

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.