Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23001) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Az Asus DCII-es 7850 kártyák nagyon drágák.

Milyen 2GB-os 7850 modell van még, ami nagyon halk?
Használtan szabad Sapphire-t venni?

üdv
J.

(#23002) ->Raizen<- válasza seederking (#23000) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Jó hogy visszafogja.

" the game will render every frame several times and than re-interperate them into one frame. The most noticable difference is that textures will be a bit smoother and have a bit less noise."

[ Szerkesztve ]

(#23003) Beretvás


Beretvás
addikt

Hali..

BS-nél a hang beakad?? Vagy csak a kép sötétül el?

(#23004) FaTHI válasza GergoHD (#22913) üzenetére


FaTHI
őstag

Ez a hiba volt nalam is.visszavittem a boltba.Sajna nagyon zavaro volt a venti hangja...Sztem ha teheted vidd vissza minel elobb.

(#23005) GergoHD válasza csucsbicep (#22994) üzenetére


GergoHD
tag

+Még egy páran tárgyaltuk az MSI kártyák ventilátor problémáit mert sajnos van köztünk pár hibás darab.

(#23006) Motaba78 válasza Beretvás (#23003) üzenetére


Motaba78
őstag

általában elsötétül a monitor és felpörög fullra a vga venti, reset segít rajt

(#23007) GergoHD válasza FaTHI (#23004) üzenetére


GergoHD
tag

Na most a BF3 terén megoldódni látszik a probléma visszakapcsoltam a vsync-és most nem csinálta még azóta meg küldtek privibe egy két hasznos ventillátorvezérlés tippet.

(#23008) Syz válasza Dealer95 (#22981) üzenetére


Syz
senior tag

Én még soha,egyetlen játékban sem használtam a V-sync-et,semmi értelmét nem látom.Egyáltalán jó ez valamire vagy csak arra hogy jól lehúzza a teljesítményt?A Far Cry 3 közben találkoztam néhány helyen villogó textúrákkal,főleg néhány fa és szikla szokott villogni bizonyos szögben és azt javasolták hogy kapcsoljam be a V-synchet.Hát semmit se változott a dolog de érezhetően lassult a játék úgyhogy ki is kapcsoltam egyből.Amúgy az Ubisoft már az első patchben is akarta ezeket a villogó témát orvosolni de úgy látszik hiába van fent mind a 4 patch,nem sikerült tökéletes megoldani.

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#23009) - = Zk = - válasza Syz (#23008) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Egyáltalán jó ez valamire

igen, jó... pl én nem vagyok oda a vízszintes képtörésekért, amit eme kis genyó orvosol. hát ennyi röviden. örülj neki, hogy nálad erre nincs szükség (Y)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#23010) joysefke válasza Syz (#23008) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Erős VGA-nál nem árt, ha nem max-on pörgeted (ilyenkor nyilván a fogyasztása is magas, ordít a venti), hanem leszabályozod, mennyi legyen a max FPS, ezáltal is csökkentve a fogyasztást.

A mésik amit az előző hosszászóló írt.

[ Szerkesztve ]

(#23011) Arkennys válasza zserbox (#22885) üzenetére


Arkennys
addikt

Na, sok szórakozás után, ami mindenben stabil is marad az a 980/1215 mhz órajelek. Efölött már kékhalál, vagy kifagy (crysis 2 max.edition ultra beállításokkal volt a "tesztprogram" mint javasoltátok is. Többre reméltem felhúzni a dolgokat, de egyelőre úgyis elfogyott a türelmem ehhez a mókoláshoz. :D

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#23012) zserbox válasza Arkennys (#23011) üzenetére


zserbox
őstag

akkor gondolom 1.138V-ot kap a gpu.
amúgy a procid mellett ez is elég lesz.

(#23013) Arkennys válasza zserbox (#23012) üzenetére


Arkennys
addikt

Hát, nem bántottam semmit rajta, akkora feszen van, amit magától kitalált. De akkor szerinted se éri meg feszt piszkálgatni, mert így untig elérte a határát, amennyit még esetlegesen a proci mellett teljesítenie érdemes? (bocs a barokkos megfogalmazásért :N )

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#23014) zserbox válasza Arkennys (#23013) üzenetére


zserbox
őstag

igen valószínű hogy már így is necces hogy kihajtja-e a proci.

(#23015) Arkennys válasza zserbox (#23014) üzenetére


Arkennys
addikt

Rendben, köszi. Akkor hagyom egyelőre békén. :) (az jelent valamit, ha pl heaven benchmark alatt 98% on ment a kártya? vagy mivel az úgyis arra fekszik rá, ezért olyankor hiába lesem? :) )

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#23016) emiki6 válasza Syz (#23008) üzenetére


emiki6
veterán

Ha a monitorod 60 Hz-es, akkor 60 FPS a korlát...
Amúgy tessék utánanézni, én is onnan tudom.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#23017) zserbox válasza Arkennys (#23015) üzenetére


zserbox
őstag

pl crysis 3 vagy farcry3 esetén ahol elég rendesen terheli a cpu-t is a játék lehet hogy nem lesz a kártya terhelése mindig 100%, mert nem tud elég "infót" adni neki a proci.
ha ilyen 97-98 az nem para.

(#23018) Arkennys válasza zserbox (#23017) üzenetére


Arkennys
addikt

Rendben :) Amúgy lejjebb vettem 970-re, röhej, de 980 on nem akart elindulni a left4dead 2 multi :D :D

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#23019) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

Sziasztok!

kérlek nézzétek el a lustaságom, de ezt a ~20k hszt nincs erőm átfutni.

kérdés: 7870es kártyát tervezek venni, melyik gyártó melyik változatát válasszam? gyári hűtést használnám, és lehetőleg legyen halk. (jelenleg ezt néztem ki, de nem ismerem egyik kártyát se. Sapphire ATi Radeon HD7870 2Gb GHZ OC (11199-03-20G))

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#23020) gyuribácsi88 válasza MCGaiwer (#23019) üzenetére

Na ezt gyorsan felejtsd el, és vegyél egy asus-t vagy egy msi-t.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#23021) gyuszaa válasza MCGaiwer (#23019) üzenetére


gyuszaa
őstag

Használd a keresőt.
Írd be a típusok nevét, (msi, asus, sapphire etc..) lapozz a frissebb hozzászólásokhoz és olvasd el a végéig.

(#23022) borkarico válasza Beretvás (#23003) üzenetére


borkarico
aktív tag

hang beakad (loop), sötét kép, csak a reset segít. nekem volt, így tudom milyen :D

Powered by iPhone 14 Pro Max

(#23023) N3gro


N3gro
aktív tag

Erre valaki? Esetleg érdemes még várni a vásárlással, hátha később már alapból adnak játékokat a kártyához?

(#23024) do3om válasza emiki6 (#23016) üzenetére


do3om
addikt

Kivéve a faszopó konzolportok ahol 30FPS-re szinkronizál, rendesen szaggat. :W
Volt xboxom ott is éreztem hogy szaggat a játék :Y

Am konkrétan a dead space 3 amivel nyomom és tetszik is a játék nagyon. 100-200 fps-el megy és ha bekapcsolom a szinkronizációt 30-ra rakja, azonnal észrevenni hogy kezelhetetlen lesz az egész. Csak kikapcsolva 99%-on megy a kártya bekapcsolva (aminek nincs értelme ahogy írtam) ~21%-on.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#23025) Motaba78 válasza N3gro (#23023) üzenetére


Motaba78
őstag

Ezzel a kérdéssel a gyártót hívd fel mikor lesz olyan, itt senki nem jövőbelátó..

Egy ötlet, vedd meg a kártyát és vedd meg a játékot.

(#23026) BomiBoogie válasza N3gro (#23023) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Az adott bolt meg fogja mondani.

(#23027) Speed® válasza do3om (#23024) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Próbáld meg nem játékból, hanem driveről ekapcsolni a VSyncet, elméletileg úgy a Hz értékhez fog igazodni, nem a játék által szabotthoz.

(#23028) raggg válasza MCGaiwer (#23019) üzenetére


raggg
senior tag

Nálam - ahogy tegnap is írtam - egy ASUS darab ketyeg és szerintem elég halk. Nem tudom, hogy a Sapphire mennyivel halkabb/hangosabb, de voltak vele gondok (szintén írtuk korábban), én nem mertem Sapphire kártyát venni.

ragklaatPS

(#23029) emiki6 válasza MCGaiwer (#23019) üzenetére


emiki6
veterán

Az MSI TF3-as nem rossz (halk, stb.), de néhányan írták, hogy az újabbakkal vannak problémák, ->ASUS

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#23030) Motaba78 válasza MCGaiwer (#23019) üzenetére


Motaba78
őstag

egy szavazat a gigára , halk, hűvős, és alapból elég jól meg van húzva(1100Mhz)

60k környékén kapható, ahogy nézem elég jól megy fel az ára, egy hete 58K volt

[ Szerkesztve ]

(#23031) polgi803 válasza Motaba78 (#23030) üzenetére


polgi803
őstag

+1 Giga, vagy Asus (ha van rá keret) ...nekem csütörtökön érkezik a Giga 7870 OC...nyami! :C

(#23032) emiki6


emiki6
veterán

Ha lényeg az olcsóság, akkor sipi85 fórumtárs jó áron adja, bár most valamiért pihen...(jegelte mindet)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#23033) polgi803 válasza emiki6 (#23032) üzenetére


polgi803
őstag

Apevia kolléga Giga 7870-e ajándék árban van most! Én lecsapnám mint a szél! De komolyan! :K

(#23034) HSM válasza do3om (#23024) üzenetére


HSM
félisten

Marha egyszerű a megoldás.... Hagyod kikapcsolva a V-syncet, de a GPU órajelét lehúzod 1000Mhz-ről mondjuk 600-ra, és máris 60% csak a fogyasztás (+alulfeszelhető vastagon, szóval mégtöbb) és a 100-200FPS helyett lesz 60-120.

(#23035) kovsol válasza HSM (#23034) üzenetére


kovsol
titán

Ezt nevezed te egyszerű megoldásnak ? Arról ne is beszéljünk, hogy ez nem is elegáns megoldás. Akkor én már inkább driverben bekapcsolnám a Wait for Vertical Refresh funkciót. Alapértelmezetten "Off, unless application specifies". Külön lehet hozzáadni profilt is csak pár játékhoz és ott beállíthatod neki, vagy fixen engedélyezed.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#23036) HSM válasza kovsol (#23035) üzenetére


HSM
félisten

Nekem sokkal egyszerűbb Ab-ban pár kattinással hozzáadni egy tuning-profilt, mint a CCC mélyén turkálni... Lehet másnak meg ez a bonyolult. :B
Persze, ha kell a V-sync, akkor a te megoldásod (ha működik, mert "erőltetett" ilyesmiknél ez se biztos) a tuti. Az enyémnél viszont semmi "ha" nincs, az tuti működik. :D
A fogyasztást/melegedést meg az én megoldásom is orvosolja. ;)

[ Szerkesztve ]

(#23037) kovsol válasza HSM (#23036) üzenetére


kovsol
titán

Ellenben, míg az én megoldásomat egyetlen egyszer kell megcsinálni, addig a tiedet mindig ismételni kell.
A tied nem ad fix értéket. Abban az esetben ha ténylegesen szükség lenne a plusz erőre, akkor a te esetedben nem elérhető, míg az én megoldásomban, csak akkor pihizik a GPU ha tényleg nincs szükség a plusz erőre. Tiedre azt a kifejezést tudnám használni, hogy gányolás.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#23038) HSM válasza kovsol (#23037) üzenetére


HSM
félisten

Azért várjuk meg a visszajelzést, hogy a te elegánsabb megoldásod egyáltalán működőképes-e. ;)
Nem minden programra lehet ezeket ráerőltetni. :N

A "gányolás" minősítés viszont egy kicsit erős, nem gondolod? :(( Én inkább egy biztos, de kevésbé elegáns megoldását adtam a problémának, míg te egy elegánsabb, de teljesen lutrit.
Ennyi erővel legalább annyira gányolás egy grafikai motorra utolólag, driverből kényszeríteni a V-syncet. :W

(#23039) brd válasza HSM (#23038) üzenetére


brd
nagyúr

A V-sync nekem eddig mindenhol működött, legfeljebb a driver(/esetleg a motor?) szarsága miatt játszani kellett vele (pl. driverből bekapcsoltam, programot elindítottam, nem volt, majd a programból nem kilépve, de a driverben ki, majd bekapcsolva jó lett).

The only real valuable thing is intuition.

(#23040) HSM válasza brd (#23039) üzenetére


HSM
félisten

Ezért mondom, hogy ez az erőltetett mód nem 100%-os. ;)
Nekem eddig sehol nem kellett babrálnom, mert mindig lehetett a játékból bekapcsolni a driver alapértelmezett "Off, unless...." beállításával.

(#23041) #69578240


#69578240
törölt tag

Sziasztok!

Új gép vásárlása előtt állok és nincs nagy tapasztalatom e téren.
Végigolvastam jópár tesztet, és arra jutottam, hogy az új vas 7850 vagy 7870 VGA köré lesz építve.

Asus 7850 2GB DDR5 HD7850-DC2-2GD5-V2 (55e) vagy Asus 7870 2GB DDR5 HD7870-DC2-2GD5-V2 (63e)

Kérdés, szerintetek tud-e a 7870 annyival többet, mint amennyivel többe kerül, mostani eszem szerint igen, de kíváncsi vagyok Ti mit mondotok.

Ill arra keresem még a választ, hogy mekkora proci kell a fenti két kártya kihajtására, légyszi azt is vegyétek figyelembe hogy esetlegesen kis mértékben húzva is lehet a kártya, bár azt nem tudom, hogy valamelyik játék megköveteli-e.

Azt olvastam, hogy az Intel i5-Intel Core i5-3570 processzor már kihajtja a 7870-et is, javítsatok ki ha nem így van, de AMD vonalon nem tudom mi újság. Érdekelne még, hogy egy AMD Phenom II X4 965 BE processzor
mire képes a fenti két kártyával.

üdv: Kezdő

(#23042) brd válasza HSM (#23040) üzenetére


brd
nagyúr

Persze, a ma elterjedt software-fejlesztési rendszerrel semmi sem 100%-os, én csak azt mondtam, hogy nekem eddig mindenhol volt V-Sync, ha akartam, de ezek szerint neked is. Erre én merem azt mondani, hogy ez akkor mindenhol működik, én igazából erre reagáltam:

Nem minden programra lehet ezeket ráerőltetni.

Tehát ez lehet éppen igaz is, csak amiben nincs ilyen beállítás, ott működik a driverből kényszerítés (lehet, hogy problémás beállítani, de működik). Ennél jobban működő szolgáltatást ma nem lehet várni egy alapvetően nyereségalapon működő cégtől. :(

The only real valuable thing is intuition.

(#23043) gyuribácsi88 válasza #69578240 (#23041) üzenetére

Az i5 3570 teljes mértékben kihajtja, nekem is ilyen kombó van 3570+7870.

Ha fullHD-ban játszol, akkor nem hogy elég ez a kártya a legtöbb játékhoz, de kevés is, ha maximalista vagy.

Nem tudok én se minden játékot ultra beállítások mellett futtatni.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#23044) joysefke válasza gyuribácsi88 (#23043) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Azért nyugtass meg, hogy csak az élsimítást kell emberi (4x) mértékre csökkentened !?

én is egy 7850 2GB- 7870 2GB-ben gondolkodom.

A korábbi hozzászólónak:
A 7870 alapból 20%-al gyorsabb mint a 7850.
Az árkülönbség ennél azért kissebb szokott lenni...

J.

(#23045) gyuribácsi88 válasza joysefke (#23044) üzenetére

Ezt a játék válogatja, van ami elmegy full+full grafikán, van amit igencsak lejjebb kell venni.

hagyjuk most a crysis3 nevű "nem tudjuk hogy kell játékot optimalizálni" gémet

De vannak játékok pl far cry 3 ami nem megy full grafikán mert nagy a tér, brutál jó a grafika, stb stb.

Mindent összevetve egy ilyen kombó ami nekem is van, nagyon szépen elvisz minden játékot, mondjuk az az én hülyeségem hogy nekem kevés a 30fps, én úgy játszok a játékokkal hogy a minimum fps 35-40 legyen legalább. Van akinek érzékeny a szeme erre van akinek nem.

Az igazságot megvallva a legtöbb játékkal még megbirkózik ez a kártya úgy 1-1,5 évig gond nélkül.

Van az aprón egy eladó GTX 670 zsír új 88K-ért, azért aki megteheti az vegye meg azt :DDD

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#23046) seederking válasza ->Raizen<- (#23002) üzenetére


seederking
őstag

Te használod vagy off?

(#23047) #69578240 válasza gyuribácsi88 (#23043) üzenetére


#69578240
törölt tag

Köszi a gyors választ. Nem vagyok maximalista, időtálló gépet szeretnék, ami ugye a számtech világában nem létezik.
Most már csak azt kell megtudnom, hogy AMD vonalon mekkora proci ajánlott a két kártya valamelyikéhez, ill.
a 965BE mire lenne elég.

Azt már most elmondhatom, hogy bármit is fogok választani, az engem a dínók korából a határtalan űrkorszakba fog repíteni :)

(#23048) ->Raizen<- válasza seederking (#23046) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ki van kapcsolva. :)

(#23049) gyuribácsi88 válasza #69578240 (#23047) üzenetére

Ha AMD-t akarsz minden áron akkor vegyél 8320 vagy mi a túró a neve, az most a legerősebb AMD, bár ha időtálló gépet akarsz akkor inkább intel.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#23050) do3om válasza HSM (#23034) üzenetére


do3om
addikt

Nem csak azzal játszok! :D
Biztosan elfelejteném néha hogy átállítottam és mindig lépegethetnék ki.
Megoldás egyszerű: normálisan kel megcsinálni a játékot! Az NFS: Run is 30-as limites volt ott ki sem lehetett kapcsolni, és érezni lehetett végig! (konzol pff :W )

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.