Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50001) Abu85 válasza katt777 (#50000) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Jaj. Nem igazán érted, hogy a driver miből áll össze.
A shader complier fejlesztése mindenre előnyös hatással van. Maximum, akkor hátrányos, ha architektúraváltás történik, mert ilyenkor az új architektúra kerül előtérbe, de ez mindenhol így van. Ilyenkor a régi architektúrára már nem történnek fejlesztések.
A régi programokra a profilok megmaradnak.

És a QA? Vagy úgy gondolod, hogy csak átírják a kódot és mehet is ki? Nem, azt igen sokáig kell tesztelni. Ezek éves szinten dollármilliós összegek. Nem titok itt, az AMD nagyjából 150-170 milliót költ évente driverre, vagy ehhez kapcsolódó fejlesztésekre. Ennek nagy része QA, ami érhető. A kódot beírni kevesebb idő, mint tesztelni azt. A specifikált kódok nagymértékben növelnék a kiadásokat. Előnye semmi.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#50002) Bjørgersson válasza DeadMeat (#49993) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Annyit már végképp nem akarok költeni, ez is nagyon a fogamat szívva lesz. :N

(#49995) Gstyler: Lehet az lesz.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#50003) juve600


juve600
nagyúr

üdv

SAPPHIRE R9 270X VAPOR-X van itt valakinek ?
vélemény ? hőfok,zajszint ??
:R

(#50004) belinho válasza katt777 (#49998) üzenetére


belinho
senior tag

"Az avultatás nem természetes része a fejlődésnek, hanem szándékos, bármiről legyen is szó (PC hardver, autó, tv, stb.)."

Ezzel nem értek egyet, ott van például egy régi képcsöves TV, azon nem nagyon tudsz 200Hz-et, meg Full HD-t, 3D-t stb mert ennek fizikai korlátai vannak.
De ugyanúgy megtudod nézni rajta a műsort, mint egy csúcs szuper TV-n, nem kell hozzá olyat venned, csak ha élvezni akarod az extrákat. De ugyanez van PC esetén is, egy DirectX-9-es kártyán nem tudsz futtatni DirectX 11-es effekteket, de azon is tudsz játszani. De ha lépést akarsz tartani a fejlődéssel, akkor meg kell venned az újat. Ha nem lenne fejlődés, akkor még a kőkorszakban lennénk mindig, egy lyukat ugyanúgy ki lehet ásni ásóval is, meg egy markolóval is.

(#50005) csabi0805 válasza juve600 (#50003) üzenetére


csabi0805
aktív tag

Nagyon jó kártya,a hűtése is jól megvan csinálva,de majd jönnek a többiek aztán még írnak róla.
Nekem is ilyen van.
:R

(#50006) Steve198310 válasza juve600 (#50003) üzenetére


Steve198310
őstag

Az egyik legjobb hűtésű kártya GPU,VRAM,VRM mind egy nagy bordán. Csendes hűvös és eddig itt a fórumon hiba mentes az tuti. Ajánlott darab
26.5cm súlya is van a fémborításnak is köszönhetően ráadásul át vették a Flex helyét a 3 monitor terén is.

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#50007) juve600 válasza Steve198310 (#50006) üzenetére


juve600
nagyúr

:R :R :R

(#50008) #00137984 válasza belinho (#49996) üzenetére


#00137984
törölt tag

Én R3lax üzenetére válaszoltam. Olvass csak vissza... Az ő adatlapján van HD7950. Azt is írtam, de az adatlapomon is megnézheted, hogy HD7850 2GB OC (920/1250) van a gépemben, amit 950/1250-ben használok akár 24/8. A Phenom II X4 970 a 3.5GHz-el miért is lenne kevés egy ilyen kártya mellé? Kimértem 4GHz-en is ha ennyire @-kodni akarsz velem. Gyorsulás ezeken az órajeleken nem volt. Mantle API közben simábban futott a BF4, de DX11-ben sem panaszkodhattam. Multiplayerben meg nem játszok, szóval erről ennyit... Már elnézést, hogy nem írtam ki minden posztban, hogy hány fokos a szobahőmérséklet (24fok), elég ha én figyeltem ha jelentősebb eltérést tapasztaltam. Az R260-as kártyát pontszámban nem tudtam beérni, csak a Catalyst 13.9 driverrel. A friss mérések szerint a HD7850 egyre jobban leszakadozik és én is hasonló következtetésre jutottam. Ezért is írtam tegnap az 1000/1250 órajelet Catalyst 14.4 driverrel, mert a közel azonos eredményhez ezek az emelések voltak szükségesek. Ezek a pontszámok persze semmit sem jelentenének, ha a játékok simán futnának. Erről szó sincs... Ezért emeltem ki a minimum FPS fontosságát, amihez a CPU-nak esetemben semmi köze sincs, mert közben a CPU terhelést is néztem. Drivert cserélgetve jöttek ki ezek az eredmények. Az AMD nem tud olyan jó drivert kiadni mint a zöldek.

(#50009) #00137984 válasza Abu85 (#49997) üzenetére


#00137984
törölt tag

Én a driver kódokról beszéltem, amiket időnként cserélnek a friss játékok és kártyák miatt. A régebbi kódokkal, ami nekem és visszamenőleg a HD5000-es szériáig jó volt, azok meddig is maradhatnak bent a driverben... Amiben a 13.9 jó volt azt kérném Mantle driver támogatással! Ez a kérés nem kerülhet 300 millióba, vagy mégis... A Catalyst saját eltávolitója még a HD4850 driverét rendesen letörölte. Ezt is kérem vissza... Na meg is volna egy jó alap egy tényleg jó driverhez.

(#50010) Abu85 válasza #00137984 (#50009) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nincs ilyen csere. A shader fordító az egyetlen dolog, amit univerzálisan fejlesztenek. A többi az rutin, amiket nem cserélnek, maximum újakkal egészítenek ki. Tulajdonképpen ezek évek óta nem változtak, már ami bekerült. Nincs is értelme azokhoz nyúlni, hiszen teszi a dolgát.
Nem kell letörölni mindent. Hatalmas tévhit, hogy az összes bejegyzést el kell távolítani. Azt kell letörölni, aminek a helyére biztosan kerül új bejegyzés. Ezért nem szabad használni driver pucolót, vagy ha használsz, akkor az AMD sajátját, mert az tudja, hogy mit nem szabad babrálni.
Tipikus probléma ma a PC-vel, hogy a felhasználó okosabb próbál lenni az adott termék szállítójánál, és fel sem merül, hogy xy szoftver esetleg szándékosan nem távolít el valamit a PC-ről, vagy hasonló.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#50011) #00137984 válasza Abu85 (#50010) üzenetére


#00137984
törölt tag

Akinek friss Windows van telepitve azoknak sem gond, hogy az alap képernyőillesztőre telepited fel a drivert. Az AMD drivernek nem kéne felesleges dolgokat fenthagyni a gépen, mert mi történik ha netán átváltunk Nvidia-ra... és az AMD vackok ott koricálnak. :D

[ Szerkesztve ]

(#50012) Abu85 válasza #00137984 (#50011) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A driver észleli, hogy első, vagy sokadik telepítés lesz. Ha elsőt észlel, akkor felrak mindent, ha sokadik, akkor felesleges a korábbi bejegyzéseket felül írni.
Az NVIDIA teljesen más bejegyzéseket használ. Az ég világos semmi sem történik. Sőt, a két driver egymás mellett teljesen jól elvan. Én egyszerre használok GeForce és Radeon VGA-t is, és egyszerre képesek programot futtatni.
Az egyetlen dolog, amire ügyelnem kell, hogy ne akarjak okosabb lenni az NV-nél és az AMD-nél. Ha ezt betartom, akkor nincs semmi gond.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#50013) juve600 válasza juve600 (#50003) üzenetére


juve600
nagyúr

és ebből a toxic változat ???

thx

(#50014) katt777 válasza Abu85 (#50001) üzenetére


katt777
félisten

Ez a marketing. :P Tudom, hogy hivatalosan miből és hogyan áll össze egy driver. A gyakorlati tapasztalat viszont az, hogy a régebbi játékok elkezdenek bugzani, vagy éppen már el sem indulnak, ez pedig nyilvánvalóan cáfolja a marketinget. ;) Ha mégis igaz lenne, amit állítasz, azaz, hogy nem változnak a régebbi profilok (azok lehet, hogy nem, csak a driver "fut ki" alóluk), akkor egyértelműen szándékos az avultatás (és nyilván nem kerül annyiba, mint amennyit behoz az új hardverek eladása). Más logikai lehetőség nincs. :R

Másik téma: akinek már van egy ideje AMD kártyája, az szerintem pontosan tisztában van azzal, mennyi galibát okozhat (persze nem feltétlenül okoz), ha bármi fennmarad valamelyik meghajtóból. Az meg, hogy a csak frissített driverekkel idővel az elméleti javuláshoz képest egyre lassulnak az alkalmazások, rég közismert tény, könnyen kimutatható, ha fél év frissítgetés után pucolunk, és tisztán teszünk fel friss meghajtót. Szerencsére egymás mellett nV és AMD (de még Intel is) megfér, csak fölöslegesen lassítják a gépet. nVidiát bármikor fenntartás nélkül frissítek v. avultatok, AMD-t hosszú évek tapasztalata okán mindig tisztán telepítek.

belinho: Nem erre értettem (szerintem te is tudod, csak félremagyarázod, nem először), összehasonlításod egyébként megállja a helyét, tehát egy AMD driver semmiképpen nem fog működni egy kvarcjátékon. De ha van egy PC-d, amelyen elméletileg egy adott szoftvernek futnia kellene, akkor azon fusson már az a rohadt szoftver, ne akadályozzák meg ezt azért, hogy újabb hardvert, vagy éppen OS-t vegyél. Gondolom, most már világosabb, miről beszélek.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#50015) Abu85 válasza katt777 (#50014) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Kérlek mesélj. Vetítsük le a D3D driverre. :)

Semekkora galibát nem okoz. Nekem három éve ottmaradnak, ráadásul az én gépemben van NV és AMD is. Tényleg csak arra kell ügyelni, hogy elfogadjuk, hogy azok a rendszerprogramozók, akik ezeket írják okosabbak, és ha már ezt beláttuk, akkor el kell olvasni, hogy őt hogyan javasolják a frissítést.

A lassulásokat kimutatta már egy független tesztoldal? Csak úgy kérdem, én pont gyorsulásokat tapasztalok időről-időre, de hátha valakinek volt már szerencséje lassuláshoz is és ezt megosztotta egy komplett cikkben.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#50016) katt777 válasza #00137984 (#50011) üzenetére


katt777
félisten

Ha ettől tartasz, kicsomagolás után lépj ki a telepítőből, és eszközkezelőből csak a drivert telepítsd. Ez egyébként sok hibától megkímélhet, amelyet amúgy a CCC okoz (találkoztam párral az elmúlt években :DDD ), viszont felülvezérlésre nem lesz lehetőséged.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#50017) Abu85 válasza katt777 (#50016) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ne ajánl ilyet. A profilozás a CCC-ben van benne, ha azt nem telepíted, akkor a driver nem tudja majd, hogy melyik játékhoz milyen shadert töltsön be, így a shader fordító által fordított rendszer fog működni, ami vagy jó, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#50018) belinho válasza #00137984 (#50008) üzenetére


belinho
senior tag

Szerintem te keversz valamit, de nagyon!
Olvasd el már még egyszer mit írtál a 49975-ös hozzászólásodban, amiben Abu-nak válaszoltál nem R3lax-nak! És olvasd el én mit írtam a 49982-es hozzászólásban! Először mindig gondold át, amit leírsz!

Elhiheted nekem, ha másoknak sok helyen egy húzott fx8120-al cpu limites, akkor a kis régi Phenom II X4-el szinte biztos, és ezt nem bántásképp mondom.

Nem tudom hogy és mit mérsz,de ott sem stimmel valami, mert a 7850 közel 20%-al gyorsabb mint a 260X, szóval nem tudom hogy kaphatsz alacsonyabb pontszámokat, de talán ez is a proci miatt van!

Pont az erős proci a lényeg a min fps terén szóval-e téren is tévedsz!

(#50019) belinho válasza katt777 (#50014) üzenetére


belinho
senior tag

Már megint elbeszélünk egymás mellett, de szerintem te érted félre a dolgot megint.

"De ha van egy PC-d, amelyen elméletileg egy adott szoftvernek futnia kellene, akkor azon fusson már az a rohadt szoftver, ne akadályozzák meg ezt azért, hogy újabb hardvert, vagy éppen OS-t vegyél. "

Ha futnia kell rajta, akkor fut is. Ha a játék DirectX 11-es, akkor nyílván kell hozzá a Windows 7, mert az XP nem támogatja csak a DX9-et, és nyílván DX11-es kártya is kell hozzá, mert a DX9-es kártya nem támogatja a DX 11-es effekteket, ilyen egyszerű ez.
Ezért jó, amikor egy program fut DX9 és DX11 módban, lásd Far Cry 3, csak ez ritka.

Elméletileg a régi játékoknak is futnia kell, de sok esetben nem csak a driver a hibás, hanem már maga a játék kódjában van a hiba, amivel az AMD nem tud mit kezdeni, mert a gyártó és a fejlesztő gárda sincs már meg és hasonló okok.
Volt nem egyszer is nálam, mikor retrózni akartam, aztán a játék indításkor vagy telepítéskor kiírta nincs elegendő Vram az 1GB-os kártyán, holott a játék csak 128Mb-ot kér, meg nem megfelelő op rendszer és hasonlók, de vegyesen volt NV és AMD kártya esetén is.
Ha meg ennyire szereted a régi játékokat, akkor be kell szerezni egy konzol-t, és az adott játékot, vagy készleten kell tartani egy régebbi masinát XP-vel.

(#50020) hellboy0415


hellboy0415
aktív tag

Hali mesterek Kellene egy kis HELP. A kérdés az lenne melyik kártyát vegyem meg? TOXIC vagy R9 290X OC Mi a különbség? van értelme a nagy tesónak?

[ Szerkesztve ]

Samsung S20 ULTRA

(#50021) #00137984 válasza belinho (#50018) üzenetére


#00137984
törölt tag

Szerintem világosan leírtam amit most idézek neked: a HD7000 és az R200 GCN átment egy generációváltáson. Az R200-as szériában az egész GCN achitectura optimalizálva lett, jobban a párhuzamositásra koncentrálva. Ez driver szinten is más feltételeket ad, mert máshogy kell az adatokat cimezni, adagolni, stb... Ezt mások jobban meg tudják mondani. Logout-on is volt egy cikk mire elég egy négymagos Phemom II, vagy Phenom II x6. [link] Egy HD7850-re elég...

[ Szerkesztve ]

(#50022) kabdzsi


kabdzsi
tag

Sziasztok!

Van egy XFX HD7850-em, és tegnap játék közben (Killing Floor) lekapcsolt a gép, és azóta nem ad képet. Bekapcsolom a gépet és az alaplap logója után kiírja, hogy "No Signal". A biosba se tudok belépni, mert belépek és 1-2 másodperc után beadja hogy "No Signal". Próbáltam áttenni másik gépbe, de ugyan az a baj. Ilyenkor mit tudnék vele kezdeni?

[ Szerkesztve ]

(#50023) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Régen jártam itt.
Mit ajánlotok a Videó lejátszáshoz, milyen beállításokat ? Itt gondolok a zajszűrésre, élkiemelésre stb.. Szóval ami a CC-ben a Videó alatt a Minőség opciónál elérhető. Vagy esetleg tudtok erről linkelni valami cikket ?

[ Szerkesztve ]

PS4

(#50024) Speed® válasza kabdzsi (#50022) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Garancia? Azt tudod tenni vele..

(#50025) Steve198310 válasza juve600 (#50013) üzenetére


Steve198310
őstag

Az sem rossz. De az nagyobb pár centivel. Cseppet csicsásabb más a VRM és a VRAM is meg az óra jel. De az igazából semmi 2 katt és már a vapor is 1150/1500 on teker :R

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#50026) kabdzsi


kabdzsi
tag

Lejárt, de azért köszönöm az értelmes hozzászólásod...

(#50027) Asbee válasza kabdzsi (#50026) üzenetére


Asbee
veterán

Mégis milyen választ vártál amikor a kártya behalt? Használhatod pl papírnehezéknek, dísznek. Ez jobb?

(#50028) kovsol válasza #00137984 (#50021) üzenetére


kovsol
titán

Legtöbb kártya csak átnevezés, meg egy kis órajel változtatáson ment csak át. Ez alól kivétel az R9 290/x.

May the Force be with you!

(#50029) juve600 válasza Steve198310 (#50025) üzenetére


juve600
nagyúr

ma megjön.... :) :) :)

(#50030) belinho válasza #00137984 (#50021) üzenetére


belinho
senior tag

Én feladom, azt hiszed nagyon értesz hozzá és közben nem. Ott van Abu válasza, aki azért elég járatos a témában, ha neki sem hiszel, akkor nekem sem fogsz.
Semmilyen generációváltás nem volt, csak átcímkézés. Csak az R9 290/X az új kártya.
Ott van a ph-s teszt, nézd meg hogy a 280X szinte csontra ugyanazt hozza, mint a 7970GE, sőt az még az 50mhz-es tuning miatt gyorsabb is.

A linkelt teszt meg tényleg jól mutatja a cpu limitet, láthatod, hogy már az ősrégi Far Cry 2 is limites, bár itt a magas fps szám miatt nem zavaró. A Far Cry 3 mivel nagyon Gpu limites, ezért a gyengébb procikon is aránylag jól megy. Viszont a cikkíró írja is:
"A Crysis 3 bármilyen processzort le tud teríteni. Igyekeztem GPU limitet előállítani, sajnos sikertelenül. Láthatóan nem elég a Phenom még 6 maggal sem a GTX760 mellé egy nagy nyitott pályán. 6 maggal 4 GHz-en már kezd elfogathatóan teljesíteni, de egy mai FX (szigorúan 4 modullal) vagy Intel proci főleg minimum FPS-ben simán meg tudja verni. Persze ezen kisebb butításokkal úrrá lehet lenni, de ha valaki vesz egy 60 ezres videokártyát, akkor nem butítani akar. Ha nem is ennyire durván, de BF4 alatt is limitet jelenthet egy Phenom II."
Szóval 4 játékból 3 cpu limites. De ez Gtx 760-al van nézve, nem 7850-el, de egy meghúzott 7850 azért klasszisokkal nem marad el a 760-tól, viszont az 5850-et megeszi, szóval azt direkt nem néztem.

(#50031) juve600 válasza belinho (#50030) üzenetére


juve600
nagyúr

hd 7850/70 = r9 270/270x PITCAIRN
hd 7950/70= r9 280/280x TAHITI

még a mag elnevéz is ua,mert csak át van cimkézve

az r98 290/290x HAWAI ez az új

de a tények makacs dolgok.... :DD :DD :DD

(#50032) Steve198310 válasza juve600 (#50031) üzenetére


Steve198310
őstag

A HD7850 helyett most R7 265 van igazából. A R9 270 az a 7870 és jelen esetben alap óra jelen a R9 270x egy HD7870XT

Na és milyen kártya lett a kiválasztott? :R

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#50033) juve600 válasza Steve198310 (#50032) üzenetére


juve600
nagyúr

r9 270x toxic,ma megjön :)

volt egy msi r9 270x-em,azt elcseréltem 1:1 ben egy sapphire hd 7970-re,de az nem vált be,utánna lett egy msi gtx 760,azt eladtam és annak az árából lett a toxic :)

(#50034) Steve198310 válasza juve600 (#50033) üzenetére


Steve198310
őstag

Az jó kis karaj kis toxic :D

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#50035) juve600 válasza Steve198310 (#50034) üzenetére


juve600
nagyúr

kiváncsi leszek rá,a hd 7970 volt a legerősebb de qrva hangos volt,meg melegedett is nagyon de az sztem minden tahitis-re igaz,na most jött a posta :D

[ Szerkesztve ]

(#50036) juve600 válasza Steve198310 (#50034) üzenetére


juve600
nagyúr

megjött a kártya
hát súlya az van rendesen,benne van az anyag,kb duplája az msi-nek
este teszt
majd irok mi lett

(#50037) Steve198310 válasza juve600 (#50036) üzenetére


Steve198310
őstag

:R :Y :C

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#50038) katt777 válasza belinho (#50019) üzenetére


katt777
félisten

Ne ferdíts már megint! Nem kell idehozni más példákat, amelyeknek semmi közük az említett problémához. Konkrétan olyan játékokról beszéltünk, amelyek a frissebb driver miatt nem futnak. Még a legelején említettem, hogy vannak hibásan megírt programok (Unreal engine), és NEM azokról beszélek. Szintén szó nem volt semmiféle directX-ről, vagy 11-es kód XP-n futtatásáról (ezt megint te kombináltad bele, fölöslegesen), amire eleve értelmetlen már gondolni is, hiszen pont a régebbi játékok futtatásáról volt szó, nem DX11-esekről. Köszi, hogy javaslod az XP-s régi masinát, én is éppen ezt javasoltam napokkal ezelőtt. :P A jelekből ítélve megint csak pár hsz némelyik részét olvastad az egészből. :B

#50030: Nem csak átnevezés volt (vagy a driverekkel machinálnak, amit ugye páran nem hisznek, mégis napról napra igazolódik), mivel, bár a teljesítmények hasonlóak, driverekkel távolról sem ugyanaz a helyzet. Csak itt a topicban egy rakás driver-hibáról olvastam, amelyek 78xx sorozattal nem léptek fel, az újabb kártyáknál meg rendszeresen.

Érdekes, hogy egy olyan vastagon GPU-limites játékkal, mint a C3, valaki nem tud GPU-limitet előállítani. Lehet persze rég elavult processzorokkal tesztelni butított grafikai beállításokkal, csak ennek vajmi kevés értelme, és egyedül a tesztelő limitjét igazolja. :DDD A magam tapasztalata alapján tudok nyilatkozni, hogy a C3-ban a tuningolt 7870XT-t (a lá GTX760) 100%-ban kihajtotta egy alap órajeles A10-6800K, BF4 esetében még csak nem is dolgozott 100%-on a proci (és hagyjuk a netes CPU-limitet, azt nem a VGA okozza). A "4 játékból 3 CPU-limites" állítás önmagában egyszerűen marhaság, mivel bármelyik játékról bebizonyítható mind a VGA-, mind a CPU-limit, megfelelő hardver kiválasztásával.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#50039) belinho válasza katt777 (#50038) üzenetére


belinho
senior tag

Szerintem hagyjuk, mert te úgy vagy belőve, hogy mindent jobban tudsz mindenkinél, beletúrsz a Catalystba, csak a driver-t telepíted meg hasonlók, aztán meg csodálkozol, hogy nem működik valami.
Meg írtam korábban is, de nem bírod felfogni, amikor kijött az a régi játék és megírták, se Windows 7, se DirectX 11-es cucc se semmi nem volt, a játék nincs felkészítve erre, az akkori hardveres és szoftveres viszonyokhoz van írva, az a csoda, hogy elindul, ha meg nem vagy hibásan fut,akkor nincs min csodálkozni.
Bár elég régi játéknak kell lennie ahhoz, hogy ne fusson.
Ott van a Windows7-ben is az a programkompatibilitás menüpont, a régebbi programok futtatásának biztosítására, szerinted azt miért rakták bele?
A régi játék az akkori driverekhez van igazítva, a 7870XT-hez nem teheted fel azt a régi drivert, mert nem kompatibilisek.

Az esetek nagy része meg user error, mert driver sweeper és hasonló cuccokat használ, meg össze vissza cserélgeti a driver-t stb.
És az összes többi felhasználó aki R200-as kártyát használ és nincs semmilyen problémája azokkal mi van, igen ők biztos a hülye kategória, náluk sajnos nem jön elő a hiba :W

A Cpu limittel meg továbbra is kötöd az ebet a karóhoz, egyszerűen nem tudod megérteni, itt egy Crysis 3 teszt igaz 680, de ezen is nagyon jól látszik, high-full hd gpu limites beállítások, pont játszható szintre van belőve, hogy ne menjen 30 alá a min fps, és nézd meg a különbséget a min és átlag fps terén Intel vs AMD procival, de tudom a teszt a szar :W

(#50040) r00r1 válasza belinho (#50039) üzenetére


r00r1
aktív tag

Dat catfight :C :Y :DD :))

(#50041) Grave_444 válasza juve600 (#50031) üzenetére


Grave_444
nagyúr

A 7850 az R7 265-el egyenlő.
A 7870 - R9 270 - 270X meg ugyanaz más órajeleken.
A 270 és a 270X csak GPU órajelben tér el. Nekem 1100-ra húzva hozza a 270X-et, viszont csak 150W fogyasztással. :))

(#50042) juve600 válasza Steve198310 (#50037) üzenetére


juve600
nagyúr

msi r9 270x :

Average FPS: 163.7
Minimum FPS: 68.2
Maximum FPS: 422.8

sapphire hd 7970 :

Average FPS: 216.7
Minimum FPS: 110.4
Maximum FPS: 353.0

sapphire r9 270x toxic:

Average FPS: 179.0
Minimum FPS: 136.0
Maximum FPS: 351.0

hőfok max 58
venti rpm max 2000
hangja nincs

sniper elite v2 bench

[ Szerkesztve ]

(#50043) #00137984 válasza belinho (#50030) üzenetére


#00137984
törölt tag

All right... Igazatok van, de ha már csak átcimkézés, akkor meg végképp nem értem a teljesitmény ingadozást. Catalyst 13.9-ig mindig konstans stabilan és hibák, fagyás nélkül vitte a folyamatosan gyorsuló HD7850-et. Catalyst 14.1 - 14.4 és a 14.6 beta driverekkel csak a gond van. Na jó hagyjuk, már nem is érdekel... mutogassatok ezért is rám. Az AMD drivere perfect és az átnevezett R200-as szérián is hibátlanul megy.

[ Szerkesztve ]

(#50044) Abu85 válasza #00137984 (#50043) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Próbáld meg újratelepíteni a gépet. Két hete volt itt az ismerősöm, aki hasonló problémával küzdött, mert meg volt áldva a driver sweeperrel. Próbáltam rendbehozni, de nem sikerült. Újratelepítés után jó lett. Azóta nem engedem, hogy használjon pucolót (mondtam, hogy a következő kör nem lesz ingyenes :D ).

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#50045) belinho válasza #00137984 (#50043) üzenetére


belinho
senior tag

Amióta megjelent a Mantle, azóta elég sok a probléma a BF4-el, több fórumban is panaszkodtak, ki erre, ki arra,van akinek nincs problémája. Valószínűleg az AMD is benne van, de játék fejlesztőknél is lehet valami, mert sokszor egy frissítés letöltése után jelentkezett a probléma, ami addig nem volt, de azt a következő driver megoldotta, szóval lehet csak várni kell.

(#50046) csabi0805 válasza #00137984 (#50043) üzenetére


csabi0805
aktív tag

Na ja.
Én például a 14-6-os bétát akartam feltenni a Watch Dogshoz de egyszerüen nemtudom feltenni.
Mindíg kifagy a gépem.Már próbáltam mindent.
A 14.4-es meg hibátlanul felmegy.
Windows 8.1-em van.
Hihetetlen. :Y

(#50047) #00137984 válasza Abu85 (#50044) üzenetére


#00137984
törölt tag

Majd két és fél éve nem volt friss windows telepitve a gépre. Régen (HD4850) használtam a sima rátelepitést, de valamikor összegyült már vagy egy tucat régi Catalyst telepitési mappa, de akkor már a windows is belassult rendesen. Évente újratoltam. A HD6850 már nem kedvelte ezt a formát, mert telepakolta a hibanaplót bejegyzésekkel, mire fel én itt a fórumokat. :D Itt már nem volt elég a Catalyst-ot a windows Programok Eltávolitása listából törölni. Maradt a Win7 újratelepitése fél évente. Majd felfigyeltem az AMD driver eltávolitási segédprogramra a Display Driver Uninstaller (DDU) néven. Használtam jópárszor, de már akkor nem értettem minek kell külső féltől származó eltávolitó program. Ezzel nem csak az ágat, de az egész fát kivágtam magam alól. :DDD Itt már mindenben jelentős károkat okoztam, mert hetente cseréltem a Win7-et. :((( Itt a fórumon ajánlották a Driver Sweepert. :) Azt mondod ez sem jó az AMD drivernek és a gépnek, mégis jelentős időt átvészeltem gond nélkül. Felteszem a friss Catalyst drivert és a hibanapló most már 4 hibaforrást jelez. A gondot az AMD driver jelenti, mert nem akarja eltávolitani magát. Ezzel visszakanyarodtunk néhány évet, de nem lenne gond ha legalább jól müködne. Ezért én mint user lennék a felelős... nagyon kétlem. Ez nem hardveres kérdés már napok óta, de mit ér a VGA jó meghajtó driver nélkül?! :O

[ Szerkesztve ]

(#50048) Abu85 válasza #00137984 (#50047) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A DDU az nem az AMD programja. Ugyanolyan hibákat csinál, mint a driver sweeper. Én ezeket sosem használtam, és úgy nincs hibám, hogy a gépen van GeForce és Catalyst driver is. A Win 7 az két éve van fent. Nagyjából kéthetente frissítek drivert, ezen belül is nem betesztelt dev verziókat is.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#50049) do3om válasza juve600 (#50042) üzenetére


do3om
addikt

Nekem ilyen 40 körüli átlag van 7870-el.
Szeretem amikor valami 640x480-as lov teszteket csináltok a gyári élőrre beállított helyett, kiváló összehasonlítási alap.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#50050) #00137984 válasza Abu85 (#50048) üzenetére


#00137984
törölt tag

Az AMD Catalyst Install Manager-t használva a hibanapló megtellik, és a hardver használat is problémás. Driver Sweeper-t sem használnék, de a kialakult helyzet miatt vagyok rákényszeritve, mert ilyenkor kevesebb a gond. HD6850 közben is volt néhány változat (11.10), HD 7850 (13.9), amikor nem használtam, majd a megint visszatérő hibák után újra előkerül (13.12). Mint ez a téma is...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.