Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) szasanyi válasza csucsbicep (#4999) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, hát ez már nyilván elfogadhatóbb és ilyen áron inkább lehet alternatíva. ;)

(#5002) lowzor válasza odorgg (#4994) üzenetére


lowzor
veterán

De multiban is ugyanezek lehetnek az erőviszonyok. Amúgy honnan tudod, hogy nem multis?

(#5003) Tomix24


Tomix24
addikt

Sziasztok!

Vettem egy SAPPHIRE 11200-16-20G RADEON HD 7850 1GB karit. Tudom kell a 2GB, de erre volt max pénz. Eddig tetszik. Most tesztelem mit tud egy sima AMD procival.

(#5004) fury71 válasza Tomix24 (#5003) üzenetére


fury71
aktív tag

Szia!

Gratula! A PCworld szerint elég az 1GB a 7850-hez.
Amúgy videószerkesztéshez és rendéréleshez is előnyt jelent egy ilyen kártya mondjuk az én a 4 éves 4850 kártyámmal szemben? Le kéne már cserélni.

[ Szerkesztve ]

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#5005) kockaharcos válasza Tomix24 (#5003) üzenetére


kockaharcos
senior tag

Milyen az a sima AMD proci :)? ;]

(#5006) lowzor válasza fury71 (#5004) üzenetére


lowzor
veterán

Alapórajelen lehet, hogy még éppenhogy. De néhány játék még úgy sem díjazná.

(#5007) Tomix24 válasza kockaharcos (#5005) üzenetére


Tomix24
addikt

A6-3670K Llano - 3.2Ghz-en.
A gond az hogy a Trixx nevü prgit leszedtem, de a volt-ot nem tudom mivel emelni.

Ti hogy szoktátok?
Illetve ez a Board Power li +-20 ez olyan mint a Catalystbe beépített? Ez lenne az? +20-ra raktam.

Nem tudom mennyit lehet húzni? Most stabil ezen:

GPU Clock : 1002
Memory clock: 1294

Melyik dob rá a játékokra jobban? Bocs a sok kérdésért :DDD :R

Update: VDDC - ez a volt emelésre szolgál? :) Mi a max amit adhatok, illetve érdemes?

[ Szerkesztve ]

(#5008) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Én is beléptem a klubba egy ilyennel [link] !

(#5009) lowzor válasza Tomix24 (#5007) üzenetére


lowzor
veterán

Inkább GPU Tweak-et szedd le, az jobb ehez a kártyához. A settings-ben a Tuning fülben majd pipáld ki a GPU voltage-et és tudsz majd feszt emelni. Amúgy mekkora feszen van most? A Tweak kiírja majd.

[ Szerkesztve ]

(#5010) M@rdel válasza Dark KillerX (#5008) üzenetére


M@rdel
őstag

És ugye csak egy 6pin pci-e csatid van? :F :)
Ellentétben a gépigényben leírtakkal!

(#5011) Tomix24 válasza lowzor (#5009) üzenetére


Tomix24
addikt

Trixx-el ennyi bírt:

Megpróbálom a másik progival is.

(#5012) Dark KillerX válasza M@rdel (#5010) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Igen csak egy 6-pines csati van rajta! :K

(#5013) M@rdel válasza Dark KillerX (#5012) üzenetére


M@rdel
őstag

:R
Elvárható lenne, hogy a gyári oldalon pontos adatok szerepeljenek! :((

(#5014) lowzor válasza Tomix24 (#5011) üzenetére


lowzor
veterán

A feszt nagyon nagyra állítottad állítsd vissza default-ra, aztán úgy teszteld, hogy mennyit bír. Ha nem elég a teljesítménye neked még úgy sem, akkor állítsd nagyobbra a feszt.

(#5015) Dark KillerX válasza M@rdel (#5013) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Hát igen! :K

Tuningra mit ajánlatok!Mert a legfrissebb Trixx-et néztem,és VDDC-nél 1.21V-ot ír ki,a csúszka pedig a végén van! :U

[ Szerkesztve ]

(#5016) DroiDMester válasza Dark KillerX (#5015) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Már párszor leírtam de akkor 134 -edszer is! :C ezzel próbálkozz :K

(#5017) lowzor válasza DroiDMester (#5016) üzenetére


lowzor
veterán

Miért nem használod nagyobb fesszel?

(#5018) Winne válasza lowzor (#5017) üzenetére


Winne
nagyúr

Ez már egy régi commentje szvsz, már kipróbálta a kártyája határait, aztán választott egy 24/7 beállítást, ha nem mondok hülyeséget. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5019) Tomix24


Tomix24
addikt

Srácok , akinek van SAPPHIRE 7850-es kártyája, írna, vagy linkelne egy jó beállítást ami nála stabil? :R

Gpu Clock
Memory clock
Board power/ vagy ahogy máshol hívják.
VDDC: vagy fesz:

(#5020) DroiDMester válasza lowzor (#5017) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

úgy van az a H.SZ. -em épp ma 4.hónapos! :C

amúgy meg teszteltem feljebb is!

íme : bár ezt még régebbi H.SZ. -embe linkeltem!

Azóta csak annyi változás van hogy feltettem a karira az OC BIOS -át!

egy Heaven teszt vele de itt sajnos csak 1175.ön járt a GPU mert a 12.8 -as driver ennyivel szarabb, bár már erről is írtam nemi s olyan rég....

De 24/7. -be nem ennyin használom, hanem 1100/1350.MHz(1,135.v -al)

*************************************************************************************

#5019 Tomix24 NEM lehet általánosat mondani minden kártyának más a tuning potenciálja de 1050/1300.at megy MINDEN 7850.es alapfeszen(kivéve gigabyte kártyák) a többi meg attól függ mennyi az alap feszed a GPU nál és mennyire jól sikerült GPU -t fogtál ki nameg hynix, vagy Elpida ramos -e? a kártya!

(#5021) Tomix24 válasza DroiDMester (#5020) üzenetére


Tomix24
addikt

:R :R :R

Kipróbáltam az álltalános 1050/1300-at: Szerintem nem rossz, mára elég is ez nekem :D

(#5022) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv érdekelne , hogy a gpu tweek program menne -e az én hd 6870 kártyámmal?
Van még egy kérdésem a gpu-z program indításakor ez a hibaüzenet jelenik meg:

kép

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#5023) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Eléggé CPU limites a téma [link] ;] De látszik minden CPU órajel emelést meghálál a kari

[ Szerkesztve ]

(#5024) szasanyi válasza Tomix24 (#5021) üzenetére


szasanyi
félisten

Teljes képet rakj be, mert erről nem látszik minden infó. És ha ezt az Új kép feltöltése a szöveghez módon teszed, az lesz igazán jó! ;)

(#5025) lowzor válasza DroiDMester (#5020) üzenetére


lowzor
veterán

De úgy értem, hogy 24/7-ben miért nem akarod nagyobbal használni? :)

Amúgy ez szép eredmény. Az én kártyám csak 1,21V-on megy 1200-at :(

(#5026) szasanyi válasza lowzor (#5025) üzenetére


szasanyi
félisten

Minek, ha elég az a teljesítmény? Az a plusz még több fogyasztással, melegedéssel és persze a VGA fokozott igénybevételével jár, amit szvsz nem éri meg kihasználni ha nincs látható eredménye - és itt nem a tesztprogramokkal mért +3FPS javulásra gondolok. :N

(#5027) mrhitoshi válasza Dark KillerX (#5023) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Játékokban nem ennyire észrevehető a dolog.

PS4

(#5028) csucsbicep válasza Dark KillerX (#5023) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Igen, sajnos kevés neki ilyen órajelen a kari, ha egy q9550-ed lenne, ami tudna 4GHz-et az már más lenne.

(#5029) DroiDMester válasza viperabácsi (#5022) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nincs telepítve az OpenCL Driver azért kapsz hiba üzenetet!

nem tudom milyen vagy melyik drivert használod de pl a 12.8 -asban megtalálod ha megkeresed manuálisan ahová ki bontotta magát telepítés előtt \Packages\Apps\OpenCL64\OpenCL.msi ezt telepítsd fel

vagy akár a telepítőt(kézi módban) elindítva és a AMD APP SDK Runtime ot tedd fel!

**********************************************************************************
#5025 asdxv végülis mehetne max on(1200/1550) mert ezen a gépen csak játszom, és nem megy állandóan játszani meg van hogy 2-3.hétig be sem kapcsolom a gépet de nincs értelme ennyire a határait súrolni a kártyának bővel elég mindenre 1100/1350.en is! :K

[ Szerkesztve ]

(#5030) lowzor válasza DroiDMester (#5029) üzenetére


lowzor
veterán

Mondjuk ez igaz, hogy elég szinte mindenre 1050-en is. Eddig csak a BF 3 multi volt az, aminél volt értelme a fesz emeléses húzásnak.

[ Szerkesztve ]

(#5031) Dark KillerX válasza mrhitoshi (#5027) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Játékban elég,bár azért amit csucsbicep kolléga megemlít azzal a procival még jobb lenne!De procit cserélni már nem fogok,ha csak nem látok vmi jó ajánlatot,inkább majd később egy erősebb intel platformra!

[ Szerkesztve ]

(#5032) Gippo


Gippo
senior tag

Sziasztok!

Ha feszültséget akarok emelni - mondjuk egy Asus gpu tweakkel - akkor a programnak futnia kell folyamatosan, illetve akkor már érdemes a frekvenciákat is azzal belőni, mint a CCC-vel?

(#5033) lowzor válasza Gippo (#5032) üzenetére


lowzor
veterán

Addig kell futnia, míg beállítod, utána elmented és bezárhatod. Tök mindegy mivel lövöd be a frekvenciát.

(#5034) Gippo válasza lowzor (#5033) üzenetére


Gippo
senior tag

Köszönöm! ^^ Hébe hóba kifagy 1-2 játék, mondjuk épp nem ami a legnagyobb teljesítményt igényelné. Gondoltam egy minimálisan feljebb tolom a feszt, hátha az a gond. :)

(#5035) csucsbicep válasza Dark KillerX (#5031) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Egyértelműen nem éri meg befektetned 775-be. Már egy 2400 + H61-el is előrébb vagy, de ezt te is tudod.

(#5036) viperabácsi válasza DroiDMester (#5029) üzenetére


viperabácsi
addikt

Megtettem amit írtál a hibaüzi ugyan az!

Ja és 12.8 van fenn.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#5037) Tomix24


Tomix24
addikt

Ha valakit érdekel. Lehet másnak is bevállnak ezek az adatok:

12.8 helyett AMD Catalyst 12.x (9.001 September 4) Unofficial

Elpida Ram-os VGA - SAPPHIRE 11200-16-20G - 1GB DDR5

Nálam ez a kártya vége: Chinese Unreal Engine 3 DirectX 11 Benchmark + Llano A6-3670K (de igazából nem a proci a lényeg)
A harmadik mérés után már negatív irányba mentek az FPS-ek, hiába a fesz adás pluszba.. Úgyhogy meglett a vége.

1. China - Gyári 860Mhz Core - 1200Mhz Ram

2. China - 1050Mhz Core+22% - 1300Mhz Ram+8.3% Ram --- 15% Fps tunning

3. China - 1108Mhz Core+28.8% - 1300Mhz Ram+8.3% Ram --- 1% Fps tunning

[ Szerkesztve ]

(#5038) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Sziasztok!

Végül valószínű egy Sapphire mellett fogok dönteni. A kérdésem az lenne, hogy érdemes lenne plusz pénzt fizetnem a gyári tuningért?
A hozzászólásokból úgy látom, hogy a nem húzott verziót is fel tolhatom simán a húzott szintjére. Feltételezem, hogy a kártyák felépítése ua. Így nem tudom érdemes e plusz 4-5k-t fizetni érte.

(#5039) miresz válasza BalaNce87 (#5038) üzenetére


miresz
veterán

Nem érdemes. 2mp alatt be lehet állítani az OC értékeit.

(#5040) BalaNce87 válasza miresz (#5039) üzenetére


BalaNce87
addikt

Én is így gondoltam! Many thanks! ;)

(#5041) akela91 válasza BalaNce87 (#5038) üzenetére


akela91
addikt

Nem érdemes OC-t venni. Egy és ugyanaz a kártya, csak ők kattintanak helyetted 2-őt.

(#5042) gbors válasza akela91 (#5041) üzenetére


gbors
nagyúr

bár azokra a kattintásokra garanciát vállalnak, míg amit Te kattintasz, arra nem.

de ha a 7850-ből a 860MHz helyett a 920MHz-es OC változatról van szó, annak túl sok értelme nincs, mert azt a pár %-ot játékban nem lehet érezni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#5043) Jakesz válasza BalaNce87 (#5038) üzenetére


Jakesz
őstag

Ipon.hu-n elnézve a 7870 árait, az OC-s változat olcsóbb is mint a sima. [link]

(#5044) Winne válasza gbors (#5042) üzenetére


Winne
nagyúr

Ha tuning alatt hullik szét a kártyád azt is garizzák, Ipon fórumban is sokan leírják mit megy nekik tuningban, mégis gariztatják nekik ha megmurdel. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5045) szasanyi válasza Winne (#5044) üzenetére


szasanyi
félisten

Nyilván, ha egyszer meghibásodott (és nem tudják kimutatni a felhasználói hibát, felelősséget) akkor mást nem tehetnek. Ez egyébként sem őket - mármint a kereskedőt, üzletet) terheli ez, hanem a gyártót, így ők csak közreműködők ebben. A lényeg az, hogy magasabb és stabil órajel az amire nincs garancia a nonOC kártyáknál, míg a gyári OC esetén arra is kiterjed a gari, hogy a gyárilag emelt órajelen stabil-e a kártya. Gbors kollégai s erre gondolt sztem.

(#5046) Winne válasza szasanyi (#5045) üzenetére


Winne
nagyúr

Értem én, hogy mire gondolt, de ismervén ezeket a kártyákat én ki merem jelenteni, hogy a 860 helyett a 920-at ha bármelyik is nem viszi, akkor az hibás. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5047) smiti válasza synthattik (#4795) üzenetére


smiti
addikt

Szia!

Lehetne még egyéb kérésem is? Játék tesztek futtatására szeretnélek kérni, természetesen alapórajelen kellene a mérést végezni.
Nekem Dirt2 és Dirt3 benchmark eredményeim már vannak, ezek a játékok saját tesztjei.
Illetve van ez a Sniper Elite V2 Benchmark ez egy elég megterhelő tesztnek tűnik.

A Dirt2-3-ban mindent a maxra állítottam úgy végeztem a méréseket.
Természetesen van 3DMark11 eredményem is, dehát ugye nem szintetikus tesztekkel játszunk.

Performance:

Xtreme:

A kártya az adatlapomon szerepel.

(#5048) szasanyi válasza Winne (#5046) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, ez valószínű. De az előzőek alapján éppen az a lényeg, hogy ha vki belenyúl egy olyanban ami mégsem és csak a gyári alapórajelen kifogástalan az így járt, panaszra ok, lehetőség nincs. Bár szvsz nincs sok értelme nonOC-t választani 1-2k plusz ellenében, arról nem szólva amit előbb linkeltek, azaz az OC olcsóbb. ;)

smiti: Viginél megtalálod amit csináltam, az árkategória miatt inkább azzal hasonlítsd össze. Éppen ezért a HD7870 eredmények összehasonlításnál ne felejtsd el, hogy az ~20k-val kerül kevesebbe.

[ Szerkesztve ]

(#5049) Winne válasza szasanyi (#5048) üzenetére


Winne
nagyúr

Az az 1-2 k az pont az ingyenpostát jelenti. :B

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#5050) szasanyi válasza Winne (#5049) üzenetére


szasanyi
félisten

Óóóóób+ ne mondd már nekem, hogy 50k+ árú hw vásárlásától valakit ez tántorít el! :P :N

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.