Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36001) HSM válasza DEV_NULL (#36000) üzenetére


HSM
félisten

Na, én nem arra a matricára gondoltam. Anno egy Gainward karin, asszem egy 4850-en volt olyan matrica az egyik csavaron, amit jobbank láttam nem piszkálni. :DD Persze, lehet lejött volna, de könnyed próbálkozásokra esze ágában se volt engedni. :)

(#36002) Kaci84 válasza HSM (#35994) üzenetére


Kaci84
őstag

Valóban helytállók amit írsz. Csak az a baj aki kérdezte meg általában sokunknál, ha drágább CPU-t vesz az a pénz elmegy a VGA-tól. És igen vannak proci gyilkos játékok, de a srác nem írt játékot sem se multit így általánosságban tudtam fogalmazni és egy játszható 40 fps-re konkretizálni a véleményem ami továbbra is az:
hogy nem mindig, de többször fogy el a VGA mint a CPU (rohadt sok konfigot láttam és profikat kivéve ez a helyzet) és, hogy singleben a legtöbb ember meg van elégedve 40fps-el. Továbbá nagy általánosságban a az ÁTLAG felhasználóknál egy 7850-es VGA -t ki tud szolgálni egy i3 vagy egy X4 750k vagy hozzá hasolnó CPU.
Persze nem teljesen és mindig, ezért jobb lenne valami brutál sokmagos, csakhogy az pénzbe kerül, de ő már elköltötte 7850-re. Amit szerintem jól tett ez egyszeri ember.

(#36003) HSM válasza Kaci84 (#36002) üzenetére


HSM
félisten

Teljesen egyetértek azzal, amit írtál. :K Én is azt mondtam amúgy, inkább a 7850. :)

(#36004) Steve198310 válasza Kaci84 (#36002) üzenetére


Steve198310
őstag

Ha olyan kis ember mint én akkor havonta vagy kéthavonta vettem valamit a géphez. Tavaly szeptemberben eladtam az Asrock P43De3+E8400+6GB ram (1333) 35e be ebből vettem egy i5 2400. maszekból ( egy kis réz,vas,alu) a lap. A kártya a régi asus hd6870 dc + 10e most sapphire hd7850 és ez kb 4 hónapomba került eddig. Családom van így a gép csak hobbi :D ritka éjszakai álmatlanság ellen :C
Majd vesz erősebbet ha nem bírja az iramot

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#36005) lowzor válasza zserbox (#35950) üzenetére


lowzor
veterán

Kétlem. Én is főleg akkor hallottam, mikor épp alig volt hang a játékban, vagy épp töltött (de akkor nagyon idegesítő volt a süvítés). Ha meg hangfallal játszottam, úgy meg aztán pláne kész voltam tőle. Alapfeszen amúgy nem volt gond vele, de amint 1,2V fölé vittem, előszeretettel elkezdett zenélni, mikor visszavettem a ventit, akkor meg nagyon 70 fok fölé szaladt, azt meg nem szeretem. Mikor megjött a melegebb idő, akkor kezdett el hangoskodni, addig én is megvoltam elégedve a hangjával. Amúgy megnézném nyáron, fesz emeléssel a 65 fokos GPU-t. Max ha van klímád, akkor hiszem el, bár még úgy is meredek. CF-ben volt nálam Sapphire+MSI, tehát együtt is megtapasztaltam a 2 kártya hűtését. A Sapphire hűtője akár hiszed, akár nem jóval halkabb azonos fordulaton (RPM, nem százalék) és hűvösebben is tartja a kártyát. Az tény viszont, hogy az MSI sokkal jobb minőségű.
A TF3 hűtőt amúgy sokkal jobban megcsinálták GTX 660-ra (nagyobb ventik, hőcsövek), na ott már az Asus-t is majdnem utoléri hatékonyságban és halkságban.

(#36006) kovsol válasza Steve198310 (#36004) üzenetére


kovsol
titán

Méh telepezésből jött össze a konfig? :D

May the Force be with you!

(#36007) haly válasza HSM (#35999) üzenetére


haly
őstag

Tévedsz, olvasd el a cikket. A gép képkockákat rajzol valóban a meglévők közé. És ha simán nézed, nem figyelsz az ilyen pásztázós jelenetekre, akkor baromira érződik. Sőt úgy általában az egész, sokkal folyékonyabbnak, kényelmesen követhetőnek tűnik. Próbáld ki, ha nem hiszed. Pár kattintás alatt megvan. :K

(#36008) zserbox válasza lowzor (#36005) üzenetére


zserbox
őstag

Nekem is volt egyszerre a kettő, tény hogy halkabb a sapphire de írtó gagyi maga a hűtés kinézete ami nekem számít plusz ha hiszed ha nem nyáron se hangoskodott így az MSI maradt.

(#36009) Steve198310 válasza kovsol (#36006) üzenetére


Steve198310
őstag

nem csak majdnem :DD
kevés a meló erre sajnos meg közben suliba jártam (felnőtt képzés) aztán amit eltüzeltünk ablak kereteket meg az itthon felleltem rossz tápok,trafók stb azokat elvittem egy vasas ismerősnek aztán őmeg ugye adott érte némi zsetont.
mindenki abból gazdálkodik amiből tud. Nekem akkor az volt :DD
Tervben van egy SSD + egy kis RAM meg még egy winyó mert elfogytam :O ja meg lehet karácsonyra jó lenne egy i5 3770 is :DD

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#36010) HSM válasza haly (#36007) üzenetére


HSM
félisten

Volt hozzá szerencsém élőben több film erejéig is, és köszönöm, nem kérek belőle. :N

(#36011) mexel válasza HSM (#35994) üzenetére


mexel
veterán

A monitorozás azért nem csak egy magot mutat. Magonként mutatja a proci terhelését, feszültségét, hőfokát stb, ugyanígy a vga-ról és a felhasznált memóriákról is mindent. Eléggé jól lehet látni másodpercre hogy mi történik :)

Előbb pongyolán fogalmaztam, mert felbontást írtam és mindenki a szó szerinti felbontásra gondolt. Részletességet, vagy részleteket vagy minőséget kellett volna írnom. A felbontás mindig marad az 1680x1050, csak pl lejjeb veszem az élsimítást, a látóhatárt, stb. Így értettem hogy visszaveszem a felbontást, ez pedig segíteni szokott. Bocs ha félreérthető voltam :)
Azt hiszem veszek egy 7850-et és megoldódik a problémám. :)
Főleg hogy nem gépgyilkos játékokkal játszom (mondjuk ezt soha nem lehet előre tudni), és ráadásul keveset is.

[ Szerkesztve ]

(#36012) Firkavadasz


Firkavadasz
tag

Szóval azt mondjátok i5-el és 7850-el megy a BF3 60-70fps-el viszont mondjuk csak 750k-val 40-el ami üyge nem elég?

Na ekkora baromságot sem halottam még.

Nekem i5 2310 cpu-m van, és HD 7850 1GB, de a BF3 64 playeresen is megvan a 80 fps-em ! Ettől csak feljebb megy. Mediumon van minden, 1680x1050-ben.

A pletykákat az irigyek INDÍTJÁK, az ostobák TERJESZTIK, és a hülyék HISZIK EL.

(#36013) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!

Ezek között mi a különbség a pár betűt és az árat kivéve? :F

ASUS HD7870-DC2-2GD5-V2 HD7870 2GB GDDR5 PCIE

ASUS HD7870-DC2TG-2GD5-V2 HD7870 2GB GDDR5 PCIE

(#36014) *Tata* válasza b1sti (#36013) üzenetére


*Tata*
senior tag

A második már gyárilag tuningolt verzió. :)
És úgy tudom, a G betű azt jelzi, a dobozában van valamilyen játék is.

[ Szerkesztve ]

(#36015) Repsol600 válasza b1sti (#36013) üzenetére


Repsol600
addikt

A 2. a Top verzió. Fizikailag semmiben nem különbözik. Szerintem az elsőt vedd.

(#36016) b1sti válasza *Tata* (#36014) üzenetére


b1sti
senior tag

Értem :) és annyival jobb is a gyárilag tuningolt?

Repsol600: oké, köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#36017) *Tata* válasza b1sti (#36016) üzenetére


*Tata*
senior tag

Nem, elvileg simán felhúzható az első is a szintjére.

(#36018) HSM válasza mexel (#36011) üzenetére


HSM
félisten

Hát nem egészen ilyen szép egyszerű a világ. :) A windóz feladatütemező folyamatosan váltja a szálhoz tartozó magot, így hamis (vagy inkább megtévesztő) adatot mutat, amit monitorozol. És akkor a HT mérhetetlenségéről nem is beszéltem. :DD Olyan rejtett "procilimiteket" tud okozni, hogy csak úgy füstöl.
Mindegy, én leírtam, hogy tudod csekkolni, a többi rajtad áll. Próbáltam csinálni egy ingame képet Planetside2-ből, csak valamiért nem tudta lementeni se a Steam, se az Afterburner, de a lényeg, hogy a játékkal monitorozni lehet, a proci vagy a VGA a limit, és igencsak gyakran előfordult, hogy azt láttam az OSD-n, hogy "Max Thread Usage: ~70%" mellette "Total CPU-usage:60%" és mellette a VGA ilyen ~60%-on teker, ami már masszív CPU-limit, és a játék motorja is CPU-limitet ír. Körübelül a ma esti egyórás játékom 60-70%-át jellemezte ez az állapot, 100% max thread usage-ot direkt figyeltem, sosem volt, 70-80% köztött maradt mindig, mikor néztem, a HWiNFO is 97%-ot jegyzett maximumnak a szinte végig masszívan CPU-limites játékomnak:

Kattintásra nagyítódik, és az oszlopok: pillanatnyi érték, minimum, maximum, átlag. A játék elején indítottam, és a végén a kép. Annyiból csalóka picit, hogy a valóságnál kicsit kisebb az átlag azért, mert közben lehetett 3-4 perc netezés az egyórás játékban.
Tehát nyoma sincs már a régi szép procilimites ábrának, ahol szépen lehetett látni ahogy a proci 99%-on teker végig....
Csak okulásként. ;)

[ Szerkesztve ]

(#36019) Apollo_21 válasza b1sti (#36016) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ha árban nincs különbség akkor a TOP verzió..ellenkező esetben felesleges..a "sima" 1010/1210 a TOP pedig 1100/1250..órajeleken megy, biztos van különbség..bár sztem inkább teszt progi alatt fog talán kijönni.....

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#36020) lowzor válasza zserbox (#36008) üzenetére


lowzor
veterán

Én is az MSI-t tartottam meg a minőség miatt (bár utána kb 1 hétig volt még nálam :) ). Mondjuk a Sapphire nagyon durva volt tuningban. 1250-en még stabil volt és 1300-on lefutott a 3Dmark, ami nagyon brutál egy 7850-től.

[ Szerkesztve ]

(#36021) Beretvás


Beretvás
addikt

na mi lett már, annyira jó az ú whql , hogy senki sem ír róla? vagy annyira rossz , hogy szóra sem érdemes?

(#36022) Apollo_21 válasza Beretvás (#36021) üzenetére


Apollo_21
addikt

Én írtam csak róla:)
Senkimás nem tette fel vagy nemtudom:D
Jónak jó....ahol eddig jó volt kicsit jobblett..érzésre..; ahol rossz volt ugyanolyan maradt:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#36023) kisza25 válasza Beretvás (#36021) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

kicsit off, mert én hd7790-hez raktam fel kékhalállal indult(többeknél) játékfagyások és nem lehet a gépet újraindítani, mert újraindulás után csak fekete képernyő fogad, amúgy csak ajánlani tudom :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#36024) kovsol válasza Repsol600 (#36015) üzenetére


kovsol
titán

7870 esetén nincs olyan, hogy a TOP verzió erősebb VRM -t kap?

May the Force be with you!

(#36025) belinho válasza kovsol (#36024) üzenetére


belinho
senior tag

Én úgy tudom csak órajel és bios-ban van különbség pl Asus esetén is!
A Matrix ami felsőkategória esetén hardveresen is erősebb, de nyilván ez árban is több!

(#36026) Steve198310 válasza Beretvás (#36021) üzenetére


Steve198310
őstag

De jó használható sött nálam most a Metro LL Very ben megyen. nincs élsímítás + physix. FASZA
eddig nem volt ilyen jó

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#36027) Beretvás válasza Apollo_21 (#36022) üzenetére


Beretvás
addikt

akkor jó, épp most néztem meg , hogy amelyik game-nél a 13,8 al nem volt jó ott ezzel jó.

Steve198310: :R

(#36028) Foxmulder89 válasza haly (#35992) üzenetére


Foxmulder89
senior tag

Ez így van ahogy írtad. Egyedül talán stratégiai játékokban nem érződik/nem annyira szükséges a 60+ fps. Valamelyik C&C 30fps-el tud csak futni, nem zavaró.
Lövöldözős játékokban igen, bár a codok sokkal érzékenyebbek erre, mint a többi, véleményem szerint. 120hz-es monitorral megint más, azzal jobban észrevenni.
Autós is sokkal folyékonyabban megy 100 fps körül, sokkal jobban lehet érezni, s így irányítani is a járgányt. Persze nem kötelező, de sokkal jobb úgy.
Gyorsabb és pontosabb lesz a reakciód.

[ Szerkesztve ]

A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel. by Totalcar

(#36029) Repsol600 válasza kovsol (#36024) üzenetére


Repsol600
addikt

:N
Bios és a doboz+matricák különböznek. Az emelt órajel annyira kicsi, hogy semmiféle nagyobb tápellátást nem igényel. És ugye a jobb tuning lehetőség ennél sem garantált. Volt 5850-ből sima és top verzióm is, ez is ugyan az volt kivéve a bios és a doboz.

[ Szerkesztve ]

(#36030) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok!

Tuning stabilitásának tesztelésére melyik játékot ajánlanátok? 1200/1400-on megy az Asus 7870 DC2 V2 kártyám 1,3 V Afterburnerben megadott feszültséggel, ami ténylegesen GPU-Z szerint 1,23-1,26 V között alakul..

Egész vasárnap Crysis 3-at toltam vele, ment rendesen fagyás nélkül, továbbá 3dmark11 és Valley is lefutottak gond nélkül..

Max GPU/VRM főfokok: 75/95 C..

Van valami zúzós játék még esetleg, ami térdre kényszeríti gyorsan, ha nem stabil ezeken az értékeken?

Köszönöm

(#36031) lowzor válasza kovsol (#36024) üzenetére


lowzor
veterán

Nincs. Digi+ VRM-je van mindkettőnek.

(#36032) DEV_NULL válasza Hoorus (#36030) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Meglepő, de a WoT kinfigatta már néhány ember kártyáját stabilnak hitt órajeleken. ;)

(#36033) Foxmulder89 válasza Hoorus (#36030) üzenetére


Foxmulder89
senior tag

Crysis 3 szerintem elég jó erre, talán a BF3 is. Az új 3dmarkot is lefuttathatod egy párszor.

A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel. by Totalcar

(#36034) Kaci84 válasza Hoorus (#36030) üzenetére


Kaci84
őstag

Még kipróbálhatod a Heaven 4.0 vagy a Furmarkot. Játékban nem mindig egyenletes a terhelés, elég sokat kell játszani, hogy el lehessen mondani, hogy stabil.

(#36035) Steve198310 válasza Hoorus (#36030) üzenetére


Steve198310
őstag

MafiaII vagy Dishonored ezek elég érzékenyen viselkedtek nálam. Teszt lefutott rendesen náluk befagyott.vagy kékhalál lett a vége.
Biztos vannak még más érzékeny játékok is

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#36036) Foxmulder89 válasza Kaci84 (#36034) üzenetére


Foxmulder89
senior tag

Furmark nem jó. Legalábbis az újak nem, én kihagynám. Azzal kezdtem mikor meglett a 7950-em és csodálkoztam is, hogy milyen jól megy...aztán lefagytam minden játékban. Cry3 biztos 100%-ra terhel mindenhol, tedd maxra.

[ Szerkesztve ]

A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel. by Totalcar

(#36037) b1sti


b1sti
senior tag

Még egy kérdés :) a korábban említett 7870 elég lenne a gta V-nek? Esetleg a 7790 is megbirkózik vele?

(#36038) MZsoltee válasza b1sti (#36037) üzenetére


MZsoltee
veterán

Egy PC-re még meg nem jelent konzolport hardverigényeiről legfeljebb a gyártó tud jóslatokat mondani, de más nem igazán. Ha a 7870-en nem fog futni azért az nagy érvágás lenne, mert akkor a jelenleg használatban lévő gamer konfigok jelentős részén nem futna, így eléggé beszűkülne a piacuk. Bár ez csak spekuláció.
De a vga kártyák ára nem megy felfelé, így megveheted a 7790-et és ha kell váltasz nagyobbra.

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#36039) zserbox válasza MZsoltee (#36038) üzenetére


zserbox
őstag

tegyük hozzá hogy ha egyeltalán lesz konzolport :(((

(#36040) Devid_81 válasza Hoorus (#36030) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nekem is ment a HIS 7870 annyin, 3Dmark szuper volt, lement akarhanyszor, majd a BF3-ban kb 10mp-et ment, es jott a restart vagy csak a sima program fagyas, epp mihez volt kedve :DDD
Szoval tesztelgess jatekkal, talan az egyik legjobb amit tehetsz, csak vigyazz a menteseiddel, mert pl nekem a BF3-at agyonverte az egyik, soha tobbet nem akart elindulni, igy muszaj volt ujrarakjam. :U

...

(#36041) MZsoltee válasza zserbox (#36039) üzenetére


MZsoltee
veterán

Valószínűleg az lesz, ha meg nem, akkor sem tudjuk milyen motort raknak alá.

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#36042) Kaci84 válasza b1sti (#36037) üzenetére


Kaci84
őstag

Ha lesz PC-re erősen valószínű, hogy azért egy 7870-el menni fog.

(#36043) Devid_81 válasza Kaci84 (#36042) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En nagyon kivancsi leszek ra, mennyire lesz jo.
Biztos menni fog valamennyire, max meglepodunk ha "nagyon jol megy"
A regi konzolokbol kihoztak a 110%-ot az biztos, es azok a konfigok mar evek ota elavultaknak szamitanak ebbol kiindulva mehetne akar PC-n szepen, de mint elottem irtak is, nem tudjuk milyen motorra epul, lehet bedurvulnak es a PC vonalra raknak egy hiper-szuper-gyonyoru-de rosszul-optimalizalt motort, es csak lesunk, hogy a 7970-es tulajok is majd panaszkodnak... :U

...

(#36044) b1sti válasza MZsoltee (#36038) üzenetére


b1sti
senior tag

Én azért bízom benne, hogy jönni fog PC-re is... 1-2 videót elnézve, okozna kellemes pár órát :)
Köszönöm a választ! Megpróbáljuk a 7790-et, ha kevésnek bizonyul akkor váltunk nagyobbra!

(#36045) Devid_81 válasza b1sti (#36044) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Fog jonni mert nagy piac az is :K

...

(#36046) Kaci84 válasza Devid_81 (#36043) üzenetére


Kaci84
őstag

Nem tudom elkövetik-e azt a baklövést mint a GTAIV-nél. Hát ha FullMaxon nem is, de szerintem szűrők nélkül egy 40-el mennie kell, ha nem cseszik el nagyon.

(#36047) haly válasza Devid_81 (#36043) üzenetére


haly
őstag

Miért az előző résszel mi volt? GTA4-et nem tudom maxon futtatni i5, meg 7870 társaságban, pedig 5 éves játék. Azért ez szerintem elég gáz. :U

(#36048) Kaci84 válasza haly (#36047) üzenetére


Kaci84
őstag

Úgy emlékszem eléggé elszúrták az optimalizációt meg a portolást. Nem azért nem megy, mert az olyan brutális játék, hanem egy kicsit elszúrták.

(#36049) haly válasza Kaci84 (#36048) üzenetére


haly
őstag

Ezzel tökéletesen tisztába vagyok. Igazából pont erre akartam utalni az előző hsz-omban, hogy mennyire egy fosul optimalizált játékról beszélünk, és nem a grafikája miatt nem megy. 5 éves játékot szerintem nem tudsz mutatni, ami ne menne maxon ezen a konfigon, kivéve a GTA4-et. :U Ezek után nem tudom miért várnak egyesek csodát az 5-től. :D

(#36050) Kaci84 válasza haly (#36049) üzenetére


Kaci84
őstag

Talán tanultak a hibáikból és nem akarnak a várható hatalmas Pc-s bevételtől elesni. Szerintem nagyon sokan beszereznék még eredetibe is, mert ha jól fog menni PC-n egy időtálló élvezetes játék amit haverokkal lehet nyomni majd a neten is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.