Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#55951) nanus válasza gears27 (#55946) üzenetére


nanus
senior tag

A linket elnézve ,megkérdezném megy a vga-n mind a két venti? mert a vrm hőfok egyik hideg-másik meeleg

(#55952) gears27 válasza nanus (#55951) üzenetére


gears27
aktív tag

Alapon terhelés nélkül ezek az értékek: [link] ha ráerszetem az aidát akkor meg a fentebb linkelt. Mind 2 venti megy egyébként. Ja és igen ha a fan 4-et felteszem 100%-ra akkor a kártya ventije elkezd vagy 3x olxan gyorsan pörögni

[ Szerkesztve ]

Seggsztézis

(#55953) gears27


gears27
aktív tag

És ami engem igazán aggaszt, hogy terhelés alatt is ugyan úgy pörög a venti, nem kapcsol automatikusan magasabb fordulatra.

Seggsztézis

(#55954) gears27


gears27
aktív tag

Na úgy látszik megoldodott a dolog. leszedtem az Afterburner progit és nyomtam egy reset gombot aztán töröltem. És láss csodát, most ahogy elinditom a tesztet rögtön felpörög a venti. Érdekes, hogy ez mitől lehetett de most jó :U

Seggsztézis

(#55955) Vagany válasza gears27 (#55947) üzenetére


Vagany
őstag

Vigyázni kell mert a speedfan átveszi a VGA ventivezérlést a driver-től és ha nincs jól beállítva a speedfan akkor bizony meg is főhet a kártya. első körben a speedfan nélkül próbálnám, hogy úgy sem pörög fel rendesen a ventije a VGA-nak és úgy milyenek a hőmérsékletek.

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#55956) Mahyke


Mahyke
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék a fórumosoktól, mert nem találtam hirtelen semmit.
Van egy HD7870 karim,
konkrétan ez: [link]
Ezen van egy rossz bios jelenleg, szeretném kérni a fórumozók közül, ha valaki esetleg jelentkezik egy pont ilyen karival, meglepne engem egy kimentett biossal? A kimentéssel esetleg tudok segíteni, de nagy szükségem lenne rá :F :R
Előre is köszönöm!
Próbáltam keresni hozzá tartozó biost, de nem találtam sehol se még a techpowerupon se

[ Szerkesztve ]

(#55957) nanus válasza Mahyke (#55956) üzenetére


nanus
senior tag

(#55958) Mahyke válasza nanus (#55957) üzenetére


Mahyke
csendes tag

Ezek mindegyike fel lett már rakva rá. (Nem én csinálom hanem egy másik Hardverapros én annyira nem értek hozzá).
Ezért lenne szükségem egy olyanra akinek ilyen kártyán, működő biosa lenne, mert így ő nem tud segíteni nekem... :/ :F :R

(#55959) nanus válasza Mahyke (#55958) üzenetére


nanus
senior tag

[link]

Egyik (gpu-memória) sem egyezik a tiéddel?

(#55960) Mahyke válasza nanus (#55959) üzenetére


Mahyke
csendes tag

Nem, nekem 1100/1250 kellene.

(#55961) nanus válasza Mahyke (#55960) üzenetére


nanus
senior tag

[link]
itt a legelső megegyezik az alábbi linken levővel nem?
[link]

(#55962) komyka


komyka
tag

Üdv! Van egy Sapphire HD7850 2GB Dual-X es kártyám, és a Divisionnal játszva (meg mással is de az most nem lényeg :) ) FHD-ben közepes beállítások mellett már elég gyakran érezni, hogy sovány a teljesítménye. Arra gondoltam, hogy mivel cserélni nem szeretném, ezért megpróbálok húzni rajta hátha összejönne egy pár plusz fps. Jelenleg 860-as GPU órajel, és 1200-as memória van beállítva a radeon beállításokban. Soha nem tuningoltam még videókártyát, ezért először itt kérdezném, hogy mit ajánlotok? Meddig és mivel húzhatom, ha egyáltalán érdemes próbálkozni?

(#55963) pengwin válasza komyka (#55962) üzenetére


pengwin
addikt

CCC-ben és Crimsonban is lehet tuningolni, vagy még az MSi Afterburner-t szokták ajánlani, de utóbbival volt baja rendesen a Crimsonnak. Telepítsd a GPU-Z-t és indítsd el, hogy csinálja a logot, és utána told ki a TDP limitet a Crimsonban / Catalyst-ban / Afterburnerben, és kezdésnek próbáld meg mondjuk a 900MHz-es órajelet, próbáld ki játékban vagy valami tesztprogramban, ha nem fagy le, és a GPU-Z Sensor logja emberi GPU és VRM hőmérsékleteket mutat, akkor próbálkozhatsz magasabb GPU órajellel, én max. 50MHz-es lépcsőkben emelném (de inkább 25MHz), szerintem olyan 950-1000 MHz-ig fogsz jutni.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#55964) Turbolada II válasza komyka (#55962) üzenetére


Turbolada II
őstag

1050 Mhz-et még a legszarabb GPU is megy.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#55965) komyka válasza pengwin (#55963) üzenetére


komyka
tag

950-et atomstabilan viszi úgy néz ki, és már látszik a teljesítményen is max 63°C-on. Mi az a határ ahol már el kell kezdeni félni a hőmérséklettől?

(#55966) nanus válasza komyka (#55965) üzenetére


nanus
senior tag

85°C -g ne aggódj. Fesz emelés nélkül nem fog túlmelegedni. :R

[ Szerkesztve ]

(#55967) komyka válasza nanus (#55966) üzenetére


komyka
tag

Köszönöm a válaszokat. Az 1050-is megy simán, és ennyit enged a crimson :)

(#55968) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Sziasztok!

Oly sok év után visszatértem egy asztali PC-vel (konzol mellé).

Jelenlegi VGA-m:

Gigabyte 7870 2GB DDR5 GV-R787OC-2GD

Ennél mi az a hőmérséklet maximum amit még nem problémás? Nagyon tuningolni nem akarom a cuccot, csak a PC exkluzív játékokat fogom úgyis az asztalin tolni.

szerk:

Mondjuk azért érdekelne, hogy mi az a biztonságos maximum amit tuninggal ebből ki lehet hozni. ;]

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#55969) nanus válasza oriic (#55968) üzenetére


nanus
senior tag

Bios fan profil szerint 95°C-l kapcsol 100% ra a venti :D de azért az már a nem ajánlott kategória :DD

[ Szerkesztve ]

(#55970) pengwin válasza oriic (#55968) üzenetére


pengwin
addikt

Isten hozott!
Nekem az adatlapomon lévő MSi HD 7870 simán bírta az 1200MHz-et, 70 fok körül, 35-40%-os venti terhelés mellett, még a szeptemberi melegben is. Elvileg 80-85 fokig rendben van , ha nem hal meg a hűtés, akkor annak a közelébe se leszel.
Mi hozott vissza PC-re?

Üdv, pengwin

(#55971) zoli03


zoli03
őstag

Milyen programmal tudok videót kódolni, hogy ne a CPU, hanem a videokártya (7850) dolgozzon?

(#55972) oriic válasza pengwin (#55970) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Mi hozott vissza PC-re?"

Konzol is van még mindig, mellé lett egy PC-m. Úgy adódtak a dolgok, hogy összejött egy gép, amit végül megkaptam.

Live-Die-Respawn

(#55973) M@rdel válasza komyka (#55967) üzenetére


M@rdel
őstag

Kb. 2 éve 1050 MHz-n használom, nem kell tőle félni! :N

(#55974) pengwin válasza oriic (#55972) üzenetére


pengwin
addikt

Értettem, hogy nem áttértél, hanem kiegészítésként lett PC-d, csak kíváncsi voltam , mi visz rá egy vérbeli konzolost egy PC-re. :)
Milyen PC exkluzív címekre gondoltál , csak nem beállsz várost építeni vagy stratégiázni?

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#55975) Stylerr


Stylerr
addikt

Sziasztok! Írtam már az "Azonnali VGA-s kérdések topicba" is, de nagyon ritkán kapok választ. (2 nap alatt egy jött) Így bátorkodtam ide is írni, hátha tudtok segíteni.
Sapphire R9 270x Vapor kártyám van. Olyan hibát produkál, hogy játékok alatt vagy tiszta csíkos lesz a kép, és beakad a hang, majd a gép is kifagy, vagy a rosszabbik, hogy eldobja a képet, és full fekete lesz, és a monitor is átáll stand-by üzemmódra, mert úgy érzékeli, hogy ki lett húzva a gép. Mikor elfeketedik a kép, akkor többszöri újraindítás után sem ad képet, és még a BIOSig sem jut el, viszont a videókártya ventilátorai pörögnek. Mit tudok tenni? Ez a kártya haldoklik? Érdekesség még, hogy van, hogy 1-2 hónapig hibamentes, ezért szervizbe se tudom vinni, mert nem tudják reprodukálni a hibát. Viszont ma már dobta a kép elfeketedést is és a csíkozódást is. Az alap, 1100/1450-en ment a kártya.

(#55976) bobalazs válasza Stylerr (#55975) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

miért nem tudod szervizbe vinni? Vidd akkor amikor rossz.
Ha másik gépbe kipróbálod mindjárt tudni fogod mi az állás.

(#55977) Stylerr válasza bobalazs (#55976) üzenetére


Stylerr
addikt

Mint ahogy fentebb is írtam, van, hogy 1-2 hónapig hibamentes, tehát nem lehet rekonstruálni a hibát.

(#55978) bobalazs válasza Stylerr (#55977) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Én meg mondom még egyszer, ha rossz, próbáld ki másik gépben. Onnan meg küld el szervizbe. Őszintén, nem tudom milyen választ vársz.

(#55979) oriic válasza pengwin (#55974) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

RTS-ek miatt, meg lesz a jövőben egy-két játék amik PC-n érdekelnek majd inkább. :) Illetve ha úgy adódik, akkor be tudok vállani végre PC-s teszteket is az oldalnak. :)

szerk:

Overwatch-oztam egy kicsit ma (1 órát kb.), és közben nézegettem, hogy melegszik VGA.

Afterburner szerint 100%-os VGA haszálat és 100% Fan speed mellett 84 fokra melegszik a kártya. Gyanús nekem, mintha valami nem lenne okés. Vagy csak paranoiás vagyok, elszoktam PC-ktől. :D

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#55980) Popes válasza oriic (#55979) üzenetére


Popes
őstag

Nem vagy paranoiás, ott valami nagyon nem oké. :(
Próbáld meg levenni a ház oldalát hogy kiderüljön hogy csak a ház nem szellőzik rendesen vagy esetleg a kártya érett meg egy újrapasztázásra. (vagy más gond van)

Deus ex machina

(#55981) oriic válasza Popes (#55980) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Levettem ház oldalát, 76 fok lett egy óra után. Jövő héten ha lesz időm szerintem szétkapom teljesen a gépet, csinálok rendes kábelmenedzsmentet, meg ránézek VGA-ra is hogy kell-e pasztázni.

Live-Die-Respawn

(#55982) Sarkadi


Sarkadi
tag

A legutóbbi újrapasztázás óta nálam is érdekes hőfokok születnek, valami lehet, hogy nem úgy sikerült ahogy szerettem volna. Mikor megláttam közel másfél óra játék után a 90 fokot gyorsan ki is léptem és amint lesz rá időm szét is kapom aztán minőségibb pasztával megcsinálom ill. teljes takarítást csinálok.

Mellesleg hány V-ot sikerült elérni legkisebb, de még stabil értékként? 1,094V-al nálam már hibázik a kártya, de a gyári értékkel alapjáraton is melegszik.

(#55983) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Az új driverekkel nekem nem működik a monitorom 59Hz felett (Dell U2212HM).

Valaki tud erre megoldást? (Azon kívül, hogy használjak régi drivert, vagy h ne használjam 72Hz-en a monitort :D)

(#55984) Popes válasza CoolBoy323 (#55983) üzenetére


Popes
őstag

És beállítottad rendesen? Nálam megy.(Dell p2414h)

Deus ex machina

(#55985) caveman1


caveman1
tag

Sziasztok!

Van egy Asus R9 270x DirectCU II videókártyám és a következő problémám van:

Jelenleg egy játékkal játszom, az F1 2015-el, ami eddig ultrán (i5-4460, 8 Gb gépen) ment mindenféle akadás nélkül, viszont nemrég kipróbáltam hogy milyen ha rákötöm hdmi-vel a TV-re. Ment is tök jól viszont miközben a tv-n játszottam egyszer csak el kezdett néha-néha beakadozni a játék néha csak egy pillanatra, néha jobban. Utána a tv-ről levettem a gépet, hdmi kábelt kihúztam a videókártyából, visszaállítottam a képet a monitorra, viszont azóta hogy ezt a tv-s dolgot kipróbáltam a játék közbeni akadozás monitoron is megmaradt, lassan már 2 hónapja (pedig mint írtam előtte egyáltalán nem akadozott, tökéletesen futott ultrán). Általában egy bizonyos idő eltelte után jelentkezik, van hogy egy fél óráig tökéletesen megy, utána egyszer csak elkezdi, de van hogy már 5 perc után csinálja.

Azóta már újratelepítettem a videókártya drivert, az F1 2015-öt, de ugyanúgy csinálja. Csináltam Aida-val stressz tesztet a videókártyára vagy 2 órán keresztül, de semmi hibát nem dobott ki. Más játéknál (pl. dirt rally) amúgy nem tünt fel hogy akadozna.

Ha valakinek van valami ötlete hogy mit lehetne még csinálni, annak megköszönném a választ mert már nincs ötletem hogy mit csináljak és elég bosszantó a dolog mert előtte tökéletesen futott a játék.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#55986) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Létezik olyan hogy csak egy játéknál nem stabil az OC? A driver összeomlik időközönként, 1150 mhz.-en a 270. Más játéknál ilyet nem csinált.

(#55987) CirrMee válasza bobalazs (#55986) üzenetére


CirrMee
addikt

Ott már azért lehet arra számítani, hogy az alap feszen kezd instabil lenni.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#55988) gears27


gears27
aktív tag

Sziasztok. Van egy asus radeon r9 270x videokártyám. A gondom az, hogy ma reggelre bekapcsoláskor a win logo után sötèt kèp fogadott.(win10). Csökkentett módban elindul a gèp. Ujratelepitettem hátha az a gond, el is indult szèpen. Viszont mikor automatikusan felismeri a kártyát a gèp ismèt sötèt a kèp. Aztán megint csökkentett mód, drájver leszed megint van kèp. De amint a win automatikusan felrakja megint nincs kèp. Esetleg ötlet valakinek?

Seggsztézis

(#55989) Popes válasza gears27 (#55988) üzenetére


Popes
őstag

Szedd le ezt Crimson 16.4.1 és utána ha eltávolítottad a régit net nélkül telepítsd fel hogy a win ne próbálja közbe automatikusan telepíteni a sajátját.

Deus ex machina

(#55990) gears27 válasza Popes (#55989) üzenetére


gears27
aktív tag

Megprobálom, csak az a baj h net nèlkül is felteszi a win 10. Tehát esèlyem sincs arra, hogy ne települjön magátol. Szerintem win 7 lesz ebből aztán probálom meg ezt.

[ Szerkesztve ]

Seggsztézis

(#55991) Popes válasza gears27 (#55990) üzenetére


Popes
őstag

Nem fogja feltenni mert ez a legfrissebb, én addig nem engedtem netre a gépet amíg fel nem raktam a saját drivereimet és így minden ok a 10-el is.(igaz én még utána megrendszabályoztam :DDD )

Hamarabb megcsinálod ezt mint egy 7 telepítést, de te tudod. :)

Deus ex machina

(#55992) gears27 válasza Popes (#55991) üzenetére


gears27
aktív tag

az a baj, hogy net nélkül is felteszi a win 10 a drivert. tehát leszedem, ujrainditom és megint felteszi :U

[ Szerkesztve ]

Seggsztézis

(#55993) gears27


gears27
aktív tag

Na sikerült letiltanom a frissitèseket. Net nèlkül probáltam amit linkeltèl. El èr 26%-ig ès megint fekete kèpernyő. Nagyon remèlem h nem a kártya romlott el :W

Seggsztézis

(#55994) Popes válasza gears27 (#55993) üzenetére


Popes
őstag

Akkor még egy lehetőség hogy előbb DDU-val pucold le a drivert és próbáld újra felrakni.

Deus ex machina

(#55995) gears27 válasza Popes (#55994) üzenetére


gears27
aktív tag

Már telepitem a win 7et mindjárt kèsz.. Ha ezzel sem lesz jó akkor fèlek, hogy kártya hiba.. Pedig 1 hónapos :W

Seggsztézis

(#55996) gears27


gears27
aktív tag

Felment a win 7 a driver is feltelepült, de ujrainditás után megint fekete kèp(csökkentett módban megy ezen is) :O ezt kajak nem hiszem el.. 2. R9 270x-em döglik be :O :W

[ Szerkesztve ]

Seggsztézis

(#55997) Popes válasza gears27 (#55996) üzenetére


Popes
őstag

Azért én még kipróbálnám egy másik gépben ha van rá lehetőség. Ha ott is ugyan ez a helyzet akkor gari. :K

Deus ex machina

(#55998) gears27 válasza Popes (#55997) üzenetére


gears27
aktív tag

Az a baj, hogy sajna nincs.. Megvárom a holnapot ès beviszem a legközelebbi pc boltba ès majd ott.

Seggsztézis

(#55999) F e Z o válasza gears27 (#55996) üzenetére


F e Z o
veterán

95%, hogy a kártya döglött be. :(

H2O über alles!

(#56000) gears27 válasza F e Z o (#55999) üzenetére


gears27
aktív tag

Tudtam szerezni egy gyengèbb kártyát ès ezzel tökèletes a gèp :O

Seggsztézis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.