Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13902) pufancska válasza BonFire (#13898) üzenetére


pufancska
tag

Én sokszor, kérdezek tőled, illetve kérek és mindig is kulturált választ kaptam, illetve a kérésekre megkaptam tőled azt amit kaptam.
Ámbár sokszor valaki feltesz itt egy kérdést, az legyen alap, vagy tényleg valami trolság te felkapod rajta a vizet. Miért? Miért nem léppel tovább, miért segítsz, még utána is? Olyan hosszú kommenteket írsz hozzá, hogy a blogomba nem írok, olyan hosszú cikkeket. Miért idegeskedel? Inkább készíts sok tutoriált, hogy én élvezhessem és ilyeneken meg lépj túl. Mindig olyan érzésem van, mintha egy haveromat kéne nyugtatom, de nem is ismerlek.
Légy pozitív és lépj tovább

Mire megírtam, elküldött a jó barátunk egy képet, na tedd túl magad ezen, és ne szólj vissza. Itt azért többen ismernek, mint őt.

[ Szerkesztve ]

(#13903) kiskornel válasza szultanpepa (#13897) üzenetére


kiskornel
addikt

Megnyitod a PS programot. Átváltasz a total commanderre, vagy a winfos intézőre. Kijelölöd a megnyitandó fájlokat. Most az egyikre rányomsz bal gombbal. Folyamatosan nyomod, és a tálcán a PS program ra húzod. még mindig folyamatosan nyomod, és 2-3mp után felugrik a PS ablaka. Még mindig tartod az egér gombot, és belehúzod az üres ablakba. Ekkor megnyílik az össze fájl, amit kijelölten belehúztál.

Ha már van nyitott ablakod, akkor fent a fejlécbe kell belehúzni, különben rétegenként a behúzott képre fogja rakni.

Hát röviden ennyi.

Hehhe... bugos... ez jó... ezt feljegyzem. Illetve megjegyzem.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#13904) koxx válasza pufancska (#13902) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én is ideges lennék ha minden nap 5x feltennék ugyanazt a kérdést ahelyett, hogy szánnának rá egy kis időt és elolvasnák az 1.hsz-t amiben majdnem minden megtalálható. Szerinted viccből szerkesztjük az ilyen összefoglalókat?

#13901: ilyet többet ne

[ Szerkesztve ]

(#13905) szultanpepa válasza kiskornel (#13903) üzenetére


szultanpepa
csendes tag

Köszönöm, hogy te legalább normálisan válaszoltál!!!

De (minden kellemetlen hangsúly nélkül mondom, hogy) nem most nyitottam ki életemben először a Ps-t. Csak most tettem fel a cs6 verziót és vmiért nem engedi belehúzni a képeket sehova! régebbi verzióknál, ha egyszerűen belehúztad, akkor megnyitotta újként, asszem cs4 vagy cs5 óta kell a fejlécbe húzni. DE most a cs6nál mindent tilt. És igen utána néztem és igen megpróbáltam pár dolgot mielőtt itt megkérdeztem. Gondoltam van vmi beállítás és tudtok segíteni, vagy lehet hogy tényleg egy bug...

köszi

(#13906) BonFire válasza pufancska (#13902) üzenetére


BonFire
veterán

Igazad van, mert mindenki azt mondja, hogy ezzel a haraggal csak magamnak ártok, de ha magamba fojtom, tuti kiújul a gyomorfekélyem. Pont azért vagyok ilyen epés, mert a szívemen viselem a témát. Ha simán le tudnám sz...ni, akkor biztos nem készítenék tutorialokat, meg nem magyaráznék olykor végtelen türelemmel. Ha hozzád mindig türelmes voltam, az azért volt, mert normálisan álltál hozzá. De ha valaki beesik, mert tegnap lewarezolta a CS6-ot, előtte még nem is hallott róla, de holnap már ebből akar megélni, és ide beront; az első válasz után (amit szegényke nem tud értelmezni, mert egyébként megmondtam az egyik lehetséges megoldást…) – szóval az első válasz után nekiáll bicskanyitogatóan nagyképűsködni. Eljátssza a nagy szentet, aki vérig lett sértve, holott nem bántotta senki. Felveszi a pökhendi stílust, és beszól – nemcsak nekem –, hanem A fórumnak. Nem tetszik neki az én válaszom, ezért minősíti az egész topicot. Pedig ez a legpörgősebb topic. Nem véletlenül tartunk már a tizenháromezer-valahanyadik hozzászólásnál. És többnyire nem süketelünk itt.

Engem nem érdekel, hogy privátban ki milyen ember, de ha kér valamit tudatlanságából kifolyólag, akkor legyen már meg benne az az egészséges alázat és tisztelet, ami megilletné azt az ismeretlent, akitől segítséget remél! Ne engem tiszteljen vagy a másik embert (bár az sem volna egy utolsó szempont). Tisztelje a tudást, ami nekünk van, neki nincs, és ha ilyen a hozzáállása, soha nem is lesz.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#13907) ViZion válasza kiskornel (#13903) üzenetére


ViZion
félisten

Így van, így kellene működnie... de NEM teszi. olvasd csak az adobe fórumot... Engem nem izgat, mert CS4 van, csak vmiért nem akarja a jót, így kénytelen voltam CS6 triallal dolgozni. Másik, hogy CS4 eszközök alatt volt egy kis üres sáv, oda duplakattra jött az open menü, ez itt nincs, mindent kitölt az UI...
jegyezd is meg! :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13908) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Egyébként virágos verziók miatt is lehetnek ilyen jellegű problémák tapasztalataim szerint. Vásárolt verzióval nekem nem volt gondom soha érdekes módon. :F

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#13909) Met válasza BonFire (#13906) üzenetére


Met
nagyúr

Kiabálj velem ;)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#13910) ViZion válasza Inv1sus (#13908) üzenetére


ViZion
félisten

Nálam trial van, nincs belehegesztve, de nem működik... akkor az mi?
Még az Adobe fórumon is jelezték... szal. akinél lengyelpiacos van az nem szokott ott panaszkodni sztem... ;)
Megjegyzem _eredeti_ CS2 volt a leggázabb, legbugosabb PS az életemben. Azóta sem volt annyi nyűg és fagyás.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13911) delta9


delta9
senior tag

Egy érdekes blog:

[link]

(#13912) kiskornel válasza ViZion (#13910) üzenetére


kiskornel
addikt

"Nálam trial van, nincs belehegesztve, de nem működik... "

1 tipp: ellenőrizd le a Camera RAW beállításokat. Maybe ott lehet valami probléma.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#13913) bubi92 válasza BonFire (#13876) üzenetére


bubi92
őstag

közben visszajött a kép ide. de olyan gyökér voltam, hogy nem hoztam fel albiba a szkennerem. de csináltam egy 8 mp-es képet raw-ban [link]
meg is csináltam, hogy normálisan látszódjon fekete-fehérként, most már csak az lenne a kérdésem, hogy mi a legjobb módja, hogy én ezt ki színezgessem :F

(#13915) kiskornel válasza ViZion (#13910) üzenetére


kiskornel
addikt

Ne már, hogy ez így neked nem müxik... (hogy tovább növeljem a neten lévő szemét számát, ezért készítettem egy ilyet): [link]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#13916) ViZion válasza kiskornel (#13915) üzenetére


ViZion
félisten

Én nem tudom Te mit gondolsz, vagy ki vagy, de ha olvasod a topikot pár ezer hsz-el ezelőtt már itt jártam... de az első hsz-hez is hozzátettem pár dolgot, és az alapokról van pár tutorialom is (nem azért, hogy büszke legyek rá, csak hogy ne nézzél full hülyének) :(( Kb. PS 7-el kezdtem, gyanítom hogy van fogalmam róla mi az a drag & drop.

Másik -ha olvastad volna amit írtam- NEM egyedi dolog, ez vmi bug a CS6 64 bites verzióban, ha ennyire benne vagy a guglizásban akkor keresd meg. Van, akinél reinstall megoldotta, van akinél a beállítások "nullázása" megoldotta. Nem foglalkozom vele, ha lesz időm újrahúzom a gépet, megy vissza a CS4, ennyi.

Másrészt Camera raw-ot nem tudom ellenőrizni, minimálban telepítettem, amit engedett kikapcsoltam... - mivel minden CS4 ami fent van- ha ezt is engedte, akkor nincs is fent :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13917) kiskornel válasza ViZion (#13916) üzenetére


kiskornel
addikt

Látod ez a baj. Vedd úgy, hogy nem írtam semmit. Bocsánat, hogy fel mertem tenni egy kérdést. :( Ígérem többé nem fordul elő.
Nem néztelek hülyének, csak kérdeztem valamit, hogy így nem müxik? Ezt nem hiszem, hogy megérdemeltem...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#13918) ViZion válasza kiskornel (#13917) üzenetére


ViZion
félisten

Bocs, ha kicsit túlreagáltam (kicsit valóban fel vagyok spanolva amúgy is sajnos) :U de kipróbáltam, nem működik. Sajnálom.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13919) szultanpepa válasza kiskornel (#13915) üzenetére


szultanpepa
csendes tag

NA! Nekem pont így NEM működik :)

(#13920) BonFire válasza ViZion (#13916) üzenetére


BonFire
veterán

Nekem is 64 bites CS6 van fenn, és működik. Akkor erre mit írjunk. Van akinek nem, van akinek igen. Ez még hihető, csak akinek működik, az nem keresi rá a megoldást.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#13921) delta9


delta9
senior tag

Az Adobe a mai napon bejelentette az Adobe® Photoshop® Elements 11 és az Adobe® Premiere® Elements 11 szoftvereket. Ha érdekel valakit, katt:

[link]

(#13922) pufancska válasza BonFire (#13886) üzenetére


pufancska
tag

Hogyan kell azt megalkotni, hogy a vonal eleje vékony aztán vastag ként fejeződik be. Van erre valahol egy tutor, vagy hogy keresek rá?

(#13923) ViZion válasza pufancska (#13922) üzenetére


ViZion
félisten

dobsz a vonalra egy maszkot, arra egy fekete-fehér átmenetet...
Esetleg kijelölöd egyik részét, elmosod a kijelölést és del...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13924) pufancska válasza ViZion (#13923) üzenetére


pufancska
tag

Gondoltam, hogy rosszul fogalmaztam meg. Ezeket a vonalakat, hogyan csinálta BonFire

(#13925) Met válasza pufancska (#13924) üzenetére


Met
nagyúr

Szerintem pennel csinálta:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#13926) pufancska válasza Met (#13925) üzenetére


pufancska
tag

Ja ezt értem, de hogy van meghúzva a vonal, hogy vékony vastag. Azt, hogyan kell?

(#13927) pufancska válasza pufancska (#13926) üzenetére


pufancska
tag

Köszönöm a segítséget, hosszas keresgélés után rájöttem. Na meg egy tutor is segítet. [link]
:)

(#13928) papa019


papa019
senior tag

Sziasztok!

Névjegykártyához milyen betűtípust ajánlotok?
Egy villamos motorokkal foglalkozó cégnek készül.
Elegáns kinézetet szeretnék.

Előre is köszönöm.

Peti

(#13929) Met válasza papa019 (#13928) üzenetére


Met
nagyúr

Egyszerre csak 1 topicba pls.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#13930) BonFire válasza papa019 (#13928) üzenetére


BonFire
veterán

Mindenképpen valami jól olvashatót. Mondjuk Myriad Prót. Az enyémen jelenleg Dax van, de 9 pont alá ne nagyon menj, mert akkor már nehezen olvasható. Century Gothic vagy Futura nagyon elegáns és karcsú betűk, bár villamosiparihoz inkább valamilyen szögletes kinézetű font kéne, de az is csak a nagyobb szövegekhez, mondjuk a névhez. A többi kenyérszöveghez Arialt vagy Helvetica családot ajánlom.

DIN nagyon népszerű groteszk font. Elegáns és hatásos. Ezeken kívül:

Cibreo, Dax, Eurostyle, Fago, Galette, Handel Gothic, House Gothic, Hydra Text, KenyanCoffeRG, QTypeSquare, Waukegan LDO, Zekton

Most hirtelen ennyi.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#13931) BonFire válasza pufancska (#13927) üzenetére


BonFire
veterán

Így van, szimulálni kell a toll nyomást, és akkor az eleje-vége ilyen elvékonyodó lesz. Bocs, hogy nem válaszoltam hamarabb, de még csak most olvastam a kérdést.

Egyébként meg pont ez a rajz Iluskában készült, abban meg van alapértelmezetten ilyen vonal. Bár ezt éppen egy kiváló grafikus készítette és a Deviantartról lehet letölteni, akinek van regje hozzá. De Illustratorban rajzol az ember egy hosszú, két végén keskeny, középen vastag vonalat, azt elmenti Illustrator fájlként, majd ezek után képes ecsetnek használni.

De Photoshoppal is meg lehet csinálni, ahogy a tutorial is mutatja.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#13932) maflame


maflame
aktív tag

Kedves fórumtársak, küldjetek legyetek szívesek ha tudtok NIVEA-fontot,-minden félét, bold, normál, cond., stb. Minél előbb!:) ..e nélkül nem lehetek boldog!!!
Hálás köszönet!

(#13933) Met válasza maflame (#13932) üzenetére


Met
nagyúr

Az a neve hogy Nivea vagy az a font kellene amivel a Nivea szó van írva?
Nem mindegy...

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#13934) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Lenne egy kérdésem én a photosohop cs6 ot akarom telepíteni,és nekem windows7 64 bites van,de mikor megnyitom a photoshop telepítőjét ott van egy 64 bites meg egy 32 bitesés mind kettő be van pipálva,na most ezeket lehet külön telepíteni vagy az egészet kell?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#13935) Met válasza Pityu. (#13934) üzenetére


Met
nagyúr

Lehet külön, nekem is csak a 64 bites van fent.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#13936) maflame válasza Met (#13933) üzenetére


maflame
aktív tag

Köszönöm szépen végül elküldték a fontjukat! Egyébként Nivea-Bold, amivel a Nivea szót írják

(#13937) Met


Met
nagyúr

Grafika tervezés árakat honnan lehet megtudni?
Kellene egy 4 oldalas A4-es szórólap (nem tudom hogy A4 négybe hajtva vagy kiterítve A4) és egy egy oldalas újsághirdetés.

Képeket, szöveget adnak csak az arculatukba illően kellene összedobni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#13938) Dluinet válasza Met (#13937) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Eseti megrendelés esetén
A4 oldalanként 5-10000Ft+Áfa-tól a csillagos ég
4 oldalas A4-es szórólap, az 4 db A4-es oldalt jelent
egy oldalas újsághirdetés ha egybe vág a szórólappal akkor 5000Ft+Áfa, ha nem akkor 10000Ft+Áfa-tól indul.

De kiszámolhatod te is, hogy neked mennyi időráfordítás, 5000Ft+Áfa óradíj az alap.

Ez a munka minimum 6 de simán elmehet 20 óráig is, míg megcsinálod.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#13939) Inv1sus válasza Dluinet (#13938) üzenetére


Inv1sus
addikt

Te naponta 40.000-et keresel napi 8 óra munkával? +áfa

De jó neked. :F

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#13940) Dluinet válasza Inv1sus (#13939) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Szerintem többet, csak ebből lejön minden járulék, telefon, fűtés, mindenféle kitalált adó, meg könyvelő, tűzvédelmi, munkavédelmis, üzemorvos, papírok, nyomtatás, víz, villany, áram, stb.
Munkabérre netto 1000-1200 Ft körül jön ki, ha marad annyi.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#13941) Inv1sus válasza Dluinet (#13940) üzenetére


Inv1sus
addikt

Így már reálisabbnak tűnik ;]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#13942) BonFire válasza Pityu. (#13934) üzenetére


BonFire
veterán

Én is csak a 64 bitet tettem fel. Minek kéne mindkettő?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#13943) ViZion válasza Dluinet (#13940) üzenetére


ViZion
félisten

Sajnos ez a baj, h "sarcolnak" annyit, hogy kimondva sok az óradíj, de nézzük meg, hány órát kell bíbelődni, mire megtérül _CSAK_ az SW-k és a HW ára... közben adózz, fűts, fizesd a rezsit, és esetleg egyél is valamit... 1200 Ft/h húúú de jó Neked. Sokan így kiáltanak fel, egyrészt igazuk van, ez szép órabér. Másrészt: szomszéd boltban lepapírozva 650 Ft/h az eladók nettó bére, de van olyan fizikai melós ismerősöm aki 800 Ft/h-t kapott _tavaly_ (persze alkalmi volt, nem bejelentve). Nemrég beszéltem dekorossal, nem mondja az ügyfélnek, h mi-mennyi, mert nm árat + grafikai tervezést kellene adni, de ezt nem akarják megfizetni (mindenhol van ismerős, aki összedobja a kirakatot wordben vagy .ppt-ben ;] ). Inkább megbeszéli mit akarnak, és saccra belekalkulálja a tervezést, és csak a végösszeget mondja... Persze háziorvos felír egy receptnélküli köptetőt, akkor csúszik a zsebbe a 2-5 k... Engem is meg lehetne már vesztegetni! :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13944) Dluinet válasza ViZion (#13943) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ha még csúszik a meló, akkor hamar lesz belőle nettó 800Ft.
Az még nincs is benne, hogy az ügyfélel még 1-2 órát megbeszélgetünk, amit egyszerűen nem lehet kiszámlázni.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#13945) ViZion válasza Dluinet (#13944) üzenetére


ViZion
félisten

Ne is mond! Csütörtökön SOS kirakat terv kellett, meglett (rengeteg logo, szöveg, stb, nem nagy valami, így kérte, ennyi). Elküldve pénteken... Kedden módosítás... Majd semmi válasz. Marha sürgős. :D Gondolom pénteken majd szól, h módosítsunk, és jó lenne ha már végeznénk, mert mióta ülök rajta... Szal. az ügyfelek egy része eléggé >&@}{<
Ezért nem vállalok logót sem, annál kell vagy 5-10 terv (persze van pár sablon ötlet mindenre, de igazán kreatívat kitalálni idő), mire kialakul az irány, és amúgy is már megálmodta, de módosítsunk, stb... köszi :)

Kárpótlásul a sok offért: EZEK nagyon jók!

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13946) delta9


delta9
senior tag

"Ez önmagában azonban csak egy jelkép, amelyet most meg kell tölteni tartalommal, megtalálva a megfelelő reklámhordozókat céltudatosan használva azt. Ez a következő időszak feladata mindannyiunk számára, hiszen a továbbiakban bárki, bárhol találkozik ezzel az emblémával mindig Miskolcra asszociál majd." – ez utóbbi egészen biztos.

Miskolc új logója

(#13947) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Nos! Nyomdászok? :DDD

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#13948) ViZion válasza Speeedfire (#13947) üzenetére


ViZion
félisten

A félelem jogos. Ennél csak a y-toner (azaz gamma-toner) veszélyesebb! Munkahelyen is szóltam, de csak nevettek! Persze, amíg nincs baj, lehet... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13949) Dluinet válasza Speeedfire (#13947) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A fekete festék koromból készül.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#13950) pufancska válasza Dluinet (#13949) üzenetére


pufancska
tag

A babaolaj, meg babából? :Y

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.