Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11401) qamu74 válasza BonFire (#11400) üzenetére


qamu74
őstag

Miért a custom mit jelent? :(

(#11402) BonFire válasza qamu74 (#11401) üzenetére


BonFire
veterán

Na, most megfogtál! :D Olyasvalamit, ami nem szériacucc, nem konfekció, hanem külön megrendelésre terveznek/gyártanak le valaki(k)nek. Egy személyre szabott modell, legyen az autó, gitár, vagy akár egy betűtípus egy filmhez, logóhoz.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11403) qamu74 válasza BonFire (#11402) üzenetére


qamu74
őstag

Értem!Kösz.

(#11404) Khelben


Khelben
nagyúr

Sziasztok, egyik ismerősöm dolgozik ps-sel, jelenleg a cs3-mal. Valamikor váltani szeretne cs5-re, de van egy csomó melója, ami folyamatosan megy, ezért a kérdés: cs3 és cs5 mehet egyszerre ugyanazon a gépen?

(#11405) Met válasza Khelben (#11404) üzenetére


Met
nagyúr

persze

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11406) Khelben válasza Met (#11405) üzenetére


Khelben
nagyúr

Köszönöm. Még egy kérdés: a teljes pakk* mekkora telepítve CS3 és CS5 esetén?

* : itt nem tudom pontosan, mire gondolt, de szerintem a Photoshop, Indesign, Acrobat, Illustrator együtt? Vagy van még valami ezeken kívül? 64 gigás SSD-n elférnek a Win7 mellett? Másra nem használja a gépet, tehát más nagy program nem lesz rajta.

(#11407) Met válasza Khelben (#11406) üzenetére


Met
nagyúr

Nekem egy 38 gigás partíción volt a Win7, CS3, CS5, Corel X5 és elfértek.
De amikor kiválogatja az összetevőket a telepítéskor írja, hogy mennyi hely van és mennyit fog belőle elhasználni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11408) Dluinet válasza Khelben (#11406) üzenetére


Dluinet
nagyúr

cs5 upgrade nem lenne jobb, olcsóbb?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11409) Khelben válasza Dluinet (#11408) üzenetére


Khelben
nagyúr

Azt nem tudom, hogy veszi, szerintem a cégüknek van valami egyedi megállapodása az adobe-bal, mert elég nagyok. (Gondolom az adobenál is vannak olyan tömeges licenszek, mint a microsoftnál) Csak ennyit kérdezett, és mondtam neki, hogy a ph-n szerintem biztos tudják :) Köszi a segítséget.

(#11410) ViZion válasza Khelben (#11409) üzenetére


ViZion
félisten

Ha lesz CS5, utána a CS3-at meg sem fogja nyitni... Sokat okosítottak CS4-ben, ami még 3-ban nem volt...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11411) BonFire válasza ViZion (#11410) üzenetére


BonFire
veterán

Megnyitja, csak raszterizál mindent. Ami nem mindig jó.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11412) ViZion válasza BonFire (#11411) üzenetére


ViZion
félisten

Má' úgy értettem, hogy a CS3 progit nem fogja megnyitni. Visszafelé nyitja a .psd-ket, sőt, a kompatibilitás maximalizálásával talán CS2-ig jó a mentés.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11413) BonFire válasza ViZion (#11412) üzenetére


BonFire
veterán

Ja! Vagy úgy. Értem. Én mondjuk soha nem próbáltam két eltérő verziót egyidejűleg futtatni. Egymás után sem.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11414) BonFire


BonFire
veterán

Most indul egy helyi honlap. Tulajdonképpen egy online újság. [link] Egyelőre még csak tesztüzem, és lehet visszajelzéseket is küldeni. Kíváncsi lennék a ti véleményetekre is, hogyan lehetne az oldalt jobbá tenni, esetleg logikusabban felépíteni, hogy tényleg jó legyen olvasni, mert eddig elég fércmunkának látom.

Egy-két dolgot már megírtam nekik, de biztos van, ami az én figyelmemet is elkerüli. Dizájn, átláthatóság, logikus felépítés. Hogy kéne? Mert így biztosan nem. Nem az én oldalam, de a pucu már kivan az itteni gagyizással, mintha a világ végén lennénk, és egyetlen csepp ízlés sem szorult volna az ilyen oldalak tervezőibe.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11415) Met válasza BonFire (#11414) üzenetére


Met
nagyúr

Egy vélemény Pestről :DDD
A fejlécből azt az ocsmány effektes bátorpress feliratot tüntessék el:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11416) qamu74


qamu74
őstag

Sziasztok!
Segítség kellene, ezen a képen milyen betűtípus látható?[link]

(#11417) Met válasza qamu74 (#11416) üzenetére


Met
nagyúr

A B-t és az E-t peneld körbe, csinálj belőle jpg-t és töltsd fel a korábban linkelt oldalra hátha felismeri.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11418) BonFire válasza Met (#11415) üzenetére


BonFire
veterán

Köszi. Ez volt a legszembetűnőbb, amit a lelkükre kötöttem.

• Zavart még, hogy a címek nem elég figyelemfelhívók, nagyobbal kéne őket szedni.
• A címekre kattintva nem bomlik ki a teljes cikk, csak a Bővebben linkre.
• Random módon kevergetik az angol szöveget a magyarral. Ez nem túl elegáns.

Ilyeneket írtam eddig.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11419) Dluinet válasza BonFire (#11418) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Túl sok az üres hely

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11420) BonFire válasza Dluinet (#11419) üzenetére


BonFire
veterán

Gondolom, az még zsúfoltabb lesz picit, csak még nincs fenn elég iromány. Most összeütöttem nekik egy fejlécet és elküldtem, hogy kábé milyennek kéne lennie, plusz az oldal képernyőfotójába is beillesztve, hogy egységébe lássák. Három kis képmontázsból álló háttér összemaszkolva, egy címer, és a szöveg egy ízléses talpas fonttal. Nincs túlvariálva, de tetszetős.

Ha megkérnek rá szépen, akkor igazit is készítek nekik.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11421) Dluinet válasza BonFire (#11420) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Szerintem nézzék meg az Index-Origo-MSN oldalakat.
Ők sok pénzt és időt fektettek kutatásba, nem véletlen az ahogy kinéznek.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11422) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Szerintem átláthatatlan, nincs irányítva az ember tekintete normálisan. Vannak benne szép formák, csak rosszul elrendezve.

A flashes megjelenést nem komálom egy portálon. Bemutatkozó oldalak, cégek stb használják, ha akarják, de egy portálon ne vegye el a helyet.

Ahogy látom ez egy drupal honlap lehet és valami lerántott téma módosítása szerintem. pasztortaska.hu a fejlesztő? Érdekes név. :D

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#11423) BonFire válasza Inv1sus (#11422) üzenetére


BonFire
veterán

Állítólag Amerikából való cucc a weboldal, lehet hogy afféle mások által levetett, ott már nem használt megoldás. De az is lehet, hogy éppen ez tűnt a legolcsóbbnak. Mindenesetre örültek a visszajelzéseknek, és kalapálgatni fogják – ígérték.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11424) Inv1sus válasza BonFire (#11423) üzenetére


Inv1sus
addikt

Ilyenkor az szokott lenni általában, hogy nem foglalkoznak vele. Ha sok kritikát küldtél. :))

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#11425) Peter M válasza Inv1sus (#11422) üzenetére


Peter M
tag

Chrome CMS extension a barátod: Joomla

Fizetős Rocket Theme témával valószínűleg elavult 1.5-ös motoron (tudom támogatott lesz még de illik 1.7-el már átadni oldalakat)

optimalizálás 0 ez így szerintem egy kicsit kezdő szint (css js egybehúzás gzippelés html strip out csak egy két dolog...)

[ Szerkesztve ]

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#11426) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Adott egy mások számára kényes szituáció:

Vaterára felraktam pár hirdetést csak próbaképen, hátha hoz munkát (nem ;] ). Ma reggel felhívott a volt megbízóm, akinek bedolgoztam, hogy az ügyfelei látták a bannerjeik képét a vatera oldalamon, úgy vélik hogy azokat árulom (benne van a szövegben hogy nem, na mind1) és ügyvédhez fordulnak, ha nem szedem le őket.

Szerintetek ki jönne ki győztesen? Mert úgy vélem hogy mivel enyém a szerzői jog, mivel én készítettem, azt csinálhatnék vele amit akarok. Vagy nem?

Kinek kell bizonyítani ilyenkor?

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#11427) Des1gnR válasza Inv1sus (#11426) üzenetére


Des1gnR
őstag

Erre kiv. leszek :)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#11428) Met válasza Inv1sus (#11426) üzenetére


Met
nagyúr

Szerintem a szerzői jogot is megvették amikor kifizették a tervezés árát Neked vagy a cégnek ahova bedolgoztál.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11429) Dluinet válasza Inv1sus (#11426) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Szerintem kérj tőlük pénzt, az ingyen megjelenésért. ;]

"úgy vélik hogy azokat árulom (benne van a szövegben hogy nem": Tipikus, beszélj velük telefonon, hogy olvassák el még egyszer a hirdetést. Ha egy autóhirdetésben megjelenik egy nő, az szerintük jár az autóhoz?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11430) BonFire válasza Inv1sus (#11426) üzenetére


BonFire
veterán

Neked referenciamunka, nekik ingyen reklám. Nem értem, mit picsognak. Ha nem árulod, coki van nekik tőle.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11431) Badb0y


Badb0y
addikt

Hogy lehet egy weboldalra szépen csillogó, a széleken lekerekített betűket varázsolni ? Meg szeretném valami szép-re változtatni az oldalamon a nevet, de nem tudom a betűknél, hogy lehet a recéket eltávolítani, illetve tényleg egy szép feliratot varázsolni. Van valakinek valami jó leírása ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#11432) BonFire válasza Badb0y (#11431) üzenetére


BonFire
veterán

Nekem a böngészőben semmilyen font nem recés, még azok sem, amikre Calibrit állítottam be, az pedig eléggé kerekded. De próbáld ki ezt a leírást:

LINK

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11433) Badb0y válasza BonFire (#11432) üzenetére


Badb0y
addikt

Ezen nem, mert nem én csináltam, de szeretnék újat :D Az viszont az.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#11434) Badb0y válasza BonFire (#11432) üzenetére


Badb0y
addikt

Na most csekk, ezt hogy lehetne felturbózni ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#11435) BonFire válasza Badb0y (#11434) üzenetére


BonFire
veterán

Gőzöm sincs, én honlapokkal nem foglalkozom. Csak találtam ezt az irományt, gondoltam hasznos lesz. De a többihez nem értek.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11436) Des1gnR válasza Badb0y (#11434) üzenetére


Des1gnR
őstag

Most a http://www.laptop-ok.hu-t kell nézni?
Mert akkor van mit csinálni :) Ha gondolod besegítek és megegyezünk.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#11437) Inv1sus válasza BonFire (#11430) üzenetére


Inv1sus
addikt

Levettem. Legyen nekik jó... vagyis inkább ne. :D

Egy a baj: fél referencia anyagom most eltűnt.

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#11438) Badb0y válasza Des1gnR (#11436) üzenetére


Badb0y
addikt

Igen gondolom :) Igazából segítség kellene, hol álljak neki, miket kell alkalmazni, ha az ember ilyet szeretne készíteni. Fizetni tudom, hogy lehet, csak első körben igazából a technikát ismerném meg. Ebben kérnék segítséget.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#11439) ViZion válasza Inv1sus (#11437) üzenetére


ViZion
félisten

Ehh... és nem tudod átírni a neveket, stb.? Csak a design marad, a nevet meg letakarni, blurozni, ilyesmi. Akinek van szeme, az megérti, akinek meg az jön le, hogy jó-jó de középen a homályos név gáz... az meg amúgy sem lenne ügyfél.
Termékdíjjal meg egyéb okosságokkal nagyon alávágnak az egész reklámiparnak (is).
Nagyon durva lesz az év szerintem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11440) BonFire válasza Inv1sus (#11437) üzenetére


BonFire
veterán

De már most ezt miért, hogy? :U Milyen alapon szarnak bele a te bizniszedbe? Te ebből élsz, ha potenciális megrendelőre vársz, akkor villantani is kell valamit a hirdetésben. Te kérhetnél tőlük pénzt, amiért reklámozod őket.

Én a helyedben megkérdeznék egy ügyvédet.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11441) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Inkább az a bajuk, hogy nem az a cég mutogatja referenciának, akit megbíztak, hanem én, aki bedolgoztam a cégnek.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#11442) BonFire válasza Inv1sus (#11441) üzenetére


BonFire
veterán

Ja! Szóval szégyellik, hogy külsős nélkül nem megy a szekér. Jó, hogy le nem tagadnak.

Tudod, szvsz a szerzői jogi törvények értelmében még a nevedet is fel KELL tüntetniük minimum az impresszumban, akkor is, hacsak egyetlen pixelt is felhasználtak a munkádból. Fenyegesd csak vissza őket te is az ügyvéddel! Lehet ám blöffölni is. Vagy vigyék perre az ügyet, amíg el nem kezdődik a per, addig eltelik jó pár hónap, addig kint van a hirdetésed, majd mire elkezdődne ténylegesen, leszeded. Ez nem büntetőper lenne, hanem polgári, megpukkadhatnak, akkor sem tehetnek ellene semmit, ha így csinálsz.

Amúgy meg simán ők is csak blöffölnek.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11443) Racze


Racze
tag

Üdv.

Olyan kérdésem lenne, h PS-ban hogyan tudok teljesen kör alakban szöveget írni? Eddig csak arra jöttem rá, h ívelt vonalban hogy kell írni, de az most kevésnek bizonyult, mert valahogy sehogy sem lett szabályos. Egyébként a 7.0-ás verziót használom, remélem van ilyen lehetőség benne.

****

(#11444) ViZion válasza Racze (#11443) üzenetére


ViZion
félisten

ajjaj... Szerintem abban is volt már text on path, de nem emléXem.
Rajzolsz egy kört, de nem a selection tool-al, hanem shape-ként. Utána text tool, és a körívre mutatva megváltozik a kurzor, akkor a körívre írsz.
Legrosszabb esetben betűnként egy körhöz kell igazítanod. Nem egyszerű, de ha nincs más...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11445) BonFire válasza Racze (#11443) üzenetére


BonFire
veterán

VIDEÓ

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11446) BonFire


BonFire
veterán

Nem tudom, vót-e már, de most megkérdezem.

Ha csinálok egy eksönt és abban vinyettázom a képet egy elliptikus kijelöléssel, akkor ugye azt menti bele, hogy X pixelszer X pixeles kijelölés, és hogy honnan kezdődik.

Na most ha eltérő méretű képre alkalmazom ezt az eksönt, akkor arra már nem illik a kijelölés. Valaki tud erre megoldást?

Már úgy is próbáltam, hogy Select All►Transform selection►X:95%; Y:95%►Select►Modify►Smooth... De ez csak 100 pixellel tudja kerekíteni, ami egyrészt nem lesz ellipszis, másrészt már megint egy fix szám programozódik le, ami egy 300×200-as kép esetén teljesen eltérő eredményt mutat.

Hogy fogjak neki, hogy jó is legyen?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11447) Racze válasza BonFire (#11445) üzenetére


Racze
tag

Köszönöm mindkettőtöknek, a videó az jó és érthető, csak annyi most meg a gondom, h mikor kiválasztom a type tool-t, és ráviszem a path-ra, nem változik meg a kurzor, és nem tudok ráírni. Szerintem nem érzékeli, vagy nem tudom, mert a körív az szürke, amíg oda nem kattintok. :S

****

(#11448) BonFire válasza Racze (#11447) üzenetére


BonFire
veterán

Már nem emlékszünk pontosan, hogy a Ps melyik verziójában jelent meg a Text to Path, de valószínű, hogy akkor a 7-es még ezt nem tudja, hanem a 8-astól (CS) felfelé. Sajnos. Tehát az alkalmas verziók:

CS (v8); CS2 (v9); CS3 (v10); CS4 (v11); CS5 (v12)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11449) littlemamba


littlemamba
aktív tag

Tudnátok abban segíteni, hogy miért van az és hogyan lehet megszüntetni, hogy amikor felrakom a Ps CS5-öt, akkor a Bridge intézővé válik és azon keresztül nyitja a sima mappákat. Azt hogyan lehet kilőni? Eddig nem volt ilyen gondom 32 bit-en, de 64-en nem tudom úgy telepíteni, hogy ne jöjjön elő ez a dolog. Köszi

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#11450) BonFire válasza littlemamba (#11449) üzenetére


BonFire
veterán

Te akkor valamit nagyon elállítottál, mert a Bridge nem egy általános intéző, hanem kizárólag az Adobe programcsalád fájlmenedzsere. Valószínűleg egy mappára Browse in Adobe Bridge CS5 paranccsal kattintottál, és magáévá tette.

Mindazonáltal az Explorernek működnie kéne, valamit te nagyon eltúrtál rendszerszinten. Próbálkozz egy rendszer visszaállítással arra az időpontra, amikor még nem volt a Bridge telepítve. A következő telepítéskor pedig ne engedd neki, hogy bármilyen fájlt is magához társítson.

(Sose értettem, minek kell széthekkelni a Windowst, főleg úgy, hogy nem is tudja, mit csinál...) :(((

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.