Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10501) BonFire válasza HollyBoni (#10497) üzenetére


BonFire
veterán

Ha szerinted is értelmetlen, amit leírtál, akkor miből gondolod, hogy mi megértjük? Te se érted, mit akarsz, mi hogy értsük meg?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#10502) ViZion válasza HollyBoni (#10497) üzenetére


ViZion
félisten

Gondolom a segédvonalakhoz, vagy a többi réteghez zárja, esetleg kicsi a felbontás, így nem tudod pontosan elhelyezni...
Mozgatás közben ctrl-t nyomj, akkor nem "ragad" a segédvonalakhoz.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10503) zetecR válasza ViZion (#10500) üzenetére


zetecR
addikt

Én az ilyen, névjegykártyás, digitális nyomdás színvonalra gondoltam.

(#10504) Peter M válasza Inv1sus (#10494) üzenetére


Peter M
tag

Ha mindenáron PS-ben akarod megcsinálni akkor:

0 - Monitor kalibráció
1 - Megrajzolod a grafikát
[Névjegy esetében a magyar "szabvány 90 mm x 50 mm a rajz felületed 94 mm x 54 mm /2mm kifutó minden irányból/ és 300dpi kezdheted RGB színtérrel sokkal több eszközöd lesz aktív mint CMYK-ban]

1/2 - Amit fekete karakterszínnek szeretnél a nyomaton azt itt még ne vagy csak vázlat szerűen alkalmazd

2 - Rendes színprofil beállítás [megkérdezed a nyomdát, hogy mit használnak ez általában Euroscale Uncoated vagy Fogra 27]

3 - Eszerint az RGB - > CMYK konvertálás [ne olvassza össze a rétegeket]

4 - Amit K azaz feketével szeretnél írni vagy rajzolni azt ilyenkor alkalmazd 100% K (vagy a kívánt) értéknek megfelelően [vigyázz teli fekete és a fekete nem ugyanaz, írni általában csak feketével szoktunk, teli vagy telített feketét erre nem használunk]

5 - U.i.: PSben komplett névjegyet nem csinálunk /mint ahogy nyomdai dolgokból is igen keveset/ csak alap grafikát ha nem lehet vektorosan megoldani. Mert így egy elkészült állomány hatalmas (pl Indesignból kb 500-600 kb így meg nem fogod megúszni kb 3-4 Mega alatt

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#10505) Met


Met
nagyúr

Azzal mit lehet tenni, hogy distiller után némelyik kép fel van szabdalva a pdf-ben? Fehér vonalak vannak rajta.
Indi-ből postscript

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10506) Dluinet válasza Met (#10505) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Semmit nem kell vele csinálni, ha nyomdára kell, nyomtatásban nem látszik.
1000× csináltam már, a pdf megjelenítő miatt látszik csak a fehér csík.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10507) Met válasza Dluinet (#10506) üzenetére


Met
nagyúr

Tudom, hogy amiatt látszik csak a kolléganő aggódik, hogy szarul néz ki a kép (termék kép) és amiatt nem fogják venni :)
Szóval ezzel nem lehet mit kezdeni? Mert a 90 oldalas katalógusból 3 képen látszik csak

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10508) Dluinet válasza Met (#10507) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Átlátszóság simításon kell állítani, csak akkor sokkal nehezebben lehet majd feldolgozni a nyomdába.

angolul

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10509) Dluinet válasza Dluinet (#10508) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A nyomtatási kimenetnél kell állítani.
Hozzáértés nélküli állítgatás, problémákat okozhat.

Javaslatom: Hagyd a f3néße

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10510) Met válasza Dluinet (#10509) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi, nem nyomdára megy úgyhogy piszkálom kicsit :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10511) Dluinet válasza Met (#10510) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Egyéni készletet csinálj, az eredetieket hagyd meg.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10512) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez megint jó cucc: Wacom Inkling | Video_1 | Video_2
Grafikusok szétszedik a boltokat érte, joggal... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10513) Dluinet válasza Fire/SOUL/CD (#10512) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Egy előnye van, hogy nem monitoron látod amit rajzolsz.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10514) ViZion válasza Peter M (#10504) üzenetére


ViZion
félisten

A digit nyomdagépek nem érzékenyek, gyakran kapunk nagy fekete (4 szín) flekket is, meg overprint nélküli feketét, de kinyomja... Persze nem minden állományt lehet ilyen rugalmasan kezelni, de az igényesebbek olyan munkást alkalmaznak, aki tudja mit-hogy.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10515) Fire/SOUL/CD válasza Dluinet (#10513) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Grafikusnak az nagy előny... Bár egy dologra azért kíváncsi lennék, mi van ha ki kellene törölnöm valamit, azt hogy lehet ezzel a kütyüvel... ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10516) Dluinet válasza ViZion (#10514) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Gép RIP-jétől függ.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10517) Dluinet válasza Fire/SOUL/CD (#10515) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Igazi rajzolóknak ez való.
A többi játék nekik.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10518) Fire/SOUL/CD válasza Dluinet (#10517) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Micsoda? Ez nem grafikusoknak való, egy érintőképernyős notival meg 1000Ft pen-el is tele lehet így xarni a képernyőt... :DDD Rajzolj vele pl egy fantasy képet... :N vagy pl ilyen stílusú grafikát...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10519) montressor


montressor
aktív tag

Sziasztok!

SOS segitseget kernek, a melohelyen kellene kesziteni egy szorolapot nyomdanak cmyk pdf-ben kellene leadni, vagojelekkel. PS CS2-ben csinalom. Eddig ott tartok, h megvan a doksi image>mode>cmyk-ban van, ra van hagyva a bleed 5mm (2.5-2.5), de nem tudom h kell cmyk-ba nyomtatni a pdfet a vagojelekkel, ill nehol lattam a cmyk-nak eleg sok fele beallitasi lehetosegei vannak,aikhez gozom sincs. Tudnatok benne segiteni?
koszonom

[ Szerkesztve ]

(#10520) Dluinet válasza montressor (#10519) üzenetére


Dluinet
nagyúr

export > PDF > prset: X1/a

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10521) montressor válasza Dluinet (#10520) üzenetére


montressor
aktív tag

koszonom a gyors valaszt
nalam sava as photoshop pdf, de ebben h lesz benne a vagojel? Mert a doksira ra van hagyva?

(#10522) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Köszönöm nektek, pár dologban megvilágosodtam! :R

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#10523) Dluinet válasza montressor (#10521) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Legegyszerűbb ha regisztrációs színnel (mind a négy szín 100%) belerajzolod 0,3mm vastag vonallal a vágójelet.

Van más megoldás, de az bonyolultabb lenne most.
Ez a nyomtatás PostScript fájlba, és a nyomtatási beállításnál jobb oldalt a színkezelést átkapcsolod kimenetre és ott állítod a vágójelet és kifutott, majd a PostScript fájlt distillerbe bedobod (distiller x1/a-ra állítva).

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10524) Dluinet válasza Dluinet (#10523) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A vágójel nem lóghat bele a kifutóba!!!! azon kívül kell lennie!

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10525) HollyBoni válasza BonFire (#10501) üzenetére


HollyBoni
veterán

Bocsi,csak nem tudtam jobban elmagyarázni. :B

Vizion: Igen köszi,ez lesz az. :)

(#10526) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Mit állíthattam el?
Az ékezetes karakterek helyett ez jelenik meg...

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#10527) Dluinet válasza Speeedfire (#10526) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A betűtípus magyar verzióját használod, van benne egyáltalán ékezetes karakterek?
Billentyűzetkiosztás? 101-gombos nem jó.
Hosszú „ő” „ű” probléma

A bevitel nyelve magyarra van állítva?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10528) Met válasza Dluinet (#10511) üzenetére


Met
nagyúr

Nem változott semmit :O
De rájöttem, hogy a képnek a kerete mentén vágja el, 3 kép van egymáson (átlátszó hátterű psd) próbáltam png vagy tiff-be menteni de úgy is megvan a keret

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10529) Dluinet válasza Met (#10528) üzenetére


Dluinet
nagyúr

kis felbontású készletet próbáltad már?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10530) Speeedfire válasza Dluinet (#10527) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Újraindítottam a PS-t és "megjavult". A fene tudja mi volt vele. :F

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#10531) Met válasza Dluinet (#10529) üzenetére


Met
nagyúr

Készlet?:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10532) Dluinet válasza Met (#10531) üzenetére


Dluinet
nagyúr

preset :U

Szerk: szmájlit csak később láttam.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10533) ViZion válasza Speeedfire (#10526) üzenetére


ViZion
félisten

Alapból van olyan abeállításokban, hogy helyettesítse be a hiányzó karaktereket. Ebben az esetben, ha nincs pl. ő betű, akkor egy hasonló fontból pótolja... többnyire gagyi módon (lásd M$ Word és hasonlók).
Én is így használom, jobban látszik, ha fonthiba van. Próbáld meg alt+0244 és alt+0245 a hosszú ő (ezt már tudja kapitalizálni, ha kell). Ha nincs, akkor o-t írj a helyére, majd ugyanezzel a betűvel és mérettel írj íí-t. A betűközt rakd -50 -150 közé, ahol ő-nek megfelelő, majd a rétegen katt, shape from text. Az így kapott alakzat alsó részét törölve kész is az ékezet, jobban néz ki, mint ha raszterizéltuk volna, kisebb méretmódosítások meg sem kottyannak neki.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10534) Speeedfire válasza ViZion (#10533) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Direkt próbáltam olyan fontokat amikben van magyar karakter is, nem a font volt a gond. Szerintem inkább átállt valami miatt angol kiosztásra a PS. :(((

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#10535) Met válasza Dluinet (#10532) üzenetére


Met
nagyúr

Végig próbáltam mindhárom lehetőséget.
Meg a képet kijelölve is lehet állítani a menüben csak az valamiért mindig visszaállt arra a beállításra amint volt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10536) Dluinet válasza Met (#10535) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Csináld meg úgy a dokumentumot, a képek vágógörbéit és árnyékokat és más átlátszó dolgokat, hogy egymást ne fedjék el.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10537) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Döbbenetes plug-in a Photoshophoz az Adobe-tól: nincs több elmosódott fotó [videó]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10538) zetecR válasza Dluinet (#10537) üzenetére


zetecR
addikt

Lassan nem mosolygunk a CSI-on... :)

(#10539) Inv1sus válasza Dluinet (#10537) üzenetére


Inv1sus
addikt

Erre kíváncsi leszek. Bár arra is, hogy ez mennyibe fog fájni nekem :D

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#10540) Dluinet válasza Dluinet (#10537) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Majd ha a gépemen működik, akkor derül ki igazából, hogy mit tud.
Nem sok reményt fűzök hozzá.
Ehhez hasonló, a Topaz InFocus már régóta van, mégsem használom.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10541) BonFire


BonFire
veterán

Én meg ezt egész egyszerűen nem hiszem. Deblur effektről beszélnek, ellenben két példán is "csak" egy bemozdult képen végzik el a korrekciót. A tömegjelenet is és az Adobe-s kép is bemozdult. A bemozdulás irányát és mértékét lehet mérni algoritmussal, és eltávolítani a "szellemképeket". De Blur esetében azt csináljuk, hogy képrészleteket hajítunk el. Mint annál a bizonyos szórólapnál. Hogy találja már ki a hiányzó részleteket? Miből?

Ahogyan az intelligens tartalomfüggő kitöltés is egy nagy rakás szar. Soha nem tudni, a kép éppen melyik részletét illeszti a kijelölésbe, és legtöbbször nem is találja el a megfelelőt. Ha ilyen munkát végzek, akkor még mindig a Patch toolt használom, azzal ugyanis én választom ki, mi kerüljön a folt helyére.

A tartalomfüggő átméretezés is szar. Már bemutattam ebben a topicban is, hogy mekkorákat téved, annak ellenére, hogy bizonyos területeket védetté nyilváníthatunk benne. Gyakorlati haszna igazából nincs.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#10542) Dluinet válasza BonFire (#10541) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A bemozdulás irányát és mértékét lehet mérni algoritmussal, és eltávolítani a "szellemképeket".

A Topaz InFocus is csak ezt állította magáról.
Adobe meg egy varázslatot mutatott be.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10543) BonFire válasza Dluinet (#10542) üzenetére


BonFire
veterán

Most letöltöttem ezt a Topaz InFocus trialját. Érdemes egyáltalán feltennem? Ez önálló szoftver, vagy pluginként épül a Photoshopba? Néhány tapasztalatot megoszthatnál itt vele kapcsolatban, mert ha nem jó, akkor fel sem telepítem.

Viszont ha használható, akkor 30 napig lehet vele szórakozni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#10544) Dluinet válasza BonFire (#10543) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ugy telepedik, mint egy program, de berakja magát a pluginként a szűrők közé.

video1
video2

Igazából soha nem használtam, nekem az unsaharp maszk gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10545) BonFire válasza Dluinet (#10544) üzenetére


BonFire
veterán

Hát, lehet hogy mégsem telepítem fel. Végül is mérlegelni kell, milyen gyakran használnám. Nem túl gyakran. Ugye itt is kijön a technológia tökéletlensége, a tömörítési zajok felerősödése, amit egyébként a Topaz oldalán is leírnak a dekonvolúciós eljárás ismertetésénél.

Nem tudom, az Adobe milyen "új" csodát talált ki, de szvsz megint nagyobb lesz a füstje, mint a lángja. Lehet, hogy lenyeli a Topazt, mint tette a Macromediával és a flash-sel, meg a tartalomfüggő átméretezéssel. Mert utóbbi sem Adobe találmány.

De hát végül is valamit csak virítani kell majd a CS6-ban.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#10546) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Valakinek van tapasztalata bélyegzőnyomatok terén? A bélyegzőkészítők egy transzprens képen kívül mást is elvárnak?

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#10547) Dluinet válasza Inv1sus (#10546) üzenetére


Dluinet
nagyúr

vektoros legyen, ha raszteres akkor nagy felbontású, kontrasztos.
Különben ha nem word dokumentumba kapja, már örül neki.
Nagyon apró minta ronda lesz, mert a bélyegzőfesték összefolyik a papíron.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10548) Inv1sus válasza Dluinet (#10547) üzenetére


Inv1sus
addikt

Nem értem azt, aki 2011-ben Word-on keresztül küld el egy képet. Egyik honlapomhoz való képeket is a csaj összeválogatta és berakta egy doc-ba. Szuper HD minőségbe ofc. :DDD

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#10549) Dluinet válasza Inv1sus (#10548) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem tudod megmagyarázni neki, hogy te word nélkül is tökéletesen megtudod nyitni a képeket. :W

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10550) ViZion válasza Inv1sus (#10548) üzenetére


ViZion
félisten

Bélyegző: mostanában lett némi közöm hozzá... Corel állomány tökéletes, 6 pt betűméretnél kisebb már összefolyhat nyomaton. Méretek adottak, típusfüggő. Ajánlott egyszerű betűtípusokat használni (Swiss, Verdana, Times, Arial), a calligraphic csak nagyban mutat nyomaton, a duplavonalas ilyen-olyan csicsás is összefolyik (~hat)...

Ez a .doc dolog napi téma itt is. Mikor felhívom, hogy ugyan má' csak a jpg-t csatolja:
Azt nem tudom, csak az van a levelezőbe, hogy dokumentum csatolása.

Másik epic, amikor mondom, h a kép kicsi, kb.6× nagyobb kellene...
- nem tudják nagyítani?
- nem, mert romlik a minősége erősen.
pár perc, és megkapjuk az ügyfél által ACDSee-vel vagy paintel felhúzott képet... és gondolom még közben anyáz is, hogy ezt mi miért nem tudjuk?

Múltkori eset: nyomtassunk A4-be portrét, fotóról. Elküldik neten a kivágott fejet, persze paintből, rendesen tömörítve vagy 35 kilobyte-ra, ahogy kell. Mikor kértem a nyers képet nem értette, nem tudtam elmagyarázni, hogy attól, hogy portré nyomtatás, nem elég az arc, mert sz@r progival kivágva a 12 gigapixeles képből is gagyi a kivágás, az a progi nem erre való, etc... Komolyan, inkább kinyomtattam volna, fél órát spórolok, és nem qrom fel magam... :(((

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.