Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10601) BonFire válasza Petes (#10600) üzenetére


BonFire
veterán

Konkrét eszköz nincs rá, nagy valószínűséggel darabokat kellene másolni mind az úttestből, mind a sövényből, majd ezeket a darabokat zsugorítani, torzítani, hogy pontosan ráilleszkedjenek a képre; a széleknél lágy peremű ecsettel maszkolni. Esetleg tónusokat korrigálni.

Helyenként a Patch tool segíthet, bár nem biztos, mert perspektivikus a kép, ezért mindenképpen torzítani kell valahogy a kimásolt részeket.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#10602) Petes válasza BonFire (#10601) üzenetére


Petes
tag

Köszönöm!

(#10604) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Sziasztok. Van egy PS CS3 telepítő lemezem.
Az a kérdésem, hogy ezzel a progival lehetséges több képet panorámává illeszteni?
Ha igen, van valami jó tutorial hozzá?

(#10605) BonFire válasza FoxiestFox (#10604) üzenetére


BonFire
veterán

Panoráma kép készítése Photoshop CS3-mal – Tutorial.hu

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#10606) Dluinet válasza FoxiestFox (#10604) üzenetére


Dluinet
nagyúr

tessék
egy másik

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10607) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Kösz mindenkinek. :R

(#10608) Manitou


Manitou
addikt

bedobom ide is
Adott két laptop. Ti melyiket vennétek? Ár ugyanannyi.

egyik versenyző:
Samsung RV511
Intel Core i3 380M, Geforce 315M, 4GB ram

Másik versenyző:
Toshiba L750D10J
AMD Phenom II X4 P960, ATI HD6330M 1GB , 4GB ram

Photoshopos munkához kellene unokahugomnak. Fotós.

Én a toshiba-t ajánlottam neki inkább.

(#10609) Dluinet válasza Manitou (#10608) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Toshiba +1

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10610) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Valaki tudna nekem segíteni aki "keniwájsz" a Photoshop-ot?
Szórólapot csinálnék de nem vagyok vmi kreatív. Az alap már kész van Excel-ben. Csak össze kéne hozni normálisra. Akinek van ráérős szabad ideje keressen már meg privátban. Sztem megegyezünk ;]

(#10611) spyduck válasza Manitou (#10608) üzenetére


spyduck
nagyúr

Mennyije van rá? Nem HD felbontásút kéne venni....

(#10612) BonFire válasza spyduck (#10610) üzenetére


BonFire
veterán

"Az alap már kész van Excel-ben." :Y

Miért pont Excelben? Ha már képet nem kell hegeszteni, csak szöveget szerkeszteni, akkor már inkább egy szövegszerkesztő (Word) sokkal alkalmasabb e célra, mint egy táblázatkezelő. Az Excel egy matematikai program. Hogy jön az a szórólaphoz?

BTW, ha csak az ihlet hiányzik, azt lehet lesni. (Mi is szoktunk.)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#10613) spyduck válasza BonFire (#10612) üzenetére


spyduck
nagyúr

Rosszul fogalmaztam. Alap dolgokat tudok rajta mint pl. a fejemet rárakni Superman-ra stb... Nem szeretnék kókány munkát, én csak arra lennék képes....

Azért van excelben, mert nekem abban könnyebb volt megcsinálni a vázlatot.

(#10614) Manitou válasza spyduck (#10611) üzenetére


Manitou
addikt

Jelenleg semennyi :DDD 0% befizetéssel elhozható részletre téma ez.
Ebből a kettőből tud választani, illetve ha már minden igaz a toshibát meg is vette.

(#10615) BonFire válasza spyduck (#10613) üzenetére


BonFire
veterán

De annyit legalább elárulhatnál, hogy milyen típusú szórólap kéne. Buli, vagy teszkós akció? Nem mindegy. Így a levegőbe hogy vállaljuk el? Kicsi támpontot adhatnál.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#10616) spyduck válasza BonFire (#10615) üzenetére


spyduck
nagyúr

A4-es lapra kéne 4db egyenletesen elosztva. Kozmetika lenne reklámozva.
Az írásos anyag és elrendezés már kész. Rózsaszín háttér, szép betűk, esetleg alaki igazítás + a háttérben egy szép női láb megy egy villanófényes szőrtelenítő gép.
A másik oldalra kicsinyítve az árlista.

Nem egy nagy wászidász de én nem tudok ilyet csinálni. A hajamat se vágatom le akárkivel csak a fodrásszal :)

(#10617) Dluinet válasza spyduck (#10616) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A6 két oldal, egyik oldal négy szín, az árlistás oldal színes vagy egyszínű?
Nyomdában vagy FF lézernyomtatón lesz készítve?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10618) spyduck válasza Dluinet (#10617) üzenetére


spyduck
nagyúr

A6 két oldal - igen
egyik oldal négy szín - mind1, a lényeg, h jó legyen. Rózsaszín háttérrel kéne, az jó feltűnő. Tuti megnézik mielőtt kidobják :)
árlistás oldal színes vagy egyszínű . az jó fehérnek, fekete betűkkel.

Nyomdában lesz nyomatva, kb 4000 db A4 kell kezdésnek.
Meg kell fekete-fehér is a kocsik szélvédőjére 1000db A4.

[ Szerkesztve ]

(#10619) BonFire válasza spyduck (#10618) üzenetére


BonFire
veterán

Csak hogy tisztában legyünk az alapvető fogalmakkal:

• négyszínű – azaz színes nyomat. Négy színnel nyomnak minden színes, raszteres nyomatot, kivéve, ha abban különleges szín van, pl arany vagy ezüst (termék csomagolás).

• egyszínű – ez a fehér alapon fekete. Általában. Mert gyakorlatilag fekete helyett bármilyen színt lehet kérni, de ez akkor is egyszínű.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#10620) Dluinet válasza spyduck (#10618) üzenetére


Dluinet
nagyúr

jó, az a 20000db A6 elég lesz Kecskemét fő részeinek lefedésére.
Tehát A6 4+1szín.
Azt tudod, hogy nem A4-es méretben nyomják, hanem A3 vagy inkább A2-esben?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10621) spyduck válasza BonFire (#10619) üzenetére


spyduck
nagyúr

Most már ezt is tudom, totál láma vagyok ehhez. Köszönöm!

(#10622) spyduck válasza Dluinet (#10620) üzenetére


spyduck
nagyúr

Azt tudod, hogy nem A4-es méretben nyomják, hanem A3 vagy inkább A2-esben?

Nekem végül is mind1 csak meglegyen a kívánt darabszám és a lehető legolcsóbban jöjjek ki belőle. :)

(#10623) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Azért jól le lett a feladat specifikálva. Minden munkánál így menne, ajh... De szép lenne.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#10624) zetecR válasza Dluinet (#10620) üzenetére


zetecR
addikt

Sőt, inkább B3-ban, vagy B2-ben. :P

(#10625) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Nekem is kellene valami egy A6-os méretben. ;]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#10626) Met válasza spyduck (#10622) üzenetére


Met
nagyúr

Szerintem elég egyszer A6-os méretben megcsinálni aztán majd a nyomda eldönti hogy nyomja ki.

Mennyit szánsz a tervezésre? :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10627) Speeedfire válasza Met (#10626) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

De ha illustratorral csinálja akkor mindegy mekkora méret vagy nem? :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#10628) spyduck válasza Met (#10626) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ilyen dolgokkal privátban meg lehet keresni. Mivel nem nagy munka, nem sokat.

(#10629) ToBeY


ToBeY
nagyúr

4MP-es digitális fénykép elegendő standard méretű fényképek nyomtatáshoz?

(#10630) Breki válasza delta9 (#50) üzenetére


Breki
veterán

Sziasztok

Ezt az átlátszó png-t hogy tudnám úgy DDS-ben elmenteni, hogy az átlátszóság megmaradjon?

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#10631) BonFire válasza Breki (#10630) üzenetére


BonFire
veterán

Hozzá való konverterrel, mert a Ps ezt nem csinálja meg neked.

BTW, tudja a DDS az alfa csatornát tárolni egyáltalán?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#10632) ubid


ubid
őstag

Helló!

Egy nagyon alapvető kérdéssel szeretnék hozzátok fordulni. azért, mert nem vagyok benne biztos hogy ez így is lesz :

tehát :
van egy fotóm : 3264X2448 felbonátssal.

Ezt kijavítottam lightroomban, megvágtam stb. kisebb lett méretileg. viszont én FIXEN egy 13 X 10 -es képet akarok : ezért exportáltam photoshopba, nyitottam egy új lapot amit beállítottam 13 X 10 -es centiméterre réteget átmásoltam és összehúztam. ezek utána kép a tizedére csökkent felbontásilag, gondolom ha ezt kinyomtatom akkor iszonyat rossz minőséget kapok.

Ezért : kép/ képméret alatt a felbontást addig emeltem, amíg a képpontok aránya szélesség és hosszúságnál nem álltak körübelül ott ahol az eredeti kép , tehát : 3264X2448 körüli.

Ismét össze kellett természetesen húzni a képet, hogy beleférjen a 13 X 10 -es CM -be, de ez után ha lementem és betöltöm újra 13 X 10 cm-es képet látok , és megfelelő felbontással...

Kérdésem ezzel kapcsolatba :

ha elviszem kinyomtattatni akkor 13 X 10 es méretben az egész képet fogom -e látni 0 fehér csíkkal a szélein, vagy valami egészen másat ?

köszi

-.-

(#10633) BonFire válasza ubid (#10632) üzenetére


BonFire
veterán

Eee… Mi a probléma? Nyitsz egy 13 cm × 10 cm-es dokumentumot 300 dpi felbontással. Abba rakod a képet. Vagy simán méretezed Ctrl+Alt+I-vel. Beírod, hogy 300 dpi legyen a felbontás, a méretet meg 13×10 cm-re állítod. Ha eddig 72 dpi volt 13×10 (378×283 pixel), akkor most 300 dpi-re skálázva 1574×1181 pixel lesz.

Miért lenne fehér csík a szélén nyomtatáskor? 13×10 cm, az annyi amennyi. A cm fix mértékegység, annak nem változik a mérete, ellentétben a dpi-vel, mivel a képpont mérete nem fix!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#10634) Breki válasza BonFire (#10631) üzenetére


Breki
veterán

közbe sikerült PS-el :DD

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#10635) BonFire válasza Breki (#10634) üzenetére


BonFire
veterán

És megosztod velünk a tapasztalataidat, hogy kell?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#10636) ubid válasza BonFire (#10633) üzenetére


ubid
őstag

A lényeg, hogy azt akarom hogy fixen 13 X 10 -es legyen és a felbontás elég nagy legyen ahhoz, hogy normális minőségű legyen a kép.
Ezért emeltem vissza az eredeti fényképező által kreált felbontásra.

Tehát akkor ez így jó lesz elvileg nyomtatáskor is ?

-.-

(#10637) BonFire válasza ubid (#10636) üzenetére


BonFire
veterán

De nem érted, hogy akár 72 dpi, akár 3000 dpi, a méret ugyanakkora! A 10 centi az 10 centi. Csak egyik esetben 72 képpont jut egy sorba, így bazi nagyok lesznek (kicsi a felbontás), míg utóbbi esetben ugyanarra a 10 centire 3000 képpont jut, így jóval nagyobb-részletesebb a felbontás. A nyomtatandó képpont mérete változik, az ugyanis nem fix mértékegység.

De azt hiszem, ezt már leírtam fentebb.

Gyakorlatban akkor sem érdemes a dpi-t 300 fölé venni, ha a nyomtatóval 1200-zal nyomtatod ki. A 300 már olyan sűrű, hogy egybefüggő képet és átmeneteket képez.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#10638) Peter M válasza BonFire (#10637) üzenetére


Peter M
tag

Öööö kötözködnék, Pesten egész sokan nyomtatnak PVCre vagy már lassan fűre-fára 720dpi vagy a felettivel, színátmenetes grafikánál van létjogosultsága, de ilyen szinten kb tök mind1.

Adott célméret + kifutó, 300dpi és CMYK színtér és go.

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#10639) ubid válasza Peter M (#10638) üzenetére


ubid
őstag

Rendes fotópapírra menne. és nem itthon nyomtatom hanem cora fotószolgálattal.

400dpi-n van az összes kép.

-.-

(#10640) Peter M válasza ubid (#10639) üzenetére


Peter M
tag

Cora fotószolgálat -> end usereknek lett kitalálva ergo úgyis átfog esni a kép egy RGB -> CMYK converten és teljesen mind1, hogy adod le úgyis nagyítják kicsinyítik a saját rendszerük szerint. Én arány szerint levágnám őket (tehát nem méretet állítasz be hanem egy aránypárt és aszerint végig menni rajta) és kész.

Meglepődnék ha ennél komolyabban dolgoznának.

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#10641) BonFire válasza ubid (#10639) üzenetére


BonFire
veterán

Ha 400 dpi-vel küldöd el nekik, az jó lesz. Majd ők átskálázzák a kért méretre (10*15). Az a lényeg, hogy ne 400*300 pixel legyen, mert az nem mutat jól 10 cm-en. De 300 fölött ekkora méretben tökmindegy, hogy 300 vagy 1200 dpi – szemmel úgysem fogod látni a különbséget.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#10642) Breki válasza BonFire (#10635) üzenetére


Breki
veterán

interpolated alpha-val működött és szerintem explicit alphaval is

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#10643) Fire/SOUL/CD válasza Breki (#10642) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A kérdés inkább arra vonatkozott (legalábbis szerintem), hogy hogy mentettél DDS-t...
(mivel korábban az iránt érdeklődtél, hogy lehet DDS-be menteni PS-el...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10644) Breki válasza Fire/SOUL/CD (#10643) üzenetére


Breki
veterán

DDS pluginnal

[link]

nem én nem aziránt érdeklődtem, évek óta dolgozom DDS-be aziránt érdeklődtem átlátszóságot hogy mentek DDS-be

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#10645) Fire/SOUL/CD válasza Breki (#10644) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja Oké, csak félreértettem, mert a kérdésedből kimaradt a plugin szócska, és ezért néztem furán, amikor írtad, hogy megoldottad PS-el...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10646) BonFire válasza Breki (#10644) üzenetére


BonFire
veterán

Én is hirtelen elkezdtem keresgélni, már megijedtem, hogy a Ps alapból tud DDS-be menteni! :))

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#10647) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Olyat tud a CS3, hogy ecsetvonásokkal tudjak egy képen fekete-fehérré tenni részeket?
Ha igen, hogyan?

[ Szerkesztve ]

(#10648) Speeedfire válasza FoxiestFox (#10647) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Új réteg, majd feketével húzol vonalakt és a blend-et átállítod screen vagy overlay állásra.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#10649) FoxiestFox válasza Speeedfire (#10648) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Közben rájöttem, új réteggel, meg radírral... :DDD Kösz

(#10650) BonFire


BonFire
veterán

Ezt a dizájnos táblát ma lőttem jártomban-keltemben. Azt hittem, hanyatt esek. Ilyen nincs! …És mégis van. :O

Ha a megrendelő vak, akkor csak a "dizájner" elmebetegsége magyarázhatja, hogy olyan fontot választ, ami nem magyar ékezetes, és még arra sem veszi a fáradságot, hogy az alapértelmezetten Times-re helyettesített karaktereket kicserélje, és valami ékezetet biggyesszen rájuk.

Ez kábé egy két méterszer fél méteres tábla, és két helyen is ki van rakva. Az üzlet előtt, meg az utca legelején is.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.