Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11851) Wyll válasza ViZion (#11850) üzenetére


Wyll
őstag

:DDD :DDD :C
Tényleg 25%-os nagyításon csinálja azt az áthelyezést...

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#11852) Dluinet válasza ViZion (#11850) üzenetére


Dluinet
nagyúr

termékfotó:
a zöld szemeteskukára rárakjuk a terméket
lehetőleg sötétben
egy neon és egy kripton égő fénye keveredjen messziről
vakut kapcsoljuk be
olyan közel megyünk, hogy a termék alja és teteje ne férjen bele a képbe
a fényképező a márkás gép legalsó kátégoraja legyen (minimum 5 éves)
ISO 400 vagy a feletti érték legyen beállítva
zoomot ne használjunk, jó az 35 milliméteres nagylátószög, annak minden torzításával
egy remegő kéz még nélkülözhetetlen hozzá.
Máris készen van a a képünk, amin 3 különböző fehéregyensúly van, zaj szinte mindenhol, kivéve azokat a részeket, amik kiégtek a vakutól. A képről lelóg a termék....
De még folytathatnám, de ilyen szintű fotókból kapok havonta minimum százat.
Ha új fotot kérek, akkor meg nyavalyognak, hogy az mennyi idő.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11853) BonFire válasza Dluinet (#11852) üzenetére


BonFire
veterán

És akkor még durrognak, ha valaki ír egy felhomályosító cikksorozatot a fotózás alapjairól, ha már egyszer úgy hozta a sors, hogy minden vaknak lehet fényképezőgépe, azzal olyan fotót csináljon, ami megüt egy bizonyos szintet… „Most mit kell itten sznobkodni? Van rajta automatka, azt' csók!”

Csak a user error ellen semmilyen automatika nem véd. Lásd ellenfény, kevés fény, képkivágások, nagylátószögű torzítás.

Múltkoriban egyik haver küldte el a saját portréját, hogy szedjem már kicsit ráncba, mert önéletrajzhoz lesz. Mondanom sem kell, úgy nézett ki rajta, mint egy karikatúra. Visszaírtam neki, hogy küldjön inkább egy olyat, ami normál objektívvel készült, mert ezzel a nagylátószögűvel úgy néz ki, mint egy jóllakott napközis. Persze megpróbálhattam volna kihúzni Lens Correction-nel, de nem akartam kockáztatni, hogy miattam legyen esetleg még torzabb a kép, hiszen nem ismerten a torzítás fokát, más elem meg nem volt a képen.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11854) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Csomó olyan képet látok ami fekete-fehér,csak egy bizonyos szín például sárga ami színes és nem fekete. Ezt hogy lehet megcsinálni?

(#11855) Dluinet válasza HollyBoni (#11854) üzenetére


Dluinet
nagyúr

select > color range> kijelölöd a színt a képen majd a csuszkával a türést
Ctrl+Shift+i (kijelölés megfordítása)
Ctrl+U vagy image> adjusment > Hue/saturation
szarurációt lehúzod -100-ba

de találtam egy másik leírást, nehezebb de lehet jobb megoldás

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11856) maathe


maathe
senior tag

Most először kaptam egy olyan munkát, ami nyomtatva lesz. Mik azok az alap dolgok amikre figyelnem kell? Konkrétan ez egy A3-as plakát lesz, amit nem kell túlbonyolítanom. Egy kis szöveg+képek egy minimal hátteren.

(#11857) Met válasza maathe (#11856) üzenetére


Met
nagyúr

5mm kifutó, CMYK színprofil, 300dpi felbontás, a nyomdakész grafikán a fontok beágyazva vagy raszterizálva

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11858) ViZion válasza maathe (#11856) üzenetére


ViZion
félisten

első hsz-t elolvasnád-e? :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11859) maathe válasza Met (#11857) üzenetére


maathe
senior tag

Köszi :)

ViZion: most már igen.

[ Szerkesztve ]

(#11860) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Feldaraboltam egy képet sok egyenlő részre,hogyan tudnám a darabokat egyenként kimenteni?

(#11861) Fire/SOUL/CD válasza ToBeY (#11860) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Esetleg így: [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11862) BonFire válasza ToBeY (#11860) üzenetére


BonFire
veterán

File–►Save for Web and Devices… – általában mindig ezzel rendereljük a végeredményt Photoshop munkálatok során.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11863) ToBeY válasza Fire/SOUL/CD (#11861) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Így elmenti a darabokat egyenként,de a banner teljes mérete megmaradt és ahol nincs kép ott fehérrel kitöltötte.

BonFire: Így egyben mentette el nekem az egész bannert,hiába voltak a darabok külön layeren.

De megoldottam paraszt megoldással.Copy>new>paste>save.Kicsit melósabb volt,de működött. Még szerencse,hogy csak 5 darabban volt a banner. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11864) Fire/SOUL/CD válasza ToBeY (#11863) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Egyrészt látatlanba ennyit lehetett javasolni, másrészt meg érdekes, ha a Transparency is be lett pipálva, akkor miért a fehér háttér, harmadrészt meg ha Slice-t használtál volna, akkor BonFire javaslata is járható út lett volna.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11865) BonFire válasza ToBeY (#11863) üzenetére


BonFire
veterán

Nem tudom, mit csináltál, ami biztos, hogy valamit nagyon félreértettél és rosszul csináltad. Az egész kép is lehet egyetlen rétegen, ahogy a videón is bemutatotm. A szelet a lényeg. Ha fel van szeletelve, az külön képet fog képezni.

>>VIDEÓ<< (kicsit hosszú, de szép muzsikát kreáltam alá :D )

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11866) ToBeY válasza BonFire (#11865) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi a vdeót,bár már régen megcsináltam és elküldtem.De a videót megnézem, ha már ennyit melóztál vele./No meg lehet legközelebb is hasonló gondom lesz.

(#11867) delta9


delta9
senior tag

Ingyenes, magyar nyelvű online előadás a digitális kiadványokról (Adobe Creative Suite 5.5).

Az online előadás (webinar) keretében az Adobe szakembere Meichl Mátyás (Adobe Desktop Sales Engineer – Digital Media) betekintést ad az új, digitális publikációk összetevőibe, az Adobe technológiai újításai által nyújtott interaktív elemek és más újításokba, valamint bemutatja a digitális magazinok publikálásának módját.

Az előadás az alábbi témaköröket öleli fel:
A digitális publikálás kihívásai
Mi az a Digital Publishing Suite?
Interaktív Publikációk készítése az InDesign-ban
Az Adobe Content Viewer bemutatása
A publikációs folyamat lépései
Egy és több kiadványt tartalmazó alkalmazások
Kérdések és válaszok

előadás

(#11868) BonFire válasza delta9 (#11867) üzenetére


BonFire
veterán

Én is most kaptam meghívót, pár éve a CS4 bemutatón ott is voltam, ma már sajnos nem vagyok képes utazásra. De azért jólesett, hogy gondoltak rám. :D

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11869) delta9 válasza BonFire (#11868) üzenetére


delta9
senior tag

így legalább nem kell utaznod, otthonról on-line követheted. így azért csak olcsóbb és kényelmesebb

(#11870) Feribacsi555


Feribacsi555
senior tag

Sziasztok!

Egy problémával szembesültem ma, amit egyszerűen órás olvasgatás után sem sikerült megvalósítani. Lehet csak rossz helyen vagy rosszul keresgéltem, ekkor jutott eszembe ez a topik :D :D

A problémám a következő: 3D készítés. Egy szöveget tudok 3D-sé alakítani, de már egy objektumot vagy hogy mondjam, azt már nem.

Ez lenne a kép:

Ám ezt csak gyorsan össze dobtam 3 perc alatt, nincs rendesen méretezve stb. csak G betűt körbe foglaló körből nem tudok 3D-s kört kreálni.
Ám cs5-el dolgozom.
Valaki ha tud segíteni, azt megköszönöm :D :D

[ Szerkesztve ]

(#11871) BonFire válasza delta9 (#11869) üzenetére


BonFire
veterán

Majd azt is mondd meg, hol tudom nézni. Melyik oldalon közvetítik. Gondolom nem a Magyar Televízióén. :D

Feribacsi555: Ilyesmire gondolsz?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11872) Feribacsi555 válasza BonFire (#11871) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Igen valami ilyesmire :D :D
El árulod hogyan csináltad? :D:D
Előre is köszönöm :D :D

(#11873) BonFire válasza Feribacsi555 (#11872) üzenetére


BonFire
veterán

Igazából ezt Illustratorral csináltam nem Photoshoppal. Ps-ben én hanyagolom a 3D-t. Gyerekcipő és fapad + mindent felemésztő energiaigény. Illuban extrudált objektumokat és forgástesteket könnyedén lehet létrehozni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11874) delta9 válasza BonFire (#11871) üzenetére


delta9
senior tag

Hogyan vehet részt az ingyenes, magyar nyelvű Adobe online előadáson?
1. Először is regisztrálja magát a fenti regisztrációra kattintva.
2. Az online előadás előtt minden regisztrált résztvevő emailben értesítést kap,
az online esemény elérhetőségéről.

(#11875) BonFire válasza delta9 (#11874) üzenetére


BonFire
veterán

Köszi, el se olvastam az egészet szokás szerint. :DDD De majd regisztrálok erre az oldalra.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11876) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Egy érdekes dologgal találkoztam az imént. Van egy képem amiről el kéne tüntetni a fehér hátteret...

Csináltam belőle layert ahogy azt kell, nekimentem magic ereaserrel. kiszedte a hátterét a dolognak, mert négyzethálós lett. :P de mikor elmentem png-be akkor a fehér háttér ottmarad. :( Miért? :)

Üdv. core2

(#11877) zetecR válasza Neil Watts (#11876) üzenetére


zetecR
addikt

Transparency be van pipálva?

(#11878) Neil Watts válasza zetecR (#11877) üzenetére


Neil Watts
veterán

Hol gondolod? :F Mentésnél ilyen opcióm nincs. :(

(#11879) Neil Watts válasza Neil Watts (#11878) üzenetére


Neil Watts
veterán

Pl ezt is megcsináltam: katt

Ennél is ottmarad.

(#11880) zetecR válasza Neil Watts (#11878) üzenetére


zetecR
addikt

Jaj, bocs, azt a Corelben lehet mentéskor kapcsolgatni.

Alpha-channelt viszont lehet.

#11879: nalám működik, transparent a háttér mentés után is. :F

[ Szerkesztve ]

(#11881) Neil Watts válasza zetecR (#11880) üzenetére


Neil Watts
veterán

yeeey! a linked működik! :)

Izé.. Amikor összerakom ezeket slice-ként egy weboldalba fireworksben akkor megint ott van a fehér háttér, ha rolloverként akarom alkalmazni. :(

[ Szerkesztve ]

(#11882) zetecR válasza Neil Watts (#11881) üzenetére


zetecR
addikt

És a png is transparent? :P

(#11883) BonFire válasza Neil Watts (#11878) üzenetére


BonFire
veterán

„Hol gondolod? :F Mentésnél ilyen opcióm nincs. :(

Má' hogy a lópikulába ne lenne!!!

Végig kéne alaposan nézni, mi van azon a panelen meg a menüben. Nem szenvedni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11884) rii


rii
nagyúr

CS 5.5-ben hol elhet kikapcsolni a STAMP-elésnél, hogy mutatja egyből hogy mi fog történni?

nagy onzavaró, hoyg egyből mutatja a kurzoj helyén mi lenne ha letenném ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#11885) Neil Watts válasza BonFire (#11883) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Az alapból be volt jelölve.

"Nem szenvedni." vs. "A szenvedés az az, amitől az ember jobbá válik. …Csak túl kell élni." :DDD Bocs!

Ennek ellenére még mindíg nem értem, hogy ha Fireworksben beállítok egy swap image tulajdonségot egy helyre akkor miért fehér kerettel rakja be az átlátszó hátterű képet? :D

(#11886) BonFire válasza rii (#11884) üzenetére


BonFire
veterán


rii: a Klón szósz palettán a Show Overlay elől kiveszed a pipát


core2: Na most akkor tudsz áttetsző háttérrel menteni, vagy sem? Az elmentett képet megnyitod Photoshopban, és ha kockás a háttér, akkor átlátszó. Az, hogy a Fireworks mit és miért csinál úgy, ahogyan, az nem ebbe a topicba tartozik, ráadásul azelőtt nem is volt szó róla, mivel én még a #11878-ra válaszoltam. Lehet, hogy a FW hibásan jeleníti meg az Alfa csatornát, de az nem a Ps hibája vagy a PNG hibája.

Ui.: Te nem értetted meg azt, amiről az aláírásom szól…

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11887) Neil Watts válasza BonFire (#11886) üzenetére


Neil Watts
veterán

"Na most akkor tudsz áttetsző háttérrel menteni, vagy sem?" Tudok, tehát problem solved! Köszi! :)

"Az elmentett képet megnyitod Photoshopban, és ha kockás a háttér, akkor átlátszó."
Így van, nekem is ilyen.

"Az, hogy a Fireworks mit és miért csinál úgy, ahogyan, az nem ebbe a topicba tartozik, ráadásul azelőtt nem is volt szó róla, mivel én még a #11878-ra válaszoltam. "

Teljességgel igazad van, de FW-s topik híjján nem volt más ötletem, ez legalább pörög.

"Lehet, hogy a FW hibásan jeleníti meg az Alfa csatornát, de az nem a Ps hibája vagy a PNG hibája."

Lehet, utánajárok... :)

Ui.: Te nem értetted meg azt, amiről az aláírásom szól…

Dehogynem, tökéletesen, sőt. Csak pont a két sor egymás alatt kapóra jött, elnézést érte. :D

(#11888) Kloden válasza Neil Watts (#11885) üzenetére


Kloden
senior tag

"Nem szenvedni." vs. "A szenvedés az az, amitől az ember jobbá válik. …Csak túl kell élni."

Uhh ez ütött, pusztulok! :DDD

Bocs offért, éljen a PS! :D

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#11889) BonFire válasza Kloden (#11888) üzenetére


BonFire
veterán

Na, látom már nagy sikert arattam… :))

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11890) kovimre


kovimre
tag

Sziasztok! Telepítettem a Adobe Photoshop CS5.1 Extended v12.1 HUN programot. Használat közben lefagy tőle az gépem, semmit nem tudok csinálni! Általában nagyítás alatt lévő képek szerkesztésénél.
PC: Win 7 Ultimate 64 bit, Intel I5-2500K, 8 GB ram. Mi lehet a probléma?

(#11891) BonFire válasza kovimre (#11890) üzenetére


BonFire
veterán

Ilyen vas alatt nem lenne neki szabad. A VGA-dat nem írtad le, milyen típus, habár nekem évekig egy alaplapi integrálttal gyönyörűen ment. Most egy Radeon HD 4670-essel is szépen megy.

Azt még nem említetted, honnan származik a telepítő. Mindig nyomatékosan felhívom a figyelmet arra, hogy Adobe szoftvereket kizárólag! az Adobe hivatalos oldaláról telepítsünk. Kiválasztjuk a Try-t, majd letöltünk egy Download/install Manager programot, ami aztán az internetről lehúzza és telepíti a megfelelő terméket. Ez a telepítőkészlet tuti, nincs benne backdoor, trójai, crack által módosított dll-ek és egyebek.

Aztán már mindenki fantáziájára van bízva, hogyan aktiválja a programot. Van rá 30 napja, hogy megtalálja a megoldást.

Én mindig ezt javaslom.

Azt tudom még javasolni, hogy kapcsold ki a VGA hardveres gyorsítását. Preferences-►GPU settings

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11892) pepe10.10


pepe10.10
tag

sziasztok !
kérlek segítsetek, hogy ennél a videónál 2:07 mp nél megynom valami gombot, amivel előjön az a kis ablak. valaki megtudná mondani, hogy mit nyom meg? sajna nem értem mit mond :O

Laza vagyok szétesem, kezemben a GSM.

(#11893) dbius válasza pepe10.10 (#11892) üzenetére


dbius
veterán

"delete" gomb.

(#11894) Kloden válasza pepe10.10 (#11892) üzenetére


Kloden
senior tag

Edit/Fill menüpont másképpen.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#11895) BonFire válasza BonFire (#11891) üzenetére


BonFire
veterán

No, itt van a jótanácsom olvasható és terjeszthető formában: Hogyan telepítsünk Adobe szoftvereket – biztonságosan!

Mivel nem győzöm újra meg újra ezt elmondani, inkább bejegyzést írtam belőle, sok szép, színes képpel, meg minden.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11896) kovimre válasza BonFire (#11891) üzenetére


kovimre
tag

Alaplapi VGA. A prociban van egy HD3000-es chip, valamint 512 MB van neki megosztva.

(#11897) Fire/SOUL/CD válasza kovimre (#11896) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az egyik fontos kérdésre nem válaszoltál, amit BonFire megemlített: Eredeti/hivatalos forrásból származik a PS(lehet akár trial is)? Mert ha nem, akkor nincs miről beszélni....

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11898) kovimre válasza kovimre (#11896) üzenetére


kovimre
tag

Open GL rajzolást kikapcsoltam rajt, így most egyenlőre nem fagy le, de majd kiderül, ha komolyabban lesz használva. Köszönöm a választ!

(#11899) BonFire válasza kovimre (#11896) üzenetére


BonFire
veterán

Az modernebb, mint ami az én Intel DG965SS lapomra van fonnyasztva. Mindazonáltal nem biztos, hogy teljesítményben jobb.

A telepítő honnan származik? – kérdezem újfent, mert amíg el nem árulod, addig mi itt csak találgathatunk.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#11900) kovimre válasza BonFire (#11899) üzenetére


kovimre
tag

Véleményem szerint nem hivatalos (torrent gyanús), de elvileg másnál már működött!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.