Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10101) BonFire válasza Wyll (#10099) üzenetére


BonFire
veterán

Igazából mégsem lett dropshadow a dologból, mert rájöttem, hogy közben még színátmenet is kell az árnyékra – középen kiviláglik. Így az ablakrétegből van kettő, és az alsó van megbütykölve kissé.

Nem pixelpontos, de igyekeztem a feliratot az eredetivel legjobban összehozni. :)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#10102) Wyll válasza BonFire (#10101) üzenetére


Wyll
őstag

jobb katt a drop shadow "rétegen" > create layer, és azt már tudod maszkolni, vagy amit csak akarsz ;)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#10103) BonFire válasza Wyll (#10102) üzenetére


BonFire
veterán

Tudom, de a drop shadow-val sehogy sem akart olyan formájú lenni az árnyék, mint az eredetin. Pedig nyilvánvalóan pixelre meg kéne egyeznie, mégsem akart olyan lenni. Játszogattam a Spread-del meg a Size-zal, sőt a szöggel is, de nem akarta az igazságot. Na, ekkor Ctrl+J, Fill 0, Color Overlay – fekete, Transparency 22, és szépen az eredetihez igazítottam. Így már jó volt. Rá egy maszkot és egy kör gradientet és pussz.

Persze, elvileg pixelenként is meg lehetne rajzolni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#10104) mibog válasza PowerBuldog (#10078) üzenetére


mibog
tag

PowerBuldog köszönöm :)
Wyll Neked is köszönöm. :)
Jó kis csapat van itt :DD

Tiszalökön ház eladó, horgásztó, strand közelében http://nyiregyhazanelado.blogspot.com/

(#10105) dokee78


dokee78
félisten

Valaki megtudná csinálni a fényképem hogy démon és angyalszárnyakat tesz a hátamra a fejemre meg ördögszarvat?
Priviben küldöm aki vállalja

[ Szerkesztve ]

(#10106) BonFire válasza dokee78 (#10105) üzenetére


BonFire
veterán

Itt van 35 angyalszárny tutorial, az egyik gondolom, megteszi, aztán a Gúgliban találsz kábé egymillió kecskeszarvat, amelyekből igazi frankó démont lehet faragni magadból.

Aztán kijelölés, vágás, beillesztés, csűrés-csavarás, duplázás, tükrözés és kész.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#10107) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Egy túlexponált arcba vakuzós képpel lehet valamit kezdeni? :U

Szerk: Nem tudom felrakni sajna,mert családi kép.
De lényeg annyi hogy az arc hó fehér a többi rész viszonylag ok.Túl közelről lett vakuzva az arcba.

[ Szerkesztve ]

(#10108) PowerBuldog válasza ToBeY (#10107) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Dobd be ide es megnezzuk.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#10109) Wyll válasza ToBeY (#10107) üzenetére


Wyll
őstag

Ha tényleg szoros értelemben véve hó fehér, tehát tényleg nincs is benne más színinformáció, akkor nem lehet vele mit kezdeni.

Amúgy az Exposure, illetve a Levels menüpontokat ajánlom első közelítésben :)
Vagy még inkább: ugyanezeket Adjustment Layer-ként, úgy maszkolni is lehet őket, meg utólag állítani, stb.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#10110) Met válasza PowerBuldog (#10108) üzenetére


Met
nagyúr

Írta, hogy családi (érted!? családi :DDD )

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10111) ToBeY válasza Met (#10110) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Mi vicces azon,hogy személyes képeket nem akarok felrakni egy nyilvános fórumba?
Szerk Tényleg nem értem na mind1:D

[ Szerkesztve ]

(#10112) Met válasza ToBeY (#10111) üzenetére


Met
nagyúr

Az a vicces hogy nem érted a viccet.... na mindegy

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10113) BonFire válasza ToBeY (#10111) üzenetére


BonFire
veterán

Image-►Adjustments-►Shadows/Highlights menüpont. Ne az árnyékos részekkel törődj, azt le is húzhatod nullára, viszont a csúcsfények csúszkáján kezdj emelni. Ha vannak részletek a képen, azok elő fognak jönni. Ha tökig tekerve sem jön elő más részlet, akkor ott tényleg kiégett, információ 0, nincs mit vele kezdeni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#10114) ViZion válasza Met (#10110) üzenetére


ViZion
félisten

ITT a kép. Családi.
Tobey: csak marhulunk! Amúgy vírus vagy (má' arcképileg ugye)?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10115) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Lehet, hogy bugyuta a kérdés, de segédvonalakat lehet úgy rögzíteni, hogy ne csak a szerkesztésnél, hanem nyomtatásnál is látszon? Mondjuk, ha elmentem jpg-be, akkor is megmaradjanak a segédvonalak?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#10116) Wyll válasza pocokxx (#10115) üzenetére


Wyll
őstag

Csinálsz róla egy print screent, és azt mented el JPG-be.
Vagy a segédvonalak helyére rendes (pixeles) vonalakat teszel.
:P
Jobb, most nem jut eszembe.
A nyomtatási beállításoknál nem látok erre vonatkozó opciót.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#10117) pocokxx válasza Wyll (#10116) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

A prnt screenel az a baj, hogy elveszik a méret... (a4es kell) Vonalakat meg nem tudom hogy lehet cm-re pontosan húzni...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#10118) BonFire válasza pocokxx (#10117) üzenetére


BonFire
veterán

Mivel nem nyomtatandó képi elemekről van szó, ezt nehéz lenne kivitelezni. Annyit tehetsz, hogy ahol a segédvonalak vannak, új rétegre az egy sor- illetve egy oszlop kijelölő eszközzel ejtesz egy-egy kijelölést és kitöltöd. Akkor ki tudod nyomtatni. Másképp nem.

CTRL+R és megjelennek a vonalzók. Jobb katt a vonalzóra, és kiválaszthatod a mértékegységet. Esetedben a cm-t. Behuzigálod a segédvonalakat, majd a fent említett módon kitöltöd a helyüket.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#10119) Met válasza pocokxx (#10117) üzenetére


Met
nagyúr

Miért akarsz segédvonalat nyomtatni?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10120) pocokxx válasza Met (#10119) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Mert ott kellene szétvágni a képet...:)
Bonfire: köszi.

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#10121) BonFire válasza pocokxx (#10120) üzenetére


BonFire
veterán

Akkor már jobb a pontozott vonal! Az kevésbé látszik, de vezetni jó. Így még könnyebb. A Pen eszközzel a segédvonal mentén rajzolsz egy-egy vonalat. Könnyű dolgod lesz, mivel a vonal tapadni fog a segédvonalhoz. Majd beállítasz egy 1 pixeles ceruzát, a spacinget jó nagyra veszed, olyan 200 fölé, és már pontozott vonalat fog írni. Jobb klikk a vonalra és Stroke Path. A felugró ablakban kiválasztod a ceruzát (amit az imént beállítottál), és szépen végig fogja pöttyögtetni a megrajzolt egyeneseket.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#10122) Met válasza pocokxx (#10120) üzenetére


Met
nagyúr

Vágójel?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10123) BonFire válasza Met (#10122) üzenetére


BonFire
veterán

Gondolom nincs otthon margóvágója, így nem elég a kis kereszt a margókra. Feltételezem nagyollóval vágja (hacsak nincs berendezkedve erre), és akkor bizony elkél a kép hosszán átfutó pontozott vonal. Vágójelnek.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#10124) pocokxx válasza Met (#10122) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Hát sajnos nincs vágó, úgyhogy kevés a vágójel.

BonFire: Ezt még sosem használtam, és magyar a "fotósop"... A vonalakat ecsettel meghúztam, és beállítottam egy egy képpontos ceruzát, de 200-ra semmit nem tudko húzni. (spacing az vmi kitöltésjelenthet..?)

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#10125) BonFire válasza pocokxx (#10124) üzenetére


BonFire
veterán

Vájá'... mindjárt összeütök egy videót, mert így leírva tényleg bonyolult. De néma lesz, mert már nem szövegelhetek itt fennhangon. Néhány perc...

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#10126) pocokxx válasza BonFire (#10125) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

:) köszi... :R

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#10127) BonFire válasza pocokxx (#10126) üzenetére


BonFire
veterán

Nézd csak! Itten van a súgó. 720-ban nézd, ha lehet. Remélem szöveg nélkül is érthető.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#10128) PowerBuldog válasza BonFire (#10127) üzenetére


PowerBuldog
veterán

A videót mivel csináltad?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#10129) Wyll válasza PowerBuldog (#10128) üzenetére


Wyll
őstag

Camtasia Studio 7

szerk: Bon: :))

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#10130) BonFire válasza PowerBuldog (#10128) üzenetére


BonFire
veterán

Camtasia Studió 7.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#10131) pocokxx válasza BonFire (#10127) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Hálás köszönet! :R (Lehet, hogy én vagyok béne, de nekem nem sikerült egyszerre ennyi vonalat húzni, mert amikor a második "toll"-at akartam csinálni, az első eltűnt... De nem baj, megcsináltam egyesével. :R:R

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#10132) BonFire válasza pocokxx (#10131) üzenetére


BonFire
veterán

Egy katt=első rögzítőpont. Második katt=második rögzítőpont. Kész a vonal. Ctrl+Katt az üres területre a vonal lezárásához. Azt hiszem leírtam a videóban. Új vonal kezdéséhez az előzőt le kell zárni, mert különben a következő rögzítőpontot hozzáköti.

Egyszerűbben nem lehet elmagyarázni, ott a videó, rajta az instrukciókkal. :(

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#10133) pocokxx válasza BonFire (#10132) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

A vonalat lezártam, de amikor új vonalat akartam húzni, az első eltűnt... (Nem lehet, hogy régi a photoshop? (8.0)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#10134) pocokxx válasza pocokxx (#10133) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Valószínű, hogy ez volt a gond, mert PS 4 (ver. 11.0 ) működik.... :R

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#10135) BonFire válasza pocokxx (#10134) üzenetére


BonFire
veterán

Nem hinném, hogy a régivel lenne gond, ugyanis ezt már én a hatossal is megcsináltam. Az a baj, hogy "kiszálltál" a Work Pathból, miután meghúztad az első vonalat, úgymond a bélyegképe ALÁ kattintottál a palettán, és ilyenkor nem mutatja. No, ha ezek után kezdesz új vonalat húzni, akkor a Work Path tartalma törlődik, mert ez egy ideiglenes path, hacsak nem mented el. De mondom: ez akkor és csakis akkor van így, ha kiszállsz rajzolás közben a pathoból. Mert amúgy ezer vonalat is húzhatsz egy Work Pathba, csak azt Subpathnak fogja hívni, ahogyan a videón is látható.

Alapfokú vektoros ismeretek nélkül bizony ilyen szívatós a dolog.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#10136) pocokxx válasza BonFire (#10135) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Akkor én voltam béna... :R De már minden frankó, köszi mégegyszer :R

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#10137) oregcsóka


oregcsóka
őstag

Sziasztok, profi photoshopos segítségét kérném, nem boldogulok a Maskpro pluginnal, a tutorial video angol nyelvü, sajnos annál elakadtam...
Hogy leegyszerüsítsük a dolgot, van három kis méretü portréképem, (családtagokról) ezeknek kellene fehér hátteret csinálni, hogy ki tudjam nyomtatni igazolványképként.
Elküldeném mailban, ha vállalja valaki. Köszönöm szépen előre is.

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#10138) Wyll válasza oregcsóka (#10137) üzenetére


Wyll
őstag

küldd. vagy privibe linkeld be. (de ide is belinkelheted, senki nem él vele vissza..)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#10139) oregcsóka válasza Wyll (#10138) üzenetére


oregcsóka
őstag

Köszönöm, elküldtem a bme-s címedre. Mailban.

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#10140) Zoroaszter


Zoroaszter
csendes tag

Sziasztok!

A Photoshop melyik verziótól kezdve használja ki a két magot? A konfigom: E8500-as processzor egy Asus P5wdg2 WS Pro lapon, 4 giga corsair Ram (1066os talán(?) , WD 500 + Samsung 1000es winchester, hd3650-es Ati kártya. Melyik verzió lenne a leggyorsabb? Eddig CS3-mat használtam, most telepítettem újra a gépemet, talán kellene CS4 vagy CS5?

Köszi előre is a segítséget. Ja és elég nagy képek megmunkálásáról van szó.

Máté

(#10141) BonFire válasza Zoroaszter (#10140) üzenetére


BonFire
veterán

Szerintem már a CS4 is fel lett készítve modern rendszerekre, ezt bizonyítja a 64 bites támogatás is. De ha tutira akarsz menni, akkor válaszd a CS5-öt.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#10142) Dluinet válasza Zoroaszter (#10140) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Feladat függő a magok használata.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10143) ToBeY válasza Zoroaszter (#10140) üzenetére


ToBeY
nagyúr

A CS5 tutira kihasználja a 2magot talán 4 is.

(#10144) andorra válasza ToBeY (#10143) üzenetére


andorra
őstag

A kérdés az volt, hogy melyik verzió óta, tehát a kérdező is tisztában van vele, hogy a legújabb tudja. Meg szerintem mindenki más is.

(#10145) ToBeY válasza andorra (#10144) üzenetére


ToBeY
nagyúr

De nem egyszerűbb a legújabbat használni,ha azt akarja hogy a PS tuti kihasználja a 2magot?

[ Szerkesztve ]

(#10146) Donvit078


Donvit078
tag

elakadtam, kört szeretnék rajzolni és egyszerűen nem tudom beállítani a kör vonalának vastagságát sehogy, pen-el és az elipszis toolal csinálom de sehogy nem tudom beállítani a kör vonalának vastagságát :D valai tudja hogy kell?:)

[ Szerkesztve ]

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#10147) andorra válasza ToBeY (#10145) üzenetére


andorra
őstag

Neked bizonyára igen, másnak lehet, hogy nem. Ez nem változtat azon, amit mondtam.

(#10148) BonFire válasza Donvit078 (#10146) üzenetére


BonFire
veterán

Még jó, mivel mind a pennel, mind az ellipszis eszközzel csak egy pathot rajzolsz, aminek nincs vastagsága. Csak iránya és hossza.

Bővebben

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#10149) Donvit078 válasza BonFire (#10148) üzenetére


Donvit078
tag

oké értem és akkor hogy lehet kört rajzolni :) és ha már kört rajzolok akkor annak vonalvastagsága :) lehet nagyon amatőr a kérdés de kíváncsi vagyok :R

vagy ez túl bonyolult program ahhoz hogy ilyen egyszerű dolgot csináljak vele :D

[ Szerkesztve ]

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#10150) BonFire válasza Donvit078 (#10149) üzenetére


BonFire
veterán

Le van írva a cikkben, amit linkeltem! Shape layerként megrajzolod a kört, majd rétegstílusként adod hozzá a körvonalat (Stroke). Annak beállíthatod a vastagságát pixelre. A kitöltést meg lehúzhatod 0-ra, vagy rajta is hagyhatod, ahogy neked jobban tetszik.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.