Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11951) delta9 válasza Met (#11948) üzenetére


delta9
senior tag

Ha Indesignban jól elboldogulsz, akkor (azt hiszem) CS4-től fölfelé interaktív pdf-et tudsz csinálni, ahol be tudod állítani a bookmarkokat, aktív linkeket, mail címeket, sőt, mozgó képet, avit, swf-et be lehet szúrni. Itt csak arra kell figyelni, hogy kizárólag az Export menüből tudsz interaktív pdf-et választani print pdf helyett, postscriptből írott pdf-nél nem működnek az interaktív funkciók, ez esetben mindent 'kézzel' kell megcsinálni:
[link]

Vagy másik lehetőség, hogy szintén beállítod ID-ben az aktív linkeket, bookmarkokat, interaktív pdf-et exportálsz és egy speciális alkalmazással megcsinálod a lapozhatóságot, hangot, hátteret stb. Pl. ez eléggé profi, csak 200 eurótól fölfelé kaphatók a különféle változatok:
[link]

(#11952) Met válasza delta9 (#11951) üzenetére


Met
nagyúr

Issu vagy Issue oldalra szoktunk feltölteni katalógust, mégis azért jobban néz ki mintha csak egy sima pdf, de azzal az oldallal az a baj hogy tele van reklámmal.

Az ilyen lapozgatós pdf mailben is küldhető vagy csak linkelve lehet?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11953) ViZion válasza Met (#11952) üzenetére


ViZion
félisten

Nem tudom mi a neve, fizetős valami script vagy ilyesmi, hogy bedobod a pdf-et, és lapozgatós, nagyíthatóként jelenik meg weben... Kerestünk anno, csak drágálták...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11954) delta9 válasza Met (#11952) üzenetére


delta9
senior tag

Mi úgy szoktuk, hogy feltöltjük saját tárhelyre és csak linket küldünk, mert akkor nem tudja kitiltani a csatolt állományt a levelező beállítás, és press minőségű pdf-ből csináljuk a lapozható digit prosikat, így nagyításnál nem esik szét a pixeles kép és nem kell többtíz megás pdf-et küldeni, csak egy linket.

(#11955) Kloden válasza Bady (#11949) üzenetére


Kloden
senior tag

...akkor most próbáld ki úgy, hogy a színcserénél az elmosódottságot maxra állítod. :)

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#11956) mutyi


mutyi
őstag

A segítségetek szeretném kérni.
Illustratorban szeretnék egy dolgot megcsinálni, de gondolom Photoshopban is hasonló lehet a művelet,így hozzátok fordulok.
Lenne egy nagy színes kör,melyben több kisebb színes kört szeretnék elhelyezni úgy, hogy a kisebb körök nagyrésze kilóg a nagy körből. Nekem viszont csak a nagy körben levő részek kellenének, a kilógó részeket el kellene tüntetnem.
Fedniük is kellene egymást, így olyan hatást érnék el,mintha dombocskák lennének előttem.
Azt még meg tudtam csinálni, hogy két kört létrehozok és a nagy körből kilógó részt eltüntetem,de ha 4 kört próbálok egymásba ágyazni nem megy.
Köszi előre is!

(#11957) Dluinet válasza mutyi (#11956) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A nagy kört megduplázod, és vágógörbeként használod fel a másolatot.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11958) Bady válasza Kloden (#11955) üzenetére


Bady
csendes tag

Megcsináltam, az eredmény ugyanaz.

(#11959) mutyi válasza Dluinet (#11957) üzenetére


mutyi
őstag

Köszönöm a segítséget, hasznos volt!

Három dologban kérném még a szakértésetek:
1. Szeretnék gradients-t állítani egy-egy résznek,de mikor rámegyek és beállítanám a bal és jobb oldal gradiensre vonatkozó részét, mindig átvált szürkére és azzal csinálja meg.
Ez mitől van?

2. Hogyan tudom ügyesen megtanulni a görbék használatát,mert hiába nézem a videokat,nem érzek rá a lényegére.

3. Ha egy raszteres képet be importálok Illustratorba,majd a live trace-en belül a make and expand pontot választom,akkor ugyebár átalakítja vektorossá a raszteres képet.
Sok esetben totálisan rosszul alakítja át,már ez is zavar,de van hogy csak egy picit kellene utána javítani a görbéken. Ilyenkor melyik eszközt kell választani, ha 1-1 pontjánál egy picit szeretnék javítani,mert pl. nem elég tökéletes a görbület, hanem van benne némi görcs?

(#11960) Dluinet válasza mutyi (#11959) üzenetére


Dluinet
nagyúr

1 Szöveg és gradiens

magyar leírás

2 Pen Tricks in Adobe Illustrator

magyar leírás

3 A Live Trace gomb mellet van egy lefelé mutató nyíl, abból a legördülő lista legalján lévő Tracing Options-t választod, majd kedved szerint állítgatod a vektorizálást.

Profi módon:
Live Trace for Better Gradient Meshes

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11961) mutyi válasza Dluinet (#11960) üzenetére


mutyi
őstag

Köszöntem Uram, most már gyakorolhatok ezerrel!

Végzett itt valaki esetleg ilyen jobb agyféltekés rajztanfolyamot?

(#11962) Kloden válasza Bady (#11958) üzenetére


Kloden
senior tag

Ahogy a linkelt videódban is látszik, az a normális.

Tudsz készíteni egy videót erről is esetleg? Alul a szaturációs tolókával is lehet játszani.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#11963) Rota


Rota
tag

Hello.

Meg tudjátok mondani, hogyan hívhatom elő az photoshopcs6- ban a deblure filtert? Ki próbálnám ezt a csodát . Benne van egyáltalán vagy ez, vagy egy külön plugin?

(#11964) Met


Met
nagyúr

Joomlahoz nem ért valaki?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11965) aldebaran válasza Met (#11964) üzenetére


aldebaran
őstag

Én értek :K

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#11966) delta9


delta9
senior tag

(#11967) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Hogy érdemes elküldeni a névjegykártyát? Némi üres térrel vagy a kifutón túl ne legyen semmi?

A képen 3 mm belső margó, 3mm kifutó majd üres fehér rész.

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#11968) ViZion válasza Inv1sus (#11967) üzenetére


ViZion
félisten

így is lehet, de akkor vágójelet rakj rá. Esetleg .cdr -t is küldhetsz, de fontokat alakítsd görbévé.
Ha nem raksz vágójelet, akkor a kifutós méretet küldjed .tiff-ként, és írd be a fájlnévbe:
nevjegy_invisus_cmyk_4+0_3mm_bleed.tiff aki érti az tudja, kész -vagy a darabszámot is. Majd a montírt már a nyomda megcsinálja.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11969) mutyi válasza Inv1sus (#11967) üzenetére


mutyi
őstag

Szép munka! Az oldal is tetszik, gratulálok!

(#11970) Inv1sus válasza ViZion (#11968) üzenetére


Inv1sus
addikt

Köszönöm a választ. Akkor inkább levágom a fehér részt. Voltak vágójeleim is, de inkább legyen egyszerűbb mindenkinek.

mutyi: Köszi, próbálok igyekezni! :U

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#11971) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Van egy új design munkám. Ennél is csináltam (szerintem igazán mutatós) hátteret a honlapnak, mint a Rockbook-nál.
Lő minta:

És ugyanaz a helyzet. Vérpezsdítő háttér, a fejlesztőnek, akinek bedolgozok, annak tetszik, a megrendelőnek nem, egyszerűsíteni akarja.

Szerintetek mi okból válasszák az egyszerűbbet? Mi pszichológiai háttere ennek vajon? :F
Vagy lehet nem is annyira jó, mint gondolom?

Szerencsére úgy tűnik, a többi rendben lesz.

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#11972) ViZion válasza Inv1sus (#11971) üzenetére


ViZion
félisten

Nehéz megérteni, mert a látásmód más. Neked az összhang, a (sok)tucatnyi honlap közül kiugró megjelenés a cél. A megrendelő látni akarja, hogy AKCIÓS lófedeztetés Simagöröngyösön, meg AJÁNDÉK vibrátorszopó autómata lókefe 10000 Ft feletti vásárlásnál, ilyesmik. Neki a háttér és a design elemek azok, amik elviszik a tekintetet a szerinte lényeges dolgoktól. Pedig meg kell szokniuk, hogy amikor pl. travel honlapból csak hazai van vagy 300, akkor qrvára nem mindegy milyen a kinézete, használhatósága és milyen extra szolgáltatásokat nyújt (rendelés, online fizetés, a rendelés követése, visszajelzés, fotók, linkek)... Az igénytelen honlapok nem fognak eltűnni, de profitot sem fognak termelni. Ennyi sztem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11973) Inv1sus válasza ViZion (#11972) üzenetére


Inv1sus
addikt

Ezért nem jó, ha az ügyfél beleszól a design-ba, mert nem ért hozzá. Viszont teljesen joga van megszabni, mit akar látni a pénzéért...

Úgy gondolom, hogy egy ilyen design-nel több ügyfelet lehet szerezni, mint egy átlagos sok más honlaphoz hasonló megjelenéssel.
Ha az ember keres valamit a neten, megnyitja sorba a linkeket a keresőben, amik szóba jöhetnek. Végigmegy az összes fülön, ráfog menni erre grafikahiányos az oldalra és már megy is a következőre. Kiszervírozza azokat, amelyik őskövület kinézettel rendelkeznek (nem megbízható, trehány, épphogy megélő cég érzés), a többinél meg az árak fognak dönteni, semmi más. Viszont ha talál hasonló szinten mozgó árakat, akkor már a Design-ra fog hagyatkozni és a szebb honlap sugározni fogja a minőségi szolgáltatást... és azt választja.

De az ügyfél azt hiszi jobban el tud adni, ha beledobja a vevő arcába az összes ajánlatot egyszerre. 30% 50%-os akció... jah, mint mindenhol máshol. Ergo ugyanott vagyunk.

Ez meg hogy eltereli a tekintetet... Nem, nem tereli el, csak "Z" irányban szokták az emberek a honlapokat áttekinteni. Nyilván nem zárja be a linket anélkül, hogy megnézte volna az oldal tartalmát.

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#11974) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Bár nem PS, és nem is Illustrator, de talán jól jöhet pár emberkének: Xara Xtreme 5 promo (csak ma)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11975) Inv1sus válasza Fire/SOUL/CD (#11974) üzenetére


Inv1sus
addikt

Köszi, rálesek. Nem is tudtam hogy van promo-s topik :o

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#11976) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Urak tudna nekem valaki segíteni? :B

Horst Fuchs orrára kellene egy ilyen napszemcsit biggyeszteni. :B

Orrhegyre, ha lehet. :B

Nem sürgős, ráérek, 184x184-es méretben használnám (Steam).

Előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#11977) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Meglestem ezt a xara-t. Mondom ejha, de szépen lehet rajzolni benne, megnézem már Illustratorba mit lehet csinálni ezen a téren. Szinte sose használtam még ezt a programot alkotásra. Hát most megjött a kedvem. ;]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#11978) Fire/SOUL/CD válasza Inv1sus (#11977) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mármint az Illustrator vagy a Xara használatához jött meg a kedved? (Igen, a Xara ránézésre elég egyszerű, "puritán" kinézete megtévesztő, mert már a kezdetektől az egyik legjobb vektorgrafikus motor dolgozik benne, és bár a promóban egy régebbi változatot adták ingyen, ennek ellenére több olyan ismerősöm van, aki Xara-val dolgozik web-re, mert nagyon jó alkalmazás)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11979) Inv1sus válasza Fire/SOUL/CD (#11978) üzenetére


Inv1sus
addikt

Először a Xarához, de ahogy kipróbáltam az Illustrator, utána ahhoz. Ha már megvettem akkor inkább azt használom, több lehetőség is van benne. De persze ez a Xara is nagyon jó, főleg ingyen.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#11980) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Egy "normál" képarányú képet hogy tudnék levágni 16:9-es arányúra?

(#11981) Fire/SOUL/CD válasza HollyBoni (#11980) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. mit takar a "normál" felbontás?
2. 16:9-nek is sok lehetséges felbontása létezik

So, ha a "normal" felbontás nagyobb, mint ami 16:9-ben kell (igen van ilyen is), akkor majd megírod, hogy mekkora az akkora. ;)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11982) HollyBoni válasza Fire/SOUL/CD (#11981) üzenetére


HollyBoni
veterán

Kicsit nagyon hülyén fogalmaztam. Normál: 3072 x 2304

(#11983) Fire/SOUL/CD válasza HollyBoni (#11982) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez a home user kategóriánál lényegesen nagyobb felbontás alapban. Ha HD/Full HD esetleg Display Port-nak megfelelő felbontást szeretnél létrehozni, akkor képkonvertáló progikat javasolok, ahol az Aspect ratio-t kell engedélyezni.
(Tavalyig AutoCAD-el dolgoztam, de csak 1x kértek ennél nagyobb felbontást, és bár 50"+ NEC displayem volt, kellett kérnem egy ennél is izmosabb display-t hozzá)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11984) HollyBoni válasza Fire/SOUL/CD (#11983) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ekkora felbontású képet csinál a fényképezőm, és ebből szeretnék 1920x1080 felbontású képet csinálni, de ha simán átméretezem persze összenyomja. Szóval úgy szeretném hogy levágok belőle annyit amennyit kell. EZ így lehetséges?

(#11985) Fire/SOUL/CD válasza HollyBoni (#11984) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mivel ugye PS topikba írtál, ezért gondolom az a kérdés, hogy ezt PS-el hogy lehet megoldani....
Betöltöd a képet, csinálsz egy Selection-t, ezt átméretezed Full HD-re, majd mozgatod, ahova kell, majd Crop és Save.
(csak ha sok képed van, akkor ez elég időigényes feladat)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11986) HollyBoni válasza Fire/SOUL/CD (#11985) üzenetére


HollyBoni
veterán

Erre nem is gondoltam, pedig annyira egyszerű... :W Köszi a segítséget! :R

(#11987) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Üdv!

Tudna nekem valaki segíteni az alábbi képpel?
Annyi lenne, hogy a fekete fehér képre a színes tulipánt ráilleszteni, meg esetleg a szélénél az egyenetlenséget kicsit szebbíteni :) Köszi! :R

(#11988) total90 válasza Hujikolp (#11987) üzenetére


total90
veterán

Valami ilyesmi kellene? De egyszerűbb lenne ha elküldenéd a színes verziót és a háttér színét venni le ff-re és a virágot meghagyni, mint így rakosgatni egymásra...

(#11976) BioNiCMaN

Direkt ez a kép kell... mert így először "leszedni" a csávóról a szemüveget és rá a napszemcsit, hogy okés legyen. Vagy mivel kicsibe kell nem lényeg?

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11989) total90 válasza BioNiCMaN (#11976) üzenetére


total90
veterán

Okés így?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11990) Hujikolp válasza total90 (#11988) üzenetére


Hujikolp
őstag

(#11991) total90 válasza Hujikolp (#11990) üzenetére


total90
veterán

404-es hiba... Esetleg PH képfeltöltő, vagy noob, vagy egy jó link...?

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11992) Hujikolp válasza total90 (#11991) üzenetére


Hujikolp
őstag

már megy, lehet dolgozott még rajta :)

(#11993) total90 válasza Hujikolp (#11992) üzenetére


total90
veterán

Tessék: [link]
Egyébként ha legközelebb szükséged lenne hasonlóra.
Magnetic Lasso Tool-al körbejelölöd, majd Select/Invers és Image/Adjustment/Vibrance és ot a Satiration csúszkát lehúzod, ergo leveszed a háttér színét.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11994) Hujikolp válasza total90 (#11993) üzenetére


Hujikolp
őstag

köszi, jó lesz :)

nincs ps-em, és lassú nettel vagyok :S

(#11995) total90 válasza Hujikolp (#11994) üzenetére


total90
veterán

OK, nem gond. Szívesen.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11996) rii


rii
nagyúr

PFM, PFB fontokat hogy lehet betenni OSX alá?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#11997) Fire/SOUL/CD válasza rii (#11996) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ööö, mármint Mac OSX alatt, hogy tudnád használni? Sehogy, csak konvertálással. Ha meg esetleg úgy értetted a kérdést, hogy Mac OSX alatt Photoshop alatt hogy tudnád használni, akkor be kell másolni az Adobe Fonts mappájába, akkor talán "eléri".

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11998) rii válasza Fire/SOUL/CD (#11997) üzenetére


rii
nagyúr

köszi ... win alatt neke is ez a megodlás rémeltt ... és osx alatt is van télleg ilyen mappa ... csak jogosultságom nincs hozzá .-) majd az IT megkérem ...

köszi!!!!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#11999) Fire/SOUL/CD válasza rii (#11998) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Én azt MAC OSX-re értettem, de ez az OS nem az én birodalmam. :(

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12000) rii válasza Fire/SOUL/CD (#11999) üzenetére


rii
nagyúr

tudom, hogy arra értetted :) csak én foglamaztam a választ bénán ... bocsesz!!!!
ha lenne írási jogosultsáom a library adobe fonts mappára ki is próbálnám :)
de lehet mindjárt megcsörgetem az IT-t

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.