Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22451) pelgrim_v1


pelgrim_v1
tag

hello, előbb rossz topicba írtam, ide irányítottak, csak copy pastelem az előző kommentet ha nem gond

hello. lehet vak vagyok és csak én nem láttam de nem találtam fejesre topicot. hátha itt jó helyen járok
ezt használom jelenleg. kb 2 éve van meg ha nem több. Eddig nagyon jó szolgálatot tett pc-n és ps4-en is de sajna látszik rajta már hogy megy napi 4-6 órát ezért úgy döntöttem hogy használatát már csak ps4-re korlátozom ezért pc-hez kellene egy új füles. Zene és játék a fő vonal. Valahol 30e-ig bezárva a keretet. Valaki tud ajánlani valamit?

edit: hozzátenném igény téren hogy sokat van rajtam mint olvasható ezért a kényelem, be nem izzadás és tartósság eléggé fontos szempont

[ Szerkesztve ]

(#22452) Senya válasza Qlux (#22450) üzenetére


Senya
csendes tag

Huhh, köszi, ez nem egy olcsó darab, de tetszik, meglátom.

[ Szerkesztve ]

Két hangya megy a sivatagban, már majdnem éhenhalnak... Erre szomjanhalnak.

(#22453) Senya válasza CsonkaImo (#22449) üzenetére


Senya
csendes tag

A virtuálisak már közelítik a real-t?
Érdemes virtuális térhangzásút vennem?

Ha mondjuk a sztereó 1 pontot ér és a real 7.1 10-et, akkor egy virtuálisnak kb. hány pontot adnátok?

Köszi a válaszokat.

Két hangya megy a sivatagban, már majdnem éhenhalnak... Erre szomjanhalnak.

(#22454) diegho válasza Senya (#22453) üzenetére


diegho
nagyúr

Abszolút semmi értelme nincs a 7.1-nek játékok alatt. Tökéletesen meg lehet mondani nélküle is hol mi történik. Nem véletlenül játszik minden jobb játékos 7.1 nélkül.

(#22455) CsonkaImo válasza Senya (#22453) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Jó minőségű stereo fejhallgató meg egy jó hangkártya a tuti páros. A többi csak parasztvakítás.

(#22456) Senya válasza diegho (#22454) üzenetére


Senya
csendes tag

Hát én nem tudom, többször bebizonyosodott már ennek az ellenkezője: barátokkal Battlefieldeztünk, közben TS-en beszélünk és sokszor volt, hogy mi hallottuk és szóltunk neki, hogy "fönt, mögötted, balra van", de neki fogalma sem volt hol van az ellenfél és azt kérdezte, hogy honnan tudjuk... Rendes hangkártyával és normális sztereó fülessel játszott...

Két hangya megy a sivatagban, már majdnem éhenhalnak... Erre szomjanhalnak.

(#22457) diegho válasza Senya (#22456) üzenetére


diegho
nagyúr

Érdekes akik millió eurókat keresnek játékkal mind sztereó fejest használnak. Fülészettel lehet többre menne, mint új fejhallgatóval.

(#22458) CsonkaImo válasza Senya (#22456) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Én is sokat Battlefield-eztem stereo fejessel, tökéletesen be lehetett azonosítani ki merre van hallás alapján. Szóval cáfolnám amit írsz.

(#22459) Senya válasza CsonkaImo (#22458) üzenetére


Senya
csendes tag

Ok, nem akarom tovább vinni a vitát, de szerintem nem cáfoltad az írásoddal az enyémet.
Nekem is sztereó fejesem volt régen sok-sok évig, aztán lett a real 5.1, saját tapasztalatból írom a véleményemet, mint aki mindkét típust évekig használta, plusz barátok között is megvan a különbség a sztereót és térhangzást használók között.
Ami érdekelt volna, az az, hogy a virtuális mennyire tudja pótolni a real-t.

Két hangya megy a sivatagban, már majdnem éhenhalnak... Erre szomjanhalnak.

(#22460) jozefgucci1 válasza Senya (#22456) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Nekem egy egyszerű 3K-s Zalman fülesem van sima szetereó ós PubG-ben ugyan úgy megmondom merröl jön az ellen mint az akinek jobb felese van pl G633,HyperxC stb , pedig az egy bugos játék .Most , hogy a múlt héten a gyerek kapott egy HyperxClod2-t kipróbáltam és persze szebben szól mint az enyém és zártabb ,de a 7.1 hatalmas kamu rajta .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#22461) diegho válasza Senya (#22459) üzenetére


diegho
nagyúr

Ha egy kis hangaf@sznyit is számítana, akkor szerinted a dollár milliárdos streamerek és szponzorált csapatok nem azt használnák? Ha normálisan be van állítva a játék és a hangkártya is, akkor mindent lehet hallani egy stereo fülessel (csak ugye, aki a basszust feltolja az meg is érdemli...). A virtual 7.1-et pedig minden füles tudja, a sima jack dugós is, csak be kell állítani a hangkártyán. A 7.1-es fülesek is annyiban különböznek a simáktól, hogy van hozzájuk usb-s hangkártya, amin be tudod kapcsolna a virtual 7.1-et.

(#22462) Mr.Mercury


Mr.Mercury
aktív tag

Sziasztok!

Már kértem tanácsot fejhallgató téren, de azóta olvastam pár dolgot, ami miatt újraterveztem az igényeimet, így most már egy olyan fejhallgatót keresek ami:

- 75%-ban játékra, 25%-ban zenehallgatásra
- a felső összeghatár 50.000.-Ft
- vezetékes
- circumaural
- mikrofon nélküli vagy levehető mikrofonnal
- lehetőleg real 5.1
- kizárólag jack-es
- Sound Blaster Z-hez lesz és fontos, hogy a vezetéken legyen hangerőszabályozási lehetőség.

:R

Mercury

(#22463) CsonkaImo válasza Senya (#22459) üzenetére


CsonkaImo
addikt

És miből gondolod, hogy én nem használtam real több.1-es fejest? :)

[ Szerkesztve ]

(#22464) viktor0911


viktor0911
csendes tag

Sziasztok!

AZ alábbi fülesről kérnék véleményt:

[link]

6-8000FT van a vásárlásra szánva, ha valaki ebben az árkategóriában tud mást kérem ne tartsa magában, sima sztereo mikis füles kellene , CSGO lenne a fő felhasználási célom.

Segítségeteket előre is köszönöm!!! :)

(#22465) blaca83


blaca83
őstag

Sziasztok!

Az egyik kollégám // barátom gondolkozik azon, hogy a jelenlegi Kingston HyperX CLOUD II fülesét és a hozzá tartozó Asus Xonar DX/XD hangkártyáját lecserélné egy Asus Centurion 7.1-es fülesre.

Szinte csak FPS játékokra és minimális zenéhez használja amikor a gépnél ül.
Véleményetek szerint hardveresen, minőségileg jobbra vált az Asus-szal?

A pénz része nem mérvadó, mert jelenleg minimális tudná megtenni a váltást.

Köszi :)

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#22466) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

(#22467) plmarci87


plmarci87
lelkes újonc

Jó reggelt :) !
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
1. Játékra, filmezés, néha zenehallgatás
2.10-15k
3.vezetékes
4.circumaural
5.mikrofonos
6. stereo, virtual 7.1 (nem tudom melyik a jobb)
7.jack,usb mindegy
8.alaplapi hangkártya
9.mind1
Előre is köszi!
Szép napot!

(#22468) otto1 válasza -secret- (#22466) üzenetére


otto1
tag

Már levették a webáruházból. Nekem még sikerült a rendelés leadni. Biztos kapok egy email-t, hogy mennyire sajnálják, de tévedés történt...

(#22469) plmarci87 válasza plmarci87 (#22467) üzenetére


plmarci87
lelkes újonc

**10-20k között

(#22470) Frod


Frod
addikt

Sziasztok!

Az alábbi modellről szeretnék kérdezni: Creative Sound Blaster Blaze

Esetleg van valakinek, ha igen milyen véleménnyel van róla?
Első (és második) ránézésre is, ez a korábbi Fatal1ty modellt leváltó típusnak tűnik. Én azzal rendelkezem, és igazából meg is vagyok vele elégedve, csak sajnos a fülpárnákon a plüss már-már vállalhatatlanná foszlott szét, ezért gondolkodom, egy új váráslásán. (Mivel tudtommal nincs lehetőség fülpárna cserére az enyém esetében)
Szempontok:
1. játék, pc és ps4 egyaránt
2. 10e, (nagyon max 15)
3. vezetékes
4. circumaural
5. mikrofonos (levehető, vagy némítható)
6. sztereó elég
7. jack kizárólag
8. pc-ben van asus xonar
9. nem szempont a külső

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Do you see the white shadow?

(#22471) blaca83 válasza blaca83 (#22465) üzenetére


blaca83
őstag

Erre valaki??? :F

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#22472) L4mie


L4mie
veterán

Sziasztok,
Páromnak szereztünk jóárasított G933 snow-ot két kérdésem lenne:
Ez nem működik simán usb-re dugva mint a G633? Mondjuk lemerül és a laptopján csak egy szabad usb port van és vagy a dongle-t dugja bele vagy az usb kábelt, vagy ne adj isten otthon felejti a dongle-t de van usb kábele, akkor gyakorlatilag használhatatlan a fejes sima usb vel?

Másik: Mi a különbség a snow és a sima g933 között színen kívül. Ahogy nézem szoftver felismeri, hogy melyik, sőt fw upgrade-nél is választani kell O.o

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#22473) Thome


Thome
addikt

Sziasztok,

Pár hónapja vettem egy G430 fejhallgatót.
Maximálisan megvagyok vele elégedve hangzás terén, de a tetején levő párna mocskosul nyomja a fejem 1-2 óra játék után.
Próbáltam mindenhogy állítani, egyszerűen nem jó.

Próbáltam a G430 head cushion replacement szavakra és ezek permutációira is rákeresni, de semmi pozitív eredmény nincs ezzel kapcsolatban.

Szóval a kérdés: Hogy lehet leszedni ezt a szivacsot a tetejéről? Kicsit modifikálnék rajta, de igényesen tenném, nem csak egy olfa késsel nyesném le körbe a szivacsot, hanem kiszedném és úgy mókolnékrajta.

Hogy tudom kipattintani, vagy eltávolítani ezt a részt?
Tartalék szivacs létezik hozzá, ha nagy gond lenne.

Köszi előre is!

(#22474) patakij


patakij
tag

Sziasztok
Mi a különbség a Cloud Stinger és a Cloud Stinger Core között? Utóbbi egy butított verzió lenne?

(#22475) lkristóf válasza Thome (#22473) üzenetére


lkristóf
senior tag

Csak rákerestem youtube-n: [link]

(#22476) streetcsaba


streetcsaba
csendes tag

Használ valaki Asus ROG fusion wireless, Steelseries Arctis 7 wireless vagy Consair H70 wireless fülest?
Sajnos nem lehet kipróbálni a boltba.
Ha van tapasztalat szívesen fogadom

(#22477) Mr.Mercury válasza patakij (#22474) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Gyakorlatilag igen.

Mercury

(#22478) Mr.Mercury válasza blaca83 (#22465) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Itt egy összehasonlító táblázat, ebből nagyjából eldönthető, hogy megéri-e váltani.

Mercury

(#22479) #59036672


#59036672
törölt tag

Sziasztok!
7.1 Razer fülesem kezdi megadni magát és erre gondoltam helyette.
Szerintetek ez jó? HyperX Cloud Revolver S 7.1

[ Szerkesztve ]

(#22480) Mr.Mercury válasza #59036672 (#22479) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

A Revolver S-t én is kinéztem magamnak, mert elég jókat olvastam róla, de mikor kiderült, hogy a vezetékén elhelyezett hangerőszabályzója csak usb-s csatlakozáskor elérhető, lemondtam róla...

Mercury

(#22481) #59036672 válasza Mr.Mercury (#22480) üzenetére


#59036672
törölt tag

Mi a gond az usb-vel? A jelenlegi RAZER KRAKEN 7.1 CHROMA is usb csatis.

(#22482) galaktikus válasza Mr.Mercury (#22480) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Szia!

De akkor ne Revolver S-t vegyél hanem sima Revolvert. LINK
Ott van a vezetéken a hangerőszabályzó, és nem USB-s hanem osztott (Y) jack csatlakozós, és lehet rendes dedikált hangkártyáról hajtani (Ami szvsz. ezerszer jobb mint egy ilyen usb-s förtelem).

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#22483) Mr.Mercury válasza #59036672 (#22481) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Az, amit a felettem szóló is írt. Dedikált hangkártyáról akarom működtetni úgy, hogy azért a hangerőszabályzóját is használni tudjam.

galaktikus: A sima Revolver-en átsiklottam, de akkor ránézek ezek alapján, köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Mercury

(#22484) diegho


diegho
nagyúr

Megjött a jóárasított CloudX Pro. Hatalmas meglepetés ért, hogy ehhez bizony van szövet fülpárna is. Elég jónak tűnik a cucc, bár még nem hallgattam meg, csak kibontottam.

(#22485) axlfsi válasza diegho (#22484) üzenetére


axlfsi
veterán

A pár napja, hajnalban posztolt 15ezres?
Gratula, az nagyon jó ár volt érte, 2 éve nyúzzuk, megéri az árát!

*** ALLY-t keresek *** ˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#22486) Thome válasza lkristóf (#22475) üzenetére


Thome
addikt

Köszi, ezt a videót nem láttam! :)

(#22487) diegho válasza axlfsi (#22485) üzenetére


diegho
nagyúr

Az igen, most hallgatom, de lehet kifogtam egy hibásat. Hangerő állításnál sercegés van, nem is kicsi és mintha a jobb oldala halkabb lenne.

Bizony ez elég erősen serceg hangerő állításnál.

[ Szerkesztve ]

(#22488) diegho válasza diegho (#22487) üzenetére


diegho
nagyúr

Lehet visszavonom, a jack splitter nélkül nem hallom a sercegést, pedig maxról minimumra tekergetem a shoot to thrill-t és kristálytiszta. Na majd hétvégén, ha lesz időm letesztelem rendesen.

(#22489) otto1 válasza diegho (#22487) üzenetére


otto1
tag

Nekem is a 15.900-as CloudX jött meg ma, ezen is serceg a hangerő poti.
Én eddig sem használtam a vezetéken lévő hangerő állítást, tőlem serceghet...
Kellemesen csalódtam a R....usz webshopban, azt hittem lemondják a rendelést, mert túl olcsó :)

[ Szerkesztve ]

(#22490) diegho válasza otto1 (#22489) üzenetére


diegho
nagyúr

Nálam a jack splitter nélkül az előlapi csatira dugva nem serceg, de ki is kellett lőnöm az erősítőt, mert ordenáré módon hangos :)) majd megnézem az aranyozott hátsókon mit mutat, de így elsőre elég bivaly cucc.

(#22491) otto1 válasza diegho (#22490) üzenetére


otto1
tag

Kb. 1 hónapja vettem Creative H5-öt, annak kellett 2 hét bejáratás, mikor azt mondtam, hogy: na most jól szól.
Kiváncsi vagyok CloudX-nek szüksége van-e bejáratásra. Az egyik fórumtárs szerint, ugyanúgy szól az új mint a szétmállott régebbi fejese.

[ Szerkesztve ]

(#22492) diegho válasza otto1 (#22491) üzenetére


diegho
nagyúr

Én is adok neki 1-2 napot, így elsőre sokkal kényelmetlenebb, mint a másik fülesem, de majd hétvégén tolok vele egy kis játékot, ha nem szokom meg, akkor visszaküldöm.

(#22493) sting2 válasza L4mie (#22472) üzenetére


sting2
addikt

Igen, csak az USB kártyával megy vezetékkel is.
Én is úgy használom szinte mindig mert egy kicsit dögösebben szól ha zsinóron lóg..

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#22494) plmarci87


plmarci87
lelkes újonc

Jó estét mindenkinek!
Az lenne a kérdésem, hogy mik a vélemények, tapasztalatok a cougar immersa pro fejhallgatóról? Vélemény, tapasztalat minden érdekel, esetleg ha mást javasoltok ennyi pénzért azt is szívesen várom.

(#22495) blaca83 válasza Mr.Mercury (#22478) üzenetére


blaca83
őstag

Köszi a linket!

Igazából 2 napig bújta az ismerősöm az internetes teszteket és végül arra a következtetésre jutott, hogy hiába jó a Centurion, ennyit nem ér valószínűleg.

Jelenleg is rendelkezik XonarXD hangkártyával és már 50E ráfordítással komolyabb hangminőséget tudna kapni egy jó sztereó fülessel, mint az Asus-sal.

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#22496) CsonkaImo válasza blaca83 (#22495) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Ez így van. :K Jól tette az ismerősöd, hogy utána nézett.

(#22497) Mr.Mercury


Mr.Mercury
aktív tag

Nem teljesen idevágó kérdés, de ha neten rendelek egy fejhallgatót, ami pár nap után sem váltja be a reményeimet, akkor ott van mód indoklás nélkül visszaküldenem, vagy ha már használtam, akkor bukom a visszaküldést?

Mercury

(#22498) diegho válasza Mr.Mercury (#22497) üzenetére


diegho
nagyúr

Mitől ne lenne?

(#22499) Mr.Mercury válasza diegho (#22498) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Nem tudom, csak valamiért az "szöveg" van a fejemben, hogy "csak bontatlan állapotban vesszük vissza, stb...", de persze annak örülök, ha nem így van.

Mercury

(#22500) diegho válasza Mr.Mercury (#22499) üzenetére


diegho
nagyúr

Eddig több tucat terméket küldtem vissza, volt, amit 10 napig használtam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.