Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-12 13:26:52

LOGOUT.hu

Ez a topik kizárólag gamer, több pont egyes/virtuális térhangzású, vezetékes és vezeték nélküli fejhallgatókkal foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22701) viktor0911 válasza guerilla90 (#22693) üzenetére


viktor0911
csendes tag

Spirit Of Gamer ELITE-H30
[link]

Ha 7.1 kell:
Spirit Of Gamer Elite H70
[link]

[ Szerkesztve ]

(#22702) czanga


czanga
őstag

Sziasztok! :)

Zalman ZM-HPS300 -re gondoltam PC és PS4 mellé, néhai használatra. Viszont hiába keresem, nem találom, hogy milyen átalakító kell nekem hozzá.

PS4 kontrolleren 1 jack ki-bemenet van, a fejhallgatón 2db. Utóbbi mellé van valami megoldás?
Elnézést, ha sokszor volt, és esetleg nem leltem rá.

(#22704) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Egyébként most nézem, hogy elég sok helyen 23.000 Ft körül van az Alpha.... Hát nem volt kérdés, már be is rendeltem egyet az RBX-től....

Vegyétek-Vigyétek!

[ Szerkesztve ]

(#22705) Zizi123 válasza wassabi11 (#22700) üzenetére


Zizi123
senior tag

Why is Kingston HyperX Cloud II better than Kingston HyperX Cloud?

Has a neodymium magnet
Has a noise canceling microphone
6000Hz higher microphone high-frequency
18000Hzvs12000Hz
50Hz lower microphone low-frequency
50Hzvs100Hz

(#22706) kalozhun100 válasza tonermagus (#22704) üzenetére


kalozhun100
őstag

Én iponról rendeltem 25kért a hétvégén egy Soundblasterx AE-5 társaságában. Kicsit várnom kell rá, mert a hangkártya nem érkezett be nekik, de azt írják legkésőbb 12.06-ra megkapom. Kíváncsi leszek Siberia v2 heat orange usb után milyen lesz hangzásban, kényelemben.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#22707) tonermagus válasza Zizi123 (#22705) üzenetére


tonermagus
aktív tag

Tehát a Cloud 1 és 2 között az USB-s hangkártyán kívül csak a mikrofonban van eltérés...
Remélem azért én fogok különbséget tapasztalni a mostani Cloud 1-em és a megrendelt Alpha között :D

(#22708) wassabi11


wassabi11
aktív tag

Az asus strix fusion 300-al vannak tapasztalatok? Lehet inkább az lesz a kari ajándékooom :D
Bár tudom h drágább is.

(#22709) turistakolbi


turistakolbi
aktív tag

Na sziasztok!
Nagy bajban vagyok! :) olvasgattam visszafele, de annyira profi-n álltok a dologohoz, hogy én már kérdezni is félek :P
Nincs nagy szükségem szarul működő virtuális térhangzásra. Ami a prioritás nekem, az az ár+mikrofon minősége zajszűrés, és tisztaság. + kényelem + tartósság + hangminőség.

Jelenleg egy hyperx cloud stinger fülest használok. ami egy borzalom :) (egy logitech G633-hoz képest.) Öcsémnek az van. kipróbáltam. tetszik stb. jó mikrofon, tehát csak ennyi összehasonlítási alapom van.

A Cloud stinger mikrofonja annyira rossz, hogy a sztreameléshez a webkamera mikijét használom (logitech c310)
És kezd öregedni a fülesem, jön a karácsony stb.. füles nézegetésben vagyok.
Egy z370 asus rog maximus IX alaplapom van, és nincs pluszban hang kártyám, ezért úgy hallottam az USB-s mikrofonos fülesek jobbak, mert a jack esnek álltalában sistergős (alapzajos ) a mikrofon hangja

Szóval teljesen tanácstalan vagyok. Talán a mikrofon hangminőség lenne a legfontosabb számomra.
amiket nézegettem azok a következők.
STEELSERIES Arctis 5 (usb) Hyper-X cloud 2 (usb) Logitech G633 (usb) és Logitech G Pro (Jack-es)

Nekem csak az abszolút minőség kell. nem kötelező 7.1 5.1 ami szarul működik, a lényeg hogy stereó fasza legyen. (zalman theater 5.1 volt az utsó jó térhatású füles)
válaszotok előre is köszönöm :)
30-35k körül gondolkodom. fentebb nem szívesen mennék... túl drága nekem
Szóval játékra kéne, és közvetítésre egyszerre. Nem akarok külön állványos mikrofont nyálfogóval stb..
Füles+miki egybe :)

https://www.twitch.tv/muerte188

(#22710) tonermagus válasza turistakolbi (#22709) üzenetére


tonermagus
aktív tag

Írtam privet!

[ Szerkesztve ]

(#22711) maxxenergie


maxxenergie
senior tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék, mert volt nekem itthon két Logitech G930-as fülesem is/most már három.../, de az egyikben a töltőrész halt meg a fülesbe a micro USB a másik meg szétesett illetve hol elment a jobb oldali rész hol nem, így mivel van két jeladóm vettem most egy G930-at jeladó nélkül 6000 Ft-ért mert aki eladta neki nem volt hozzá és így nem tudta használni de azt írta jó ... nem tudom akkor hogy tesztelte.... de mivel próbagarit adott gondoltam ennyiért megéri kísérletezni...

Meg is jött kinézetre minden OK vele, töltést veszi bekapcsol de hang nincs.

Legyalultam a korábbi Drivert Logitech oldaláról a legfrissebb leszed.

Beállítva alapértelmezett eszköznek persze a hangkezelőben is felismeri mint korábban és zöld csíkok is jelzik hogy azon van a hang.. de a jeladó villog nem találja a fülest... bármit csinálok /pedig elvileg utólag is rendelhető hozzá jeladó/ és mivel kettő is van belőle így mindkettővel próbáltam de egyikkel sem megy... fülesen is villog a led meg a jeladón is..... mintha nem találnák egymást .....

Több USB-ben próbáltam..

Régi füles ugyan szétesett de ahogy bekapcsolom azzal meg szól rendesen a jeladó sem villog a zöld jel egyből megtalálja és a régi fülesen is a zöld LED világít szól ahogy szól....

Mostani fülessel viszont az istenért sem tudom a jeladót párosítani, lehet valami trükkje, vagy a most vett fülesem Wireless része lehet rossz mert akkor küldöm is vissza...

Csak addig nem akartam ameddig meg nem bizonyosodok róla, hogy beállítással tényleg nem jó... hátha valami trükk van.

Vagy ha a jeladó egy fizikailag másik fülessel van párosítva lehet törölni valahogy hogy ezzel megtalálják az összhangot... lehet hülye kérdés de már más ötletem nincs.

Köszi előre is :R :R

[ Szerkesztve ]

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#22712) contaxg


contaxg
veterán

Sziasztok ismertek olyan budapesti boltot ahol játékokkal (PC-én vagy konzolon) ki lehet próbálni fejeseket??

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#22713) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Ma érkezik meg a Cloud Alpha-m. Este megpróbálom letesztelni egy kis Black Ops 4-el... Holnap beszámolok róla, megérte-e leváltanom Cloud 1-ről....

(#22714) Tsebacsi válasza tonermagus (#22713) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kíváncsian várnám, ha nem ma kapnám meg én is az Alphát :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#22715) tonermagus válasza Tsebacsi (#22714) üzenetére


tonermagus
aktív tag

A poén az, hogy most 3.000 Ft-al olcsóbb mint Black Friday alatt agyonakciózva :D 23.000 Ft-ért ajándék.

(#22716) Tsebacsi válasza tonermagus (#22715) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ugyanonnan rendeltem én is, mint Te! Köszönet érte :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#22717) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Megjött az Alpha :D

A doboz minősége/tartalma kicsit szerényebb mint a Cloud1-nek... Kevésbé tűnik professzionálisnak. Illetve amin meglepődtem, hogy nincs hozzá pótpárna. Amúgy a fülemre jól illeszkedik, sehol nem nyomja a fülporcomat és mintha puhább lenne a párna, illetve súlyra is könnyebnek tűnik az előzőnél. Este pedig kiderül mit tud hangzásban...

Jah, amúgy az miért is jó, hogy ki tudom húzni a Jack dugót a fülhallgatóból?

[ Szerkesztve ]

(#22718) Lokids válasza tonermagus (#22717) üzenetére


Lokids
addikt

Ha véletlen rálépsz a kábelre vagy csak beakad, nem tépi ki a vezetéket. :)

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#22719) Tsebacsi válasza tonermagus (#22717) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Erre én se jöttem rá, de 3-4 éve már divat kezdett lenni, a Creative Tactic 3D Rage is ilyen volt, ott az az előnye volt, hogy az egyik kábel USB végű volt, PC-be, a másik kábel jack és úgy mobil headsetként is működött :))

(#22718) Lokids : hehe ilyen banálisan egyszerű dologra nem is gondoltam :C

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#22720) galaktikus válasza Lokids (#22718) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Vagy ha megtörik a vezeték, illetve megszakad benne a szál, akkor nem kell kidobni a fejest, hanem csak rendelsz új vezetéket :)

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#22721) tonermagus


tonermagus
aktív tag

öööö. normális hogy fehér színű a doboza? A neten mindenhol fekete.
Remélem ez nem valami koppincs...

(#22722) Tsebacsi válasza tonermagus (#22721) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Megijedtem én is, de az Amazonon árult Cloud9 Alpha is ilyen dobozban van. Hátha csináltak egy frissítést és amiatt más a doboz, mint az első genesek.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#22723) tonermagus válasza Tsebacsi (#22722) üzenetére


tonermagus
aktív tag

Amit belinkeltél az a limitált kiadás doboza. De ez sima. Nagyon remélem, hogy tényleg valami frissítés miatt változtattak az amúgy vagány fekete dobozon ilyen silányabb fehérre.

(#22724) lkristóf válasza tonermagus (#22723) üzenetére


lkristóf
senior tag

Te a dobozért vásároltad a fejhallgatót? :DDD

Amúgy aki rendesen utánanéz a neten a dolgoknak, azt nem éri meglepetésként, hogy nincs hozzá + párna a dobozban.

(#22725) tonermagus válasza lkristóf (#22724) üzenetére


tonermagus
aktív tag

Jaj dehogy is, csak meglepődtem hogy egy fehér dobozt kaptam egy fekete helyett. Szerintem jogosan merülhetett fel bennem a kétség, hogy mi van ha hamisítványt vettem ?!?! Már csak azért is, mert jelenleg a neten sehol nem találtam pont ilyen dobozú Alpha-t. Kivéve a limitált kiadást, de ez nem az...

(#22726) Tsebacsi válasza tonermagus (#22723) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Tudom azért írtam hogy Cloud9-os :))

Ennek is újabb doboza van, szerintem ne aggódjunk, normális jelenség tanúi vagyunk!

Sőt a Stinger doboza is ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#22727) Tsebacsi válasza Tsebacsi (#22726) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Megjött, az enyém is fehér :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#22728) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Időközben teszteltem...

Súlyra szinte egyformák. Mindkettő egyformán kényelmes. A cloud1 párnái vékonyabbak, és talán jobban zártak, nagyon kevés külső hang szűrődik be. Az Alphanal érzem hogy vastagabb a párna és picit több hang szűrődik be, de egyáltalán nem zavaró. Sajnos hangzásra sem sok különbség van (Teljesen laikus vagyok a témában, egy átlagos gamerként használom a fülest). Amit észrevettem hogy ugyan azokon a beállításokon mintha az Alpha mélyebben szólna, a cloud1 meg inkább "tisztábban". Összegezve átlagemberként szerintem érezhetetlen a különbség, teljesen feleslegesen cseréltem le a jó öreg Cloud1-et Alpha-ra :D

Ettől függetlenül szomorú nem vagyok, mert egy igazán jó fülest cseréltem egy ugyan olyan jó ÚJ fülesre :D

(#22729) tonermagus válasza Tsebacsi (#22727) üzenetére


tonermagus
aktív tag

Ez nem lep meg, mert egy helyről rendeltük :D Ergo mind a ketten kaphattunk koppincsot :D :D

(#22730) Tsebacsi válasza tonermagus (#22728) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hát most hallgatom és... És a Rage fasorban sincs tisztaságban :D Gyönyörűen szól, pedig előlapi jackről hajtom a sima kombinált kábellel. Jó vétel volt, megnyugodtam. Kényelmes, nem nyomja a fülem. A Chariots of Fire úgy szól hogy így még nem hallottam...

Köszi az ajánlást mindenkinek :R

Érdemes-e bejáratni, hagyjam itt pár órát? Szóljon valami vagy felesleges ha már most is ájuldozok tőle? :P

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#22731) CsonkaImo válasza Tsebacsi (#22730) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Felesleges. Használd, aztán majd bejáratod.

(#22732) Zizi123 válasza CsonkaImo (#22731) üzenetére


Zizi123
senior tag

Par ora hasznalat utan (50-60 ora) meg jobban fog szolni

(#22733) CsonkaImo válasza Zizi123 (#22732) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Ez így van. Csak ne max hangerőn használja. Érdemes félgázon használni az első napokban.

(#22734) Tsebacsi válasza CsonkaImo (#22733) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ezt észben tartom, a win alatt 100-on van a hang de a tekerőn csak félállásban. :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#22735) tonermagus válasza Tsebacsi (#22734) üzenetére


tonermagus
aktív tag

Na ezt mondjuk én sem tudtam. Nem tudtam ,hogy ezeket be kell járatni... Tegnap 3 órán keresztül csapattam maxon a Black Ops 4-et :D Gondolom azért nem okoztam nagy kárt ezzel :D

(#22736) lkristóf válasza tonermagus (#22735) üzenetére


lkristóf
senior tag

Te jó ég maxon! Nekem a kábelen maxon van a csúszka de windowsba már a 20-ast hangosnak mondanám (pl 10esen megfelelő egy youtube videó), biztos gép függő kinek mekkora hangerőt tud a gépe. :DDD

(#22734) Tsebacsi Úgy nem jobb a hangzás ha a windowsba 50-en lenne és a fülesen meg maxon?

[ Szerkesztve ]

(#22737) CsonkaImo válasza tonermagus (#22735) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Nem kell ezzel különösebben foglalkozni. A legtöbb fejes néhány nap használat után eléri a végleges hangképét.

(#22738) Tsebacsi válasza lkristóf (#22736) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Alaplapi kimenettől függ, mégiscsak 65 ohm-os a füles. Még agyalok, hogy van-e értelme egy sima 10k körüli hangkártyának.
Majd kipróbálom a másik végletet amit mondtál (füles max - win alacsonyan) aztán kiderül. :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#22739) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Srácok tegnap megjött a HyperX Stinger fülesem és sajnos baromi halk , pedig már mindent maxra húztam . Korábban olvastam pár posztban , hogy ténylegesen halkabb ez a füles ,de ennyire ? Lehet ezzel valamit kezdeni ? Amennyiben nem visszaküldöm és ráfizetéssel veszek egy cloud 2-t , mert a gyereké ordít ehhez képest .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#22740) turistakolbi válasza jozefgucci1 (#22739) üzenetére


turistakolbi
aktív tag

Küld vissza.
A mikrofonját inkább ki se próbáld..
Az egész füles kidobott pénz. én 2 évig nyúztam, és akkor döbbentem rá mivel játszom, amikor egy 30k-s fülest felpróbáltam :)

https://www.twitch.tv/muerte188

(#22741) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Karácsonyig befogtam az ősrégi kicsikémet: SB Arena.

Kedves munkatársam javította meg nekem (Isten nyugosztalja), ez is elrepedt. De a hangja még mindig világverő! :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#22742) Nazrym


Nazrym
tag

Sziasztok,

Segítségeteket szeretném kérni. Haverom venne barátnőjének karácsonyra headsetet. 3 kitétele van.
1. Csajos legyen (fehér,rózsaszín stb...)
2. Fűl rész kényelmes legyen
3. vezeték nélküli (ez opcionális)

Eddig amit talált az a HyperX Cloud 2 pink verziója volt ami tetszett neki, de már azt nem gyártják és lehetetlen beszerezni. Ha tudnátok segíteni annak nagyon örülnék.

ui.: Néztük a Razer krakent, az nem jön be neki.

(#22743) demeterf2


demeterf2
tag

Sziasztok!
Mivel most úgy is pörög a Cloud Alpha ezért pár mondatban elmondom a véleményem.

Több mint 3 hónapja használom nagy megelégedettséggel! A kialakítása tökéletes, sallangoktól mentes, nem recseg, ropog.
Gyönyörűen szól! Mindent lehet hallani a játékokban még a legkisebb neszt is visszaadja. A hangok szépen elkülönülnek a mélyek is rendben vannak. A mikrofonja nem bóvli tisztán értenek a túloldalon. A kivehető kábel azért jó, mert ha ezzel történne valami akkor csak simán kicseréled és kész.

Negatívumként alig pár dolgot lehet megemlíteni.Talán annyi, hogy ehhez nem jár plusz fülpárna, de a hozzá adott is tökéletes (egyeseknek talán szokni kell, de próbálgatni kell, hogy a füles lazábban vagy szorosabban milyen). Picit átengedi a hangokat ahogy előttem is írták, de ez nem hiszem, hogy nagy negatívum lenne.

Ismerősömnek Cloud 2-je van és amikor meghallgatta az Alhpa-t első kérdése az volt, hogy ebben több a hangszóró, mert jobban szól. :)

Szóval nálunk abszolút pozitívan vizsgázott és vettem is az asszonynak egy másikat! :) Ez is fehér dobozban érkezett,ó ahogy előttem írtátok páran, picit meg is lepődtem, de ugyan az a kettő! A számok a dobozon és a fülesen is ugyan azok, valamint az egész füles 100% eredeti! Ahogy néztem a dobozon az egyik szponzor már nincs feltüntetve, szóval valószínűleg ezért kapott másik külsőt.

Vegyétek, vigyétek, mert nagyon jó termék! :)

[ Szerkesztve ]

Androidos YouTube csatornám (hírek, alkalmazás/játék tesztek) : https://www.youtube.com/channel/UC9FSGvvHgx7kVx9rAqXitGQ

(#22744) goccer válasza demeterf2 (#22743) üzenetére


goccer
aktív tag

dedikált hangkártyával használod? :) lassan én is beüzemelem és gondolkodok hogy érdemes lenne-e venni valami hangkarit (elég botfülem van amúgy).

[ Szerkesztve ]

(#22745) sting2 válasza demeterf2 (#22743) üzenetére


sting2
addikt

Pedig a fekete doboz fenszibb.. :)

Az a "baj" az Alpha kialakításával, hogy már közel sem annyira univerzális mint a Cloud II.
Sokan nem szeretik a kissé fülre telepedő/ráülő mivoltát, mintsem a fület teljesen "bekapó" - kagylókat.
Viszont a hangja tényleg egy fokkal finomabb, picit javítottabb, vagy nem is tudom, de ábézve a két azonosan járatott fejeseket , sokaknak feltűnik.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#22746) csige791


csige791
tag

Sziasztok,

Oculus Rift-hez keresek fülest. Nagyon régen volt egy Force Feedback-es fülesem aminek nem igen emlékszem a nevére, csak azt tudom, hogy nagyon komoly élmény volt vele a játék. A mély hangokra rezonált, mikor például ARMA-ban elhúzott felettem egy repülő éreztem a rezgését.
Már mindehogy kerestem, de nem találok hasonló megoldást.

A gépben van egy SB Recon 3d Fatality PRO hangkari.

Tudtok esetleg jelenleg kapható FFB-s fülesről? Ha nem akkor Oculus Rift-hez keresek valamit:

(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Csak VR játék

(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
Ha van FFB-s akkor mind1, összegyűjtöm, ha nincs akkor 5.1- közepes árszint.

(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Hosszú vezetékes, vagy vezeték nélküli. Állva is játszom.

(4) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural, ha lehet, de ha FFB-ből csak supraaural van akkor egyebsza.

(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Mikrofonos. Bár az oculusban van mic, akkor mind1. (szerk.)

(6) Milyen hangzást vársz?
real 5.1+

(7) Milyen csatlakozású legyen?
Realban csak usb játszik ha jól tudom, bár van hang karim...

(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?
Sound Blaster Recon3D Fatal1ty Professional

(9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök?
Kinézet, világítás semmilyen szinten nem érdekel, csak legyen valami fejrázós ffb móka.

(Közben próbálom megtalálni a régi ffb-s fülesem tipusát.)

[ Szerkesztve ]

(#22747) Tsebacsi válasza goccer (#22744) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

+1 a kérdésre. :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#22748) Septum15


Septum15
aktív tag

Sziasztok.
3 éve vettem egy Logitech G430-at. A garancia a nyáron járt le. A kábele megtört, kibújt a szövetből, így furcsán szól a hangszórója. A mikrofon tökéletesen működik, szóval valószínűleg csak egy kicsi rész a Jack csatlakozó előtt mehetett tönkre.
Ismertek valami helyett, ami Debrecenbe, vagy a környéken relatíven olcsón megjavítanák azt a kicsi kábel törést? Ha igen, akkor körülbelül mennyibe fájhat egy ilyen javítás?

(#22749) CsonkaImo válasza Septum15 (#22748) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Helyet nem tudok mondani, viszont Budapesten 3000Ft körül mozog a javítás ára (kábel csere vagy jack dugó újraforrasztás).

(#22750) Zizi123 válasza demeterf2 (#22743) üzenetére


Zizi123
senior tag

Mindenki porog a feher dobozon.
Szerintem csak winter edition :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.