Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Yamaha 2200 EZ 20/10/40 ??? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Ex


Ex
csendes tag


Hello Mindenki !

Mostanában tervezem, hogy veszek egy cd írót.
Kissebb keresgélés után a Yamaha 2200 EZ 20/10/40-es tűnik a legvalószínűbb választásnak.
Van benne SafeBurn, 8 MB Buffer Memória, tudja a CD Text-et. Ezekhez képest ''csak'' 28000 Ft+fa.
Kiváncsi lennék a vele vagy a márkával kapcsolatos tapasztalatokra, véleményekre ?!

Előre is köszi.: Ex

Hirosima: 45, Csernobil: 86, Windows: 95.

(#2) karib válasza Ex (#1) üzenetére


karib
addikt

Nem rossz ajánlat. Főleg ha audiót akarsz írni, asszem ebben már van valami ultramasteringhiperduper technológia, amitől nagyon jól szólnak a dolgok.

Amúgy tudom még ajánlani a 24/12/40x Mitsumit, főleg a 12x újraírás miatt, ami jelenleg a leggyorsabb. Van még benne 16 MB puffer és ExacLink. 24e körül kéne legyen.

Department of Redundancy Department

(#3) guest válasza karib (#2) üzenetére


guest
veterán

Én a minap vettem 24*10*40-es Teacet, nekem nagyon bejott es rokonszenves az egesz iro. Ebben ugyan csak 2 MB a puffer, de Burn Proofnal ez nem nagy hatrany. 27 + AFA.

Valahol azt olvastam a Yamaha 2200-rol, hogy nem tud minden masolasvedett CD-t masolni, mig a Teac e teren is OK.

A Yamaha uj audio irasmodja abbol all, hogy hosszabb piteket (es szuneteket) ir ki a CD-re. Ennek sajnos az az ara, hogy egy 74 perces CD-re csak 60-valahany percnyi audiot tudsz kiirni. Nem tudom, erdemes-e hasznalni. Ha mar a hibamentes audio iras a cel, akkor inkabb egy vesztesegmentes tomorito (pl. Shorten, az eredeti 65-70 %-ara nyomja ossze) es az eredmenyt adatkent kiirni. Igy az adat nagyobb helyigenye mellett is kb. 80 perc rafer egy 74 perces CD-re.

prohardver vendég

(#4) karib válasza guest (#3) üzenetére


karib
addikt

Teac nagyon jó írókat csinál, biza.

Department of Redundancy Department

(#5) andorpapa válasza Ex (#1) üzenetére


andorpapa
őstag

Nekem a Jézuska hozta a CRW2200-at, és nagyon fasza!!! Azért ilyen olcsó, mert nem kapsz hozzá még csavart sem, csak egy kézikönyvet. A rendes változat nettó 40 körül van.

Teljesen meg vagyok vele elégedve. Nagyon gyors, és tök jó az Optimum Writing Speed Control is, amely először analizálja az üres CD-t, és megmondja, hogy mennyivel engedi írni. Valóban műxik. Egy szar CD-m volt, amire 16x volt írva, de a Yamaha csak 12x sebességgel volt hajlandó megírni.
Mikor kikapcsoltam a funkciót, és 16x írtam meg egy ugyanilyet, az bizony eléggé szarra sikeredett.

A SafeBurn nagyon bevált, bármit csinálhatok használat közben, még egyszer sem rontott.

A másolásvédelemmel ellátott CD kopírozásával kapcsolatban nincs túl nagy tapasztalatom,eddig csak pár ilyen audio járt nálam, és működött a másolat. Bár szerintem a legtöbb esetben nem másolásvédelmes CD-ket akar az ember duplikálni.

Tehát nagyon jó író, gigajó, merem ajánlani mindenkinek!

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#6) andorpapa válasza guest (#3) üzenetére


andorpapa
őstag

Ezt nem tudom hol hallottad, de én úgy tudom, hogy nem jelent ilyen változást a speciális audio opció a CD-re írható zene mennyiségében. Meg amúgyis, ez a funkció szerintem csak a CRW3200-ban van meg (24x10x40).

74 percről 60-ra? Ez csak vicc lehet! Enek nem lenne értelme. Olvassátok el a jenki Tom's Hardware-en a 20x és 24x írók tesztjét, mivel ott szerepel a CRW3200 (nem a CRW2200), és ott leírják a pontos eljárást. Egyébként ott a CRW3200 volt az egyik nyertes.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#7) guest válasza andorpapa (#6) üzenetére


guest
veterán

En a Yamaha uj audio irasmodjarol irtam, azt nem allitottam, hogy ez mar a 2200-ban is benne van. Ami a jatekido csokkeneset illeti, most nem sikerult megtalalnom azt, ahol par napja olvastam, de itt van helyette egy masik forras:

http://www.cdrinfo.com/hardware/yamaha3200e/index.shtml

''As a result, jitter becomes small giving a 30% improvement over conventional recording mode. When you are using ''Audio Master Quality Recording'' System since pits have longer, lenght the total maximum recording space is reduced down to 63 and 68mins for 74 and 80min CDs respectively. Also the ''Audio Master Quality Recording'' is applied only at 4x writing speed.''

A dolog egyebkent logikus. Ha hosszabbak a pitek, akkor egy CD-re kevesebb fer el beloluk.

prohardver vendég

(#8) andorpapa válasza guest (#7) üzenetére


andorpapa
őstag

Oké, így már vágom. Bár igazából nem értem, hogy mennyire lehet jó a dolog, hiszen a legtöbb ember hallása finoman szólva sem venné észre a különbséget. Bár minden technológiai fejlesztés csak a meghajtó előnyére válhat.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#9) guest válasza andorpapa (#8) üzenetére


guest
veterán

Az elso, felreertesen alapulo velemenyek arrol szoltak, hogy az igy irt CD-rol jobban szolnak a magasak stb. Ez persze tevedes, itt csak az olvasasi hibak szama csokkenhet - amit vagy meg lehet hallani, vagy nem. Amugy sok ertelmet en sem latom, helyette inkabb egyszeres sebesseggel irom meg az audio CD-t, ha mar mindenkeppen ilyen elavult dologra vetemedem.

prohardver vendég

(#10) andorpapa válasza guest (#9) üzenetére


andorpapa
őstag

Jól mondod! Nem fogok feláldozni 10%-ot a lemezből, csak azért, hogy szinte észrevehetetlen különséget érjek el.

Akkor inkább leveszem az írási sebességet, úgysem sietek. :)

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#11) Ex


Ex
csendes tag

Kösz szépen mindenkinek a véleményeket.
Kedden megveszem az írót. Utána majd megírom a tapasztalatokat.

Ex

Hirosima: 45, Csernobil: 86, Windows: 95.

(#12) guest


guest
veterán

Sziasztok! Én október végén vettem a crw2200-at,
akkor még 57000Ft-volt,de megérte!
Tudom ajánlani! Egyébként a hi-fi audio írás tényleg mükszik,írtam 20x,-osan,16x-osan zenét,és működnek magnóban is!
Állítólag 90-perces cd-t is írhatsz vele!
:) Nekem bejön! Zbora D

prohardver vendég

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Yamaha 2200 EZ 20/10/40 ??? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.