Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Puma K


Puma K
veterán

Minden ami XFX tápokkal kapcsolatos!

Tapasztalatok & vélemények

Kezdeném is a sort:

Első tápom egy XFX Pro 450 volt ami egy nagyon jó táp volt. Csendes és megbízható a Seasonic belseje miatt.
Majd ezt cseréltem egy XFX XTR 550W moduláris tápra ami szintén Seasonic belsővel rendlekezik.
Ám ezzel akadt egy kis gondom, mégpedig terhelés alatt cicereg ugyan abban a gépben amiben előzőleg a Pro 450 volt.

Néztem UEFI beállítást hátha az addig haswell procikat külön nem támogató tápom miatt volt-e esetleg egy olyan beállítva ami már egy haswell procikat támogató tápnál probléma lehet, de nem találtam semmi opciót erre így a gondom még mindig fent áll.

Mi lehet a probléma forrása?

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#2) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Nekem egy Seasonic Platinum fanless beles XFX Xts 460w-os fanless tápom van, és valóban semmi hangja nincsen. Erősen ajánlott, bár nem olcsó, de nagyon minőségi cucc :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#3) Puma K válasza Scholes9 (#2) üzenetére


Puma K
veterán

Durva, hogy most már több száz W-ot le tudnak adni ezek a kis dobozok venti és bármi komolyabb hűtés nélkül.

Én azért még ettől kicsit tartok, hogy egy nem légkondicionált lakásban egy ventilátor mentes tápot használjak, viszont szerencsére van hybrid ventilátorvezérlés ami esetén alapból nem megy a ventilátor a tápban viszont ha elér egy adott hőfokot akkor visszahűti azt majd kikapcsol, viszont ha elér egy adott hőfokot akkor állandóan jár a venti.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#4) #65675776 válasza Puma K (#3) üzenetére


#65675776
törölt tag

Annyira nem durva. Ha 90% felett van a hatásfok, akkor egy 460W-os táp maximum 46W-ot disszipál. Azt meg nem olyan nagy kihívás pár nagyobb bordával elvezetni. Ha 70% lenne a hatásfok, akkor mindjárt 138W lenne a fűtőteljesítmény. Az már azért kissé neccesebb. Az igazi problémát én inkább abban látom, hogy a gyártók a hatásfok növekesésével nem a zajszintet csökkentik, hanem a bordák méretét. Ezáltal hiába a kisebb hőmennyiség, ugyanolyan hangosak a tápok.

(#5) Scholes9 válasza Puma K (#3) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nemsokára kipróbálom egy gtx 960-al. Eddig egyáltalán nem melegedett. Kíváncsi leszek hogy fog e :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#6) Puma K válasza #65675776 (#4) üzenetére


Puma K
veterán

Számomra a táp konyhai nyelven megfogalmazva: olyan doboz amiben minimum egy darab 12cm-es ventinek kell lennie, Seasonic vagy Delta belsővel :)

Szóval számomra ezért durva ez a ventilátor mentesség játékra is használható gépeket kiszolgáló teljesítmény mellett.

(#5) Scholes9 :

Jól hangzik!

Ha lehetőséged adott, akkor mutass pár képet és írj néhány mondatot mik a tapasztalataid.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#7) Scholes9 válasza Puma K (#6) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Okés. Lesz majd időm hamarosan rakok fel pár képet is :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#8) ngabor94


ngabor94
tag

Hali
XFX 450W P1-450S-X2B9 táp mennyi és milyen csatlakozókkal van felszerelve, leginkább pci-e érdekel. mert ahány helyen néztem ,annyi félét ír. Mert tesztekben láttam, hogy volt régen az XXB9 is, és azzal keverik gyakran.

(#9) Puma K válasza ngabor94 (#8) üzenetére


Puma K
veterán

Szia!

Ahogy néztem azt a tápot azon VGA számára 6+2pin-es csati van.
De ha boltban, vásárlás előtt megnézed a dobozát akkor meglepetés nem érhet.

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#10) ngabor94 válasza Puma K (#9) üzenetére


ngabor94
tag

Azt tudom hogy 6+2, csak nekem 2 6-os kellene, hivatalos oldalon 2 van, viszont tesztekben meg oldalakon csak 1-et írnak ugyan arra a tápra. Ezért gondoltam akkor hogy gyakran keverik az XXB9 verzióval, amin egy 6-os és egy 8-as van teszt alapján. Meg nem boltban hanem neten rendelném.

(#11) Puma K válasza ngabor94 (#10) üzenetére


Puma K
veterán

Értem.

Akkor meg csináld azt, hogy küldesz nekik e-mailt ezzel kapcsolatban vagy fel is hívhatod őket, hogy nézzék meg neked a táp dobozán mi is van pontosan, mert nem egyértelmű a hivatalos oldal, tesztek és a 2 típusjelölés miatt.

Ha normálisak akkor megnézik, visszajeleznek és aszerint ami van náluk megrendeled vagy nem.

Amit én eddig tapasztaltam az XFX-nél az ez az elrendezés-variáció:
450W: 1x 6+2pin
550W: 2x 6+2pin
650W: 4x 6+2pin.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#12) #31600896


#31600896
törölt tag

Baromi jó táp az XFX Pro 450W-os tápom. Semmi hangja szinte. Annyi vele a gondom, hogy egy InWin Dragon Slayer házban nehéz a kábelmanagement. Sok a kábel és vastagok a csatik, ha hátra az alaplai tálca mögé rejtettem a fölösleges kábeleket nehéz feltolni az oldallapot, volt mikor púposodott :DD

(#13) Puma K válasza Puma K (#1) üzenetére


Puma K
veterán

Vissza került hozzám a Pro 450 az XTR 550 helyett.
Most minden szép és jó csendben és rendben teszi a dolgát.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#14) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Sziasztok!
Új vagyok az oldalon de gondoltam jó helyen járok.
Egy XFX TS430 lenne az én kiszemeltem csak ugye ez a táp is csak 1db 6+2 pinnes tápcsatival van szerelve. A kérdésem az lenne ,hogy ha a 2 molexet alakítom át meg 1 6 pines tápcsativá okozhatok valami galibát?

(#15) MMIX válasza Steve_Brown (#14) üzenetére


MMIX
addikt

Nem okoz galibát, csak akkor, ha pont kellene valamiért egy szabad Molex. (vagy idővel szétkopik a csatlakozó)
Úgy látom csak kettő Molex-e van.
www.itocp.com, TS430 teszt. (kínai, google fordító)


Egyébként belül,egy Seasonic ST belső.

(#16) Steve_Brown válasza MMIX (#15) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Nagyon köszönöm a segítséget! :R
További jó fórumozást kívánok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.