Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ekkold


ekkold
őstag

Sziasztok! Régóta használok VPN-t az otthoni hálózatom eléréséhez, mivel a routerem is támogat többféle VPN szolgáltatást. Az új RouterOS-ben megjelent a WinreGuard támogatása, ami egy nyílt forrású, modern, gyors, könnyen konfigurálható és ugyanakkor biztonságos VPN. Ráadásul mindenféle oprendszerre létezik hozzá kliens.
Akit érdekel a téma itt talál bővebb infót: [link]
Ebben a témában a wireguard-al kapcsolatos tapasztalatokról szeretnék másokkal beszélgetni, akik már kipróbálták, vagy tervezik a kipróbálását.

Első kísérletként két virtuális PC-t (az egyiken Win7, a másikon XUbuntu linux) kötöttem össze (sikeresen). Második körben egy egyik itthoni Mikrotik AP-re feltettem a RouterOS7rc4-et (kimondottan a wireguard támogatás miatt), és megpróbáltam rácsatlakozni az egyik virtuális PC-vel (Win7-el).

A kapcsolat működik, de nem tudom, hogyan lehetne beállítani, hogy a Windows (Win7) kizárólag ezen a VPN csatornán keresztül csatlakozzon az internetre.
Tud valaki segíteni?

(#2) ekkold válasza ekkold (#1) üzenetére


ekkold
őstag

Windowsban a route parancssal lecseréltem a 0.0.0.0-hoz tartozó gateway-t a távoli VPN végpont IP címére (a mikrotik router IP-je). A mikrotikben pedig felvettem egy NAT szabályt, hogy szolgálja ki a VPN címtartományát. Azonban a windows így nem éri el az internetet.
Ha tracelni próbálom a 8.8.8.8-at ezt kapom:

C:\Windows\system32>tracert 8.8.8.8
Útvonal követése a következőhöz: dns.google [8.8.8.8]
legfeljebb 30 ugrással:
1 Általános hiba.
Az útvonalkövetés elkészült.

(#3) ekkold válasza ekkold (#2) üzenetére


ekkold
őstag

Válaszolok magamnak: AllowedIP = 0.0.0.0/0-t kell megadni a kliensen, akkor minden forgalom a VPN felé megy. Csak valamiért így lassan kelt életre, én meg először azt hittem, hogy így nem működik.

(#4) Fecogame válasza ekkold (#1) üzenetére


Fecogame
veterán

VPN topic

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.