Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hakim


Hakim
csendes tag

Sziasztok!

Kérlek segítsetek. Nemrég raktam fel mindkét itthoni gépemre a Windows Xp Prof editiont. Windows update teljesen megvolt.
A gond a következő: a tálcán, a jobb alsó sarokban lévő ikonok között káosz van.
Indításkor:
-A hangerőszabályzó, a elemmérő ikonja hol megjelenik, hol nem.
-Az elvileg automatikus programok hol elindulnak, hol nem, és olyan is van, hogy fut, de a tálcán mégsincs ikon.
-Később, ha a vezérlőpulton keresztül újra ki majd bejelölöm a ''jelenjen meg ikon a tálcán'' kapcsolót, akkor kiteszi újra, de a következő indításkor megint nem biztos, hogy megjelenik.

(ccApp hibát ír ki néha kikapcsoláskor. Nem tom van-e összefüggés.)

Kérlek segítsetek, nekem nincs ötletem, és eléggé idegesítő.... Kösz: Hakim

(#2) Papa-Georgo válasza Hakim (#1) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

Nemlehet hogy ott van egy ilyen nyilacska gomb, amire ha ráklikkelsz akkor előhozza a rejtett iconokat, mert amit nem használsz azt elrakja...

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#3) Hakim


Hakim
csendes tag

öööö.....

Nincs :)

Direkt ki is kapcsoltam, hogy ez meg ne zavarja....

(#4) sirály12 válasza Hakim (#1) üzenetére


sirály12
őstag

Nálam is fennáll a gond. :(((
De én megoldom egy gyors ki és bejelentkezéssel. (Tood: ha szar a tálcám könnyen elbánok vele. :DDD )
Már hiányozna is ha nem lenne semmi baja a winnek. :DDD

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#5) TudorVigyor


TudorVigyor
aktív tag

Van hálókártya a gépben (alaplapon)?

(#6) Hakim


Hakim
csendes tag

Van hálókártya (chello azon jön)

(#7) lordjancso válasza Papa-Georgo (#2) üzenetére


lordjancso
senior tag

Hi Papa-Georgo!
Én nem a témához szeretnék hozzászólni, csak kellene az e-mail címed. Írtál már nekem mailt (tudod, a Z600-assal kapcsolatban), de a telefonodról és így nehézkes per pillanat válaszólnom. Szóval jó lenne ha dobnál egy mailt, hogy meg tudjuk beszélni a dolgot.
a papa-georgo@vodafone.hu címre nem bírtam neked írni.
Az én címem (benne van az infómban is,de mind1): lordjancso@freemail.hu
Ha még érdekel a téma, várom a mailt!
Remélem, hogy benézel a szobába a közeljövőben!
Üdv!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#8) TudorVigyor válasza Hakim (#6) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

Bár valószínúleg vakvágány, de azért kérdeztem rá a hálókártyára, mert a tapasztalatom az, hogy az autostart (all, current user) és startup programok nem indulnak el, amíg a DHCP cím nincs meg. Ez kb. 1 perces késleltetést jelent olyan hálókártyás gépeken, amelyek nincsenek DHCP-s hálón. (Nem chello-s környezetben) ez az ''obtain an IP address automatically'' opció kikapcsolásával elkerülhető, helyette megadható IP cím pl. 169.254.0.1, ezt a hálókártya TCP/IP tulajdonságainál kell beállítani. Sok integrált hálókártya kihasználatlanul marad, de az XP bekonfigurálja őket automatikusan, ráadásul DHCP-re, ezeknél az embereknél mindig hosszú várakozással indulnak a fenti programok, így azt látni, hogy a tálca 1 percig üres. A Chello-ról nem tudok semmit, és újra átgondolva feltételezem, hogy nálad valami más gond lesz, mint amit leírtam, de hátha másnak hasznos.

[Szerkesztve]

(#9) Hakim válasza TudorVigyor (#8) üzenetére


Hakim
csendes tag

Szia!

Tudorvigyor igazad van. Azaz a hálókártya körül van a gond. Megpróbáltam ugyanis a ''use this ip address'' opciót (winXp prof) az automatikus beállítás helyett, és bár az internet nem működött, a windows sokkal gyorsabban felállt, és nem is volt gond a tálcaikonokkal. Szeretném kérni a segítségedet, hogy hogy kell pontosan beállítani a dolgot. (chello, routerrel osztva, router nálam).

Ha a ''következő ip használata opciót kijelölöm, és beírom a használt ip-t (routerrel mac address szerint rögzített ip) a DNS kiszolgáló sem lehet automatikus, oda pedig nem tudom mit kell írni.

és ki kell tölteni a speciális részt is? Pl a DNS kiszolgálóhoz mit kell írni??

kérlek segíts.

Kösz: Ádám

(#10) TudorVigyor válasza Hakim (#9) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

Szia!

Bocs, hogy nem néztem be ide egy ideig. DNS cím megállapításához (működő kapcsolat mellet) nyiss parancsablakot, és írd be, hogy nslookup. Ez megadja a chello-s domain name server címét. Exit beírásával léphetsz ki.

Remélem ez segít.

[Szerkesztve]

(#11) Polesz válasza Hakim (#9) üzenetére


Polesz
addikt

Használd addig az Enternet DNS-ét:

62.112.192.3
62.112.192.4

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#12) shift+ő válasza Hakim (#9) üzenetére


shift+ő
senior tag

Üdv!

1. Állítsd be a az auto ip-t.
2. nézd meg a ip címed és egyéb beállítást (ipconfig)
3. állítsd be ezeket az értékekeket az Ip hez,

Elméletileg mennie kell a netnek is és nem szólítja a DHCP, ezért gyorsabb az indulás.

(#13) Zsotie


Zsotie
tag

Hi!

Nekem is ez a problémám, de nekem nem segitett a fix ip beállítása.
A win sokkal gyorsabban indul, de még mindig nem jelennek meg az ikonok.
Pedig a progik futnak.
A nem aktív ikonok elrejtését kikapcsoltam.

486DX2 - 66, S3 Trio 1MB, 20MB WD, Win 3.11

(#14) Nirvatti


Nirvatti
tag

Sziasztok!
Az én gondom az lenne, hogy a tálcán és a start menüben kb. dupla méretűre nőttek az ikonok, az akarotom ellenére, ami eléggé zavar!

(#15) Speeedfire válasza Nirvatti (#14) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

asztal jobb gomb/tulajdonságok/megjelenítés/ablakok gombok <= itt állíts be mindent alapra
ha így sem jó akkor mellette hatások+speciálisban keresgélj!

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#16) Nirvatti válasza Speeedfire (#15) üzenetére


Nirvatti
tag

Nagyon szépen köszönöm!!

(#17) Speeedfire válasza Nirvatti (#16) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

nincs mit! a napokban másnak is volt ilyen probléméja! elszaporodtak a nagy ikonok! :))

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#18) Essemm


Essemm
csendes tag

Sziasztok szeretném megkérdezni nem tudjátok mi a neve annak a windows xp témának amin a start ikon narancs sárga és a tálca fekete? vagy hogyan kell beállítani! előre is köszi :D

(#19) Essemm


Essemm
csendes tag

Sziasztok már megtaláltam a téma nevét:Zune a tém,a neve nagyon jó ugyan olyan mint a másik fajta csak a tálca meg a googel lesz kicsit más színű! Ajánlom mindenkinek! :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.