Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15736) Воланд válasza anderledani (#15735) üzenetére


Воланд
titán

parancssorba:

powercfg -lastwake

powercfg -requests

valamelyik hatha megmondja, hogy mi a gondja.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23345) korcsi


korcsi
veterán

Sziasztok!

Nem alszik el automatikusan a rendszer, ha kinyomom szépen megy S3-ba, de az időzítés nem működik, már áttúrtam a netet megoldás után, powercfg requestsoverride megvolt, hálókártya beálítás szintén, és a powercfg -energy sem mutat semmi olyat ami megakadályozná az alvást, csak USB szelektív felfügesztésen problémázik.

Windows 8.1-el nem volt gond ugyanezen vason.

Néha amúgy a gombra sem reagál, de menüből ilyenkor is lehet altatni.

Másik dolog, felébresztés után a mindig megjelenő bejelentkező képernyőt ki lehet valahogy kapcsolni?

Válaszokat előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#27857) Sweet Lou 6 válasza sereeff (#27856) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

ezt futtasd cmd-ben: powercfg -devicequery wake_armed
ez kilistázza, hogy mi tudja felébreszteni a PC-d. ha nem akarod, hogy felébressze, tiltsd le Eszközkezelőben az Eszköz tulajdonságainál.

ha előzőnél nem volt semmilyen eszköz, akkor lehet valamilyen program ébreszti fel. ehhez ezt pötyögd cmd-be: powercfg -waketimers

ha a fentiek után is feélbred véletlenszerűen, akkor még ezt állítsd be:

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#34055) Szancsó


Szancsó
aktív tag

Üdv!

Kellene nekem kis segítéség: az a gondom az asztali gépemen, hogy a Win10 időnként felébreszti hibernálásból az éjszaka közepén és egyelőre nem tudom, hogy mi okozza ezt. (A frissítésekre gyanakszom egyébként...) Keresőben láttam, hogy másnak is van ilyen gondja, de megoldást nem találtam.
Tegnap este pl. éjfél előtt felkeltette, ezek szerepelnek az eseménynaplóban időrendben (ami érdekesebb lehet):
- A belső vezérlőprogram rendszerindítási mérőszámokat jelentett.
- A rendszerindító menüt szabályozó házirend a következő volt: 0xFEC00000.
- A rendszerindítás típusa a következő volt: 0x2.
- A rendszer kis energiafogyasztású állapotból tért vissza.
Alvási idő: ‎2016‎-‎02‎-‎12T20:36:33.367752700Z
Felébresztés időpontja: ‎2016‎-‎02‎-‎12T22:11:10.455689700Z
Felébresztés forrása: Ismeretlen
Lehibernáltam újra, erre 4:11 -kor megint eljátszotta (szóval időzített vacak lesz, percre pontosan ugyanakkor), naplóban ugyanezek szerepeltek.

powercfg -lastwake nem ad infót a forrásról, powercfg -devicequery wake_armed eredménye NONE.
Energiagazdálkodási lehetőségeknél a felébresztési időzítők letiltva, eszközkezelőben az egér, bill., hálókártya, stb. esetén tiltottam, hogy felébresszék a gépet.
Jogtiszta Win, víruskereső van, stb. Nagyon szétcseszni nem akartam, de frissítésekre nincs szükségem ezen a gépen és mostmár bármilyen megoldás érdekel (priviben mondjuk).

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#34094) Mardel


Mardel
őstag

Elegem van ebből a használhatatlan OS-ből...

Hibernálásból random x óránként felébred, van hogy 1 napig semmi.

Energiagazdálkodásnál a felébresztési időzítők letiltása nem ér semmit.

Powercfg a laswakere egy nagy semmit ad vissza az eseménynapló meg azt hogy a felébresztés oka ismeretlen (Köszi....).

C:\WINDOWS\system32>powercfg -waketimers
There are no active wake timers in the system.

:W

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#35405) Mardel válasza Dark Archon (#34587) üzenetére


Mardel
őstag

Hello!

Én is ezzel küzdök, eddig kb. 2 dolgot találtam ami felkelti.

Ha frissítesz akkor a windows automatikusan beállítja hogy a feladatütemezőben a Windows\UpdateOrchestrator\Reboot felébreszthesse a gépet, erre már valaki írt powershell scriptet, ami ellenőrzi és kikapcsolja az ébresztést [link].

A másik a karbantartás.
Hiába van kikapcsolva a karbantartásnál, hogy felébresztheti, ma pl du. 4-kor ébredt a gépem, a powercg -waketimers meg ezt adta

">powercfg -waketimers
Timer set by [SERVICE] \Device\HarddiskVolume2\Windows\System32\svchost.exe (SystemEventsBroker) expires at 2:49:50 on 2016.03.10..
Reason: A Windows végrehajtja a(z) 'Maintenance Activator' ütemezett feladatot, amely a számítógép felébresztését kérte."

A karbantartásnál meg be kellett kapcsolni, hogy felébresztheti rányomni az Ok-ra majd kikapcsolni és újra Ok.

Utána már a waketimers szerint: "There are no active wake timers in the system."

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#40240) #78032384


#78032384
törölt tag

Segítsen valaki please
:W Ébred a Skynet probléma: tegnap frissítettem a mostani adagot, meccs közben csinálja csak. Újraindítás minden ok, neteztem még, megnyitogattam a programjaim. Később lefekvéskor altattam a gépet szokás szerint de a win10 éjjel fél háromkor gondolt valamit szarakodni! Asztali gép tőlem 3 méterre a csöndes éjszakában bootol hát nem voltam boldog. El is aludtam ma kicsit, szerencsére ma belefért.

Event log a systemnél azt írja 2:29:31-kor a rendszer ideje szinkronizál a hardveres órával
2:29:33 másodperckor The system has returned from a low power state. Wake Source: Unknown
2:29:46 The Software Protection service is starting. Parameters:caller=wmiprvse.exe
The Software Protection service has completed licensing status check.

Ez most mi a fasz lehet, a nappali update közben nem tudta csekkolni? Másodpercek alapján az óra sync is lehet a kiváltó ok vagy mégis license check ha már valamiért bekapcsolt a gép, akkor elindult az a service? Mert akkor előtte a wake source miért ismeretlen. Ha mégis ez a kiváltó ok muszáj neki éjjel?

powercfg waketimers semmi feladat nincs, update és karbantartás sem ébreszthet, eszközkezelőben világosan be van állítva sem egér, se hálózat, se más, csak és kizárólag a billentyűzet ébresztheti a gépet. Ezenkívül mit csináljak még, szokjak vissza a 90-es évekre hogy minden este bezárom a programokat és kikapcsolom a gépet sleep helyett? Írjak emlékeztetőt frissítések után bolond a gép, húzzam ki a konnektorból? :W

(#40516) hunluki válasza King Unique (#40515) üzenetére


hunluki
senior tag

Abban egyetértünk hogy Rufusnál nincs jobb erre a célra, örök nyertes, kivéve ha osx telepítőt akarsz csinálni de az relatíve ritka :)

És hogy picit ontopik is legyen: Kapja be a mostani update, megint elkezdett éjszaka magától ébredezni a gépem pedig le van tiltva az összes ébresztős marhaság (energiagazdálkodásból ébresztés kivéve, egér/bill/hálókártya is letiltva). Morr. Természetesen eseménynapló üres, lastwake: unknown. Morr #2.

[ Szerkesztve ]

(#42803) Lenry válasza Win-T (#42801) üzenetére


Lenry
félisten

a biztonság kedvéért a következő ilyen esetben rendszergazdai parancssorba írd be, hogy powercfg -lastwake
mit mond?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#43338) pzstm


pzstm
titán

Windows Insider Program.next()

We have released a total of 28 PC builds and 20 Mobile builds. We released more builds to Insiders for the Anniversary Update than we did for the launch of Windows 10 as well as the November Update. And Windows Insiders have given us 70 million pieces of feedback this year alone and 5,000+ (including bug fixes, UI changes, feature requests, etc.) improvements to Windows 10 based on Windows Insider feedback.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#44624) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Az évfrodulós frissítés óta a win10 hajlamos pár perc alvás után felébreszteni a gépemet. WakeTimers kikapcsolva, a powercfg -lastwake parancs pedig ezt mutatja:

Wake History Count - 1
Wake History [0]
Wake Source Count - 1
Wake Source [0]
Type: Device
Instance Path: PCI\VEN_8086&DEV_8C31&SUBSYS_501E17AA&REV_05\3&11583659&0&A0
Friendly Name: Intel(R) USB 3.0 eXtensible Host Controller - 1.0 (Microsoft)
Description: USB xHCI Compliant Host Controller
Manufacturer: Generic USB xHCI Host Controller

A portra egy külső hdd van kötve. Eszközkezelőben nem tudom letiltani, hogy felébressze a gépet (nincs Power Management fül). A gép egy Thinkpad L440. Mit lehetne tenni, hogy ne ébressze fel? A hibrid alvást nem szeretném engedélyezni, mivel a hibernálás és a hibernálófájl le van tiltva.

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#47537) Out válasza Hobbbyt (#47535) üzenetére


Out
addikt

Gondolom a két alap paranccsal már megnézted, hogy az OS szerint mi ébreszti fel a gépet, ugye?

powercfg -lastwake
powercfg -devicequery wake_armed

Mikor gondom volt nekem ezek a parancsok segítettek kideríteni, hogy az USB hosszabító kábelem "rosszalkodott" :)

[ Szerkesztve ]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#47540) Hobbbyt válasza Out (#47537) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Már néztem, de nem sikerült előrébb jutnom vele.

>powercfg -lastwake
Wake History Count - 1
Wake History [0]
Wake Source Count - 0

>powercfg -devicequery wake_armed
Logitech HID-Compliant Keyboard

A bill-t direkt enegdélyeztem, hogy ha netán mégis alvóba menne akkor legyen mivel felébreszteni. De ha ezt lecserélem az egérre, akkor is fenn áll a probléma.

Nekem az a furcsa, hogy már menni se akar alvóba (se hibernálás, se kikapcsolás)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#53465) Partyface007 válasza raidx (#53445) üzenetére


Partyface007
őstag

"MS távolról feléleszti ha akar valamit."

nyilván....

admin cmd-ben nézzétek meg milyen eszköz ébresztheti fel a gépet:
powercfg -devicequery wake_armed

ha nem akarod, hogy felébressze, tiltsd le Eszközkezelőben az Eszköz tulajdonságainál.
esetleg ha nem találtál semmit akkor powercfg -waketimers bár ha ki van kapcsolva a gép akkor tökmindegy mit listáz itt ki esetleg (szerintem)

ha ezek után is felébred akkor a power options /sleep /allow wake timers-t állítsd disabled-re

(#60283) sebgutkopf válasza lovi27 (#60280) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Kábeleket meglesem.
A gép előtt viszont túlfesz védős elosztó van, power loss-ra pedig power off a bios beállíátás.

Legközelebb ha lesz ilyen, akkor nem kapcsoltatom le a gépet, hanem futtatok parancssorból egy "powercfg -lastwake" parancsot, hogy mitől indult. Abból csak látszódnia kell, hogy hw-esnek gondolja a win, vagy ő maga tett valamit.

(#61417) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Sziasztok!

Ha tápon van a notim, akkor mindig magától felébred és ez elég idegesítő... A powercfg -lastwake ezt dobja:

C:\WINDOWS\system32>powercfg -lastwake
Wake History Count - 1
Wake History [0]
Wake Source Count - 2
Wake Source [0]
Type: Device
Instance Path: PCI\VEN_8086&DEV_8C31&SUBSYS_501E17AA&REV_05\3&11583659&0&A0
Friendly Name: Intel(R) USB 3.0 eXtensible Host Controller - 1.0 (Microsoft)
Description: USB xHCI Compliant Host Controller
Manufacturer: Generic USB xHCI Host Controller
Wake Source [1]
Type: Device
Instance Path: USB\VID_0458&PID_018B\6&22d19e51&0&2
Friendly Name:
Description: USB Composite Device
Manufacturer: (Standard USB Host Controller)

C:\WINDOWS\system32>

Pontosan mi ébresztheti fel? Van egy külső hdd USB 3-on, de azt lehúzom ha alszik (Always on USB és és alvás közben is pörgeti a hdd-t).

sweetlou6.wordpress.com

(#65175) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Ha alvóba küldöm a gépem el,egy és 1 másodperc és vissza is jön.

powercfg - lastwake ezt írja:

Wake History Count - 1
Wake History [0]
Wake Source Count - 1
Wake Source [0]
Type: Device
Instance Path: PCI\VEN_1022&DEV_1709&SUBSYS_12341022&REV_00\3&61aaa01&0&20
Friendly Name:
Description: PCI–PCI híd
Manufacturer: (Szabványos rendszereszközök)

Mi az ami felébresztheti?

Esetleg BIOS-ban állítsak valamit?

[ Szerkesztve ]

(#71068) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Tudnátok segíteni az alábbiban?
A gépem nem marad sleep állapotban.
A beállítás az alábbi. Mit kéne még állítani az oprendszerben ill. a BIOS-ban?

szerk. powercfg -lastwake parancs a realtek pcie controllert adja ki.

Wake History Count - 1
Wake History [0]
Wake Source Count - 1
Wake Source [0]
Type: Device
Instance Path: PCI\VEN_10EC&DEV_8168&SUBSYS_85051043&REV_09\4&2799f330&0&0020
Friendly Name: Realtek PCIe GBE Family Controller
Description: Realtek PCIe GBE Family Controller

köszi

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#72371) quailstorm válasza Beldar (#72370) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Event ID 1-es események az eseménynaplóban. meg powercfg -lastwake.

itt nézz szét

(#73095) Syl válasza arnyekxxx (#73094) üzenetére


Syl
nagyúr

powercfg -lastwake - de nem biztos, hogy okosabb leszel tőle.
szerk. parancssorba kell beírni.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#73125) Syl válasza weiss (#73123) üzenetére


Syl
nagyúr

Az szerintem látszana a powercfg -lastwake parancs kimenetében.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#74143) Geth válasza Tidus (#74135) üzenetére


Geth
addikt

Mit jelent, hogy nem lehet alvóba tenni?
Nem csinál semmit altatásra?
Magától nem megy el alvóba?
Elalszik, csak kb. rögtön felkel?
Lehetne azért ezen pontosítani...
powercfg releváns kapcsolóit nézném meg: requests, requestsoverride, lastwake, waketimers.

(#74142) mpo: én a 2mp-et is ki tudom várni :DDD Nem tudom miért jobb félpercet várni, ha lehet majdnem semmit.

[ Szerkesztve ]

(#83624) TRob1


TRob1
veterán

Nah! Már minden hétre jut egy összegző? :)

KB4340917

Improvements and fixes

This update includes quality improvements. No new operating system features are being introduced in this update. Key changes include:
Addresses an issue that causes devices within Active Directory or Hybrid AADJ++ domains to unexpectedly unenroll from Microsoft Intune or third-party MDM services after installing provisioning package updates (PPKG). This issue occurs on devices that are subject to the Auto MDM Enrollment with AAD Token Group Policy. If you ran the script Disable-AutoEnrollMDMCSE.PS1 as a workaround for this issue, run Enable-AutoEnrollMDMCSE.PS1 from a PowerShell window in Administrator mode after installing this update.
Addresses additional issues with updated time zone information.
Improves the ability of the Universal CRT Ctype family of functions to handle EOF as valid input.
Addresses an issue with registration in the "Push to Install" service.
Addresses an issue with Roaming User Profiles where the AppData\Local and AppData\Locallow folders are incorrectly synchronized at user logon and logoff. For more information, see KB4340390.
Addresses issues related to peripherals that use Quality of Service (QoS) parameters for Bluetooth connections.
Addresses an issue that causes SQL Server memory usage to grow over time when encrypting data using a symmetric key that has a certificate. Then, you execute queries that open and close the symmetric key in a recursive loop.
Addresses an issue where using an invalid password in a wireless PEAP environment that has SSO enabled submits two authentication requests with the invalid password. The excess authentication request may cause premature account lockouts in environments with low account lockout thresholds. To enable the changes, add the new registry key DisableAuthRetry (Dword) on HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\RasMan\PPP\EAP\26 using regedit, and set it to 1.
Addresses an issue that prevents OpenType fonts from printing in Win32 applications.
Addresses an issue with DNS Response Rate Limiting that causes a memory leak when enabled with LogOnly mode.
Addresses an issue in a RemoteApp session that may result in a black screen when maximizing an app window on a secondary monitor.
Addresses an issue in IME that causes unexpected finalization of strings during Japanese input in applications such as Microsoft Outlook.

¤ R'n'R ¤

(#85375) Geth válasza tordaitibi (#85370) üzenetére


Geth
addikt

Annyira nem vágom. Szerintem ez idevág, tehát a mediaplayered ilyen hívásokat csinál közvetlenül/közvetetten, attól függően, hogy video vagy audio lejátszás történik.
Itt írja is, hogy vannak bizonyos dolgok amiket automatikusan figyel (pl. bill, egér), de vannak amit nem (pl. cpu, disk, display). Ez utóbbi azt jelenti, hogy ha a progi (vagy közvetetten egy felhasznált lib) nem hív explicit ilyen hívásokat, akkor simán lekapcsolja az adott dolgot a rendszer, ha letelt a beállított idő.
Normálisabb programokban ez működik (és nem is kapcsolható), például ha másolok, nem fogja lekapcsolni a gépet :)
Van olyan szitu, amikor értelmes lehet a programból tudni állítani ezt a viselkedést (ezt szokták "prevent standby" vagy hasonló opcióknak hívni), például egy videólejátszóra playback közben ne kapcsoljon le még monitort se, de lehet, hogy azt szeretné a user, hogy menjen a videó, de ha lejár az x idő, akkor nyugodtan elmehet aludni a gép, még akkor is, ha nem ért véget (pl. stream vagy tv tuner).
A böngészők pl. nem szokták ébren tartani, csak ha van audiostream. Láttam már olyan "magára-hagyós" flash játékot, aminek nem volt hangja, de direkt kitolt egy üres hangsávot, hogy ne aludjon el a gép.
A powercfg requests kapcsolójával lehet megtekinteni, hogy éppen fogja-e valami, a requestsoverride kapcsolóval lehet felülbírálni (tehát mégis menjen el aludni, hiába van request), ez utóbbi használata nem mindig triviális.

(#90055) ekgangezez


ekgangezez
csendes újonc

Sziasztok,

Win 10 Pro 64bites verziót használok, és eleinte nem, de aztán valamikor egyszer csak elkezdte azt a rendellenességet folytatni, hogy amikor alvó/készenléti módba állítottam és leállt, rögtön felébresztette magát. Ez mind a mai napig így megy. Rá kerestem rengeteg helyen, sok féle megoldást kipróbáltam, olyat is olvastam, hogy a háló kártya is felébresztheti, ezt is letiltottam, energiagazdálkodási beállitásokat is javasolták, aztán volt valami parancs is talán lastwake, cmd-be kellett beirni, ami megmutatná mi ébrestette fel azonban az sem mutatott semmit. Ez a rendszer hibája lenne? Vagy esetleg hardveres probléma?

(#91978) bobalazs válasza Predator2 (#91977) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Parancssort admin módban elinditod és
Powercfg -requests
illetve
Powercfg -lastwake
parancsok

(#102910) 0519 válasza ddmb (#102903) üzenetére


0519
senior tag

Mit mond a parancssorban kiadott
powercfg -lastwake
parancs?

Egyébként legvalószínűbb felelős a hálózati kártya.
Helyes beállítása:
[kép]

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#102911) ddmb válasza 0519 (#102910) üzenetére


ddmb
aktív tag

C:\Windows\system32>powercfg -lastwake
Wake History Count - 1
Wake History [0]
Wake Source Count - 1
Wake Source [0]
Type: Fixed Feature
Power Button

A vezetékes hálókártyát nem használom (nincs bedugva kábel). A vezeték nélküli csinálhatja akkor?

Egyébként a 3 checkboxból csak az első van bepöttyözve (mindkét kártya esetében), és szerintem ez így van jól... Ha a második checkbox nincs bejelölve, akkor az én értelmezésem szerint nem ébresztheti fel a gépet...

[ Szerkesztve ]

(#104271) VikMorroHun válasza pusszycat (#104265) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Win + X, parancssor (rendszergazdai),

powercfg -requests

Ekkor - elvileg - megjelenik, hogy mi igényelte az energiát. Nyilván ezt az ébresztés után kell begépelni, mert nálam most csak egy hang adatfolyamot jelzett, ami használatban van, így a legutóbbi ébresztés után 1 órával (miközben a háttérben megy egy játék, és az előbb volt valami hang lejátszás is).

felülbírálni így lehet:
powercfg -requestsoverride <CALLER_TYPE>“<NAME>”<REQUEST>

Utolsó ébresztés oka:
powercfg -lastwake

powercfg -devicequery wake_armed
Ez nem tudom, mi, de azon a weboldalon, ahonnan a fentieket másoltam, ez volt a következő. :)

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#113051) King Unique válasza code1005 (#113050) üzenetére


King Unique
titán

Többek között például a powercfg -lastwake paranccsal, amiről többször volt már szó ebben a topikban is. Amúgy meg lásd az alábbi cikkekben leírtakat: [link], [link].

(#113052) movax válasza code1005 (#113050) üzenetére


movax
őstag

Egyszerű megoldás, startból ezzel kezdd:
Eszközkezelőben kilőni az ébresztés opciót az egér és a hálókártya tulajdonságaiból.

Tudományosan módszeres megoldás:

Adminként indított promptban: powercfg –lastwake, ez megmutatja, legutóbb mi ébresztette fel.
A powercfg -devicequery wake_armed pedig megmutatja az összes eszközt, ami felébresztheti, azoknál mind ki kell kapcsolni az eszközkezelőben az wakeup opciót.

Full útmutató ebben a cikkben.

[ Szerkesztve ]

(#116592) King Unique válasza trouble (#116588) üzenetére


King Unique
titán

Akkor megnézed pl. a powercfg -lastwake paranccsal, hogy mi ébresztette fel, amiről már többször volt szó itt. Valamint egy leírásban részletezve vannak a lehetséges okok és azoknál a megoldások, ahol pl. nálam legutóbb az UpdateOrchestrator ütemezett feladat ébresztette fel a Windowst.

(#122471) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Powercfg -requests a 2004 windowson megint semmit mutat. A monitor sem a pc viszont nem vált alvó módra. Ez volt a fő problémám másik vgaval, de ez szerint nem driveres probléma.

Most megint váltsak vissza 1809re? Mert ez sose fog magától megoldódni. Help!

[ Szerkesztve ]

(#133073) movax


movax
őstag

Na végre történik valami misztikus rendellenesség az én rendszeremen is. :)
Egy napja a wireless egér elkezdte felébreszteni az alvó gépet. Természetesen rögtön nézem a Device managerben a beállítást, nincs bekapcsolva az energiagazdálkodásnál a gépélesztési opció. Az energiasémánál sincs bekapcsolva a Sleep alatt. Ezek egyébként mindig ki vannak kapcsolva nálam.
Nézem a powercfg -lastwake kimenetét: a vétkes az Intel USB 3.0 eXtensible Host Controller. :) Sehol egy szál hibaüzenet, tulajdonságok fülön minden rendben, driver update nem volt mostanában, win update sem volt a napokban. Azért unistall neki, restart, semmi változás. Átdugom az egér bizbaszát a másik portba, ugyanaz.
Szóval ez, úgy tűnik, hogy csak úgy jött.

És akkor a megoldás:
A megoldás az volt, hogy a Device managerben az egér energiagazdálkodás fülén tulajdonképpen aktív volt a rendszerébresztési opció (nem tudom, mi aktiválta), DE A PIPA NEM VOLT LÁTHATÓ A KIS NÉGYZETBEN. :D :D Csak az USB controller újrainstallja UTÁN lett látható a pipa, amit aztán simán ki lehetett venni és most minden rendben. Úgyhogy ne becsüljük le kis windóvzainkat, tudnak meglepetéssel szolgálni!

[ Szerkesztve ]

(#139537) Geth válasza #86564352 (#139536) üzenetére


Geth
addikt

Én most csináltam egy clean installt. waketimers üres, Automatic Maintenance alatt nincs bepipálva a felkeltés, task schedulerben a WakeUp-pal kezdődő jobnevek mellett azt látom, hogy disabled. Nem állítottam még be semmit az update résznél (minden toggle off-on van, aktív órák 8-tól 17-ig). Nálad ezek hogy néznek ki telepítés után?

tudjuk nálad alapból is minden szuper.
Én azt tudom, hogy nem olvasod végig amit írok :)

(#139588) pinnacle válasza Pyttawrx (#139581) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Évek óta gond nélkül nyitotta meg a Zoom linkeket a program, 1 hete összeomlik állandóan, akár Zoommal akár Firefoxszal nyitom meg. Letöröltem a Zoomot, újratelepítettem, semmi változás. Edge, Chormmal nincs gond, de jobb lenne alkalmazásból.

B-L-A-C-K ezekkel meg tudod nézni mi ébreszti a gépet.
powercfg -lastwake
powercfg -requests
powercfg -devicequery wake_armed
powercfg /waketimers
Nekem régebben minden üres volt, de mostanában megváltozott.

(#145438) King Unique válasza rothfb (#145436) üzenetére


King Unique
titán

Windows 10/11 wakes up from sleep on its own [QUICK SOLUTIONS]

Az alábbi parancsokkal le lehet kérdezni mi ébreszti fel a Windows 10-et alvó állapotból, amiről már többször volt szó itt a topikban.

powercfg -lastwake
powercfg -requests
powercfg -devicequery wake_armed
powercfg /waketimers

(#146778) King Unique válasza st6969 (#146777) üzenetére


King Unique
titán

Windows 10/11 wakes up from sleep on its own [QUICK SOLUTIONS]

+ Az alábbi parancsokkal le lehet kérdezni mi ébreszti fel a Windows 10-et alvó állapotból, amiről már többször volt szó itt a topikban.

powercfg -lastwake
powercfg -requests
powercfg -devicequery wake_armed
powercfg /waketimers

(#150205) King Unique válasza vegatti (#150202) üzenetére


King Unique
titán

Fix: Windows 10 PC Wakes up From Sleep by Itself [7 Ways]]

Az alábbi parancsokkal le lehet kérdezni mi ébreszti fel a Windows 10-et alvó állapotból, amiről már többször volt szó itt a topikban.

powercfg -lastwake
powercfg -requests
powercfg -devicequery wake_armed
powercfg /waketimers

[ Szerkesztve ]

(#154996) Geth válasza sicc_innen (#154995) üzenetére


Geth
addikt

További ötletek:
- adminként futtatott powercfg /devicequery wake_armed megmondja milyen eszközök kelthetik fel, itt pl. egy egér megmozdítása is triggerelheti (bár ilyenkor a lastwake-nek mutatnia kellene, de na, nem lehet minden tökéletes).
- valamilyen DLNA médiamegosztós discovery miatt kap egy magic packetet (ha utóbbi még be van kapcsolva a hálókártyán)
- régi BIOS és/vagy driver (pl. Intel esetén management engine interface)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.