Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Winchester tuning (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) zottty


zottty
aktív tag

Most gondolkodtam rajta a mai gépekbe a winyó a szűk keresztmeteszet..az SCSI és a RAID megoldja a problémát csak az sokba kerül modding gépben nem alkalmazható holott egy átlag felhasználónak kéne most tanácsot adni..egy IDE winyót hogyan lehet tuningolni?sebességmérésről és 4500ér@80ér tuningról már halottam de nem tudom..mondjuk az én gépem csak ATA100-on megy nem tudom miért de ez van..:))

Az élet kegyetlen és igazságtalan de ugy látszik velem tényleg csúnyán kibaszott

(#2) zottty


zottty
aktív tag

na senkinek nincs ötlete me hiba elhárításához??:))

Az élet kegyetlen és igazságtalan de ugy látszik velem tényleg csúnyán kibaszott

(#3) zottty


zottty
aktív tag

ez reménytelen..:))

Az élet kegyetlen és igazságtalan de ugy látszik velem tényleg csúnyán kibaszott

(#4) Nimda válasza zottty (#1) üzenetére


Nimda
addikt

Vegyél maxtor vinyót!Az ATA 133-on megy!:DDD

(#5) YuriY válasza Nimda (#4) üzenetére


YuriY
csendes tag

Csak akkor megy 133-on, ha az alaplapi chipkészlet támogatja.
Nekem pl a D845PESV lapom nem támogatja. :O
Intel betegség.

''Akár azt hiszed, hogy képes vagy rá, akár azt, hogy nem, igazad van.''

(#6) rambo4ésfél válasza zottty (#3) üzenetére


rambo4ésfél
aktív tag

még az ATA100-at se tudod kihasználni mert a winyónak a mechanikája nem tudja olyan gyorsan írni/olvasni az adatot.
Az ATA100/133 vagy a SATA150 stb ez mind csak az interfészre vonatkozik tehát azok bínák azt az adatátvitelt csak a winyó többi része már nem -->elég az ATA100 is

(#7) Nimda válasza YuriY (#5) üzenetére


Nimda
addikt

Ez egyértelmü!

(#8) forceberg


forceberg
veterán

És arra nincs vmi. tuning, hogy a lemezeket felgyorsítsuk? 7200-ről ,mondjuk 8500RPM-re?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#9) Loha válasza zottty (#1) üzenetére


Loha
veterán

Legjobb tuning a rendszeres töredezettségmentesítés, amit az igazán profik nem az XP beépített defragjával csinálnak :)

(#10) forceberg válasza Loha (#9) üzenetére


forceberg
veterán

Spídiszk, vah mi?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#11) Gvara


Gvara
tag

hi!

van valakinek RAID-es tapasztalata?

Egy 80G-s sata maxtorom van, tervezek mellé egy másik 80G satát venni,
kimondottan a RAID miatt. Főle RAID0-t próbálnám ki!

Használja valaki, érdemes kipróbálni?

Köszi

(#12) kantor válasza zottty (#1) üzenetére


kantor
tag

engemet meg ojan tunnning edekelne, hogy lehet a 60gb-os vinyobol 120-asat csinalni.

:U:U:U:U:U:U:U:U:U:U

apaaaa. igen? milyen szaga van az antianyagnak? apaaaa. igen? miert hivjak a Foldet foldnek? hat ugy neveztek el.. dehat a vizbol van tobb!!!

(#13) Gh0sT válasza Gvara (#11) üzenetére


Gh0sT
addikt

Nekem tegnap támadt az az igen láma ötletem, hogy a 160-as és a 200-as SATA winyóimat RAID0-ba kötöm (merthogy milyen jó is lesz akkor nekem), persze mindezt úgy, hogy szinte dugig meg voltak töltve adattal. Na ezt ne csináld, mert egy fél napom ment rá arra, hogy visszaállítsam a particiós táblákat és ismét használni tudjam a winyóimat!!!

Szóval, aki hasonlóan tudatlan mint én, annak elárulom - utólag belegondova persze triviális - hogy RAID-be kötni üres winyókat célszerű. :)

Viszont adatmentésből, google használatból tegnap ötösre vizsgáztam. Ha más haszna nem volt, hát ennyi biztos. :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#14) Loha válasza forceberg (#10) üzenetére


Loha
veterán

Nekem a PerfectDisk jött be nagyon.

(#15) zottty


zottty
aktív tag

SAz eddigi hozzászólásokból nem sok tuningötletre akadtam..a rendszeres töredezetségmentesítéstől mitől lesz jobvb?értitek??:DDD

Az élet kegyetlen és igazságtalan de ugy látszik velem tényleg csúnyán kibaszott

(#16) Dilikutya válasza zottty (#15) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szépen sorban lesznek az adatok :)
Mi a @-t akarsz te tuningolni egy vinyón? Fordulatszámot növelni vazze? Kapacitást? Áááááááááááááááááá még ilyen iq-blaster topikot

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17) zottty válasza Dilikutya (#16) üzenetére


zottty
aktív tag

neked lehet hogy I blaster de azon nem gondolkodtál hogy pl az adatelérési sebességedt?milyen az optimális hőfok?mivel lehet gyorsítani?értem én hogy egy helyre tömöríteni lemeztöredezettségmentesíteni másképpen.:))

Az élet kegyetlen és igazságtalan de ugy látszik velem tényleg csúnyán kibaszott

(#18) Dilikutya válasza zottty (#17) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az optimális hőfok nem tuning kérdése. Tisztában vagy a tuning szó jelentésével? Mit gondolkodjak az optimális hőfokon? Most is csak 25 fokos, szerintem ezen nincsit gondolkodni ;] Az adatelérési sebességen max a rendszeres töredezettségmentesitéssel javithatsz, mivel akkor az adatokat sorba rendezzük, és így a fájlokat nem 100 helyről kell a fejnek olvasnia. Egyéb megoldás nincs. Továbbra is iq-blaster :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#19) agrarfiatal válasza zottty (#17) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

te sem a tudásoddal érdemelted ki a senior tagságot.

probáld ki h nagyobb feszt adsz a winyónak - :)) biztos javítja a húzhatóságát

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#20) wnix válasza zottty (#17) üzenetére


wnix
senior tag

pl 48cm-es kábel gyorsabb a 90cm-esnél ?
Quartz-ot cserélni a vinyón, hogy nagyobb DMA-t tudjon ?
Gyorsabb cache-chipeket felforrasztani ?

szvsz az elsőt már többen ismerik, de a többit nem hinném, hogy sokan csinálják, így maradnak szoftveres lehetőségek. De ezek magát a hardvert nem fogják gyorsabbá tenni.

talán még annyit a témához, hogy a vinyót nem kell az utolsó byte-ig kihasználni, mert szvsz az lassítja a legjobban az adatelérést.

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#21) Dilikutya válasza wnix (#20) üzenetére


Dilikutya
félisten

Gyorsabb DMA? Hehe, erre befizetek.;] De jelentősége akkor sincs, ha lehetséges, mivel ugyse lesz a vinyó gyorsabb, nem birja a mechanika.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22) agrarfiatal válasza wnix (#20) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

meg talán a biztonság többet ér mint a tuning főleg az adataim esetében

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#23) zottty válasza agrarfiatal (#19) üzenetére


zottty
aktív tag

azért jöttem a PH!-ra hogy tanuljak..nem a tudásommal?? hát mondjuk ugy hogy 40-60%:DDD Egyébként létezik winchester tuning a 40vs 80eres kábel nem az meg az ilyesmi de azért ötletek lehetnek!

Az élet kegyetlen és igazságtalan de ugy látszik velem tényleg csúnyán kibaszott

(#24) Dilikutya válasza zottty (#23) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az neked tuning? A 80 eres kábel. Az nem tuning. Egyszerűen csak még a hülye is tudja, hogy ATA100/133-as meghajtókhoz már az való. Ilyen alapon neked a dualchanneles memvezérlő is tuning, mert nem singgle-ben használják sokan a memóriát?:F
Ha tanulni akarsz, nem ez a legjobb hely. Elég sok blődség elhangzik itt. A minap valami vincseszter tuningos topikot is láttam ;]

[Szerkesztve]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#25) wnix válasza Dilikutya (#21) üzenetére


wnix
senior tag

természetesen ki kell cserélned a főmeghajtó-motort is valami gyorsabbra (ajánlom a kipufogógázzal hajtott turbinákat - röviden turbót ;] )

A DMA-t szvsz még egyszerűbb kivitelezni (nem félreérteni: ilyesmit biztos, hogy én nem vállalok), hisz maxtor már tesztelte az SCSI640-es adatátvitelt.

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#26) zottty válasza Dilikutya (#24) üzenetére


zottty
aktív tag

épp azt mondtam hogy a kábelek erezése az nem az de látom te olvasni sem tudsz;]

Az élet kegyetlen és igazságtalan de ugy látszik velem tényleg csúnyán kibaszott

(#27) Somejko


Somejko
aktív tag

Ha van forrasztód, hidalj át egypár ellenállást a bemenő,s motor előtti áramkörön.
Ha ezek után müxik,akkor kaptál egy jól bugó kávédarálót;]

Chuck Norris NEM él rosszabbul mint 4 éve!

(#28) Jim Tonic válasza zottty (#1) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Hát ez már nagyon durva! :F

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#29) MarKoo válasza zottty (#1) üzenetére


MarKoo
őstag

Remélem nem komolyan gondoltad ezt a winchester tuningot....... :(((

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Winchester tuning (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.