Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Raymond


Raymond
félisten

Tobb topic-ban felmerult a kerdes melyik plugin upmixeli Winamp-ban a sztereo jelet 5.1-re. Ez lenne az:

http://matrix-mixer.sourceforge.net/

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#2) milla


milla
csendes tag

Hi! Én letöltöttem a progit, de még sem szól a center. Winamp 5.01-esem van.

Elvileg elég installálni vagy még valahol be kell állítani, hogy ezt a plugint használja?

A leírásban van valami utvonal - a filter választáshoz. File->Properties->Advanced: ez xp-n nem tudom hol van. (ha egyátalán kell)

Thx, aki tudjon help.

(#3) Sanya válasza milla (#2) üzenetére


Sanya
nagyúr

Szia!


válasz:
ctrl+p

ott kiválasztod az output plugint, és ha ráismersz a telepített pluginra, akkor duplaklikk rá, és állítsd be. ha ott nem találnád, akkor a dsp/effect -ek lalatt lehet. Jó keresest!:)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#4) milla


milla
csendes tag

Igen ezeket néztem, de semmi. (legalábbis matrix névvel)

Outban: nullsoft disk writer, direct sound és a wawe out van,
Dspn pedig a nullsoft signál, gondolom ezek nem azok.



(#5) Goose-T válasza milla (#4) üzenetére


Goose-T
veterán

Lehet, hogy csak a 2.xx verziójú Winamp-okkal müködik.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6) L3zl13


L3zl13
nagyúr

A matrix-mixre súgójában egy szót sem tesznek a winampról...
Biztos, hogy van köze a kettőnek egymáshoz?

Nekem úgy tünik, hogy a matrix-mixer egy általános ac3filter szerű cucc, ami felkeveri a sztereo jelent 5.1-re.

Aki hülye, haljon meg!

(#7) milla


milla
csendes tag

Hmm megpróbáltam 2.9-el semmi...

Jah állítólag evvel meg lehet szólaltatni.

(Playcenter CMSS sux)

(#8) L3zl13 válasza milla (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ki állította?
Az első hozzászóló, nem biztos, hogy személyes tapasztalatot írt, lehet, hogy csak elnézett valamit. Az mindenképp tévedés, hogy a matrix-mixer winamp plugin lenne.

Tesztelgetni nem tudok, de azt nézd meg, hoyg a winamp outputja és a matrix-mixer configjában a default audio renderer egyformán vagy a wave out, vagy a direct sound legyen.

Aki hülye, haljon meg!

(#9) Raymond


Raymond
félisten

Van egy Adapt-X nevu Winamp plugin, amely telepites utan host-kent mukodik a DirectX filtereknek mint amilyen a matrix-encoder is:

http://www.softpedia.com/public/cat/11/1/3/11-1-3-6.shtml


[Szerkesztve]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#10) milla


milla
csendes tag

Akkor sajnos sokan hülyeséget mondtak. (lásd toöbbi topic).
Én nem ragaszkodom ehez a matrix nyavajához, csak azt szeretném elérni,
hogy valamivel kijöjjön a a hang a centerből zenehalhatás közben.

Rajmond: thx, de nem mükszik a letöltés, valszeg szar a szerver...

Bár innen (http://jobsearch.chez.tiscali.fr/en/fdownlnk.htm)
leszedtem a 3,6-osat. AdaptX Plug-in v3.6 for Winamp 3,
Winamp 5 and Windows Media Player 9.


Ezt irja ki insstal alatt: cannot register the pluglin with wpm9. The pluglin mightstill work with winamp, bár feltelepűl és bemászik a winampba(Plugins/DSP&Effect) mésgem jön hang :((

(#11) Raymond válasza milla (#10) üzenetére


Raymond
félisten

Es milyen beallitasokat hasznalsz a matrix-ban ? Mert az AdaptX csak egy host. Ahogy en ertem:

1. Van a WinAmp a maga plugin-jaival
2. Van a DirectX a filterekkel
3. A ketto nem mukodik egyutt
4. AdaptX egy interface-kent mukodik a ket vilag kozt
5. WinAmp-ban allitsd az Output-ot DirectSound-ra, aktivald az AdaptX-et es a matrix-ban kapcsld be az upmixet.

A helyez az, hogy nem ertem miert kene az eredetileg sztereora ''csinalt'' zenet upmixelni. Filmnel OK, de a zenenel minek ? Nekem az Audigy2 tudna barmivel, mert ott ez egy globalis beallitas, de soha nem hasznalom.

[Szerkesztve]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#12) dwiki válasza milla (#10) üzenetére


dwiki
senior tag

Szerintem itt megint a szokásos félreértés forog fennt...
Ugyanis ahhoz hogy kijöjjön ''a a hang a centrebôl'' zenehallgatáskor, nem kell semmilyen
plugin... Ugyanis semmi köze az 5.1 hez. Az hogy 5.1 ben szól valami, vagy szól mind a hat
hangfal távolról sem ugyan az.
Amúgy beállítás, winampverzió, hangkártya kérdése hogy szól e mind a 6 hangfal. Nálam
az vált be hogy a 2.91-es helyett (ami az istennek sem akart megszólaltatni 6 hangfalat,
vagyis találtam olyan plugint ami ''virtuális'' 5.1-et kevert ki de élvezhetetlen volt) felraktam
a 2.81-es verziót, és lôn csoda, ''alapból'' szólt mind, az összes 6 db hangfal...

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#13) Atlantis válasza dwiki (#12) üzenetére


Atlantis
veterán

2.81-es nekem is bejött, és azzal valóban alapból szól mind a 6 hangszóró.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#14) milla


milla
csendes tag

2.81-esel sem műkszik.

Na feladom, a szomszédoknak bekell érniük basszus/mély nékül...

Thx a helpet.

(#15) Viktor77


Viktor77
titán

Nem értem mit tököltök ennyit. Nekem van 5.1-es szettem, meg egy 6 csatornás AC'97-em. MediaPlayer9 elindít, mind a 6 hangfal szól. Csak a driverben állítottam be, hogy 6 hangfal szóljon.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#16) peterqe


peterqe
aktív tag

PC-s pluginek szutykok...
Kell egy digitális kimenet a gépre, meg egy korrekt Dolby Prologic II-es erősítő. Az normálisan szól.

- Ez a világ a létező világok legjobbika -

(#17) zozo22


zozo22
csendes tag

Ja nekem is egy C-Media hangkártyám(CMI8738 chip) van és szól vele mind a 6 hangfal.Csak a driverben kellett belőni hogy hány hangszóróm van.Ezt egyébként windows alatt is be lehet állítani és ez felülbírálja a drivert.Legalábbis nálam így műkszik.Próbáld ki;]

....kiba*zottul fontos munka az enyém, jobb lesz ha nem kötsz belém....

(#18) b.bone


b.bone
senior tag

én meg felraktam a v5.01-t és az összes csatorna szol gond nélkül. nem kellett plugin meg semmi. amugy Live!-om van.

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#19) milla


milla
csendes tag

Kipróbálom .)

(#20) zoral_


zoral_
tag

nekem is ez lenne a problema h nem szol a center winamp 5.01-ben.
creative 5.1-es a cucc

-Z[O]raL-

(#21) zoral_


zoral_
tag

UP!

allitolag van vmi segedprogi amivel a centert is eletre lehet kelteni...
senki nem tud rola semmit?

-Z[O]raL-

(#22) Raymond válasza zoral_ (#21) üzenetére


Raymond
félisten

Vegigolvastad a topic-ot ?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23) zoral_ válasza Raymond (#22) üzenetére


zoral_
tag

vegig de nekem semelyik winamppal sem muxott...

de masik topicban irta vki (lehet h pont te :) ) h play centerben be lehet kapcsolni a CMSS-t, es azzal mar mukodik

-Z[O]raL-

(#24) kocsonya válasza b.bone (#18) üzenetére


kocsonya
tag

Hali!

Softververziokat irnal? Rendszer, mi hogyan van telepitve?
Nekem is az a problemam, hogy nem tudom a centert megszolaltatni winamp alatt! Raktam mar fel egy rakas plugint mindent, probaltam nem creative driver (kX- jo, de a microfon nem megy alatta -> CS sux igy), de nem megy!
A masik gondom az, hogy akarhogyan probalom beallitani XPben a ControlPanel->Sound and Audio Propertiesnel beallitani az 5.1es nagszorokeszletet egyszeruen nem hajlando elfogadni! Log off, aztan utana ujra Desktop Stereo Speakers van beallita! Ha meg tudna valaki mondni, hogy hol van ez a beallitas a regisztriben eltarolva, akkor talan megoldodna minden problemam. (Minden forum azzal kezdodik, hogy ezt kell atallitani!)
Koszi

KO

[Szerkesztve]

Szar az élet, mégis éled!

(#25) kocsonya válasza kocsonya (#24) üzenetére


kocsonya
tag

Jah es Raymond javaslata nem muxik nalam, mert nem latja a Matrix-Mixert:(((

Szar az élet, mégis éled!

(#26) Raymond válasza kocsonya (#24) üzenetére


Raymond
félisten

''A masik gondom az, hogy akarhogyan probalom beallitani XPben a ControlPanel->Sound and Audio Propertiesnel beallitani az 5.1es nagszorokeszletet egyszeruen nem hajlando elfogadni!''

Start - All Programs - Creative - SB Live! - Surroundmixer

Itt allitsd be az 5.1-et, na a Control Panel-ben.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#27) Beck18


Beck18
tag

Nekem is 5.1es hangfalrendszerem van, winamp 5.02 de a center nem szól ... maga a hang viszont sebb mint az ezt megelőző winampomban.
5let centerrel van vk.nek?

For Whom The Bell Tolls

(#28) Okosk4


Okosk4
csendes tag

Szisztok! Nekem winamp5-öm van! Sztem mindenféle plugin nélkül lehet 5.1-et csinálni. A kimenetnél kell beállitani hogy a hangkari driver legyen beállitva. Meg ott van 2 pipa az is legyen bepipálva aztán apply. Egy 5.1-es mercury kártyával és most alaplapival is tökéletesen megy.

(#29) martonx válasza Okosk4 (#28) üzenetére


martonx
veterán

Nekem akkor se sikerült. Pedig az NF7-S-es alaplapom hangkártyája az NVMixerben 5.1-esre van állítva, és minden más alatt 5.1-esként működik, egyedül a winamp alatt szól kizárólag a két front+center+mélynyomó, de a két háttér nem :((

Én kérek elnézést!

(#30) Raymond válasza martonx (#29) üzenetére


Raymond
félisten

Hagyd a Winamp-ot DirecSound-on es nezd meg milyen hangszorokonfig van beallitva a Win Vezerlopultjaban. Lehet hogy nem 5.1-es.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#31) Protezis


Protezis
őstag

DirectSound confignál kell az allow hardware accelerationt kipipáni.
Lehet nem eza pontos neve, mert suliban vagyok, itt nincs winamp. :)

(#32) Psycho_Dad


Psycho_Dad
csendes tag

Lenne egy problémám winamp-al kapcsolatban.
Képtelen vagyok rávenni szerencsétlent, hogy mp3 hallgatás közben kihasználja az 5.1-es hangcuccot. Nem azt akarom, hogy 5.1-ben szóljon a stereo hanganyag, hanem azt, hogy minden hangszóró szóljon, mert jelenleg csak a két front, a center meg az sw szól a két rear egyáltalán nem.
Próbáltam ezerféle plug-in-t meg codec-et, de mind hiába.
Mivel Audigy karim van, az EAX beállításainál betoltam a CMSS 3D-t, és így már nyöszörög az összes speaker, de rohadtul torzított hangot kapok vissza, szóval ez a megoldás kilőve.
Aztán próbáltam lecserélni winamp-ot fb2-ra, de azzal sem tudtam megszólaltatni a rear hangszórókat, utána kipróbáltam wmp10-t, de szintén nem sikerült dűlőre jutnom. Ezekután próbáltam a jetAudio-t, ami kiválóan, ismétlen kiválóan kezeli a 6 csanel-t, de! Ez a jetAudio player egy akkora igénytelen hulladék, hogy attól a szőr feláll a hátamon és nem vagyok hajéandó ezt használni.
Szóval mostanság (kábé egy hete) megoldást keresek a problémámra, és szerintem most jött el az idő, hogy fórumokban érdeklődjek a megoldást illetően.
(Ja és még egy hatránya a jetAudio-nak, hogy nincs Audioscrobbler támogatottsága... az pedig fontos számomra.)

Remélem valakinek van valami ötlete, előre is thx ; ) (és a topic-ban tanácsoltakat már mind kipróbáltam)

Psycho_Dad

(#33) kovsol


kovsol
titán

audigy esetében legyegyszerübb ha EAX console ban Enable CMSS 3D

(és nekem nem csak nyöszörög éredekes mód)

[Szerkesztve]

May the Force be with you!

(#34) Psycho_Dad válasza kovsol (#33) üzenetére


Psycho_Dad
csendes tag

Pedig Én tisztán hallom, hogy torzul a hang ha bekapcsolom (legyen az a CMSS vagy a Stereo Surround opció).

Talán próbáld ki, hogy a jetAudio milyen szépen használja ki mind a 6 csatornát, hátha Te is meghallod amit Én ;) (ha meg nem akkor ez van)

[Szerkesztve]

Psycho_Dad

(#35) Mojszi


Mojszi
csendes tag

hello


Nekem se szól a mély meg a két rear sem. Csak a front meg a center.

Működik ezzel egyáltalán? Media Playerrel gyönyörűen szól de sokat veszek fel rádóból és jobban szeretm a winamp ot. Működik valakinek közületek egyáltalán?


thx

(#36) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziatok!


Tud valaki olyan winamp plug-int, amely crossfadel (lekever), de egyben 5.1-ben is adja ki a hangokat?

Nekem most Advanced Crossfading nevű plug-inem van, de az nem tudja az 5.1-et.

Előre is köszönöm!


H.

Aquila non captat muscas.

(#37) Sequadon válasza Psycho_Dad (#32) üzenetére


Sequadon
tag

Hali!

nekem is ez volt a problémám, de nekem csak a két front szólt, a többi csak alig hallhatóan nyöszörgött. De nekem megoldást jelentett, egy új Winamp letöltése. jelenleg a v5.111-et használom, és teljesen jól működik. Remélem neked is működni fog. Hangkarim alaplapi integrált.

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#38) Sequadon válasza Sequadon (#37) üzenetére


Sequadon
tag

Amint elküldtem ezt a hozzászólást... ''A Winamp hibát észlelt és leállt.'' :C :DD :C

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#39) Zord


Zord
csendes tag

:D

(#40) Hegyirabló válasza Hegyirabló (#36) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Na nincs 6let?

Aquila non captat muscas.

(#41) God Vazzeg válasza Sequadon (#38) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nekem horror hibáim voltak mostanában a winamppal, egyre sz@rabb :U Pedig szeretem nagyon :U :O

(#42) Nagy.Gergo


Nagy.Gergo
csendes tag

Hali!
Nekem is ez a problémám, hogy a hátsó hangfalak nem szólnak, a legújabb winamppal. Eddig még sosem sikerült szoftveresen megoldani ezt a problémát és engem is érdekelne mit lehet vele kezdeni. Realtek HD audio managerben van olyan pipa, hogy hangszóró kitöltés, de elég sz*r, ez ilyen ál 5.1-et csinál, de nekem az kellene, hogy másolja a front hangfalak jelét a rear hangfalakra egy az egyben. Ugyanez a problémám a böngészővel is, ha pl youtube-ot nézek, akkor sincsen a hátsó hangszóróknak hangja.
Szerencsére olyan az erősítőm, hogy van ilyen hardveres 2.1 to 5.1 gomb rajta és az faszán megcsinálja nekem, kitölti a hátsókat meg a centert is, így inkább csak kihívás lenne ezt szoftveresen megoldani, de ba***a a csőröm régóta. A Media playerrel sem műxik.

Üdv.: Gere

(#43) Nagy.Gergo


Nagy.Gergo
csendes tag

Akkor tehát kijelenthetjük, hogy
NINCS MEGOLDÁS A PROBLÉMÁRA!
A windows és a winamp egyaránt alkalmatlan arra, hogy egy 5.1-es hangrendszert sztereó jellel meghajtson úgy, hogy minden hangfal szóljon...

Üdv.: Gere

(#44) Nagy.Gergo válasza Nagy.Gergo (#43) üzenetére


Nagy.Gergo
csendes tag

Megjegyzem az Opera kezeli a hátsó hangfalakat is pl youtube közben...

Üdv.: Gere

(#45) Nagy.Gergo válasza Nagy.Gergo (#44) üzenetére


Nagy.Gergo
csendes tag

És az AIMP 3 is egyből kezeli az összes csatornát. Ezt tudom ajánlani!

Tehát OPERA és AIMP a megoldás erre a problémára! :D

Üdv.: Gere

(#46) sesomaru1989


sesomaru1989
aktív tag

Sziasztok a következőben kérném a segítségeteket!
Jelenleg egy alaplapi hangkártyám van MSI-G41-p26 alaplap

[link],

Ez egy jack-rca csatlakozóval össze van kötve egy házimozival. AUX1 néven.
A probléma az h csak az első két hangszóró a jobbos balos szól, a center a mély és a két hátsó pedig nem. A házimozi a HD vDeck szoftver is 5.1 re van állítva mégsem adja le csak a két elsőre a hangot..
Mi lehet a gond?
AUX-on nem lehet elérni 5.1 hangzást ??? :O
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#47) VoidXs


VoidXs
nagyúr

Integrált alaplapi driverem van. Két gyári opció van hozzá erre a célra: Mélyhangkezelés és Hangszóró-kitöltés. Done.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#48) sesomaru1989 válasza VoidXs (#47) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Szia!
Ezt hol tudod beállítáni?

(#49) VoidXs válasza sesomaru1989 (#48) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Tálcán hangszóró jobbklikk, Lejátszóeszközök, Hangszórók, Javítások.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#50) sesomaru1989 válasza VoidXs (#49) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Szia, köszönöm szépen nekem ilyen h javítások nincsenek. Nekem csak ezek vannak.


Bár ez már nem integrált audio, hanem egy PCI-hangkártya.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.