Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Ebben a topicban azt a kérdést tenném fel, hogy WIN XP-t hogy érdemes optimalizálni, és gyorsítani.
************************
Ha van már hasonló téma, irányítsatok oda (én nem találtam)
************************

A sokadik XP install után meguntam hogy lassú a gépem.
Egyre nagyobb vasak látszólagos sebesség növekedést nem okoztak.
2 okos progi segítségével megnéztem HDD írásokat és a Net forgalmat. Meglepődtem... Főleg a HDD állándó használatán.
A jelenlegi gépemen 2 játék, PhotoShop és VS.net van. Ennyi. WEB-en leginkább csak fórumozás, adatok keresése történik. Messanger, egyéb csevej progi nincs használva. És lassú a gép, lassú a boot... persze mihez képest.

Kiváncsi lennék, hogy ki mivel és milyen trükkökkel teszi használhatóbba az XP oprendszerét.
Elsősorban személyes tapasztalatok érdekelnének ezen ügyekben:

1. BOOT folyamat gyorsítása
2. Általános használat gyorsítása
3.a WEB böngészés gyorsítása
3.b. Tüzfal, Virusirtó, spyprogi optimalizálása

Esetleg már installkor optimalizálás?
Ha van jó link, vagy jó program optimalizálásra arrról is jöhetne infó.


Kösz!


***************
Tehát most azt feltétellezük, hogy ''friss'' install, és WEB-ről semmi szemét nincs letöltve.
Szóval nem a ''nézd meg a virusaid'' tipusú válasz érdekelne

(#2) Benmartin válasza fsb1000 (#1) üzenetére


Benmartin
senior tag

boot folyamat gyorsítása bootvis
[link]


(#3) Xander_T válasza fsb1000 (#1) üzenetére


Xander_T
tag

Hát az nLite programban tudsz még elvégezni egyébb optimizálásokat a windows telepítőjében és felirhatod így egy cd-re.

(#4) Benmartin válasza fsb1000 (#1) üzenetére


Benmartin
senior tag

tweak xp [link]

szerintem a legjobb!

(#5) Xander_T válasza fsb1000 (#1) üzenetére


Xander_T
tag

Én birom a winxp managert is, bár ehhez és az nlite-hoz kell a microsoft keretrendszere, [link]
és a program [link]

(#6) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Köszönöm a linkeket!

(#7) TrollBalint válasza fsb1000 (#6) üzenetére


TrollBalint
addikt

nem feltétlen gyorsítás, de csomó hasznos dolog van a misterXp-ben is, innen tudod letölteni [link]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#8) Nabu válasza fsb1000 (#1) üzenetére


Nabu
aktív tag

Szerintem egy töredezettségmentesítés Perfect Disc 7-el (szerintem jobb mint az O &O Defrag Pro 8 pedig régen ezt istenítettem amíg meg nem ismertem a Perfect Disc-et) Ezzel a progival töredezettségmentesítheted még a virtuális memóriát is + ''offline'' is elvégzi a defragot dos alatt. Jelentős gyorsulást értem el!!!
Ha elvégezted a defragot ''online'' utánna ''offline'' persze a beállításoknál figyelj oda hogy miket pipálsz be. utánna, persze restartok után ird be a futtatás ablakba : ''defrag c: -b'' majd ha ez kész megint restart! Így nállam a bejelentkezésnél a ''csík'' 1,5 ször látszik csak és roppant gyorsan feláll a rendszer!!!
Persze nállam van külön partició a virtuális memóriának a HDD elején ami 1 GB és FAT16 fájlrendszerű ebből 512MB lapozófájl.
Leírás: [link]

[Szerkesztve]

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#9) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Nem konkrétan gyorsításról, hanem a rendszer egészségének megőrzéséről szól Moonman irománya, de érdemes elolvasni: [link]

Feel Good Inc.

(#10) .-Cs0SzA-.


.-Cs0SzA-.
aktív tag

nem akartam uj topikot nyitni, mert itt van ez , igy ide irom a gondomat.

van nekem egy p2 masinám , 350 mhz , olyen compíq gép , amibol elég sok van az országban , 64 mega ram, midnen integrált , és ezen én bátorkodom xp-t használni , ami természetesen nagyon lassú.
a gépet csak internetezésre , letöltésre , és zenehallgatásra használom , van benne egy alig 4 gigás vinyó , viszont egyfolytában kessel(vagy seek, amikor kapat nemtudom pontosan hogy hívják) , lassú mint az állat , általában egy operát futtatok , 3-4 ablakkal, igy ablakváltásokkor csak 1-2 peret tölt :). ha emellé még bátorkodok egy live messengert elindítani, akkor viszont maga a káosz , 3-4 perces váltások , folyamatos szaggatás , satöbbi, de szerintem a hardver , és a winXP sp1 ismeretében mindenki gondolhatja mien szar helyzet van.

nos ezen szeretnék optimalizálni valamit, hogy ne legyen ennyire lassú. ki mit ajánlana?
tweakXP-ben mit nyomogassak, hogy jó legyen?

esetleg valami olyan progit nem tudtok ajánalni, amivel lehet MSN-ezni, és nem foglal le annyi memóriát , és nagyon gyors lenne egy ilyen gépen?

és mien böngészőt használjak? jobb lenne ha firefox-ot használnék? abbol is nemtudom mien változatok vannak, mit ajánlotok?

és bármien segítséget szivesen fogadok a gép gyorsabbá tételéhez(pontosan annyi elég lenne , hogy egy böngésző pár ablakkal , letöltés esetleg , zene , és messenger , mindez MINÉL GYORSABBBAN)

légyszives segítsetek , mert aki már dolgozott ilyen lassú géppel , biztos tudja hogy mien , amikor krákog 20 percig , mituán elindult a live messenger , le van fagyva az egész, krákogás a gépből , 15-20 percig , majd felvillan hogy bejelentkeztem , tornyosulnak hogy ''XYbejelentkezett'' mindez szaggatva , majd felbukkanna 3-4 conversation , közbe krákog , minden fehér , fagy a gép mint az állat(kattintani még nem mertem) HATALMAS SZAGGATÁS , majd a status ikonaj a messengernek átvált OFFLINE ba , és kiirja hogy megszakadt. ilyenkor annyira ideges leszek, hogy ütök vágok mindent mindenhol.

és mindenképpen XP-t szeretnék használni, tudom hogy egy millenimmmal sokkal többre mennék , de nekem muszály xp.

esetleg SP2 vel javulna a helyzet?

segítsetek plz.

(#11) kraftxld válasza .-Cs0SzA-. (#10) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Pakolj bele 256MB ramot.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12) Rici válasza .-Cs0SzA-. (#10) üzenetére


Rici
tag

Még egy 64 vagy inkább 128 megás RAM modul csodákat tehet, hidd el, megéri azt az 1-2 ezer ft-t, feltéve ha még be tudod valahol szerezni.

Szoftveres trükközéstől lényeges javulást ne várj.

(#13) Fooler89 válasza .-Cs0SzA-. (#10) üzenetére


Fooler89
őstag

használj inkább msn messengert és ne azt a gépigényes windows live messenger!

egyszer szereztem egy olyan Xp-t ami le volt butitva és jóval kevesebb erőforrást evett meg. Azt tudom ajánlani!

[Szerkesztve]

(#14) .-Cs0SzA-. válasza Rici (#12) üzenetére


.-Cs0SzA-.
aktív tag

igen néha bele-bele tettem egy 128 as modult , de attol sajnos meg kellett válnom , akkor tényleg jobb volt , de a legjob 256 al.
szoval akkor semmiféle lehetőség nincs?

(#15) Goose-T válasza .-Cs0SzA-. (#14) üzenetére


Goose-T
veterán

Nincs. 64MB a Win98-nak elég, XP/2K-nak már kevés, 128MB alatt ezek használhatatlanok.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#16) HEMP válasza .-Cs0SzA-. (#14) üzenetére


HEMP
aktív tag

Hát nemigen... csak RAMbővítés! Adj fel aprót, hogy 133MHz-s SDRAMokat vennél, boltban ugyanis már nem fogsz kapni. Úgy emlékszem ezekben a Compaq Deskprokban csak 2 DIMM foglalat van úgyhogy a két legnagyobbat vedd meg, minél több memó legyen benne..

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.