Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Win XP lekapcsolasa (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Tas


Tas
tag

Hali! Mar egy ideje probalom szeliditeni ezt a szart, de meg mindig nem megy 1-2 dolog rajta. Zavart, hogy minden eszkozt egyetlen megszakitasra tett (windows 3d kepernyokimelo elhasalt). Ezt megoldottam a standard pc beallitasaval. Hal istennek nem hasal el a kepernyokimelotol, DE most meg nem hajlando lekapcsolni a gepet. Leparkolja a vinyot es bevagja a "most mar kikapcsolhatja a gepet" feliratot. Probaltam mar mindenfele registry buzeralast, de egyikre sem hajlando azt tenni amit akarok. Gondolom a power management kornyeken kellene turnom, de semmi extrat nem enged allitani. Valaki segitsen mert mar unom...

(#2) greg214 válasza Tas (#1) üzenetére


greg214
tag

Win2k esetén a Power Options-ben(ami a control panelbol erheto el, vagz akar a screensaver alatti power gombbal)kell az APM (advanced power management), ott kell engedélyezni, mast ott nem is talalsz. Szerintem XP-nel is arra kell lennie:DD

Greg O'Rich

(#3) Tas


Tas
tag

Kosz, de nem talaltam semmi ilyesmit. Marmint a power management megvan, de ott semmit sem tudok allitani. power schemes, monitor es vinyo lekapcsolas, hibernalas, ups csatlakozas azt ennyi. Nem lehet, hogy valahol telepiteni kell neki a apm-et?

(#4) P306 válasza Tas (#3) üzenetére


P306
csendes tag

Ha standard PC-re állítottad, akkor nem is fog. Csak ha ACPI-re van állítva. Valamit valamiért. Egyébként ha nem működik ACPI PC-re állítva (amikor egy megszakításon van minden), akkor ott driver vagy hardver hiba van, vagy valamelyik eszközöd nem 100% ACPI kompatibilis.

P306

We are the Borg. Existence as you know it is over. We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Resistance is futile.

(#5) Tas


Tas
tag

Kecseg microsoft!! OK. Akkor hogy tudom vissza allitani ACPI-re? Mar probaltam, de nem tudom...Nektek nem szokta neha hibakent bevagni az nv4_disp gef2mx driver hibat ha jatszani akartok vagy 3d progit futtattok?

(#6) guest


guest
veterán

Nem biztos, hogy a microsoft a hibás, ha szűz rendszerrel működik ACPI-vel, minden egyes feltett driver, program után próbáld ki, így megtalálod ki a hunyó

prohardver vendég

(#7) greg214 válasza Tas (#5) üzenetére


greg214
tag

Pár ujabb tipp:))

Greg O'Rich

(#8) Tas


Tas
tag

Vissza allitottam az ACPI szart. A gef2mx driver a ludas minden esetben. Veletlenszeruen terdelteti csontra az XP-t :((((

(#9) BYpsilon válasza Tas (#8) üzenetére


BYpsilon
csendes tag

Nah a kikapcsolas STANDARD PC-nél is müködik, nem kell hozza ACPI.

Control Panel -> Power Options -> APM -> Enalbe Adanved Power Managment support -t kipipalni

A következő boot utan már kikapcsol magától. Nekem BH6-n muxik.

(#10) BYpsilon


BYpsilon
csendes tag

Jah megégy apróság. Ha Power Options-t megnyitod, akkor talalsz 5 fulet: Power Schemes, Advanced, Hibernate, APM, UPS. Tehát az APM ott keresd felul.

(#11) Tas


Tas
tag

En is kerestem de nem talaltam ott olyan lehetoseget. Max annyit tudtam elerni hogy kitette a kis ikonkat a talcara es kesz :(( Lehet hogy vmit kene meg allitani a biosban...(Abit VH6-II)

(#12) greg214 válasza Tas (#11) üzenetére


greg214
tag

Namégegyszer:))

Greg O'Rich

(#13) elmo


elmo
aktív tag

Nekem sincs ott az APM fülecske, mégis ACPI PC van beállítva a Power-nél, és normálisan ki is kapcsol. S alapból ez volt, nem változtattam semmit. Igaz, most gány módszer volt, mert a win2k-ra raktam rá. No de majd lesz szűz install is, ha eljön az ideje. :D Egyelőre nincs baj...

csao,
Elmo

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Win XP lekapcsolasa (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.