Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) cappa72 válasza Hurkafej (#50) üzenetére


cappa72
nagyúr

Vigyázat, mert az MT6582-es scatter másképp épül fel, mint az MT8127!
A lineáris és fizikai címek egymáshoz képest a preloader offszet-jével szerepelnek, így flesseléskor igen komoly problémát okozhatnak!
Nem véletlenül írta ki neked a Flashtool, hogy invalid chip.
Tehát az általam használtat használd!

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#52) Hurkafej válasza cappa72 (#49) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Sikerült, bekapcsolt a masina!
Az átnevezett scatter file-val csináltam meg az átalakítást, és azt betallózva a saját fájlaimmal működött a flash.
Köszi az eddigieket! :D
A kért adatok.

(#53) cappa72 válasza Hurkafej (#52) üzenetére


cappa72
nagyúr

:C
Ez kalssz volt!
Ugyan letöltöttem a mentésedet, de átalakításkor md5 hibákat dobott, úgyhogy mindenképp tedd el az átalakított mentésedet több helyre, mert ez - mint ahogyan az látszik - a tebod életbiztosítása! :)

Lefuttatnád azt a bizonyos partíciódetektálót?
Kíváncsi vagyok, hogy neked mit ír ki.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#54) Hurkafej válasza cappa72 (#53) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Elteszem, és feltöltöm majd a felhőbe is.
Köszi mégegyszer a segítséget, legalább most van kis sikerélményem! :-D
A verziótesztelőt lefuttatom majd, most telefonról vagyok. Csak éjnfél körül leszek tabletközelbe!

(#55) Hurkafej válasza cappa72 (#53) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Ezt írja ki.:

A sajátoddal mit ír ki?

(#56) cappa72 válasza Hurkafej (#55) üzenetére


cappa72
nagyúr

Remek, akkor működik, mert nekem 1-es verziót ír ki.
Bár inkább lehet, hogy 1-es generáció vagy 2-es generációs tabnak kellene hívni, mert maga a firmware build verziója ugyanaz - habár a kernel dátumazonosítója más.

Majd beépítem a jelenleg is meglévő csomagba, hogy az újabb fajtán ne induljon el, és külön csomag lesz az ehhez a tabhoz való átparticionáló csomag.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#57) Hurkafej válasza cappa72 (#56) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Remek, akkor majd mást meg lehet menteni a téglásítástól és a szervíztől legalább ha ezt már tudjuk. :D

Amit tegnap feltöltöttem backup az szerintem nem volt jó, mert rábíztam az MTKDT-re, hogy csomagolja be, és nem csomagolta be az összes fájlt, ami a nyers mappában bent volt. Feltöltöttem most ezt magam által becsomagolva:
Gyári mentés

Ezen linken pedig feltöltöttem a V2 tablethez a szükséges visszaállító csomagot. Elhelyeztem a tömörített állományban a drivereket, az SP flashtoolt amivel csináltam, és magát a firmware-t.

Itt pedig a CWM mentésem található meg.

(#58) cappa72 válasza Hurkafej (#57) üzenetére


cappa72
nagyúr

Köszönöm a letöltési linkeket, szerintem nagyon hasznosak!

A tab generációellenőrzésre a blogomban frissült link.
Az átparticionáló csomag a GEN1-re már tartalmazza a "védelmet", GEN2-es tabon _elméletileg_ nem indul. Ha volna kedved kipróbálni, hogy valóban nem indul, azt megköszönöm.

GEN2-re a csomag elkészítése folyamatban, de idő lesz, mire teljes formájában működik majd.
Jó hír, hogy ez majd GEN1-hez is jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#59) Hurkafej válasza cappa72 (#58) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Szia.

Működik a mod! Olyan értelemben működik, hogy nem működik. :DD

Ez fogad, nem is kellett megpróbálni elindítani bármit, a tabletet amint csatlakoztattam ki is írta:

A "Kiderült, hogy több verzió is van a TAB-ból!" rész alól lemaradt a link ezen az oldalon ;)

[ Szerkesztve ]

(#60) cappa72 válasza Hurkafej (#59) üzenetére


cappa72
nagyúr

Köszi a visszajelzést.
Én is átállítottam a tabomat a fájljaid segítségével gen2-re, így le tudom tesztelni majd a partíciók méretét.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#61) Hurkafej válasza cappa72 (#60) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Ennek örülök, de ha tesztelni kell még majd élesben, akkor ha írsz a fórumba, akkor ki is próbálom! (e-mail értesítő be van állítva új hsz érkezésére :D )

(#62) cappa72 válasza Hurkafej (#61) üzenetére


cappa72
nagyúr

ha tesztelni kell még majd élesben, akkor ha írsz a fórumba, akkor ki is próbálom!
Köszönöm a felajánlást, élni fogok vele! :K
A legnehezebb rész, a 6-0-ás opció elkészült tesztelve, 6,04GB-ot mutat, csak SD kártya van, és ettől függetlenül még az alkalmazások is áthelyezhetők az SD kártyára. Most jön a neheze: dokumentálni ;)
Szóval számítok rád, szerintem a hétvégén elkészülök a csomaggal is.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#63) Hurkafej válasza cappa72 (#62) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Sok sikert! :))

(#64) cappa72 válasza Hurkafej (#63) üzenetére


cappa72
nagyúr

Elkészültem a GEN2-es átparticionáló csomag tesztelhető verziójával.
Azért teszt, mert az én tabom - GEN1, azaz egyes generációs - fizikai ROM-mérete nagyobb, így a maximális 6-0-ás opció nálam ugyan működik, de ha láttatom a maradék belső SD-t, akkor az 273MB.

Tehát kalandra fel, a csomag innen letölthető, de szigorúan csak annak - visszaigazolásig -, aki már rendelkezik teljes rendszermentéssel.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#65) Hurkafej válasza cappa72 (#64) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Köszönöm, hétfő este lesz lehetőségem és időm kipróbálni, akkor megmondom mit csinál! :)

(#66) Hurkafej válasza cappa72 (#64) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Szia!
Működött a particionálás, a belső memória 6.04Gb, valamint az SD kártya van jelen, az usb tár el is tűnt.
Most kezdődhet a tesztelés, köszönöm a sok segítséget!

(#67) cappa72 válasza Hurkafej (#66) üzenetére


cappa72
nagyúr

:C
Köszönöm a visszajelzést!
Ez igazán jó hír!
Na csak teszteld, és várjuk a tapasztalatokat!

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#68) lui24 válasza cappa72 (#39) üzenetére


lui24
tag

Köszönöm a választ !

(#69) mc bubu válasza cappa72 (#27) üzenetére


mc bubu
csendes tag

Üdv!
Letöltöttem az általad feltöltött javítócsomagot. Ebben a teljes gyári rendszer benne van módosított recoveryvel? Tehát a Wayteq xtab-7q gépemet, ami GEN1-es (megnéztem), kikapcsolt állapotban összedugom a géppel, akkor az általad feltöltött javítócsomaggal bátran visszaállíthatom a rendszert? Kissé félek tőle, nem akarnám téglásítani, és nem igazán csináltam még ilyet. Tehát az SP_Flash_Tool_v5.1412.00_MT8127combo_mcp111 mappában lévő flash_tool.exe-t elindítva a Gyari_rendszer mappában levő MT6582_Android_scatter.txt fájl betallózása után már mehet is a Downloadra kattintva?
A gép rootolt, gyári partició kiosztással. A root tökéletes, a gyári rendszerből hiányozhat valami, mert időnként kiírja indításnál, hogy android frissítése folyamatban, kezdő alkalmazások, aztán elindul. Minden működik, tökéletesen hasít, gyors is, de ez biztosan valami hiba.
Illetve még annyi, hogy kell-e előtte bármit csinálni? Pl. particionálni, resetelni, stb. Vagy ezeket megcsinálja a flash, vagy indíthatom egyből úgy, hogy az eredeti rajta van.
Köszönöm a válaszod.

[ Szerkesztve ]

MC BUBU

(#70) Hurkafej válasza mc bubu (#69) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

A javítócsomag elviekben azért lett létrehozva, hogy a téglákból legyen működő tab. Persze ettől még működőn is használható, vagy pedig ha nincs különösebb panasz, akkor a cwm-ből is felteheted a rendszert.

(#71) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Érdekes dolgot művelt a tablet. Fent volt két fajta Superuser is, mégsem működtek a root igényes programok, nem kérdezett rá, és a listákban sem volt ott, hogy valami akart rootot.
Ma gondoltam megcsinálok egy unrootot, de előtte nézegettem a programokat:
Elsőként nem ismerte fel a tabletet, az ugye gyárilag V2.

Utána pedig a detektáló V1-nek állította be.

Lehet, hogy a 6-0 particionálás után valami miatt V1-nek hiszi?
Érdekes dolgok. Nem volt egyébként piszkálva a rendszer. Majd lehet újra rakom nemsoká, ha lementettem a dolgaim.

(#72) mc bubu válasza Hurkafej (#70) üzenetére


mc bubu
csendes tag

Köszönöm a válaszod. Na igen, gondoltam én is. A kezdő üzenethez (Android frissítése folyamatban - kezdő alkalmazások) rájöttem, akkor jelentkezik, amikor több alkalmazást egy huzamban újraindítás nélkül frissítek. Ilyenkor visszaállításig folyamatosan megjelenik (van mentve visszaállításom). Nem tudom, mi ez, de valami rendszer hiba lehet. Egyébként csak gyári recoverym van, usb billentyűzettel működik.

MC BUBU

(#73) Hurkafej válasza mc bubu (#72) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

A gyári recovery-vel nem készült mentés, így nem próbálnám azzal feltenni a romot, amiket cappa72 feltett. Helyette ha akarsz foglalkozni a dologgal, akkor azt ajánlom, hogy tedd fel a phillz recovery-t, ezzel már több funkció is ki lett próbálva.
Én ADB-n keresztül tettem fel, a topic 21-22-es hozzászólásában ott vannak a parancsok, eddig mindig sikerült!

(#74) mc bubu válasza Hurkafej (#73) üzenetére


mc bubu
csendes tag

Megpróbálom, de ennyire még sosem merültem bele. A régi Sonymmal némileg egyszerűbb volt recoveryt cserélni. Ott roottal együtt ment. Azért félek tőle egy kicsit. Nem szeretném téglásítani. Valahol előbb-utóbb el kell kezdeni.

MC BUBU

(#75) mc bubu válasza mc bubu (#74) üzenetére


mc bubu
csendes tag

Azért is gondoltam a Cappa által feltöltött csomagra, mert feltételezem, az már eleve rootolt, módosított recovery is van benne, és feltételezem, az a teljes rendszer. Nálam az is hiba lehet, hogy root után valamit kitöröltem a rendszerből, de nem tudom mi lehetett az. Ebben a dologban még igencsak kezdő vagyok.

MC BUBU

(#76) mc bubu válasza Hurkafej (#73) üzenetére


mc bubu
csendes tag

Üdv! Feltettem a Philz recovery-t, úgy nézem, tökéletesen működik. Csináltam is mentést, az is megvan az sd-n.

MC BUBU

(#77) mc bubu válasza mc bubu (#76) üzenetére


mc bubu
csendes tag

Cappa72 PhilZ recovery leírása végén levő gyári rootolt mentésből felbátorodva helyreállítottam a rendszert. Igaz, újra kellett rootolnom, de úgy tűnik, mostmár teljesen tökéletes. Mindent ugyanúgy állítottam helyre, ahogy eddig volt is. Furcsaság azonban, hogy a gép Belső tárhelynél Összes helyként 2.35-öt mutat (eddig is ez volt), viszont Elérhetőként 1.14-et mutat (na ez eddig 1.97 volt), Alkalmazásadatoknál 1.73-at mutat (ez is stimmel). Nem értem, hogy ha gyakorlatilag ugyanaz van a gépen, elérhető tárhelyként eddig hogy volt 1.97, most pedig 1.14??? Ez egy komplett rendszer mérete. Rajta maradt volna a régi eldugva? Magas ez, mint tehénnek a farzseb. Valamit nem jól csináltam volna? Pedig a rendszer tökéletesen működik...

[ Szerkesztve ]

MC BUBU

(#78) mc bubu válasza cappa72 (#6) üzenetére


mc bubu
csendes tag

Köszönöm a feltöltéseket, minden rendben működik. Megnéztem a méreteket, úgy tűnik, a régi rendszer adatai, fájljai valahol rajta maradhattak, mrt annak a mentését megnéztem, nagyjából ezt a méretet teszi ki, és mivel most is ugyanúgy állítottam mindent vissza és ugyanazokat telepítettem, nagyjából ennek is az a lementett mérete. Factory reset megvolt, a feltöltött mentést állítottam vissza, de valamelyik lépést kihagyhattam. Mostmár egyszerűbb lesz, ha valami valahol esetleg ütközne. Nem tudom, melyik lépést hagyhattam ki. Data vagy system partició törlése?

MC BUBU

(#79) Hurkafej válasza mc bubu (#78) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

A telefonomnál a system, data, cache particiokat szoktam törölni, a tabletet nem telepítettem cwm-ből még.

(#80) mc bubu válasza Hurkafej (#79) üzenetére


mc bubu
csendes tag

Köszönöm. Ezeket a variációkat már kipróbáltam a cwm-ből, ugyanaz az eredmény, amúgy tökéletesen, hiba mentesen működik. Jelenleg kevés az adattartalom rajta, mert a külső sd-n 4 gb. Tárhelyet csináltam, a java ott van. Kaptam olyan javaslatot, hogy újra kellene particionálni, az mindent töröl. Na, ahhoz is bátorság kell. Az békén hagyja azt a particiót, ahonnan a gyári rendszer visszaállítható? Ezután a jelenlegi mentésem visszatehető a cwm mentésből? Ha érdemes megcsinálni, akkor a 3-3 ra gondoltam. 32-es sd van benne.

MC BUBU

(#81) Hurkafej válasza mc bubu (#80) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Ha particionálásnál valami nem sikerül, akkor flashtoolal lehet megmenteni a tabletet.
Én a 32Gb sd mellett a 6-0 particionálást választottam, mert így több játékot lehet feltelepíteni ha úgy adódik, bár nem igen játszom rajta, csak kipróbálás erejéig.

(#82) mc bubu válasza Hurkafej (#81) üzenetére


mc bubu
csendes tag

Köszönöm a választ. Kérdésem: Particionálás után gyári adatok visszaállítását igényli. Ezek rajta maradnak? Úgy értettem, hogy az, ahol ezek vannak, érintetlenül marad? Mi lehet a probléma, ami nem sikerülne? Mondjuk a többitől is féltem, de neki mertem állni hosszú vívódás után.

MC BUBU

(#83) Hurkafej válasza mc bubu (#82) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Igen, megmarad.
Mikor én csináltam, akkor simán elindult a "régi" rendszer, és a menüből indítottam a gyári adatok visszaállítását.
Én elsőként szembesültem a rossz particionálással, mert nem tudtuk, hogy két verzió van, és az első generációs particionálót használtam -akkor nem volt még másik - és nem töltött be a tablet, így a szervízben kellett visszatenni a gyári rendszert, utána abból csináltam meg a biztonsági mentéseim.

(#84) mc bubu válasza Hurkafej (#83) üzenetére


mc bubu
csendes tag

Ez bíztató. Köszönöm. Illetve mégegy dolog: A régi cwm mentés feltehető-e az új, megváltoztatott particióra, valamint particionálás után újra fel kell-e tenni a philz recoveryt?

[ Szerkesztve ]

MC BUBU

(#85) mc bubu válasza mc bubu (#84) üzenetére


mc bubu
csendes tag

Mindent sikerült megoldani. 3-3-ra particionáltam, akartam hagyni belső tárhelyet is. Érdekesség, hogy felszabadult az a hely is, ami korábbi visszaállításból rejtve rajta maradt. A rendszer így tökéletes. Köszönöm a feltöltéseket, leírásokat.

MC BUBU

(#86) gyurmagyuri


gyurmagyuri
csendes tag

Sziasztok!

Eljutottam én is egy sikertelen particionálás után arra, hogy bekapcsoláskor a WayteQ logónál tovább nem megy. Olvasgattam az írásaitokat arról, hogy hogyan tudnék újra életet lehelni a ketyerébe, de nem értem... :O
Valaki leírná nekem szájbarágósan?
GEN_2-s.
Előre is köszönöm!

(#87) zsooti1


zsooti1
tag

Sziasztok!
Tudna nekem esetleg valaki segíteni abban,hogy az elfelejtett képernyő feloldó mintával mit lehetne kezdeni?
Sajnos az email cimet és a jelszavat is elfelejtették a gyerekek..... :((
Az a bajom,hogy nem tudom hogyan tudnám resetelni,hangerő gombok híján.

Előre is köszönöm:Zsolt

Zsooti

(#88) cappa72 válasza zsooti1 (#87) üzenetére


cappa72
nagyúr

Usb hibakeresés be volt kapcsolva? (Van-e adb elérés?)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#89) zsooti1 válasza cappa72 (#88) üzenetére


zsooti1
tag

Szia, nem tudom,hogyan tudnám megnézni?

Zsooti

(#90) cappa72 válasza zsooti1 (#89) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha van fent adb driver telepírtve, és letölröt ezt a csomagot, akkor utána:
Kicsomagolod az adb.zip-et egy tetszőleges könyvtárba.
Odanavigálsz parancssorból (cmd), majd egy
adb devices
parancs kimeneteként meglátod, hogy van-e adb eszközöd.
Ekkor valami ilyesmit kell kiírnia:
0123456789ABCDEF device

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#91) zsooti1 válasza cappa72 (#90) üzenetére


zsooti1
tag

Sajna nincs ilyesmi, azt írja daemon not runing.....

Zsooti

(#92) zsooti1 válasza cappa72 (#90) üzenetére


zsooti1
tag

a

Zsooti

(#93) cappa72 válasza zsooti1 (#91) üzenetére


cappa72
nagyúr

Adb driver telepítve volt?
A windows eszközkezelőben látható, hogy android adb device/interface?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#94) zsooti1 válasza cappa72 (#93) üzenetére


zsooti1
tag

Szia,nincs ilyen az eszközkezelőben. Segíts légyszíves mit kellene tennem ?

Zsooti

(#95) cappa72 válasza zsooti1 (#94) üzenetére


cappa72
nagyúr

Kétféle lehetőség van:

1,Adatvesztés nélkül szeretnéd megmenteni.
Ez bonyolultabb verzió,

2, Feltenni a gyári rendszert flashtool-lal.
Ez legyalul mindent és felteszi a gyári rendszert.

Ugyanarra a módszerre épül mindkettő, és a gond az, hogy nem tudjuk, milyen verziójú (hányadik generációs) TAB-od van.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#96) zsooti1 válasza cappa72 (#95) üzenetére


zsooti1
tag

Veszhetnek az adatok :-)

Zsooti

(#97) cappa72 válasza zsooti1 (#96) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ez esetben egy javítócsomag használata kell neked, azonban neked csak a data és cache partíciókat szabad bepipálva hagyni! Tehát a userdata és a cache partíciókat fogod flesselni, minekutána már a tabnak el kell indulnia úgy, mintha factory reset-et (gyári beállítások visszaállítását) csináltál volna.
Azért csak a cache és a data, mert nem tudjuk, hogy gen1 vagy g2 a tab, amiről szó van.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#98) zsooti1 válasza cappa72 (#97) üzenetére


zsooti1
tag

Sajna az a baj hogy a gép nem is látja a tabletet....... nem tudom mit kellene tennem tanácstalan vagyok.
Tudnál esetleg segíteni?

Zsooti

(#99) zsooti1 válasza cappa72 (#97) üzenetére


zsooti1
tag

Az lehet a baj,hogy a tabletten nincs esetleg bekapcsolva au Usb hibakeresés?

Zsooti

(#100) cappa72 válasza zsooti1 (#99) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem, mert a flashtool esetén kikapcsolt tabbal kell dolgozni.
A flashtool-hoz kell az usb vcom driver telepítve, az indítja el a kapcsolatott a flashtool és a tab között (preloader kapcsolat).
vcom driver.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.