Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) zsooti1 válasza cappa72 (#100) üzenetére


zsooti1
tag

Szia!
Sajnos nem jutok dülőre ezzel a tabbal.
Nem tudnál esetleg úgy segíteni,hogy megcsinálod,vagy ajánlasz egy olyan helyet ahol elboldogulnak vele?

Előre is köszönöm!

Zsooti

(#102) Hurkafej válasza zsooti1 (#101) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Ha a számítógéphez csatlakoztatod a tabletet és nincs fent a driver, akkor az eszközkezelőben ott kell lennie ismeretlen eszköznek. A csatlakoztatás hangját is kell hallani. A drivereket próbáld meg feltenni, érdemes lehet rendszergazda módban indítani a telepítőket esetleg vírusirtó nélkül, hátha menni fog.

(#103) zsooti1 válasza Hurkafej (#102) üzenetére


zsooti1
tag

Köszönöm, hallani is a csatlakozás hangját,de azonmód le is csatlakozik.....ezért aztán az eszközkezelőben semmi sincs. már tök ki vagyok..... nem szoktam ennyit bénázni...ötletem sincs.

Zsooti

(#104) Hurkafej válasza zsooti1 (#103) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Budapesti vagy? 1-2 hét múlva megyek fel, akkor segíthetek megcsinálni, hátha nekem jól felismeri.
Ha nem, akkor sincs semmi veszve, a garanciában ingyen frissítik a szoftvert, csak az mire visszakapod kb 2-3 hét. Én particionálásnál rontottam el, és nem kértek pénzt a helyreállításért.

(#105) zsooti1 válasza Hurkafej (#104) üzenetére


zsooti1
tag

Igen pesti vagyok. Nagyon megköszönném a segítségedet :R

Zsooti

(#106) Sequadon


Sequadon
tag

Sziasztok!

Ti milyen tokot illetve fóliát használtok a tableten? Édesanyámnak ilyet vettem, és kellene rá, hogy ne zúzza nagyon le.

Köszi!

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#107) vgyuri válasza Sequadon (#106) üzenetére


vgyuri
őstag

Ha jól tudom gyárilag 2 fólia van rajta, én mindkettőt fent hagytam, 1 év alatt semmi bajuk.

Gyári tok is kapható hozzá, de mérethibás: széltében túl keskeny, belelóg a kijelzőbe: [link], végül Bekool univerzális tokra becseréltettem, a 4 sarknál tartja a tabletet: [link]. Bármilyet is vennél, vidd el magaddal a gépet és próbáld ki a tokot.

(#108) Sequadon válasza vgyuri (#107) üzenetére


Sequadon
tag

Köszönöm a választ. Szerintem akkor egy bebújtatós tok lesz. Gyári fóliák már leperegtek sajnos.

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#109) patky77


patky77
csendes tag

Sziasztok,

Nekem is ugyan az a problémám mint Zsootinak.
Hozzám került egy 7Q azzal a problémával hogy a bejelentkező mintát elfelejtette a kölyök és ki kellene azt belőle szedni.
Mivel nem az enyém a tabi így fogalmam sincsen hogy engedélyezve van-e benne az USB hibakeresés és hogy milyen a verziója a szerencsétlennek.

Végig olvastam amiket írtatok. Feltettem az adb-t, de amikor a adb devices parancsot kiadom csak annyit ír hogy "List of devices attached", de hova? ezen kívül semmi, Ez mit jelent? Látja, mert nem úgy tűnik.
Amikor a flash_tool-t elindítom és beállítom akkor semmit sem csinál. Ez van hosszú percekig:

Segítségeteket köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Üdv&Tnx: Patky

(#110) patky77 válasza patky77 (#109) üzenetére


patky77
csendes tag

Megoldódott winXP alatt.

Üdv&Tnx: Patky

(#111) Kreash


Kreash
aktív tag

Sziasztok.
Fateromnak van egy ilyen tabletje, és az utóbbi időben többször is szüksége lett volna mobilnetre, valahogy meglehet oldani rá ?Mobil stickek működnek vele ?

(#112) snorbi82


snorbi82
senior tag

Helló! Nekem is olyan bajom van vele, hogy: ismeretlen build számú firmware. Gen2-nek veszi és a build szám: xtabq-gps_v1.01

Tudnátok segíteni? Köszönöm!

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#113) 3103nwlmi válasza Hurkafej (#3) üzenetére


3103nwlmi
csendes tag

Üdv!

Sajnos nekem is ugyanez lett a problémám,próbáltam már mindent,és még mindig csak a wayteq logóig jut el a gép.....jah és a recovery sem jön már be... :(

(#114) cappa72 válasza 3103nwlmi (#113) üzenetére


cappa72
nagyúr

Több generáció is napvilágot látott ebből a tbabból.
Nagyon nem mindegy, melyik volt a tiéd.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#115) Cobrusz


Cobrusz
senior tag

Sziasztok.
Lehet tudni vajon kapunk-e lollipop frissítést a tabra? :U

(#116) ony666


ony666
csendes tag

Sziasztok!
Van egy a témában szereplő eszközöm!
Szeretnék olyat csinálni hogy teljesen legyalulni és friss rendszert vissza.
Mert: a gyári vissza állítás után és sd formázás után is amint bekapcsolom a wifit és csatlakozok net-hez azonnal vírusos hírdetések ugrálnak fel.
Szeretném egy gyári friss steril rendszerrel megküldeni kérném ebben a segítségeteket.
Gen1-es MT8127-es

Előre is köszönöm!

(#117) cappa72 válasza ony666 (#116) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mert: a gyári vissza állítás után és sd formázás után is amint bekapcsolom a wifit és csatlakozok net-hez azonnal vírusos hírdetések ugrálnak fel.
Ezt hogy kell érteni konkrétabban?

Egy facroty reset a data-t törli, ha valahogy a rendszerbe került bele egy maleware, akkor a FR azt nem tudja törölni.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#118) ony666 válasza cappa72 (#117) üzenetére


ony666
csendes tag

Én még ilyet nem láttam!
Beállításokban Gyári vissza majd sd format opció bepipa újra indul szépen lassan dolgozik majd végzet és lám friss rendszer szupi. Go net. majd home és vissza gomb felet ilyen gagyi exit és x gomb jelenik meg majd a home képernyőn amin eddig semmi nem volt megjelenik egy kép rajta egy xel a tetején de látszik rajta hogy nem oda való volt. De most már valamit elbénáztam mert nem indul nem kapcsol be! töltést nem jelzi.
Ha usbn rádugom akkor érzékeli hogy mtk usb port. Odaadom neki az oldalon található System Recowery Tool v3-ból a vcom drivert el is fogadja. De itt elakadtam! Kérném a segítségedet. Amit előre is köszönök!

(#119) cappa72 válasza ony666 (#118) üzenetére


cappa72
nagyúr

Go net. majd home és vissza gomb felet ilyen gagyi exit és x gomb jelenik meg majd a home képernyőn amin eddig semmi nem volt megjelenik egy kép rajta egy xel a tetején de látszik rajta hogy nem oda való volt.
Erről jól jött volna egy fénykép.

De most már valamit elbénáztam mert nem indul nem kapcsol be! töltést nem jelzi.
Mit csináltál vele?

Ha usbn rádugom akkor érzékeli hogy mtk usb port. Odaadom neki az oldalon található System Recowery Tool v3-ból a vcom drivert el is fogadja. De itt elakadtam
Ezt háromszor elolvastem, de elakadtam a megértésével.
Milyen oldalon ? És mit szeretnél vele csinálni?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#120) ony666 válasza cappa72 (#119) üzenetére


ony666
csendes tag

- Sajnos a kép elmaradt.
- Valószínűleg a egyik gyári vissza állításkor lemerült mert a konektor fele ki volt húzódva!
- Ezen az oldalon a logout.hu-n a tabihoz tartozó fórum végig olvasása közben bukkantam rá.

Mit szeretnék vele csinálni???
Ketté törni kivágni az ablakon majd áthajtani rajta autóval majd lelocsolni benzinnel és meggyújtani!
Ergo
Esetleg használni ahogy eddig lehetett!

(#121) Hurkafej válasza ony666 (#120) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Ajánlom olvasd végig a fórumot és cappa72 blogját. Elvileg minden adott az újratelepítéshez.

(#122) cappa72 válasza Hurkafej (#121) üzenetére


cappa72
nagyúr

Vigyazni kell, nehogy 3. generacioslegyen! Mert akkor kinyiffan végleg.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#123) Hurkafej válasza cappa72 (#122) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

A srác azt írta, hogy Gen1.
Van 3. generációs is?
Nekem ugye 2. generáció van, egyszer mégis mikor néztem a programmal ismeretlent írt. Pedig nem lett piszkálva jó ideje.

(#124) cappa72 válasza ony666 (#120) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha vélhetően lemerült, akkor érdemes lehet töltőn hagyni pár órát, függetlenül attól, hogy nem jelzi a töltést.
Több esetben volt már olyan, hogy 2-3 óra után kezdte visszajelezni, és utána ismét használható lett néhány eszköz.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#125) ony666 válasza cappa72 (#124) üzenetére


ony666
csendes tag

Sajna ezt írja ki!
Mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

(#126) Sequadon


Sequadon
tag

Sziasztok!

Édesanyám WayteQ xTAB-7Q GPS tabletje érdekes dolgot produkál. Egyik pillanatról a másikra 0%-ra merül. Egyszer csak azt veszem észre, hogy kikapcsolt és nem is lehet bekapcsolni. Töltőre rádugom, akkor percekig semmi, majd 0%-ról elkezdi tölteni. Utána megnézve az akkumulátor használat grafikonját ezt látni.

Látni hogy fel volt töltve a tab, és egyszer csak bezuhan a töltöttség és kikapcsol. Tavaly novemberben októberben ugyanezzel a hibával volt gariztatva, akkor azt mondták semmi baja, újra húzták a ROM-ot és 2-3 órán át pörgették a youtube-ot, náluk nem jelentkezett a probléma. Azóta a gari lejárt, és egyébként sem hiszem, hogy megoldanák ott a problémát, ezért fordulok hozzátok. Van valami ötletetek?

A segítségetek előre is köszönöm!

Üdv: Seq

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#127) Szkipi


Szkipi
tag

Sziasztok.

Egy ilyen Tab került a családba viszont sorozatos fagyás és kikapcsolás miatt szeretném újra telepíteni a romot rajta. Tudnátok linket adni ahonnan tudok letölteni hozzá a gyárit??

"Nincs ez elb@szva, csak másra lesz jó!"

(#128) Hurkafej válasza Szkipi (#127) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Szia.
Cappa72 oldalán vannak fent információk. Nézd meg, hogy neked melyik generáció van!
Az ő oldalán fent van az első generációhoz egy rom, én pedig feltettem a saját 2. generációs-om is, itt a fórumban meg kell lennie a linknek.

(#129) ony666 válasza ony666 (#125) üzenetére


ony666
csendes tag

Akkor erre senki nem tud mit mondani?

:Y

[ Szerkesztve ]

(#130) QG


QG
tag

Pillanatnyilag 5 képernyő van rajta, amiből három üres. Hogy tudom ezeket eltávolítani?
Alap launcher van rajta.

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'” ― Isaac Asimov

(#131) Hurkafej válasza QG (#130) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Elvileg ha hosszan nyomsz a képernyőre, akkor elő kellene jönnie menüknek, és ott el lehet tüntetni azt, ami nem kell. Esetleg ajánlom a Nova launchert, én azt használom.

(#132) gabor1993052


gabor1993052
csendes tag

El lett felejtve a képernyőzár pin. Valakinek van valami ötlete, hogyan tudom visszaállítani a gyárit? Belépni se tudok a tabba, pc-n felismeri, de nem jelenit meg rajta semmit, illetve recoveryben sincs benn eszközként.

(#133) cappa72 válasza gabor1993052 (#132) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha van adb elérésed, akkor fel tudsz tenni egy mod recovery-t, ahonnan lehet factory reset-et csinálni.
Ha nincs adb, akkor a recovery-t flashtool-lal lehet feltenni. (ehhez most nem tudok linket adni)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#134) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Sziasztok!

Van működő root ehhez a tabihoz?

(#135) cappa72 válasza SoulReaver (#134) üzenetére


cappa72
nagyúr

Van.
Rootpack

usb hibakeresés legyen bekapcsolva

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#136) SoulReaver válasza cappa72 (#135) üzenetére


SoulReaver
veterán

Köszi!

Egy kis gyorstalpalót tudnál esetleg írni még?

:R

[ Szerkesztve ]

(#137) cappa72 válasza SoulReaver (#136) üzenetére


cappa72
nagyúr

Persze.
Letöltöd az exe file-t.

Ha rendelkezésre áll usb adb driver, valamit az usb hibakeresés be van kapcsolva, és a tab a számítógéppel össze van kötve, akkor csak lefuttatod az exe fájlt, és újraindulás után lesz root elérés.

(Mivel alapesetben insecure kernellel érkezik a tab, ezért adb-n keresztül elérhető a root, de csak parancssoros módon )

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#138) SoulReaver válasza cappa72 (#137) üzenetére


SoulReaver
veterán

Tehát először parancssorban kell indítani az adb-t és úgy indítani a root exe-t?

(#139) cappa72 válasza SoulReaver (#138) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem.
Ha van adb elérés, akkor csak simán lefuttatod az exe-t. Az megtalálja magának az adb elérést (ha van), de azéert figyeld a ta kijelzőjét, nem kér-e engedélyezést az adb hozzáférésnek, miután az exe-t elindítottad. Ha kér, add meg neki az engedélyt. Ezek után ha lefut az exe, kész a root-olás.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#140) SoulReaver válasza cappa72 (#139) üzenetére


SoulReaver
veterán

Értettem, köszi a segitséget!

(#141) cappa72 válasza SoulReaver (#140) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha nem sikerül, csak szólj.
Ha még sikerül, akkor hurrá.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#142) SoulReaver válasza cappa72 (#141) üzenetére


SoulReaver
veterán

Minden ment simán.

Köszi még egyszer! :R

(#143) cappa72 válasza SoulReaver (#142) üzenetére


cappa72
nagyúr

:C
Örülök, hogy sikerült.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#144) Dzsabba


Dzsabba
aktív tag

Sziasztok.

Az egyik munkatársam gyermeke lekódolta a tabot és persze hogy elfelejtette a jelszót.
Arra gondoltam,hogy csinálok egy gyári visszaállítást,de most látom,hogy ez nem olyan egyszerű mint általában.
Láttam a logout cikket,hogy lehet hogy van megoldás.
Az a kérdésem,hogy így kóddal a tabon és valószínűleg nem bekapcsolt usb hibakeresés-el van-e esélyem visszaállítani a tabot vagy kuka?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#145) cappa72 válasza Dzsabba (#144) üzenetére


cappa72
nagyúr

Van.
De előtte a flashtool használatát kell elsajátítani, azzal is fel lehet tenni a módosított recovery-t.
Csak veszélyesebb használni a flashtool-t, vagy mondjuk úgy: körültekintőbben kell használni.
Ha erre is kész vagy, akkor oké lesz, lehet factory resetet csinálni.

Vagy épp [link] a módosított recovery-ből a linken szereplő /data/system helyről a megfelelő fájlokat eltávolítod a beépített fájlböngészővel - csakhogy ezt nem próbáltam még...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#146) Dzsabba válasza cappa72 (#145) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

Még sohasem használtam a flashtool-t.
Tudsz adni egy linket ahol le van írva,hogy mit is kell csinálnom?
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#147) thunder1991


thunder1991
tag

Sziasztok!
Nem tudom jár-e még erre valaki,de hátha tud valaki segíteni nekem :)
Adott egy WayteQ X-TAB 7Q GPS.
Ami egy érintő + kijelző cserén esett át.
Olyan jól szétjött,és nagyon szépen össze is sikerűlt rakni errefel nem ad képet.
Az érintő szalagkábele az 100%-ig ugyan az még a dátum is rajta és a száma is mint a gyári,viszont a kijelzőjé már nem.
Az alakja ugyan olyan,de az erezete és a száma se olyan mint a gyárinak,elvileg pedig ez a szalagkábel is egy ugyan ilyen taból származik.
Ha azt lehúzom csak akkor tőlt a tab viszont akkor nagyon gyorsan felmelegszik,ha meg összedugom az új kijelzővel és az új kábellel semmit nem csinál mégcsak nem is tőlt.
A régi szalagkábellel viszont ha azzal dugom össze az új kijelzőt akkor tőlt,de ugyan úgy nincs kép és a kijelzőre erősített panel szintén gyorsan felmelegszik.
Ha minden össze van dugva csak a panel és a kijelző nem akkor tőlt és nem melegszik túl dehát azzal sokra nem megyek mivel így nincs képe. Foggalmam sincs hogy most mégis mi a baja,hogy mi nem tetszik neki mert még a régi kijelző attól hogy megrepedt adott képet,de most hiába dugtam rá a régi kijelzőjét a régi kábellel semmi,az új kábellel szintén semmi.
Tudtommal ezek litiumos akksisak nem szabadna őket teljesen lemerűlni hagyni,és hát ez a tab már egy pár hónapja le volt merűlve hogy most az akksival van-e ( vagy még azzal is ) gond azt se tudom,mert pedig tőlt ha minden rá van dugva kivéve a kijelző de ahogy említettem azzal sokra nem megyek.

[ Szerkesztve ]

(#148) Ltk


Ltk
újonc

Sziasztok, Van egy Wayteq xTAB 7X Quad tabletem (tudom a csoport 7Q de gondoltam hasonló).
Mai nap kikapcsolt és nem tudom bekapcsolni. Gyakorlatilag megjelenik a Wayteq felirat de a forgó vacak nincs alatta és nem megy tovább. Ha hosszan nyomom a kikapcsolot kikapcsol.

A Hangerő fel és bekapcs gomb együttes nyomására előjött egy 4 elemű menü Normal/Fastboot/UART és Recovery. Az UART (vagy hasonló) kivátelével bármelyikre lépek ugyanaz történik felirat majd 'úgy marad'.

Próbáltam feltenni töltőre (kikapcsolva) erre megjelenik az 'elem' szimbóluma azt mutatja teljesen ki van merülve csak alul egy piros rész - ezt viszont nem hiszem.
Rádugtam PC-re valami MT56xx preloader usb drivert keresett de megakadt a wayteq feliratnál. Ez ha jól nézem valami virtuális soros driver lehet.
A hw nem tűnik rossznak mert akkor gondolom eddig sem jutna el. Ami fontos lenne van rajta nehány adat le kell mentenem.
Semmi féle nyukapiszka nem volt benne se rootolas se mindenféle firmwarek csak a gyári dolgok. Amiket itt irtatok ezekkel a programokkal meg lehet csinálni? Őszintén szólva ha többet nem tudom elinditani az sem érdekel, de az adatokat szeretném lementeni róla. Ha másképp nem megy a flash memóriák leforrasztásával és kiolvasásával valami célhweren.

Gondolom mivel nem megy a rendszer csak valamilyen 'raw' forátumban menthető le amit talán fel lehet mountolni talán linux alá.

Ha valakinek van valami ötlete megköszönném.

(#149) Troglodita64


Troglodita64
friss újonc

Szevasztok elfelejtett jelszó a recoverybe nem tudok belépni ( power gomb + kis lyuk ) nyomása van valami megoldás ?

(#150) cappa72 válasza Troglodita64 (#149) üzenetére


cappa72
nagyúr

ööö... egy kicsit tagoltabban lehetne?
"perszelehetmindetlehet recoveribennnicsjelszó"

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.