Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) tjb007 válasza ihavenotab (#100) üzenetére


tjb007
nagyúr

Biztosan lesz róla teszt a Mobilarénán.

(#102) kelzsoca válasza ihavenotab (#100) üzenetére


kelzsoca
félisten

Lesz mobilaréna teszt.
=================
Az első lemerülést követő teljes feltöltéssel pedig a filmes teszt maximum fényerő mellett, teljes hangerővel, végig bekapcsolt wifivel, film folyamatos lejátszása mellett 5 óra 35 percet bírt.

Közepes fényerőn, kikapcsolt wifivel, valószínűleg hozható a 7+ óra is. :)

https://vertigostore.eu

(#103) ihavenotab válasza kelzsoca (#102) üzenetére


ihavenotab
csendes tag

szubjektív tetszési index? (1-10...egyben vanság, anyag minőség, összeszerelés, kijelző, döccenőmentes működés, meg amiket nézni szoktatok...persze akár türelmesen megvárhatnám a részletes tesztet is:-)

(#104) belajkl


belajkl
tag

Sziasztok voltam a westend cityben lévő MM-ben ott nem volt a tab és azt modták lehet hogy lesz de ők nem tudják hogy lesz-e és ha lesz e mikor lesz.
Léci ha valaki talál olyan boltot gyártón kívül ahol ki lehet próbálni akkor írja meg.

A szavak nem számítanak !

(#105) kelzsoca válasza ihavenotab (#103) üzenetére


kelzsoca
félisten

A tablet egyben van, nem nyekereg-nyöszörög, az unibody alumínium ház normálisan megmunkált, fogása prémium hatást kelt, jó kézben fogni, a kijelző tökéletesen illeszkedik a házba, nincsenek illesztési hézagok-rések, a kijelző pompás, kellemes érzés ránézni, a maximális fényerő számomra kellően erős, én 50%-on használom, a hardver combos, az akksi kellően nagy, de ide kell is, a fehér előlap elegáns, és igényes hatást kelt, nekem bejön, bár van aki csak fekete előlappal tudja elképzelni a táblagépet (ilyen színben nem lesz egyébként)
A kijelző érintés érzékenysége rendben van, az SGS3-as telefonomnak sem jobb szerintem.
A touch egyébként 10 érintést érzékel egyszerre (polipok előnyben)
WiFi talán még nem volt ilyen erős egyik táblagépben sem ami eddig járt nálam, és fém hátlappal rendelkezett.
Sztereó hangszórók vannak, de csodát nem kell várni tőlük (ez igaz a két kamerára is) nem kell miatta fülészetre menni, nyilván itt is a jack csatlakozón csatlakoztatott fülessel lehet igazán élvezni a médiafogyasztást, mivel van BT is a készülékben, ki fogom próbálni egy Nokia BH-221-es headsettel párosítva mit tud.

Játékok futtatásáról nem tudok nyilatkozni, az felettem már megtették, és nyilván lesz még ilyen jellegű tapasztalat a topicokban.

Benchmark teszt eredmények is találhatóak a topicban, párat én is teszteltem, feljebb megtaláljátok.

A töltő 12V-os, és maximum 2000mA leadásra képes, teljes töltési időt még nem tudok mondani, nem jegyeztem fel, hogy mennyi ideig tart 0-ról 100%-ra feltölteni a készüléket.

HDMI-n keresztül TV-vel már összekötöttem, teljesen rendben van a kép.

Micro SD kártyát többfélét próbáltam, egyikkel sem volt gond, felismerte és kezelte őket, PC felé gond nélkül csatlakozik (Linuxot használok, de Windowson is rendben van)

A készüléken több fólia is van, kijelzőn mindjárt kettő is, az elsőt érdemes lehúzni, ez a szállítási fólia, és alatta, szinte észrevehetetlen módon van felrakva a kijelzővédő fólia, a készülék hátsó felén is van fólia, ezt már nehezebb lehúzni, rendesen oda van ragasztva.

Tökéletes tablet nincs, még az iPad sem az.

A tabletes piacon körülnézve, ennyi pénzért a régebbi SoC-al szerelt készülékeket lehet megvásárolni.

Akinek van lehetősége, próbálja ki élőben is a 100qcr-t.

Nagy hirtelen ennyi lett volna, ami eszembe jutott a géppel kapcsolatosan. :)

[ Módosította: stevve ]

https://vertigostore.eu

(#106) ihavenotab válasza kelzsoca (#105) üzenetére


ihavenotab
csendes tag

Köszönöm!
még a végén ihavetab-ra vátok és ilyenre :) (bár a 70qci méretben - terepen való kameravezérlés miatt - talán megfelelőbb választás lenne...de a kölkök meg ezen élveznék jobban a hosszúutas filmeket)

(#107) Kobe


Kobe
veterán

a microSD bővíthetőség mit jelent pontosan ? 32 GBig bővíthető (tehát 16 + max 16 os kártya), vagy 16 + max 32, szóval 48ra lehet feltuningolni ?

(#108) tjb007 válasza Kobe (#107) üzenetére


tjb007
nagyúr

Utóbbi, de szinte biztos, hogy a 64GB-os kártyákkal is elboldogul.
Ha jól emlékszem először a 70dci-nél is 16GB lett megadva, utána módosítva lett 32GB-ra, a felhasználói visszajelzések alapján pedig a 64GB-os kártyákkal is gond nélkül elboldogult.

[ Szerkesztve ]

(#109) Kobe


Kobe
veterán

kicsit vacillálok a tokon, kéne rendelnem hozzá egyet a héten. 2 használható fajtát találtam:

link

link

az elsőnél azt furcsállom kicsit, hogy csak 3 oldalon van leszorítója, kérdés hogy a 4. oldalon nem tud véletlenül kicsúszni a tab belőle?

a második az eléggé az ipadra lett tervezve, de méretbeli különbség minimális van csak a 2 gép között....inkább a nyomógombok a problémásak, ha az másik helyen van.

Ti találtatok már valamilyen használhatót a 100qcrhez ? Bestbyteban, MMben nézegettem, de 13e ftot kicsit sokallok egy ekkora darab műbőrért....

(#110) kelzsoca válasza Kobe (#109) üzenetére


kelzsoca
félisten

Esetleg nézz körül a Speedshopban is, hátha ott nagyobb a választék.

https://vertigostore.eu

(#111) kelzsoca válasza kelzsoca (#105) üzenetére


kelzsoca
félisten

itt is a jack csatlakozón csatlakoztatott fülessel lehet igazán élvezni a médiafogyasztást, mivel van BT is a készülékben, ki fogom próbálni egy Nokia BH-221-es headsettel párosítva mit tud.

Kipróbáltam jack aljazaton keresztül a készüléket, Poweramp lejátszóval, flac zenével, és nagyon szépen szól.
A Nokia BH-221-es Bluetooth headsettel is gond nélkül sikerült párosítani.

Mindkét esetben a közepes hangerő volt a számomra elviselhető, de aki bírja, az húzhatja feljebb is a hangerőt. :)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#112) kossza


kossza
tag

Mindenkinek köszönöm a válaszokat. :R
Most már örülök hogy nem volt időm a héten megrendelni az xtab100dci-t. :))

Have a Nice Day

(#113) polar-x válasza kelzsoca (#111) üzenetére


polar-x
tag

Szia!
Fényerőben milyen a készülék? Nagyobb a 100DCI-nél vagy egyformák?

[ Szerkesztve ]

(#114) kelzsoca válasza polar-x (#113) üzenetére


kelzsoca
félisten

Fényerőben erősebb a 100qci, mint a 100dci, erre még ráerősít a tűéles retina kijelző is.

https://vertigostore.eu

(#115) kelzsoca


kelzsoca
félisten

(#116) Kunsztler


Kunsztler
senior tag

Melyik jobb szerintetek?

MODE COM FreeTAB 1014 IPS X4+ 16GB 10,1 vagy WayteQ xTAB-100qcr?:)

Előre is köszönöm válaszotokat :)

Nexus 5

(#117) kelzsoca válasza Kunsztler (#116) üzenetére


kelzsoca
félisten

Eltekintve attól, hogy ez melyik topic, a FreeTAB kijelzője "csak" HD felbontású, a 100qcr viszont 2k (tehát retina) ezen felül a SoC azonos (rk3188) az akkumulátor a 100qcr-ben 2400mAh-val nagyobb kapacitású, a FreeTAB hátsó kamerája 5mpx-es, bár szerintem mindkettővel csak olajfestmény minőséget lehet készíteni.

Illetve az egyik 16:9-es a másik 4:3-as képátlóval rendelkezik.

A Modecom supportról, és szervizről nincsenek információk.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#118) Kunsztler válasza kelzsoca (#117) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Köszönöm válaszodat :)

Illetve az egyik 16:9....

Melyik a 16:9????

Nexus 5

(#119) tjb007 válasza Kunsztler (#118) üzenetére


tjb007
nagyúr

A 100qcr 4:3-as, ebből már ki lehet következtetni.

(#120) belajkl


belajkl
tag

Köszi a leírást mikorra várható a mobilarena teszt?

A szavak nem számítanak !

(#121) KeviN79


KeviN79
csendes tag

Sziasztok,

azt szeretnem kerdezni, hogy szivargyujtorol lehet e tolteni a 100qcr-eset.
(eddig csak olyan toltott lattam, ami 1000mA-ral tolt, ennek a halozatija is 12Vos, de 2000mA-es. gondolom ez fele annyi ideig tolti...)

elore is koszi
Gabor

(#122) kelzsoca válasza KeviN79 (#121) üzenetére


kelzsoca
félisten

Töltheti, de elképzelhető hogy merülni fog a töltés alatt is.

https://vertigostore.eu

(#123) volgylako


volgylako
csendes tag

Kedves Szakértők!
Én teljesen laikusként írok, de segítségre szorulok. Van egy viszonylag régi Wayteq táblagép és annira gond van vele, hogy nem lehet resetelni, azaz, még a reset gomb megnyomására sem éled újra. (speckó reset=mindenféle gombkombinácikat nem próbáltam, mert nem ismerem). Azt mondták a szervízbe, hogy az android-ot kell újrarakni, de meglehetősen sok pénzt kérnek érte. A kérdésem az, hogy tudnátok nekem abban segíteni, hogyan tudnám esetleg én az androidot újrarakni a gépen?! Köszönöm szépen!
...ha esetleg más fórumon kell feltenni a hírt, meg tudnátok mondani, hogy hol kérjek segítséget?!
Köszi a segítséget!

(#124) kelzsoca válasza volgylako (#123) üzenetére


kelzsoca
félisten

Üdv!

Pontosan melyik tabletről lenne szó?

https://vertigostore.eu

(#125) Keresztapper válasza KeviN79 (#121) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Szia!

Léteznek nagyobb kapacitású szivargyújtós töltők is. Érdemes körülnézni az eBay-en, ahol találsz például ilyet.

[ Szerkesztve ]

http://palscoffeetech.com/

(#126) belajkl


belajkl
tag

Ma este hatkor lesz a teszt, már várom. :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C

A szavak nem számítanak !

(#127) mrnobody


mrnobody
tag

Szervusztok!

Még csak pár órája kaptam meg a 100qcr-t, de már az Antutu-val és Real Racing 3-mal teszteltem.
Nos, elsőre kicsit rossznak fog tűnni amit írok, de figyelembe kell venni a felbontást!!!!!
Antutu-val a 3D lehelettel erősebb mint a 70dci esetén, de fontos, hogy itt nagyobb a felbontás.
Ebből következik, hogy a Real Racing 3-mal kicsit gyengén muzsikál az alap telepítés esetén.
Bizonyos részeken rosszabban teljesít, mint a 70dci (hang néha megakadt), viszont fontosabb részeken jobban teljesített (a játék közben kevésbé laggolt).
Miután telepítettem a RR3 Graphics app-ot, már tökéletesen működött.
Összefoglalva játékok terén csak kicsivel jobb, mint a 70dci, viszont minden más területen túlszárnyalja.
Ha figyelembe veszem, hogy milyen a 100qcr összeszerelése, hardvere, stb. , akkor azt mondanám, hogy nagyon jó választás. Akik viszont nem szeretnének ennyit költeni azoknak a 70dci is megfelelő választás, hiszen az árához képest nagyon jól teljesít.
Kezd tetszeni a Wayteq, a magyar piacon szerintem a legjobb választás. :)

(#128) warcat válasza mrnobody (#127) üzenetére


warcat
veterán

Szerintem furcsa dolog összehasonlítani egy ~10 colost hetessel,felbontásban meg árban sem egy kategóriában versenyeznek.Mindkettő Wayteq kb ennyi vagy ez a Real Racing 3 ilyen mindent eldöntő játék lenne? :)

EA: It's in the crate!

(#129) mrnobody válasza warcat (#128) üzenetére


mrnobody
tag

Csak én vagyok ilyen bolond, hogy minden készüléken Real Racing-et szeretnék játszani. :)
Egyébként tesztnek jó és mások is szeretik.

Még egy tesztet csináltam. A hdmi kimenet tök jó! Csak kevés olyan van, mint én, aki hdmi-re kötött tablettel akar játszani. Nem is sikerült, mert nagyon szaggat a Real Racing valamilyen hdmi-s megjelenítővel. :D

Ja! És még egy fontos dolog! A gyári fólián keresztül is tökéletes az érintés érzékelése. A 70dci-nél sokan panaszkodtak az érintés érzékelésre, viszont a 100qcr-nél szerintem senki sem fog!!!

[ Szerkesztve ]

(#130) mrnobody


mrnobody
tag

Aki többet szeretne megtudni a 100qcr-ről keressen rá a Cube U9GT5-re.
Nagyon úgy látom, hogy egyezik a két masina. :D

(#131) Kobe


Kobe
veterán

vettem ma egy tokot a géphez. Ezt a fajtát.

aki nem akar sokat vesződni, annak tudom ajánlani, meg lehet venni több sufni gsm boltban is 4-5K körül (ebayről átlagban 3600-3800 ft körül van). Nem mondom, hogy a legjobb minőségben, el tudnék képzelni egy 13 ezres belkint, vagy samsoniteot én is rajta, de nekem annyit azok nem érnek meg. Talán 1-2 belebújtathatós, belső bőrkeretbe csúszos iPad tok passzolhat hozzá méretben, de amiket én próbáltam pont 1-2 mmen elhasaltak sajna.

Off: imádom a magyar kiskereskedőket, az egyik shopban csórikám a 10.1 es tablet tokját akarta rámsózni, állítható, mozgatható tartókerettel. Nice, egyetlen probléma, hogy kb 3-4 mmel szélesebb a gép mint a tok, és 3-4 cmrel rövidebb. Belerakod, a tépőzáras keret már a varráson van kb, annyira a szélére kell helyezni, felülre meg még egy vékony doboz cigit be tudsz rakni. De szerinte ezt el kell vinni, mert úgysem találok méretben ehhez passzolót, mert 9.7 colost csak a wayteq, meg a kínaiak gyártanak. Itt kicsit elröhögtem magam, megkérdeztem csórikámat, hogy annak, aki iPadet keres, mit szokott eladni. Hát azokat - és mutogat a vitrinbe. Mondom az nem gáz hogy az ipad is 9.7-es ? nem mellesleg meg a gép mmre pontosan ugyanakkora mint az iPad.....és néz mint az a boznonyos bprjú.....

(#132) ClaydovE válasza mrnobody (#130) üzenetére


ClaydovE
tag

Alapvetően a hdmi maradt le erről amúgy tényleg nagyjából ugyanaz. :)

Üdvözlettel: ClaydovE

(#133) Fandango válasza belajkl (#126) üzenetére


Fandango
veterán

Úgy be vagy sózva ettől a tab-tól mint egy 8 éves kisgyerek. :DDD

(#134) Viki84


Viki84
tag

Egy éjszaka alatt hány százalékot merül a 100qcr?

(#135) ClaydovE válasza Viki84 (#134) üzenetére


ClaydovE
tag

Ez azért sok mindentől függ, de ha ma megjön akkor megnézem. :)

Üdvözlettel: ClaydovE

(#136) Keresztapper válasza ClaydovE (#132) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Lehet hogy én vagyok felületes, de HDMI kimenet mindkettőn van nem?

[ Szerkesztve ]

http://palscoffeetech.com/

(#137) Viki84 válasza ClaydovE (#135) üzenetére


Viki84
tag

Köszi!

(#138) mrnobody válasza Keresztapper (#136) üzenetére


mrnobody
tag

A specifikáció szerint mindkettőnek van HDMI kimenete. A hozzászólásban a Cube U9GT5-re vonatkozik a megállapítás, azon nincs HDMI kimenet, de minden másban hasonlít a 100qcr-re.

[ Szerkesztve ]

(#139) mrnobody válasza Viki84 (#134) üzenetére


mrnobody
tag

Én meglepődnék rajta, ha 6-7 %-nál többet merülne.
Este most ki volt kapcsolva, így nem tudok pontos értéket, de ma este én is bekapcsolva hagyom és kiderül holnapra.
Amit eddig tapasztaltam, hogy 1 óra folyamatos használat alatt max 7-9 %-ot merül.

(#140) Viki84 válasza mrnobody (#139) üzenetére


Viki84
tag

Ezek sokkal jobb értékek mint a 100dci-nél. Ez az egy nem tetszik a dci-ben, hogy nagyon merül.

(#141) mrnobody válasza Viki84 (#140) üzenetére


mrnobody
tag

Ne is csodálkozz! A 100dci-ben csak 6000-es aksi van, viszont a 100qcr-ben 10000 mAh-ás aksi található. Ezek mellett még elsőre az az érzésem, hogy az rk3188 jobb hatásfokkal dolgozik, kevesebb energiát vesz fel.

(#142) Keresztapper válasza mrnobody (#138) üzenetére


Keresztapper
senior tag

De van rajta (1:16-nál látszik is), ezért nem értem a hozzászólást, bár a tiédet sem teljesen hiszen azt írod, hogy a specifikációk szerint van, majd pedig hogy az U9GTV-nek nincs...

http://palscoffeetech.com/

(#143) mrnobody válasza Keresztapper (#142) üzenetére


mrnobody
tag

Elnézést! Én a specifikáció alatt a 70qci és 100qcr párosra gondoltam. Sajnos a Cube U9GT5 esetén több kivitel is van. Az első verzióban HDMI nélkül jelent meg és rk3066-tal. A második kiadásban már rk3188 található és van HDMI. Sajnos a gyártok képesek variálni és ezzel kisebb zavart okozni az érdeklődök közt, illetve a vásárlásnál is okozhat meglepetést, ha nem figyelmes az ember.

(#144) kelzsoca válasza mrnobody (#143) üzenetére


kelzsoca
félisten

Továbbá nem csak a SoC és ház a lényeg, mert ilyen esetben, akár egy tucat termék lehet hasonló, de a kijelző, a touch panel, a wifi stb.. nagyon nem mind1, hogy milyen kerül bele adott gépbe.

https://vertigostore.eu

(#145) Handball94 válasza kelzsoca (#144) üzenetére


Handball94
aktív tag

Megjött a 100qcr-em, egyelőre még ismerkedek vele de jónak tűnik!

(#146) mrnobody válasza kelzsoca (#144) üzenetére


mrnobody
tag

Hát, igen és ez még a root-olást is befolyásolja. Ahogy nézem az rk3188-at használó tabokhoz már van root, csak telepíteni kell custom romot, ami a Wayteq esetén kicsit érdekes lesz jelenleg. Jó esély van arra, hogy egy másik tablet custom romja nagyjából semmire se legyen jó. Pedig már most várom, hogy legyen root a 100qcr-en. :D

(#147) ClaydovE válasza Keresztapper (#142) üzenetére


ClaydovE
tag

A linkelt leírásban nagy piros betűkkel volt kiírva, hogy nincs benne hdmi és jobban nem néztem utána mivel ez a márka engem különösképp nem érdekel (mint írtátok van azóta már olyan típusa amin rajta van).

Üdvözlettel: ClaydovE

(#148) kelzsoca válasza mrnobody (#146) üzenetére


kelzsoca
félisten

Pedig már most várom, hogy legyen root a 100qcr-en.

Rakjuk fel a legfrissebb szoftvert.
● A Play Store-ból telepítsük fel a SuperSU alkalmazást, nyissuk meg, majd frissítsük a su binárist.
● Kész.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#149) mrnobody válasza kelzsoca (#148) üzenetére


mrnobody
tag

Szuper!
Egy gondom van csak. Nem tudok belépni az oldalra, pedig jó felhasználó nevet és jelszót írok be.
Vagy az oldallal van gond, vagy lehet rég jártam az oldalon és törölte a regisztrációm.

Kiegészítés: A regisztráció sem működik. :(

[ Szerkesztve ]

(#150) mrnobody válasza kelzsoca (#148) üzenetére


mrnobody
tag

Meg van! Legalább is most IE alatt be tudtam jelentkezni, Firefox alatt nem sikerült még most sem.
Ha letöltődött neki is ugrok. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.