Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vicro


Vicro
csendes tag

Egy Intensa N410-es cseréltem le Intensa 720 BT típusú navigációs berendezésre. Sajnos. A két eszköz között a legfőbb különbség a kijelző nagysága, az előző 3,5", az utóbbi 4,3" (plusz extra még a BT és FM transmitter). Valójában N710 -est szerettem volna rendelni, de az már sajnos nem volt. Más fórumon olvastam, hogy műszerrel vizsgálták a 710-es és 720 széria kijelzőjének fényerejét, és hozzávetőlegesen fele olyan erős a 720 mint a 710. Ez gyakorlatban annyit jelent, hogy nappal autóban nem lehet látni a kijelzőt.

Próbáltam beleturkálni a wince lelkivilágába (registry), megnöveltem a skála nagyságát, illetve magasabbra állítottam az értékét aminek az eredménye villogó képernyő lett.
Konzekvencia: ez ennyit tud, holnap küldöm vissza és kérek helyette egy N410-est.

Ezt a topikot okulásul nyitottam, illetve, ha valaki tud valami megoldást, hogy hogyan lehetne világosítani, akkor azt ossza meg velünk!

Napfényes üdvözlettel, Viktor

(#2) Vicro válasza Vicro (#1) üzenetére


Vicro
csendes tag

A termék garanciáját az elektro doki elnevezésű szervezet bonyolítja. Elvittem hozzájuk a gépet, ahol nagyon készségesek voltak velem, és kicserélték a kijelzőt egy n710-esére, de sajnos a helyzet változatlan marad.
Magyarázat: a panelon levő inverter nem hajtja elég szuflával a kijelzőt. Valószínűleg a gyáriak így próbálták az akku-s működtetés hatékonyságát növelni. Ill a BT és az FM annyi energiát vesz fel, hogy ez a kijelző fényének kárára ment.
Sajnos az inverter bütykölésébe már nem kívánt a szervizes srác belevágni.

Átmeneti megoldást jelenthet ha nem a szélvédő alsó, hanem felső tájékán helyezem a visszapillantó tükörnél.

Napfényes üdvözlettel, Viktor

(#3) nagy61 válasza Vicro (#2) üzenetére


nagy61
csendes tag

Én is vettem egyet.Neked médiát ill. avi-t jól játsza? Akármit csinálok ,nagyon szaggat.Vajon mit lehet csinálni?

(#4) Vicro válasza nagy61 (#3) üzenetére


Vicro
csendes tag

Én kis méretű(hosszra is és felbontásra is) videókat raktam rá wmv, avi, ill mpeg-et. Azokat tökéletsen vitte.
Nagyobbakat nem próbáltam.

Napfényes üdvözlettel, Viktor

(#5) Vicro válasza Vicro (#1) üzenetére


Vicro
csendes tag

Azt mondták a szervizben, hogy ha sok embernek jelent problémát a kijelző, akkor azt jelezzük az elektro doki-soknak, akik ezt tolmácsolják a gyárnak, és ők talán javítanak a helyzeten.

Kontakt:

Hétfő - Péntek 9-17-ig (78) 522-222
info@elektrodoki.hu

Napfényes üdvözlettel, Viktor

(#6) nagy61 válasza Vicro (#5) üzenetére


nagy61
csendes tag

Szia mégis milyen felbontást és bitratát használtál ?Én a xilszoftot használom erre acélra.Az utóbbira meg, hogy jelezni kell én nem bízom. Úgy vannak vele ,hogy navit vettél és ez csak egy plusz.Érdekelne tapasztalatod továbbra is.
Üdv.

(#7) zorromoto válasza Vicro (#2) üzenetére


zorromoto
senior tag

És ez a jelenség vajon megvan a sima 720B-nél is vagy ott normális lehet a fényerő?

(#8) zorromoto


zorromoto
senior tag

Vettem én is egy ilyen kütyüt ,de másnap vittem is vissza. Szánalmasan gyenge a fényereje.Én inkabb azon az elven vagyok hogy legyen erös a fény kevesebb akku idöért, mert igy gyakorlatilag teljesen használhatatlan.Sajnálom mert amugy teszik a masina.
Én is felhívtam a szervizt ahol mondták hogy sajnos napi téma ez a dolog ,de ez ezt tudja ,és azt se tudják mikor és egyátalán lesz e erre megoldás.

Most lehet benevezek egy kisebb n410-re .Az legalabb világít :)

(#9) Trianrta válasza Vicro (#2) üzenetére


Trianrta
aktív tag

A fényerő akkor is gyenge, ha a sz.gy.töltő rajta van?

(#10) jagada


jagada
őstag

Engem is ez érdekelne #7

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#11) Vicro válasza Trianrta (#9) üzenetére


Vicro
csendes tag

Igen. Független a fényerő a tápellátástól.

Napfényes üdvözlettel, Viktor

(#12) Vicro válasza zorromoto (#7) üzenetére


Vicro
csendes tag

720B-ről nincs információm. Szerintem annak is gyenge lehet, mert a 710-est tartják etalonnak.

Napfényes üdvözlettel, Viktor

(#13) Vicro válasza nagy61 (#6) üzenetére


Vicro
csendes tag

Nem tömörítettem át.
MPG: MPEG1 Video 384x288 25.00fps 1150Kbps
WMV: Windows Media Video 7 320x240 25.00fps 286Kbps

Napfényes üdvözlettel, Viktor

(#14) Trianrta válasza Vicro (#11) üzenetére


Trianrta
aktív tag

Hát az elszomorírtó. Pedig kinéztem magamnak ezt a kütyüt.

(#15) nagy61 válasza Vicro (#13) üzenetére


nagy61
csendes tag

Kösz az infót.A fényerő miatt garanciás javításra kérték be a 720bt-t . Kíváncsi leszek rá.

(#16) Trianrta válasza nagy61 (#15) üzenetére


Trianrta
aktív tag

Kíváncsi vagyok mi lesz az eredmény...

(#17) zorromoto válasza Trianrta (#16) üzenetére


zorromoto
senior tag

Erre én is nagyon kíváncsi leszek bár én a szervízzel beszéltem és sajna nem biztattak jó eredménnyel,de bár lenne.
Mondjuk azóta vettem egy Intensa 410-est és el kell hogy mondjam hogy nappal is 3-as fokozaton használom és kitűnő a fényereje.

De ki tudja lehet ha megoldódik a probláma akkor talán visszatérek ehez a tipushoz

(#18) szendgab


szendgab
csendes tag

Sziasztok!

Valaki elmesélné nekem, hogy a Wayteq N720BT-re hogyan lehet GPS programot tenni? Hiába dugom be a kártyát semmi nem történik a Navigáció gomb nyomogatására.
Vásárlás előtt azt közölték, hogy gyakorlatilag bármilyen programmal használható.

Köszi.

(#19) Vicro válasza zorromoto (#17) üzenetére


Vicro
csendes tag

Én is visszatértem a N410-hez....
Azt az infot kaptam, hogy hoznak még az országba N720-ast, de ugyanazon paraméterekkel mint eddig. :-(

Napfényes üdvözlettel, Viktor

(#20) Vicro válasza szendgab (#18) üzenetére


Vicro
csendes tag

Nézz utána más fórumokban!
Annyit segíthetek: %SD%\MOBILNAVIGATOR\MOBILNAVIGATOR.EXE

Napfényes üdvözlettel, Viktor

(#21) funky


funky
tag

hali van egy Wayteq N710 em milyen térképet tud ez kezelni csak az igo-t vagy a garminok álltal használt kozút és túrista térképeket is?

(#22) Vicro válasza funky (#21) üzenetére


Vicro
csendes tag

N710 alapból semilyet sem tud kezelni.

Napfényes üdvözlettel, Viktor

(#23) Furymaxx válasza szendgab (#18) üzenetére


Furymaxx
tag

a naviprogi könyvtárneve: mobilenavigator, és az exe neve is vegyen ez
akkor elindul

Amatőrök építették Noé bárkáját, profik a Titanicot!

(#24) jagada válasza Furymaxx (#23) üzenetére


jagada
őstag

és akkor már csak a SYS-t kell módosítani......

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#25) KillHates


KillHates
nagyúr

Tehát ha jól értettem:

az SD kártyán létrehozni egy mobilenavigator nevű könytárat
ebbe bemásolni az iGO8 könytár tartalmát
az igo8.exe file-t átnevezni mobilenavigator.exe-re
majd a sys.txt file-ban az első sorok legyenek:
[folders]
app="SDMMC/mobilenavigator"

és működni kellene?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#26) zorromoto válasza KillHates (#25) üzenetére


zorromoto
senior tag

Pontosan ahogyan tetszik mondani.

Így működnie kéne

(#27) KillHates válasza zorromoto (#26) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem tudod, hogy a Janin_SI 1.3.1.-et hogyan lehet rá flash-elni?
Az valami bexarás jól néz ki!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#28) KillHates


KillHates
nagyúr

Felraktam a Janin-t. Baromi jó, rettenetesen sokat tud.
Viszont nem találtam meg azokat a file-okat amik a Janin "desktop"-jának a hivatkozásait tartalmazzák. Esetleg erre van valakinek ötlete?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#29) Elite Master


Elite Master
tag

Hi! Most vettem egy Wayteq N720BT gps-t! YFelrakom az Igo-t és csak 320*240 be nyomatja a kijelzőre! sys be turkálok és áttírom 480*272-re akkor nem teszi ki teljes kijelzőre, fele hiányzik!! PLS segítsetek!

(#30) jagada válasza KillHates (#27) üzenetére


jagada
őstag

honnan szetted a janin-t?
mi ez valami skin?

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#31) jagada válasza jagada (#30) üzenetére


jagada
őstag

megtaláltam

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#32) jagada válasza KillHates (#28) üzenetére


jagada
őstag

mevvannak a hivatkozások.
sikerült kitörölnöm a felesleges navi ikonokat.

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#33) jagada válasza jagada (#32) üzenetére


jagada
őstag

megy az igo8 is szépen, és lecserélem ezt a kékpancseres hátteret is.

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#34) jagada


jagada
őstag

Tudna valaki működő megoldást a képernyő 90°-al történő elforgatására?
Több progit kipróbáltam de egyik se működött, és nem szeretnék a registry-be turkálni.

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#35) Nelman válasza Elite Master (#29) üzenetére


Nelman
tag

Az a problémád, hogy más nem ugyanilyen gépéből kivett kártyáról másolt programmal próbálkozol. A szűz progi beállítja magát az adott kijelzőhöz. :K

(#36) Nelman


Nelman
tag

Nekem viszont olyan problémám van a készülékkel, hogy naponta újra kell kalibrálni a kijelzőjét, mert magától kattintgat a képernyője, meg nem ott dolgozik, ahol megérintem, hanem máshol. Az időt is naponta be kell állítanom rajta. Ezeket csak akkor csinálja, ha mondjuk 12-15 órára legalább ki van kapcsolva. Ja, nem ott hátul kapcsolom ki, hanem a képernyő feletti gombbal. Vélemény, hogy mi lehet a baja?

(#37) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!
Fontos lenne a kérdésem; Tudja vki h ez a típus kezeli az SDHC kártyákat? Vagy ha nem akkor mennyi a max amit még kezel?
4gb-s -nem SDHC-s SD-vel vki használja?
Köszönöm szépen!
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#38) ha5aws


ha5aws
tag

Üdv!
Most vettem ezt a szerkezetet, és nagyon meg vagyok vele elégedve. A fényerő tényleg kevés, de a többi szolgáltatás nekem tetszik. Ami kérdésem lenne a gurukhoz: A média lejátszóban az ugri bugri hátteret le lehet-e cserélni valami egyszerűbbre, vagy nem egy animáltra? Másik, mekkora a max kártya méret amit elfogad. (8 Gb ???)
Köszönettel: Gábor

(#39) runner 125 válasza ha5aws (#38) üzenetére


runner 125
nagyúr

A Tied az N720B verzió? (azaz BT és FM transmitter van benne?)
Annak is rossz a fényereje? :U
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#40) ha5aws válasza runner 125 (#39) üzenetére


ha5aws
tag

Üdv!
Igen ez a N720BT. Kicsit tényleg lehetne a fénye több de nekem megfelel. BT és FM transmitter benne van. Szerintem jó dolgok, könnyen kezelhetők. Ugyan jó lenne navigálás közben a zenét is hallgatni, de ez egy másik fórum.

Gábor

(#41) runner 125


runner 125
nagyúr

Köszi .
Be is szereztem egy ilyen kütyüt,milyen progit tegyek fel h lássa a gép? (zenét akarok másolni rá..)
Köszi
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#42) runner 125 válasza runner 125 (#41) üzenetére


runner 125
nagyúr

Megvan,ActiveSync ehhez is jó. :B

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#43) Bbrava


Bbrava
csendes tag

Tegnap meghozták az új n720 Gps-t, amilyen örömmel vártam, sajnos olyan szomorúsággal küldöm is vissza...bekapcsolás után nincs "alapmenü", hiába a reset, a ki / be kapcs, csak kék-lila-zöldes csíkok a kijelzőn...most azon filózok, hogy simán kicseréltessem vagy egy n410-es...de ez nagyon tetszene a nagyobb kijelző miatt.

(#44) ha5aws válasza Bbrava (#43) üzenetére


ha5aws
tag

Helló!
Barátaim közül a napokban, az enyémet látván hárman is vettek N720BT-t. Mindegyik kifogástalanul müxik. Valami egyedi probléma lehet a gépeddel. Gariba biztos cserélik.
Gábor

(#45) horgász


horgász
csendes tag

Hali ! 710-t néztem ki ! IGO 8 -t simán rá lehet tenni, vagy kell valami trükk a telepítéshez ?

tinca

(#46) attibva


attibva
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátopk abban segíteni, hogy IGO 2006-ot milyen módosításokkal (mint pl. az IGO2008), illetve hogy lehet használni a 720BT-n?

köszi!!!

(#47) sznorbi2 válasza attibva (#46) üzenetére


sznorbi2
senior tag

Hello!

Nem igazán fog menni a 2006 rajta mert HardwareIDerror-t fog jelezni, vagyis nem támogatja a 2006 az N720-at.
Nekem is van 2006Plus és IGO8 de csak az IGO8 fut rajta. :)
Viszont az Xroad navimon fut mind a kettő navi szoftver kitünően! :DD

To protect and serve!

(#48) HW-Peter válasza runner 125 (#37) üzenetére


HW-Peter
tag

2 hete használom az Intensa N720BT-t. Tapasztalataim:

- 8GB-os SDHC-t olvas, gond nélkül, Sandisk-kel próbáltam. Nagyobb nem volt kéznél :))
2GB-os (normál) SD Kingston Ultra Speed van most benne. (Mobilenavigator)

-A kijelző fényerejét tekintve szerintem teljesen átlagos. Majd megnézem mégegyszer holnap, napfényben.

- Az FM transmitter nagyon jól működik. Ha bekapcsolod, automatikusan elnémítja a beépített hangszórót, és mind a zene, mind a navigáció az autóhifin szól.
Mégiscsak nagyobb hangerőt tud az autó fejegysége...
Az FM adás nagyon erős, gagyibb autórádiók is jól tudják fogni.

- Az oldalon található fejhallgató-csatlakozó is ráköthető az erre alkalmas autóhifire, vagy fülhallgatóra.

- A zenelejátszó és a navigáció sajnos nem megy egyidőben. Nem lehet a zenelejátszót "háttérbe küldeni" és elindítani a navit.
Erre van megoldás? Pl a Bluepanther 4410 ezt tudta.
A zenelejátszóban tényleg felesleges és zavaró a kijelző felső felét elfoglaló,
ugráló ál-equaliser. Ezt el lehet tüntetni???
A zenefájl neve elég apró betüvel van kiírva. Át lehet állítani nagyobbra?
Hangszínszabályzó nincs a zenelejátszóban.

-Videolejátszást nem próbáltam. Nem erre vettem.

-A képnézőben vagy nagyítás, kicsinyités, forgatás, léptetés előre-hátra, és teljes képernyő. Jó.

-Az e-book olvasó a .txt fájlokat kezeli. Nem használtam.

- Az akkumulátora teljesen feltöltve 3óra 20pecet bírt. 1750mAh-s.
Ebben vegyesen volt navigáció, zenehallgatás, BT-n telefonálás, csak-úgy-nyomogatás stb.

-A Bluetooth jól működik, a párosított eszközöket megjegyzi (többet is) Sonyericssonnal használom. Bekapcsolás után automatikusan csatlakozik hozzájuk, mint BT kihangosító.
A kihangosítás jó, de kb 70%-os hangerő felett elkezd egyre jobban visszhangozni, és összegerjed. Szerintem egy jobb mikrofonnal jól működne. (ki kell benne cserélni...)
A telefonról nem sikerült BT-n zenét átnyomni.

A Bluetooth, ha bekapcsoltad, úgy is marad akár a zenelejátszás, akát a navigáció alatt is. (Kék LED jelzi a bal felső részén.) Bejövő hívás esetén automatikusan átvált a BT hívásfogadó ablakára. A hívást fogadhatod, vagy elutasíthatod, a hangerő a kijelzőn is állítható. Ezután nem vált vissza automatikusan a zenelejátszóra, vagy a navigációra, de ha a kijelzőn átlépsz, ugyanott folytathatod, ahol abbahagytad.

-Külső GPS antenna NEM csatlakoztatható, a jobb oldalon látható kis fekete dugó alatt nincs csatlakozó (a nyák-ot megvizsgálva ez opcionális). DE:

- A beépített GPS vevője még az ún. fémgőzölt üvegű autóban is látta a műholdakat, alig gyengébben, mint a szabadban, átlagosan 7-8-at, közepes jelerősséggel.
Nyílt terepen átlagosan 8-9 műholdat lát, nagy jelerősséggel.
A betonépületben az ablaktól távolabb is látott még 3 műholdat, igaz gyengén.
Nagyon pozitív csalódás, hogy még az autó ülésére "dobva" is bőven érzékeli a műholdakat.

Az ún "cold start" (alján lévő áramtalanító főkapcsoló) bekapcsolása után automatikusan bejön a kezdőkép, majd a menü. Itt gyorsan elindítottam a navigációt.
Tehát "cold start" után 40 másodperccel már látottt 3 műholdat, a 70. másodpercben pedig már az "összeset" (szabadtéren 8-9, autóban 7-8)

Ha már ezt a rengeteg infó leírtam Nektek, remélem elmondja valaki (akár privátban is), hogy lehet a kezdőképet (boot screen) megváltoztatni. Az Intensa fantáziaképet lecserélném pl egy autómárka logójára.

HW-Peter

[ Szerkesztve ]

(#49) peetya88


peetya88
csendes tag

Sziasztok!

2 hete vettem én is egy Intensa N720BT-t. Szerintem a kijelzője nagyon jó, jól látható. Egyedüli hibája (ha ez hibának számít egy érintőképernyős készüléknél), hogy ha kicsit más szögből nézünk rá a kijelzőre, akkor máris más színeket és fényerőt tapasztalunk.
iGO8-cal próbáltam a GPS-t, és remekül működött. Most viszont olyan problémám van, hogy feltettem rá az iGO8.3 -at (Szeptember 25-ei frissítés), ami remekül működik rajta. Viszont amikor rányomok a "Kilépés" gombra, akkor újraindul a készülék. Nem tapasztalt más is hasonló hibát? Esetleg megoldást is talált rá valaki?

A választ előre is köszönöm

(Sajnos nem tudom, hogy hogyan lehet megváltoztatni a gyári startup képernyőt :( )

(#50) Trianrta válasza HW-Peter (#48) üzenetére


Trianrta
aktív tag

Tudnál feltenni valahova egy fotót a kjelzőről működés közben?

Már régóta nézegetem ezt a navit, de olyan sokan írták, hogy nagyon gyenge a kijelző fényereje, hogy még nem mertem megvenni.

Tényleg semmit sem látni nappal a kijelzőn, ha a szélvédőre fel van téve?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.