Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-16 18:10:48

LOGOUT.hu

Vodafone-ra áttért Digi Mobilosok
Azoknak szól ez a topic, akik a lentebb felsorolt csomagok valamelyikébe léptek:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) 4Grider válasza xray_ (#200) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Digimobile által adott eszközök függetlenek voltak.

(#202) tamikomac


tamikomac
aktív tag

A kizárólag adat NetActive50 díjcsomag is az
internet.vodafone.net
vagy
standardnet.vodafone.net
apn alatt működik?

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#203) kirkri


kirkri
addikt

Sziasztok!

A NetActive50 biztosan roamingolható 10GB-ig?
Mert az összefoglalóban ez szerepel, de a második hozzászólásban meg az, hogy nem roamingolható.

21 éve a Prohardveren! ™

(#204) aldebaran válasza kirkri (#203) üzenetére


aldebaran
őstag

Az összefoglaló a mérvadó

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#205) Gabócza válasza aldebaran (#204) üzenetére


Gabócza
senior tag

Ez szerepel valahol hivatalosan is? Mert én az összefoglaló alapján választottam ezt, de sehol se találom leírva. Esetleg van már valakinek gyakorlati tapasztalata ezzel?

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#206) ACE- válasza Gabócza (#205) üzenetére


ACE-
addikt

Szerintem eleve EU szabályozás miatt nem lehet olyan csomag a kínálatban, ami 0, azaz nulla EU-s roaming adatforgalmat tartalmaz...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#207) tamikomac


tamikomac
aktív tag

Olyan lehetséges, hogy ráhordozás?
Alapesetben a digis szám megy valamelyik digiseknek fenntartott Vodafone tarifacsomagba, ezzel még 0650 marad, és erre a 0650-re ráhordozható egy pl. 20-as (Yettel) vagy 30-as (Telekom) hívószám? A 0650-et senki nem ismeri, a 20-as, 30-as pedig már bejáratott hívószám és maga a csomagok nem rosszak.

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#208) gabor9991 válasza tamikomac (#207) üzenetére


gabor9991
őstag

Elvileg úgy is meg lehet csinálni hogy eleve a 20/30-szám lesz a digis csomagba berakva az 50-es meg lehet tuti+ egyből ha használnád tovább.

(#209) sirgeoff válasza tamikomac (#207) üzenetére


sirgeoff
tag

Igen, én pont ezt csináltam. Két kör kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#210) kiro76 válasza tamikomac (#207) üzenetére


kiro76
tag

Én is ezt akartam csinálni, de az ügyfélszolgálat azt mondta, hogy előbb-utóbb át fog váltani a rendszer egy publikus tarifacsomagra, mert a kedvezményes tarifák csak a digitől áthordozott számokra adhatók. :O

(#211) goop válasza kiro76 (#210) üzenetére


goop
őstag

Hülyeséget beszélt. Áthozod a digis számot, arra megkapod a digis csomagot. Ha ez lezajlott, rá pár napra kéred a ráhordozást és ennyi. A csomag marad ami volt is. Akinek nem 50 es száma volt, az is megkapja a digis voda csomagot, ha a digitől hordoz.

[ Szerkesztve ]

(#212) kiro76 válasza goop (#211) üzenetére


kiro76
tag

Írásos válasz a Vodafone ügyfélszolgálattól:

Tájékoztatjuk, hogy amennyiben az 50-es előhívóval rendelkező hívószámait cégünkhöz hordozza, úgy a DIGI MAX flotta csomagot tudjuk biztosítani. Azonban amennyiben ezekre a hívószámokra 30-as előhívójú számokat szeretne ráhordozni, úgy előfordulhat, hogy rendszerünk az említett díjcsomagból az előfizetéseket átváltja.

És személyesen is ezt mondták 2 üzletben is.
Meg lehet csinálni, de kidobhat a rendszer a kedvezményes tarifákból. Nem biztos hogy azonnal, lehet hogy hetek vagy hónapok múlva.

(#213) goop válasza kiro76 (#212) üzenetére


goop
őstag

Ez érdekes lenne. Millió ráhordozást csinaltam már, soha semmi nem valtozott, évek után sem, és ezek ráadásul flottás, sőt egyedi ügyfél megtartós csomagok is voltak.

[ Szerkesztve ]

(#214) kiro76 válasza goop (#213) üzenetére


kiro76
tag

Igen elég érdekes, annál is inkább, mert 1 év hűséget kell vállalni. Én aláírok 1 évet, ők meg gondolnak egyet és átraknak egy teljesen más díjcsomagba. :F
Egyébként hetek óta levelezek velük erről.
Írásos választ szeretnék arról, hogy ez nem fog előfordulni. Egyelőre nem jártam sikerrel, ismételgetik a sablont. :W

(#215) tamikomac válasza kiro76 (#214) üzenetére


tamikomac
aktív tag

Ha ismételgetik a sablont, akkor szerintem csak paráztatás. Egy év hűség és ezen időn belül átmenne a tarifa egy publikusba? Mire? Egy 7e Ft-osra? Így még ők szegnék meg a hűséget. Mondjuk ki tudja, lehet jobb lenne nekik. Ez a Digi átvétel csak púp volt a hátra, bőven kinézem, hogy hamarosan a Diginél a mobil csomagok off, ennyi volt, lehet menni vagy megszűnik, ekkor csinál a Vodafone ezekkel azt amit akar.

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#216) tamikomac válasza gabor9991 (#208) üzenetére


tamikomac
aktív tag

Háát, ez több, mint fantasztikus lenne, már-már a hihetetlen kategória. :)

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#217) tamikomac válasza kiro76 (#212) üzenetére


tamikomac
aktív tag

Várjunk...
Itt a DIGI MAX flotta van említve, és nem a mobilemax, mobileplus, mobilejunior, netactive50. Úgy tudom kezdetben óriási káosz volt, és volt olyan ügyintéző aki ügyfélmegtartós csomagba tette a digis számokat. Nem lehet, hogy erre gondolt a költő?

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#218) kiro76 válasza tamikomac (#217) üzenetére


kiro76
tag

Szerintük a digiével azonos csomagokra is ugyanaz érvényes. Azok is "kedvezményes" csomagok. A kedvezmények pedig csak a digitől áthordozott számokra érvényesek. Ha megváltozik a szám a hordozás után, elveszhet a "kedvezmény".

(#219) tamikomac válasza kiro76 (#218) üzenetére


tamikomac
aktív tag

Szerintem akkor én ezt el fogom engedni. A 200p/15GB-3e Ft-ért frankó, ilyen még flotta ajánlatban sincs. Nekem most a 0p/30GB van, az meg csak "porosodik", de a 30GB miatt még tartom, előfordul Home Office nem home-ban, olyankor jól jön.

[ Szerkesztve ]

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#220) pungora96


pungora96
tag

Sziasztok!
Mobilemaxról van lehetőség netactive50-re váltani? Nekem nem mondták el, hogy más csomagot is lehet választani, nem csak azt amiben voltam.

(#221) aldebaran válasza pungora96 (#220) üzenetére


aldebaran
őstag

Bármilyen jelenlegi Digi előfizuról lehet bármilyen, az összefoglalóban lévő előfizura váltani.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#222) pungora96 válasza aldebaran (#221) üzenetére


pungora96
tag

Kicsit hiányosan fogalmaztam, már áthordoztam a számomat vodafonehoz, de utólag megtudtam, hogy netactiveba is mehettem volna, már nem használom azt a számot, csak netezek rajta. Át tudok váltani a netactivera így?

(#223) kirkri válasza pungora96 (#222) üzenetére


kirkri
addikt

Mivel az egy olcsóbb csomag, így a hűségidő alatt biztosan nem.

21 éve a Prohardveren! ™

(#224) gabor9991 válasza kirkri (#223) üzenetére


gabor9991
őstag

Még kell kérdezni szerintem simán lehet hogy lehet módosítani.

(#225) aldebaran válasza pungora96 (#222) üzenetére


aldebaran
őstag

Én váltottam a csomagok között, szóval simán lehet.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#226) kirkri válasza aldebaran (#225) üzenetére


kirkri
addikt

Drágábbról olcsóbbra váltották? Ezt korábban soha nem engedték hűségidő alatt.

21 éve a Prohardveren! ™

(#227) aldebaran válasza kirkri (#226) üzenetére


aldebaran
őstag

Nem, ugyanolyan értékűre váltottam.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#228) kirkri válasza aldebaran (#227) üzenetére


kirkri
addikt

Akkor azért lehetett. Ha nem éri "veszteség" őket az új csomaggal, akkor engedik, de a NetActive50 olcsóbb 500 forinttal, mint a MobileMax, ezért nem fogják engedni, de meg kell próbálni, egy telefonhíváson ne múljon.

21 éve a Prohardveren! ™

(#229) bebi998 válasza kiro76 (#212) üzenetére


bebi998
csendes tag

Ez mondjuk azert lenne erdekes, mert en anno egy 70-es(de akkor epp telekomos) szamot hordoztam at a digihez, tehat evekig voltam digi mobilos, de 70-es elohivoval, es ez a szam lett most athordozva/atkotve a digitol a vodahoz. A leirtak alapjan, meg csak gondolnak egyet, hogy he ez nem is digis(50-es) szam, vegyuk ki a kedvezmenyes csomagbol?

Legyen neked szerencses!

(#230) qqcqqc válasza bebi998 (#229) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nálam meg egy 20-as szám migrált és két 50-es.
Rákérdeztem különben a szerződéskötéskor, hogy az egyik 50-es számra majd ráhordozhatok-e másik számot és azt mondták, hogy igen, nem lesz gond.

(#231) kiro76 válasza bebi998 (#229) üzenetére


kiro76
tag

Bármilyen előhívóval át lehet hozni a vodához a számot, a lényeg, hogy digis mobil előfizetésből jöjjön.

(#232) kiro76 válasza qqcqqc (#230) üzenetére


kiro76
tag

Meg lehet csinálni. Sem technikai, sem adminisztratív akadálya nincs.
De felhívták a figyelmemet, hogy később lehet probléma.
Ha egy ellenőrzésnél (a kedvezményekre vagy flotta tagságra vonatkozó jogosultságot időről-időre vizsgálják) kiderül, hogy az utólag ráhordozott szám nem a digitől jött, akkor lehet gond.

(#233) gabor9991 válasza kiro76 (#232) üzenetére


gabor9991
őstag

Pár éve jó sok embernek segítettem belépni a basic speciál flottába természetesen jogosultság nélkül és még nem érkezett visszajelzws hogy itt a jogosultságot bárki vizsgálná utólag hiszen akkor mindenki repülne a flottából :D
Ettől függetlenül természetesen nem azt állítom hogy nincs lyen csak leírtam a tapasztalatom.

(#234) kiro76 válasza gabor9991 (#233) üzenetére


kiro76
tag

A voda ügyfélszolgálat is csak annyit írt, hogy "előfordulhat".

(#235) tamikomac


tamikomac
aktív tag

Működik még a számhordozás a Digi(!!!) irányába?
20-as számot rávinni a Digi 50-esre.

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#236) 4Grider válasza tamikomac (#235) üzenetére


4Grider
nagyúr

Alapból mindkettő külön-külön müködik. Egyszerre ügyintézőtől függ. De csak vodán keresztül, digi irányába már senki sem hordozhat.

[ Szerkesztve ]

(#237) kiro76 válasza tamikomac (#235) üzenetére


kiro76
tag

:(

(#238) h3tibor válasza kirkri (#203) üzenetére


h3tibor
csendes tag

NetAktív50 nem ment a roaming, felhívtam a 1270-et, mivel azt olvastam itt az összefoglalóban, hogy roamingolható 10 GB, viszont 1270 arról tájékoztatott, hogy nem, csak belföldön, és megnézte a szerződésem is, és abban sem szerepelt. Én is megnéztem a 20 oldalas szerződést, és valóban. Említik a roamingot, de csak általánosságban. Szóval nincs, se elméletben, sem gyakorlatban. Van olyan itt, akinek más szerződése van, vagy sikerült roamingolni? Kicsit OFF, Digis Aktív50-en működött? Hivatalosan nem, viszont ismerős azt mondta, hogy tudta használni határ mentén Szlovákiában.

(#239) tamikomac válasza h3tibor (#238) üzenetére


tamikomac
aktív tag

https://digi.hu/szolgaltatasaink/internet/mobilinternet
MOBILINTERNET FELHASZNÁLÁSI FELTÉTELEK:
"A Szolgáltató kizárólag Magyarország területén belül nyújtja a mobilinternet szolgáltatást."
Ha a Vodafone egy az egyben így vette át a csomagot, akkor nincs mit tenni.
Persze csak találgatok, kiindulópontnak megteszi.

Mennyire határ mentén? Bőven benyúlhat a magyar hálózat Szlovákia területére.

[ Szerkesztve ]

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#240) kirkri válasza h3tibor (#238) üzenetére


kirkri
addikt

Nagy szerencse, hogy nem értem rá két hete átváltani a két meglévő Digi előfizetést erre a csomagra a gyerekeim telefonján. Kinyírtak volna a nyaralás alatt...

21 éve a Prohardveren! ™

(#241) ACE- válasza tamikomac (#239) üzenetére


ACE-
addikt

Nincs valamilyen EU szabály, hogy a mobilnet adatforgalmának, legalább egy részének elforgalmazhatónak kell lennie az EU-ban?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#242) Khy013


Khy013
csendes tag

Sziasztok,

Pozitív és jó véleményem van a Soroksári Auchan - Vodafone üzletről. 3 előfizetést hoztam át a Digiből, az eladó tudta, hogy mi a helyzet, gyorsan intéztem mindent kb. 15 perc alatt. A számhordozások tegnap este probléma nélkül lezajlottak.

Eddig a Vodával kapcsolatban csak pozitív érzéseim vannak! ( bár félve jegyzem meg, hogy az utóbbi időben katasztrófa volt a Digi mobilos szolgáltatása… ) Csak remélni tudom, hogy ez nem fog itt változni (mármint a minőség)

(#243) TechnicR válasza ACE- (#241) üzenetére


TechnicR
tag

Nemrég hívtam a 1270 et, most azt mondták, hogy csak a MobilePlus-ban van roaming, a többiben nincs. Többször kérdeztem, mondta az ügyintéző, hogy ott nézi a táblázatot, higyjem el neki.

(#244) ACE- válasza TechnicR (#243) üzenetére


ACE-
addikt

Szerintem rosszat nézett az ügyintéző... Menj be egy boltba, eddig mindenki arról számolt be, hogy mindegyik roamingolható, kivéve a csak mobilnet. Egyébként nem is lenne azonos a díjcsomag, hiszen ez jelentős hátrány lenne. Az összefoglalóban is ez szerepel, de valaki akinek már ilyen csomagja van, erősítse, vagy cáfolja meg. Az app-ban mi szerepel?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#245) tamikomac válasza ACE- (#241) üzenetére


tamikomac
aktív tag

A DIGINET AKTÍV 50 csomag mint eredeti, nem mai csirke, szerintem akkor még nem létezett ez az EU-s kötelező roaming dolog, ezt tudom elképzelni.

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#246) ACE- válasza tamikomac (#245) üzenetére


ACE-
addikt

Na de itt a kolléga azt mondja, hogy CSAK a MobilePlus-ban van, semelyik másikban nincs, holott a DIGI ÁSZF szerint meg van... és a DIGI azt kommunikálta, hogy megegyező feltételekkel lehet átszerződni, így pedig nem az...
Na de, aki átszerződött, legyen szíves nézze már meg a Voda app-ban, hogy mit mutat.

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#247) aldebaran válasza TechnicR (#243) üzenetére


aldebaran
őstag

Nekem 4db mobilmax van és roamingolható.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#248) TechnicR válasza aldebaran (#247) üzenetére


TechnicR
tag

Köszönöm, akkor marad a személyes ügyintézés, amit szerettem volna elkerülni.

Mac megpróbálom mégegyszer telefonon, hátha másik ügyintézőt kapok :)

(#249) tamikomac válasza aldebaran (#247) üzenetére


tamikomac
aktív tag

:) :) :)

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#250) ujva


ujva
újonc

Vodafone Árkád Bp (Zoli ügyintéző) tökéletesen képben van pakk-pakk sikerült elintezni az átállást. Az ő rendszerében is egyértelműen a Mobilemax 30gb (amiből roaming 10gb).

[ Szerkesztve ]

(#251) ACE-


ACE-
addikt

Jól gondolom, hogy - amennyiben az 1 év hűség hátrányát nem tekintem - akkor a Vodára átváltani jobb, ha az ember pl. Horvátországba megy nyaralni? Mert ugye a DIGI-nél a roaming valami 3.5 GB, a Vodánál viszont 10?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#252) tamikomac válasza ACE- (#251) üzenetére


tamikomac
aktív tag

Igen. És itthon sem kell roamingolnod az internet miatt.

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#253) tamikomac válasza aldebaran (#247) üzenetére


tamikomac
aktív tag

Az 'Extra adat vásárlása' menüpontban van lehetőség plusz adat vásárlására? Ha igen, meg szabad tudni, hogy mik vannak ott?

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#254) aldebaran válasza tamikomac (#253) üzenetére


aldebaran
őstag

50GB egyszeri éjszakai plusz adat
2990 Ft.
3GB egyszeri plusz adat
2490 Ft.
1GB egyszeri plusz adat
1490 Ft.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#255) ACE- válasza tamikomac (#252) üzenetére


ACE-
addikt

Jah, csak kérdés mi lesz az 1 év hűséget követően (átraknak valami szar csomagba), és mi lesz 1 év múlva ha DIGI-nél maradok...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#256) 4Grider válasza ACE- (#255) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azt kellene megérteni, hogy csomagból csak akkor tehetnek ki, ha azt kivezetik. Kivezetni pedig egy éves díjcsomagot nem lehet (max. lezárni). Lezárt csomagból pedig nem tehetnek ki. Törvény van rá, hogy a hűség lejártakor nem változhat kedvezőtlenül számodra az előfizetői szerződés.

[ Szerkesztve ]

(#257) tamikomac válasza ACE- (#255) üzenetére


tamikomac
aktív tag

#254 aldebaran:
Nagyon köszönöm.
-------
Úgy gondolom, hogy amíg van a digimobil, addig van/lesz a digiseknek fenntartott ugyanolyan Voda díjcsomag is. Kirakni biztosan nem fogják ha lejár a hűség. Ha valaki már márciusban meglépte a váltást, ott igen, jövő márciusban vége a hűségnek, és maradnia kell a csomagnak, esetleg újabb egy év hűség. Azon digisek, akik majd csak pl. októberben lépnek át, onnantól 1 év hűség, elég nagy átfedések lesznek. Szerintem kínosan ügyelnek rá, hogy ugyanannyi legyen a csomag díja, bármikor is megy át valaki.

Aki marad a Diginél? Kitűnő kérdés. A racionalitás azt mondatná elsőre, hogy aki nem megy át a Vodához, annak megszüntetjük a digis csomagját, megléphető lenne.

Ellenben nem szeretnék nagyon belemenni a hazai piaci részesedésbe, meg felvásárlás, fúzió, kié melyik, stb..., ha ez számít valahol (valahol csak számít), évekig a Yettel és a Vodafone fej-fej mellett mentek, a Vodafone elhúzott, majd ismét előzött a Yettel, majd ismét fej-fej. Az összes digis megszerzésével a Vodafone keményen beelőzné a Yettel-t, ez kb. 250e ügyfél.

Ez úgy lehet ha totál fúzió, vagy valamilyen "korbácsolós" módszer, hogy menjél már át a Vodához, jobb lesz neked ott. Ez utóbbi nem működik, ezért szerintem a totál fúzióig (ha lesz) a digis és digi-voda mobilcsomag együtt fog menni.

[ Szerkesztve ]

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#258) cdl válasza tamikomac (#257) üzenetére


cdl
senior tag

Nemrég kérdeztem a Vodánál, dec.31-el mindenki go Vodafone. Meglátjuk.

(#259) tamikomac válasza cdl (#258) üzenetére


tamikomac
aktív tag

Aki addig nem megy át átrakják valahogy (Voda SIM nélkül nehéz lesz, de lehet kitalálnak rá valamit), vagy aki dec 31-ig nem lépi meg, annak ennyi volt és "boldog új évet", volt Digimobil nincs Digimobil? Ez akár 150-200e Digi SIM-et is érinthet, az kemény lenne.

[ Szerkesztve ]

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#260) cdl válasza tamikomac (#259) üzenetére


cdl
senior tag

Előtte 2 hónappal bejelentik, hogy a Digi megszünteti a mobilszolgáltatást.
Ez nem olyan bonyolult dolog szerintem. Nem kötelező nekik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.