Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fejo


Fejo
őstag

Kezd érdekelni a vízalatti fotózás és miútán nem találtam ezzel kapcsolatos topicot, gondoltam, nyitok ennek a témának is egyet, hátha mást is érdekel a dolog.

Vízhatlan tok vásárlását tervezem a 400D-mhez.
Találtam egy elfogadható árú terméket, de nem tudok róla semmit. Gondoltam hátha valaki használ ilyet vízalatti fotozáshoz és megosztaná a tapasztalatait, véleményeit.

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#2) Pompi válasza Fejo (#1) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Első ránézésre furcsának tünt ez a tok, de aztán rájöttem, hogy hogyan is megy ebbe a gép. Egész jónak tűnik, főleg ennyirt. E-bayen olvastam, hogy valaki egy 5D-vel használta gond nélkül.

Valahogy így kell elképzelni géppel együtt.

Egyébként szerintem vízalatti fotózáshoz olyan gép javasolt manapság, amin lehet a külső LCD-t használva fotózni, tehát SLR-ek esetében az ún. LiveView szükséges - van ismerősöm aki direkt ezért állt át Nikonról Olympusra.

Én tavasszal néztem körbe ezen a területen és végül úgy döntöttem, hogy kezdetnek jó lesz egy kompakt gép is erre a célra. Költséghatékony megoldást kerestem és onnan indultam, ki, hogy megnéztem, hogy melyik kamerához lehet olcsón rendes, gyári, legalább 40m-ig vízálló tokot kapni. Szerencsém volt, találtam egy boltban S40/S50 Canonhoz való tokot ~25 ezerért és ehhez egy megkímélt állípotú használt S40-et hasonló áron, így 50 ezer forint alatt összejött egy vízalatti szett, igaz nagyon alap szerkó, de kezdéshez jónak bizonyult.

Viszont ez az általad linkelt cucc, eléggé elgondolkodtató, csak nem szívesen áztatnám el a 40D+580ex szettemet egy olcsón megvásárolt tokkal. Komolyabb DSLR tokok 1000 dollár körül indulnak.

Még egy kép erről az U-AXP-ről.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#3) Fejo válasza Pompi (#2) üzenetére


Fejo
őstag

Igazándiból én is tartok az elázástól, azért is gondoltam, hogy megkérdezem, hátha használ(t) ilyet valaki.
Ránézésre nem tűnik rossznak.

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#4) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Csak jelezném, hogy engem is foglalkoztat már egy ideje a gondolata a vízalatti fotózásnak, szintén 400D-vel. Nem csak felszerelés érdekel, hanem technikák is, mire kell figyelni (vakuzás? mennyire kell tisztának lennie a víznek? CA? Egyáltalán Magyarországon van olyan természetes víz aminek a felszíne alatt lehet fotózni? stb.) Én nem feltétlenül akarok hozzá búvárkodni, sekélyebb vizekben is jó lenne, csak a gépet a víz alá tolni. Utánanézek én is pár dolognak és linkelem, ha hasznosat találok.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#5) Dtomi


Dtomi
őstag

Akkor egy kis leírást tartanék az élményeimről.

Miután engem is elkezdett foglalkoztatni a tavaszal a víz alatti fotózás lehtősége nagyon sok tokot/gépet és ezek együttes kombinációit keresve az "összes" magyarországon kaphatót végignéztem.
Sajnos meg kellett, hogy állapítsam a víz alatti fotózás DSLR-el csak az ikelite és hozzá hasonló tokok érnek valamit, a többit maximálisan automatán ill zárautomatán lehet használni.
végülis úgy volt hogy visszavásárolom vagy veszek megin egy sony 828-as gépet és hozzá egy ikelite tokot a gépet megkapta volna fater, nyaranta meg nyomnám vele kölcsönbe.
Mivel amatőr szinten búvárkodok, ruha profi ABC szettre nem kellett költeni. Végülis úgy alakult, hogy mielőtt beruháztam volna egy nagyon jó akciót kifogtam és kellemeset a hasznossal bnőmet megleptem egy kompakt géppel és hozzá egy vízlalatti tokkal Olympus FE-130 Irány az Adria!!!
Első napot neoprén ruhában töltöttem a víz alatt 37 fok volt a levegő a víz is lehetett vagy 25. (picsamód sikerült megfáznom) És rá kellett jönnöm, hogy súly nélkül a sós vízbe ilyen expozíciós késés mellett igen nehéz dolgom lesz....
Lett is!!!! minden létező dologba ami a kezem ügyébe került a víz alatt belekapaszkodtam, hogy lent tudjak maradni, viszont ki kellett fújni az összes levegőt mert különben a nálam nagyobb sziklák is elindultak velem fölfelé. Ezzel párosult az első napi megfázás és 5 percenként megtelt a pipám "anyaggal" ami nem folyt át a pipa szelepén és a víz is elég nehezen távozott belőle. Egész nap fel le fel le....
3. napra sikerült a buvárkodást és a fotózást összehangolni, a 2 gigás kártya gyorsan tellett sajnos nem olyan eredményesen mint ahogy reméltem. Hiába van ugye az LCD-n élőkép a fentről érkező fény, és az LCD+ levegő+ tok átláthatatlan kámbót eredményez, az amúgy nagyon korrekt LCD-től. pontosan a vízszint és a gép függőleges síkja álltal bezárt 90° én pedig optikai tengelyre 180° fokban nézve láttam a kijelzőt úgy ahogyan azt a vízfelszín felett látnám. Az érdekes témák pedig álltalában a fenéken vannak, ezért neoprén ruha nélkül nem ajánlott a sünök között úszkálni.
Azért sikerült 1-2 szép képet kattintani amolyan nyári nyaralós emlékképeket. Viszont hál' isten ezt nagyobb beruházás nélkül amit 1 év után valószínű nagy veszteséggel eladtam volna.
Ha hazaérek teszek fel egy két jobban sikerült fotót.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#6) Dtomi válasza Hydra SR (#4) üzenetére


Dtomi
őstag

Nem árt ha a víz kristálytiszta főleg DSLR-nél mivel az a legapróbb kis koszra ráfókuszáll a téma előtt. Nem sok hely van ahol M.o.-on hasznát lehetne venni ténylegesen egy vízalatti felszerelésnek. Bár azért nagyon sok elképzelésem van félvíz fél levegős témákról ahol nem számít annyira mi van a víz alatt viszont a perspektíva gyönyörű lenne.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#7) Fejo válasza Dtomi (#6) üzenetére


Fejo
őstag

Bár azért nagyon sok elképzelésem van félvíz fél levegős témákról ahol nem számít annyira mi van a víz alatt viszont a perspektíva gyönyörű lenne.

Ne is mond! Láttam jó pár hasonlót, többek között ezek érdekes perspektívája hozta meg a kedvemet a dologhoz.

Várjuk a képeidet és köszi az "élménybeszámolót". :DD

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#8) Pompi válasza Dtomi (#5) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Azt az Olympus akciót én is láttam, de mivel van a családban egy FE-140, amivel még szárazföldön, normális körülmények között is nehéz jó fényképeket készíteni, szóba se jöhetett nálam. Az Canon S szériáját viszont ismertem, az S40 nagyobb testvérét a G2-t pedig használtam is sokáig. Igaz, hogy "csak" 4 megapixeles, de full manuális állítható, és egész jó képeket készít még mai gépek között is megállja a helyét szerintem, és a hozzá vásárolt eredeti Canon tok pedig minden gombhoz, tárcsához hozzáférést biztosít.
Én Egyiptomban a Vörös tengeren teszteltem először a szettet, de mivel ezek voltak az első palackos merüléseim kisebb gondom is nagyobb volt annál eleinte, hogy fotózzak. Sima sznorkerozás közben, pedig az általad is említett dolgok miatt eszméletlen nehéz fotózni.
Azért sikerült pár használhatóbb kép, majd megmutatom, hogy mire képes egy ilyen cuccos.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#9) Dtomi válasza Pompi (#8) üzenetére


Dtomi
őstag

Nem jó az fe-140??? A 130 jó fényviszonyok között szerintem tökéletes túristagép, nekem nagyon tetszett, főleg az idótáknak tervezett magyar menü ahol leírja mit is jelent egy portré kép ésatöbbi :B nekem nagyon tetszik, és a képminőségre sem panaszkodok ennyi pénzért.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#10) Peetry


Peetry
senior tag

Nah látom itt is elkészült az UW fotós fórum:) Engem is érdekel a dolog, de nem a fele víz fele levegő perspektíva. Aki valóban UW fotózáson gondolkodik, tudom ajánlani a divecenter.hu honlapot. Egyrészt nagyon sok kép van, látható milyen kis kompakt szettekkel, milyen szép képet lehet készíteni. Illetve vannak cikkek a témával kapcsolatban. Véleményem szerint ha vki nem fotóversenyre szánja a képeit vagy könyvbe, akkor nem igazán érdemes SLR-rel vízbe ugrani. Van egy aranymondás ezekben a körökben miszerint "minden tok beázik, a kérdés, hogy mikor". Ezeknél a fotóknál pedig a látvány a lényeg, és véleményem szerint nagyon eltörpül a CA, zaj kérdése. Abból a pénzből inkább egy vakut vegyen az ember karral, azt később is használhatja.
A véleményt osztom, hogy palack nélkül piszok nehéz dolga lehet az embernek. Víz alatt nem fogsz tudni megállni egyhelyben, bemozdul a kép, stb.
És akkor nem beszéltünk az egyenlítés problémájáról, a változó felhajtóerőről, stb.

(#11) csiga997


csiga997
őstag

(#12) Bandesz99 válasza csiga997 (#11) üzenetére


Bandesz99
tag

Ez tetszett! Ezen már átjön a perspetíva :D

So live that your memories will be part of your happines!

(#13) Bandesz99


Bandesz99
tag

Nagyon jó topik, pont időben, canon s5 birktokos vagyok, csak sajna nem elég boldog búvártok téren. canon búvártokot nem gyárt. :W egyet találtam ami utángyártott s kifejezetten a modellhez készült. 110eHUF ha jól emléxem + szállítás :Y
[link]
Elkeserítő. :((
Hálistennek itt felvilágosultam, h esetleg más géppel próbálkozzak! :C

So live that your memories will be part of your happines!

(#14) orbano válasza Fejo (#1) üzenetére


orbano
félisten

Szemközti stúdióban beszéltem a fotóssal, mert engem is érdekel ez a téma, és kierült foglalkozik hobbi szinten búvárfotózással. Azt mondta DSLR-re nem érdemes. Kell venni egy jobb, kis zoomos, nagylátószögű (tele irányba nagyon romlik a képminőség, csökken a kontraszt) és jó minőségű kompaktot, amihez van olcsón tok. A maradékot inkább költsd jó lámpára :)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#15) Peetry válasza Bandesz99 (#13) üzenetére


Peetry
senior tag

cirka 1000$ az seholse 110K HUF akárhogy számolom. Vagy ilyen erős lett a forint? :))
Itt a kollégának igaza van, h DSLR-t víz alá nem szabad. Hacsak nem ez a szakmád és/vagy milliomos nem vagy. Amugy meg víz alá előbb kell tokot nézni. Mi most ruháztunk be egy canon A720IS-be. Remélem szépen teljesít majd. Februárban remélhetőleg kipróbálásra is kerül.

(#16) Bandesz99 válasza Peetry (#15) üzenetére


Bandesz99
tag

Alaposabban megvizsgálva a linket illetve a kommentemet rájöhet az ember, hogy a link tokot + S5 gépet is tartalazza 969.95 USD áron. A tok külön 619.95 USD ami viszont már 110k HUF hozzávetőlegesen. :C
[link]

[ Szerkesztve ]

So live that your memories will be part of your happines!

(#17) Peetry válasza Bandesz99 (#16) üzenetére


Peetry
senior tag

sorry, my fault :R

(#18) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Sziasztok, bocsi a reklámért, de legalább felhozom kicsit a témát.
Fényképezőről próbálok kamerára váltani, ezért eladó sorba került egy Canon PowerShot S40 + WP-DC300 szett [további képek itt]

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#19) GeryBubus


GeryBubus
csendes tag

Sziasztok!

Én most készülök Rodoszra és ezért beruháztam egy Lumix LS 80-as gépre és egy Hama WP-500 tokra: http://www.fotomarket.hu/product.php?pid=16426.
A képeket majd felteszem, remélem lesz jó közöttük.
Szerintem azért is érdemes kompaktot vinni, mert azzal lehet videót is csinálni. Nálam ez is szempont volt a kiválasztásnál.
Van egy Canon 450-esem és kerestem hozzá tokot és egy ilyet találtam: http://shop2.unas.hu/shop_artspec.php?shop_id=9414&artspec=6&select=AQUAPAC z 25.000, de én ilyen tokban nem szívesen vinném le a gépem...

Üdv,
Gery

(#20) Fejo válasza GeryBubus (#19) üzenetére


Fejo
őstag

Várjuk a képeket! :D

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#21) maxika2004


maxika2004
őstag

Hát nemtom 2 és fél év után feléled e ez a topik ...???

Én is valami vizalatti gépet keresek és a Panák közt vacilálok ...
az FT2 és FT10 között !
Akinek van véleménye lécci segitsen !

Vettem egy Fuji xp10 et... na az elég szörnyű képeket produkált,
még 8 napon belül sikerült visszaküldenem szerencsére !

(#22) t72killer válasza maxika2004 (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Újabb másfél év...

szintén panában gondolkozom, de egy mft rendszeren, GF5-re alapozva. Ebayen 120$ körül mérik hozzá a kemény-polimer vázat. A nikon j2-n is vacillálok, ehhez is olcsó a tok. Viszont mft-re több lencse van, és víz alá jó lenne egy f/2.8-as alapzoom - ami mft-re adott, nikon1-nél viszont nincs.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#23) Cancer válasza t72killer (#22) üzenetére


Cancer
senior tag

Nekem 550D-re kellene valami megoldás... az egyetlen ba ja a fókuszálással van, ha manualban nyomjuk. Mert mondjuk a kit 18-mm-en f/11-en 61-287 cm-ig éles, ha 100cm-re fókuszálok. Ehhez mondjuk egy 1/30-ad, ISO3200 azért elkél sötétebb helyeken...

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#24) t72killer válasza Cancer (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A manuál fókusz elég macera tud lenni... Én végül a GX1+x14-42 + dicapac WP-H10 tok és egy narancs szűrő (Hoya 85C) kombinációjával indulok a fotográfbéka műfajban.

Fotós szempontból nem vtam megelégedve a GF3/5 szenzorával + használtpiacon szembejött egy gx1x kit 500€-ért - ehhez viszont nincs olcsó merev tok, így lett elsőre a dicapac.

Amúgy az olcsó merev tokoknál pl nem értem, hogy csatlakoztat hozzájuk az ember vakut? (Ami ugyebár árnyékosabb/mélyebb helyeken létfontosságú...)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#25) t72killer válasza Cancer (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem akarsz inkább vakut venni/becsomagolni vmi dicapac-féle stabil zacskóba, és rádiós kioldóval elsütni? Azt írják, simán működik.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#26) Cancer válasza t72killer (#25) üzenetére


Cancer
senior tag

Ja, félreértés. Nem a fotózáshoz kell nekem manuális fókusz + 11-es rekesz, hanem a videózáshoz. A fotós részét megoldom, kivezetem az elsütőt, sőt még a vakut is "applikálom" a dobozba. :)

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#27) t72killer válasza Cancer (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Videó témában nem gondolkodtál el pl egy GoPro HD Hero 2, Surf Edition-n? 60m-ig vízálló, bár a magas iso teljesítményét nem tudom.

"A fotós részét megoldom, kivezetem az elsütőt, sőt még a vakut is "applikálom" a dobozba."
Milyen házad van? kifúrtad? :Y

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28) Cancer válasza t72killer (#27) üzenetére


Cancer
senior tag

"Milyen házad van? kifúrtad? :Y "

:DD Egyedi építésűt akarok...(ha végre eljutok hozzá) ;)

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#29) t72killer válasza Cancer (#28) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az igen. Miből indulsz ki? Énis elgondolkodtam rajta, hogy valami régi ikelite házat kéne moddolni, hogy kezelje az aktuális gépeimet. ebayen már 150-200$ körül kapni régi házakat, ha pl ez némi házimunkával kompatibilissé tehető lenne a pana gx1-emmel...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#30) Cancer válasza t72killer (#29) üzenetére


Cancer
senior tag

160-as PVC cső az alap. :D Mindenképpen úgy akarom, hogy DIY videót is készítek egyben.

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#31) t72killer válasza Cancer (#30) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hogy oldod meg a kontrollt? Miből lesz az ablak az obinak?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#32) Cancer válasza t72killer (#31) üzenetére


Cancer
senior tag

Az 550D ház beleférne egy 150 mm-es csőbe (passzentosan) De csak 160-as van. Arra gondoltam, hogy hogy vágok egy olyan hosszú darabot, amibe kit obival belefér. Előre plexit tennék, hátulra viszont erősen gondolkozom egy erőseb fólián. Mert így a hátsó gombok elérhetőek lennének. A konstrukció hátránya, hogy nem lesz rajta "gyors ajtó", így imbusszal teszem be a gépet, és azzal is kivenni.

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#33) t72killer válasza Cancer (#32) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Fóliás konstrukcióval komoly merülési mélységre (5+m) ne számíts, nehéz neki a víz:( A dicapac-ok 10m-ig bírják, viszont ők tiszta fólia konstrukció, a pvc+fólia határfelületen attól tartok hamarabb lenne szakadás.:(

Dicapacot amúgy relatíve olcsón kapsz ebayen, hátránya a kicsi merülési mélység (5m-nél mélyebben már teljesen összenyomódik benne a levegő és nyomja a gombokat a víz), a fólián keresztül kisebb mélységben is macerás kezelni a gépet, illetve nincs rá dóm nagylátó/halszemoptikákhoz. Nekem elvileg holnap érkezik a dicapacom, +pár nappal később a színszűrőim, beszámolok az eredményekről:) (egy közeli tóban tudom kipróbálni, bár nagyon merülni nem fogok, lévén hideg van:DDD).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#34) t72killer válasza t72killer (#33) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ma megérkezett a Dicapac WP-H10, még 1 órát áztatom a fürdőkádban (sajna házilag csak kb 30 centi mélységet tudok szolgáltatni a teszthez), aztán ha száraz a belseje, akkor mehet bele a gép (pana gx1) :DD .

Egy komplikáció van csak, hogy a lencse (vario-x 14-45) eléggé szorul benne a zoom-motor gombjánál :((( . A dolog jó oldala viszont, hogy lehet, h víz alatt is fogok tudni zoomolni:DDD.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#35) Cancer válasza t72killer (#34) üzenetére


Cancer
senior tag

:C Majd kérünk tesztképeket...(de nehogy a kádban készítsd! Még megijedünk...) :DD

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#36) t72killer válasza Cancer (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tengeriszörny ;] :DD . Hétvégén elviszem vagy usziba vagy egy környékbeli halastóra - rem. addig megjönnek a színszűrők az angoloktól.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37) t72killer válasza Cancer (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szóval, eddigi tapasztalatok: 1 nap után kivettem a zacskót a kádból ÉS KICSIT, DE BEÁZOTT!
A ziplock nyitva volt (valszleg én nem ellenőriztem elég jól), és a papír, amit a nyíláshoz tettem picit vizes lett.
Tanulság1: újabb tesztet fogok csinálni rendesen lezárt zacskóval.
Tanulság2: a többszörös hajtogatás miatt a beázás nagyon lassú folyamat (és mivel nyomáskülönbség mélyebben sem lesz, ezért ez így is marad).
Tanulság3: profi munkához profi váz kell, MINDEN ILLESZTÉSNÉL dupla O-ringes rendszerrel, leak-detektorral. Idővel (remélhetőleg még gépeláztatás előtt) beszerzek egy ilyet. Kb annyiba kerül mint 1 gépváz +1jobb obi, viszont 1részt ténylegesen megóvja a rendszert a víztől és 1000x könnyebb kezelni.

Ennyi beázás mellett (25 óra alatt pár csepp) rövid merülésekre (1 perc) merni fogom használni, de a zár mellé kerítek valami vízre azonnal elszíneződő dolgot. Az ablaknál egyáltalán nem ázik be, ahhoz nem nyúlok ezután.

A nulladik teszt (szárazon) megvolt, annak ellenére, hogy a lencsefront relatíve messze van az ablaktól (szorul a nyavajás vario-X a zoom gomb miatt), nincs vignettálás és komolyabb képromlás.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#38) Cancer válasza t72killer (#37) üzenetére


Cancer
senior tag

Ez jól hangzik.
A szivárgás tényleg nem gond rövidebb merüléseknél, vagy egy textil csíkkal tovább orvoslható.

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#39) t72killer válasza Cancer (#38) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Első próbakép:

Ez egyelőre csak irfanview-val lett szerkesztve, majd ráeresztem a lightroomot holnap (jobb zaj, szebb színek).

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40) Cancer válasza t72killer (#39) üzenetére


Cancer
senior tag

Zsirály! :C

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#41) t72killer válasza Cancer (#40) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hozzátartozik a sztorihoz, hogy mólólépcsőről lenyúlva csináltam a képeket, kb 10-ből 1db lett jó. Nagyon idegesített, hogy menetközben a gx1 AF-módválasztója meghülyült, nagyon tudnám értékelni, ha GX1-hez is kiadnának egy olcsó de merev vázat, mint pl EZ.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#42) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

PT-EP10 vízalatti tok E-PL5-höz.

Ha nem adják drágábban, mint az elődöket, kinyöghető áron (700eur?) vihetjük víz alá a kicsikét:) egyre inkább gondolkotom a gx1 gyorscseréjén...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#43) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Üdv. Hát jó régen írt ide bárki is, de azért remélem, olvassa majd ezt valaki, és kapok választ. Nyaraláshoz tervezek venni egy ilyen olcsó vízalatti, egyszer használatos gépet. Soha nem használtam még ilyet, ezért nem tudom melyik jobb. Igazából ebben a 2-3000 Ft-os kategóriában gondolom nem sok különbség van. Kettőt néztem:
- Fuji Quick Snap
- Kodak Fun Aquatic Sport
(vagy még esetleg van egy olyan, hogy AGFA LeBox Ocean 400-27, bár ez előző 2 márkanév azért jobban tetszik)

Esetleg valakinek van tapasztalata, melyik jobb minőségű, vagy teljesen mindegy, melyiket veszem.

Van egy Fuji S5600-as DSLR gépem, nézegettem ilyen vízálló tokokat, de nem merem bevállalni. 50-60e-ért vettem anno, nem szeretném, hogy tönkremenjen.

[ Szerkesztve ]

(#44) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gondoltam feltámasztom a topicot - egy új házgyártóra bukkantam, végre léteznek érdemi univerzális kameraházak. Az árak ütősek, de nincsenek jobban elszállva, mint egy átlagos házgyártó árai (ikelite, nauticam) ÉS nem kell házat cserélni ha kamerát fejleszt az ember.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#45) 80hun válasza t72killer (#44) üzenetére


80hun
addikt

Naés körvonalazódik már mi lesz a házban. :)

(#46) t72killer válasza 80hun (#45) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Még nem döntöttem el 100%-ra, hogy ez legyen az új házikó, de nagyon szimpatikus. A lencseport-kérdést kell még letisztázni, mert főleg a nagylátók nagyon kényesek arra, h pontosan hol ülnek egy dómportban. Klasszikus házaknál egyértelműen le van írva, h adott optikához melyik port+közgyűrű kell, itt meg csak a "nagy általánosság" van, valszleg kísérletezni kell majd.

Kamerának Sony A7II az elsőszámú jelölt:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Reklám- ha valaki tudna olaszul...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48) t72killer válasza 80hun (#45) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Megvan a kamera - bár nem kell hozzá ilyen b@romidrága cucc: Sony RX100 mkIV.

Egy kérdés a topicot látogató tömegekhez: Meikon vízalatti házikóval van vkinek tapasztalata? Házasítani kéne az rx100-at és a Meikon már egy ideje a piacon van a ktg-hatékony házaival. Kérdés, mennyire megbízhatók ezek:F? Mert elég gyorsan extradrága ház lesz a cuccból, ha elázik a kamera :Y (A legdrágább Nauticam fáj annyiba, mint egy új gép:U)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#49) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

Samsung galaxy s7 és s8 hoz tudnátok valami viz alatti tokot, ami bevált ?
elöre is köszönöm !
:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.