Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Vandit. válasza nofi (#50) üzenetére


Vandit.
addikt

Ha olcsón hozzájutsz,akkor szedd azt.Én most ilyet vettem[link]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#52) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Korábban volt szó, hogy káros-e a megadózidú vitaminszedés. Igen, sőt! Ha van rá igény idézek a Patológia könyvünkből ;)

All Black...

(#53) Lavves válasza Stalker-2572 (#52) üzenetére


Lavves
tag

Lássuk!

(#54) Calibos válasza Stalker-2572 (#52) üzenetére


Calibos
addikt

Biztos?
Én jelenleg 2000mg C-Vitamint szedek be naponta, ahoz képest hogy az ajánlott napi mennyiség "60mg"...

(#55) Vandit. válasza Calibos (#54) üzenetére


Vandit.
addikt

Abból nem árt mert kihugyozod max a vesédet kicsit terheli.Amúgy meg a napi ajánlott nem jelent semmit.Annyi hülyeséget mondanak mostanság. :(

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#56) Calibos válasza Vandit. (#55) üzenetére


Calibos
addikt

Igaz!
Látom te is a "shop.builder"-ből vásárolsz! Én, és vagy 3 kollégám szintén onnan vásárolunk!

(#57) LOTR válasza Vandit. (#55) üzenetére


LOTR
addikt

hát 2g nem fogja leterhelni a veséjét
a múlt héten napi 3-5g c vitamint, meg úgy 6-8g aszkorbinsavat ettem naponta, nem éreztem, hogy bármi bajom lenne

One Ring to rule them all

(#58) Vandit. válasza LOTR (#57) üzenetére


Vandit.
addikt

Jó,de ez egyénfüggő is,mintahogy minden az. ;)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#59) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

A-vitamin: zsíroldékonysága miatt túlzott bevitele toxikus hatású. Az akut A-hypervitaminosis agyoedema kialakulásához vezethet, ami az agydaganat klinikai tüneteit is utánozhatja. Krónikus toxicitása fogyást, ízületi fájdalmakat, hepatomegáliát és májfibrosist eredményezhet.

D-hypervitaminosis ...ezekre az állapotokra a hypercalcaemia jellemző, ami a bőrben, az erek falában, a zsigerekben mészlerakódáshoz vezet.
-PATOLÓGIA (2006) (szerk. Kopper L, Schaff Zs.)

Véleményem szerint a megadózisú vitaminok inkább károsak, fölöslegesen megterhelik a veséket, beleszólnak a máj működésébe és felhalmozódhatnak zsírban (A, D, E, K). Egy Centrum naponta szerintem jót tesz, de normális zöldség és gyümölcsdús táplálkozás mellett a megadúzisú vitamin teljesen felesleges és kockázatos.

[ Szerkesztve ]

All Black...

(#60) Vandit. válasza Stalker-2572 (#59) üzenetére


Vandit.
addikt

Tegyük hozzá,hogy ezek zsírban oldódó vitaminok. :)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#61) Stalker-2572 válasza Vandit. (#60) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Igen, de a víbenoldódóakból sincs értelme megadózis szedni, mert a vesédnek attól is meg kell szabadulnia valahogy....

All Black...

(#62) Vandit. válasza Stalker-2572 (#61) üzenetére


Vandit.
addikt

Persze,hogy nincs,de azért az a mostani elterjedt hülyeség,hogy a c-vitamin és a béta-karotin rákot okoz elég nevetséges. :)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#63) Diego! válasza Vandit. (#62) üzenetére


Diego!
senior tag

Igen ez tényleg az...c-vitamint szedheted bármely mennyiségben, a felesleget kiürítjük.
C-vitamin: ajánlott napi mennyiség: szerintem egy egészséges, nem dohányzó embernél min. 500mg, de mehet 1000 is (ugye Szentgyörgyi Albert is 1000mg-ot szedett naponta).
RDA-nak nem szabad hinni az ajánlott napi mennyiséggel kapcsolatban, mert az nevetséges.

(#64) bandiras2


bandiras2
senior tag

javasolták a lenkei csomagját.[link]
A szőkék a boltban mondták hogy elindít egy méregtelenítő eljárást. Vettem egy közepes csomagot. Éjjel beleizzadtam a takarómba, bűzlik minmt állat, de nem izzadtság szaga van, hanem maró csípős mint valami méregnek. (mondjuk a munkahelyemen van mérgező anyag bőven, a levegőben is.) A vizeletem meg citromsárga mint a nitrofesték.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#65) Vandit. válasza bandiras2 (#64) üzenetére


Vandit.
addikt

Képes voltál ennyit fizetni,egy sima multivitaminért? :F :(

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#66) bandiras2 válasza Vandit. (#65) üzenetére


bandiras2
senior tag

hát annyi pénzért legalább hat. a gyárban beszívott mérgek miatt már mindenféle bajom van: asztma, ekcéma, fáradékonyság, a centrum meg a többi kisdózisú szösszenetből zsákszám kéne szednem hogy ugyanekkora vitaminadaghoz jussak. Majd folyamatosan beszámolok. A szőkék mondták hogy a nagyadag mellé javasolják a niacint, az erősíti a méregkiürülést.
Meglátjuk. Vagy hat, vagy asztmás és ekcémás leszek.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#67) Vandit. válasza bandiras2 (#66) üzenetére


Vandit.
addikt

Multi-x
Szerintem ez bőven elég és majdnem fele annyi az ára.

brownus:Jól hallottad :K

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#68) brownus válasza bandiras2 (#64) üzenetére


brownus
veterán

ez csúnya off lesz, de azt hallottam :U , hogy a lenkei szci-is vagy hgy-és?, nekem egy kutya mindkettő, és egyik felekezet emberét se támogatnám egy fillérrel sem.

ezen a télen még nem ettem mesterségesen előállított vitamint, olyat se ami nem csak tiszta kémia. napi fél citrom, mert a másik felét a mamaszita kapja meg. és majd minden nap 1-2 girizd fokhagyma, oszt annyi. és szinte minden sült/főtt kajához aprítunk vöröshagymát vagy lila hagymát. természetesen a napi gyümölcs és zöldség adag is megvan...

sok disznó húst eszel? figyelj oda az étkezésre is!

[ Szerkesztve ]

(#69) bandiras2 válasza brownus (#68) üzenetére


bandiras2
senior tag

Szeressük a disznóhúst nagyon, de a vitaminbevitelt az utóbbi időben elhanyagoltam.
Az meg hogy a hogy a Lenkei szci vagy hgy nekem mindegy, ha a keveréke hat. Mostmár megvettem, beszedem. Olvasgatom a tudományos hátterét az oldalán. Ha a fele igaz, akkor nekem már jólesz.

Költenek az emberek ennél nagyobb hülyeségekre is mindenféle MLM meg cigarette.
A fokhagymát sajnos rühellem.

[ Szerkesztve ]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#70) Lavves válasza bandiras2 (#64) üzenetére


Lavves
tag

Nem akarlak kiábrándítani, de valószínűleg egyszerűen
a B vitaminok szagát érzed, a vizeleted pedig a riboflavintól fura színű.
A vitaminkiegészítés csak egy része (lehet) az egészségnek,
de nem csodaszer.

(#71) Rive válasza bandiras2 (#69) üzenetére


Rive
veterán

Lenkei

Az RDA nem az ajánlott napi mennyiség. Hanem a hiánybetegség kialakulását már jó eséllyel megakadályozó minimális napi adag.

Meg úgy általában: ez a topik még nincs száz hozzászólás sem... Szerintem senki se hal bele, ha végigolvassa ;)

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#72) LOTR válasza bandiras2 (#64) üzenetére


LOTR
addikt

állítólag a pharmanex life pack-ja jobb, mint a lenkeis vitamin pakkok, sőt felszívódásra az egyik legjobb ami létezik (állítólag), ha jól emlékszem 30 adag kb 7500Ft, bár kisebb dózisokat tartalmaz, mint az iss vitamin pack (vagy a multi x, ugyan az), de azok felszívódásáról/hasznosulásáról nem hallottam semmit

One Ring to rule them all

(#73) DewiL


DewiL
senior tag

Esetleg ha valkit érdekel: A vitaminokról általában az üzemorvostól kaptuk nem régen a leírást

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#74) Lavves válasza LOTR (#72) üzenetére


Lavves
tag

Az milyen?

(#75) Rive


Rive
veterán

Izé :B

Szóval ide ezt akartam :K

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#76) Vandit. válasza Rive (#75) üzenetére


Vandit.
addikt

hehe ez jó vicc. :C

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#77) DAVID0000


DAVID0000
aktív tag

Kezd kihalni ez a topic. :( Pedig ez nem rossz téma.

(#78) zsolt1129 válasza Rive (#75) üzenetére


zsolt1129
addikt

:Y
Új felfedezés. Szerintem is csak viccnek szánták.

(#79) hanee


hanee
senior tag

Sziasztok!

Kicsit felhozom ezt a topicot mert szerintem nagyon érdekes a téma!

Legjobb tudásom szerint a túlzott mértékű vitaminbevitel kimondottan káros. És igaz ez a vízben oldódó C-vitaminra is. Természetesen amikor valaki 2-3 hétig kúraszerűen szed 3-4 grammot, nem érez semmit, de hosszú távon igenis káros hatásai vannak a vesére (és ez nem úgy jelentkezik, hogy fáj a veséd a beszedése után két nappal).
A legtöbb zsírban oldódó vitamin sem két hét alatt rombol a szervezetben, hanem hosszú idő után, amikor már jócskán felgyülemlett. Bár tudok cáfolatot is felhozni, amikor valakinek a Lenkeis vitaminoktól már egy hét után is iszonyatos migrénje volt. Abbahagyta és elmúlt.

Mégegy dolog ami - számomra - a vitaminkészítmények ellen szól: mesterségesek.
Természetesen egyetértek azzal, hogy ezek nélkül lehetetlenség mindenből mindig megfelelő mennyiséget bevinni, mert a ma kapható gyümölcsök és zöldségek nem tartalmaznak akkora mennyiségű vitamint és ásványi anyagokat sem, de teljesen szükségtelennek tartom bombaméretű vitaminkészítményekkel terhelni a szervezetet.

Egy másik érdekes kérdés, ami itt még nem merült fel: az emberi szervezet egyik csodálatos képessége, hogy rendkívüli körülmények között is hosszú időn át életben marad, és nagyon jól alkalmazkodik a bevitt tápanyagok mennyiségéhez. Igaz ez a bevitt energiára is, de a vitaminokra és ásványi anyagokra is. A túlzott mértékű vitaminbevitelhez is hozzá lehet szoktatni a szervezetet bizonyos mértékig (természetesen nem végtelenségig). Hozzászokás után pedig hiánytüneteket okozhat, ha valaki abbahagyja. Már csak ezért is érdemes háromszor meggondolni, mielőtt valaki ilyen hiper-szuper-extra készítményt vesz.

Tapasztalatom szerint egyébként az egészség és annak megőrzése elsősorban a következőkkel van meghatározható összefüggésben:
1. genetikai tényezők --> az immunrendszer erőssége alapvetően genetikai tényezőkön is múlik, amiken nem tudunk változtatni. Vannak emberek, akik soha nem kapják el a herpeszt (pl. én), és vannak emberek, akik soha nem lesznek influenzások akármit csinálnak (pl. a párom).
2. Csecsemőkori táplálkozás (azaz hogy pl. valaki anyatejet kapott-e, vagy tápszert, bár manapság már nagyon jó tápszerek vannak, de azért mégis az immunanyagok hiányoznak belőle, sőt még az is számít, hogy valakit mikor kezdenek hozzátáplálni!).
3. Táplálkozás gyerekkorban és felnőttkorban is. Számít, hogy valaki mit eszik és milyen mennyiségben. Kövér-e, vannak-e veleszületett betegségei (pl. cukorbetegség vagy asztma). Aki egészségesen táplálkozik az egészségesebb. Ez alatt nem a gyümölcsök és zöldségek fogyasztását kell érteni, hanem pl. hogy az ember étrendjében mennyi fehérliszt, cukor és más finomított anyag van. A finomított répacukor / nádcukor / barna és mindenféle egyéb cukor ami nem gyümölcscukor - fogyasztása például már önmagában hajlamosíthat bizonyos betegségekre (pl. candida, cukorbetegség).
4. Testmozgás: tudományosan bizonyított, hogy pl. a futás és az úszás (csak a két legegyszerűbb és legtermészetesebb sport) javítja az állóképességet, a vérkeringést, a tüdőkapacitást és az immunrendszert is! Kedves - rendszeresen - futó ismerőseim pl. általában vitaminok nélkül is köszönik, jól vannak és nem kapják el az influenzát.
5. Életkörnyezet és más külső behatások: pl. dohányzik-e valaki, milyen munkakörben dolgozik (egészségtelen környezet), vidéken, vagy városban él-e. Például a vidéken élő anyósom szerintem még életében nem volt influenzás, azt sem tudja mi az, ez tipikus városi kór.. a párom aki szintén ott nőtt fel, talán 10-ből 1x kapta el a kislányunktól a kórságot, amit én régebben 10-ből 7-szer.. biztos vagyok benne, hogy a fenti tényezők közül az, hogy vidéken a tiszta levegőn és házi koszton (értsd sk. termelt gyümölcsök és zöldségek) nőtt fel, meglehetősen hozzájárultak ehhez.
6. Csak ezután jönnek a táplálékkiegészítők, mint tényezők! Természetesen hathatósak tudnak lenni ezek is, de véleményem szerint érdemes lehet körbenézni TERMÉSZETES források között is. Például méhpempő (én ezt szedem). Számtalan vitamin és ásványi anyag van benne, valamint más fontos (pl. hormonszerű) anyagok. Én amióta ezt eszem nem voltam náthás sem, pedig a kislányom ovis és minden vackot hazahoz. Korábban persze én is próbálkoztam vitaminokkal de nem értek semmit, valószínűleg mivel nem természetes forrásai voltak a különböző vitaminoknak, hanem mesterségesen összeállítottak és ezért sokszor fel sem szívódnak megfelelően a tablettákból, akármilyen korszerűek is. Én a terhességem alatt sem szedtem semmit, bár tudom egy terhesség nem lehet statisztikai adat, de nem lett tőle maradandó károsodásunk.. :D

Na remélem sikerül feldobmon a témát és jönnek hozzászólások :)

hanee

(#80) lúzer válasza LOTR (#57) üzenetére


lúzer
veterán

magyarul 9-13 g c-vitamin ;]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#81) DAVID0000 válasza hanee (#79) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Hali.
Én kb 2 éve szedek napi 3,5 gramm c-vitamint. Mondjuk "keményen" is sportolok mellette, ha lehet így fogalmazni. Ezalatt a 2 év alatt volt pár mellékhatása a vitaminnak. Például az hogy nem voltam beteg, vagy ha valamit elkaptam (pl influenza) akkor 1-2 napon belül el is múlt. Nem tudom, hogy ez tényleg a vitaminnak köszönhető-e, de ezt a 2 éves időszakot megelőzően majdnem havonta kaptam el valami náthás megbetegedést.
Úgy gondolom, hogy persze lehet a vitaminoknak káros hatásuk, ha mondjuk tényleg kimagaslóan nagy adagban szedjük őket. De ilyenről még nem hallottam és tudomásom sincs arról hogy lenne hivatalos dokumentum ilyenről.
Persze mindenki döntse el maga mit kíván csinálni.
Én kipróbáltam és bevállt.
Ez számomra csak azt bizonyítja, hogy mégis csak a jó öreg Szen-Györgyi Albertnek volt igaza miszerint, ha jól emlékszem egyszer azt mondta :
"A vitamin olyan anyag, ami akkor okoz betegséget, ha nem esszük meg... "
Szerintem igaza volt, és inkább hiszek egy nóbel díjas tudósnak mint a "gyógyszeriparnak".
Remélem nem bántottam meg senkit csak a véleményemet akartam leírni.

(#82) Rolly válasza DAVID0000 (#81) üzenetére


Rolly
veterán

nagymennyiségő c-vitamint lehet enni, de sok folyadékot kell mellé inni, hogy a veséket ne vágja gallyra. Én sokmindent kipróbáltam már, de nekem a green gold algás termékei jöttek be. Mióta ezeket eszem - iszom azóta:
- megállt a kopaszodásom (gondolom vitamin hiány miatt hullott a hajam, mert hát nem táplálkoztam túl változatosan vagyis zöldséget nem nagyon ettem)
- ahol kihúlt a hajam jó fél éve alatt, ott lassacskán szálak jelentek meg
- napi egy órával kevesebbet alszom és így is ki vagyok pihenve
- nem vagyok depressziós pedig előtte az voltam
- a stresszt könnyebben feldolgozom
- jobb a közérzetem

vitaminokról és gyógynövényekről össze akartam / akarok hozni egy jó kis oldalt, de nagyon sok munka s eddig csak 30%-nál tartok. Olyan vitaminokat és gyógynövényeket gyűjtök össze ami a wellstar termékekben vannak, mert kíváncsi vagyok mit fogyasztok s az milyen hatással lehet a szervezetemre.

egeszsegstar.hu

(#83) DAVID0000 válasza Rolly (#82) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Végre egy elégedett ember. :D
Jo olyat hallani aki nem csak a vitaminok ellen beszél. (mint az orvosok 90%-a)
Egyébként ez egy jo ötlet, hogy egy oldalt akarsz létrehozni a témával kapcsolatban.
Sajnos a wellstar termékekhez még nem volt szerencsém, de nekem nem számít a gyártó ha valami beválik akkor jöhet... :DD

(#84) Borify Péter válasza Rolly (#82) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

én most elkezdtem ilyen nagyon magas hatóanyagtartalmú vitaminokat szedni
egyenlőrte nagyon rosszul vagyok tőlük,féj a gyomrom,van hogy ki is jön belőlem..meg szédülök azóta
el fog ez múlani?

(#85) tomcsi23 válasza Borify Péter (#84) üzenetére


tomcsi23
veterán

Milyen vitamin? Meg miért (kell szedni)?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#86) Borify Péter válasza tomcsi23 (#85) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

hát ilyen vitaminkirályos csomag..meg akkor mellette még pár kiegészítő,meg por
hát nem is tudom miért szedem...talán,mert állítólag ebben a világba szükség van rá...bár már magam se tudom,hogy jobb:)

(#87) tomcsi23 válasza Borify Péter (#86) üzenetére


tomcsi23
veterán

Így van, szükség lenne rá valóban. De amit te csinálsz ezzel, jól megterheled a szervezeted, mindenféle cuccokkal, nem csoda, hogy kikészül.
Vitaminok tablettában szintetikus anyagok. Vannak azok a vitaminok, amelyek vízben oldódóak, melyeknél ha többet viszel be, az kiválasztódik és kipisiled, de vannak a zsírban oldódóak, melyek felhalmozódhatnak. Ezért fontos, hogy inkább "élő anyagokat" vigyen be az ember, mint például az alga, noni-kivonatok, illetve ha gyulladás van a szervezetben, akkor itt van az ezüst-kolloid, amely százszor többet ér mint egy antibiotikum, csak hát ha az emberek ezt használnák, akkor oda lenne a gyógyszergyáraknal. Arról már nem is beszélve, hogy ezeknek nincs mellékhatása, ellentétben a gyógyszerekkel, szintetikus anyagokkal, melyek szedése folytán a következő mellékhatást is gyógyszerekkel kezelik, így nincs vége a láncnak. Szóval ha pl. algát szed az ember, akkor méregteleníti a szervezetét, feltölti vitálanyagokkal (4000 van benne, míg pl. az aloéban 375), vitaminokkal, nyomelemekkel, ásványi anyagokkal, a folsavról és a vasról nem is beszélve. Nincs mellékhatása, ellenben harmonizálja a szervezetet. Arról már nem is beszélve, hogy a jövő élelmiszere lesz. Ezt is por alakban kell bevinni, nem pedig tablettában vagy kapszulában.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#88) Borify Péter válasza tomcsi23 (#87) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

akkor amit én szedek az szinti?
csak mert olyan ajánlotta,aki szintetikusellenes

(#89) tomcsi23 válasza Borify Péter (#88) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem írtad, mit szedsz, az oldalon meg van pár termék. Ha talán konkrétizálnád. :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#90) Borify Péter válasza tomcsi23 (#89) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

ezt

meg ezen kívül még vagy 10 dobozosat
selén,b koomplex,cink,béta karotin,folsav.acidofilusz
stb
meg plusz c vitamin porba
most így fejből:)

(#91) tomcsi23 válasza Borify Péter (#90) üzenetére


tomcsi23
veterán

Bazz, láttad az egyéb összetevőket? :Y
Ezek véltelten sem természetes anyagok, tele vannak vivő-adalékanyagokkal.
Ettől még egy csipkebogyószörp is többet érne (normális, pl herbáriás).

Ha jót akarsz, ne szedj ilyeneket, főleg ne ennyit - teljesen kikészíti a gyomrod, a szervezeted. Nem csoda, hogy kilöki.
Egyedül a C-vitamint lehetne szedni, ha van megfelelő folyadékbevitel.
De minek is ennyi, megállapították, hogy hiányod van, vagy mi?

Mindezek mellett a szervezet vitamin-ellátását (+közérzet, harmonizálás, és még számtalan hasznos dolog) az alga teljes mértékben el tudnál látni. Próbáltad már? 90%-ban felszívódik, sejt szinten hat, nincs benne vivő anyag.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#92) Borify Péter válasza tomcsi23 (#91) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

nem,nincs vitaminhiányom

(#93) tomcsi23 válasza Borify Péter (#92) üzenetére


tomcsi23
veterán

Szerintem csak élő anyagot tartalmazó terméket kellene választanod, ami általánosan harmoniában tartaná a szervezeted, mert nincs szükség pótlásra. Ezt lehet normális táplálkozással is, gyümölcsök, zöldségek - és emellé lehet az egyéb élő anyag.

Biztos, hogy jót akarsz(akartál) magadnak, és ha megkérdezted, akkor ajánlottak valamit, főleg, ha ahhoz érdeke volt - így megvetted/megvetették ezeket, fölöslegesen. Tehát sajna, sok helyen csak a pénz számít, valamiből élniük kell.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#94) Borify Péter válasza tomcsi23 (#93) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

hát nem mondom,hogy teljesen normálisan étkezem,de gyümölcs zöldség,az mondig van elég
nem tudnál erről az algáról valami linket küldeni?

(#95) tomcsi23 válasza Borify Péter (#94) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ment privi. ;)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#96) Borify Péter válasza tomcsi23 (#95) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

:R

(#97) icecave válasza Borify Péter (#92) üzenetére


icecave
nagyúr

Azt ne mond már, hogy az alga a szervezet teljes vitaminpótlását megoldja az alga...
Nehogy együnk vitamint, csak nyomassuk az algát, mert az minden hiányt fedez! Félreértés ne essék, nem mondom, hogy semmit nem ér, csak enyhén nagy túlzás, hogy fogyasszuk csak azt és minden rendben lesz.
A zsírban oldódó vitaminok persze, hogy el tudnak raktározódni, de ahhoz atomsok kell, hogy ez gondot okozzon.
A másik meg, persze, hogy kikészíti a gyomrát, mert ENNI kell, és úgy bevinni a vitaminokat, nem éhgyomorra, akkor jóhogy kicsinálja az embert. Arra egyedül a C vitamin is képes, nemhogy a főbb vitaminok együtt.

Bocs, ha lerohantalak, csak azért ez megcsapta a szememet kicsit. Meg jobb, ha hall az ember mást is, nem pedig egy ember gyorsan rábeszéli az algára...

[ Szerkesztve ]

(#98) Borify Péter válasza icecave (#97) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

uhh most már lehet,hogy ott tartok,hogy inkább nem szedek semmit,akkor még nem volt ennyi nyavalyám

(#99) icecave válasza Borify Péter (#98) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem azt mondtam, hogy ne szedj semmit, hanem hogy az ember tájékozódjon, és úgy döntsön, mi a jó neki, ne pedig egy ember véleménye, tanácsa alapján.
Pont azért vagyunk a fórumon, hogy több nézőpontból is lássa a dolgokat az ember.

(#100) Borify Péter válasza icecave (#99) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

akkor nekem kb miből mennyi lenne a normális adag? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.