Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nofi


nofi
őstag

Az elmúlt pár évben igen felkapott téma lett az egészséges élet. Régen akkor volt divat vitaminokat szedni mikor beteg volt az ember, mostmár megelőzésre ''árulják'' és mindennapi táplálékkiegészítő termék vált belőle.

Rengeteg cég forgalmazza, de akkor vajon melyik lehet az ideális?
Egyáltalán jó az, ha ennyit megeszünk naponta?
Mellékhatások?
Ennyi lenne az egészséges élet titka?
A drágább jobb?
Minél több van benne annál egészségesebb leszek?

Várom a tapasztalatokat, véleményeket, ki milyet, miért, vagy éppen miért nem szed! :R

Xbox GT: nozsolt

(#2) troland26 válasza nofi (#1) üzenetére


troland26
őstag

Nem szedek semmilyen vitamint mert nem látom értelmét . Normális táplálkozással szinte minden szükséges ásványt, nyomelemet és vitamint magunkhoz tudunk venni . Nálam a megelőzés ott kezdődik , hogy pl : rendszeresen eszek gyümölcsöt/zöldséget és megpróbálok minél többet a levegőn lenni (vidéken lakom) . :)

(#3) FehérHolló válasza troland26 (#2) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ezzel valahogy én is így vagyok.

''minél több van benne, annál egészségesebb leszek?''
Zsírban oldódó vitaminból egy bizonyos (napi adagnál nem sokkal nagyobb) mennyiség már meglehetősen káros tud lenni. A vízben oldódókból a többlet pedig kiürül a vizelettel, tehát ebből sem érdemes túl sokat szedni, ha már szedi az ember.

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#4) dragonfx


dragonfx
veterán

Sok gyümölcsöt kell enni, és megvan oldva a napi vitamin bevitel.Természetes nem ilyne műxarok :DDD , és még olcsóbb is talán.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#5) nofi válasza dragonfx (#4) üzenetére


nofi
őstag

Természetesen nem azt mondom, hogy napi 2 tablettától már hátradőlhetsz, de olvastam pár érdekes dolgot, miszerint az a gyümölcs/zöldség sem ugyanaz már mint régen :(
Elég ha csak a szép nagy paradicsomra gondolok amit az áruházban árulnak, amit ha felvágsz a fele lé és az íze nyomokban hasonlít a paradicsomhoz!
Egyszóval nem biztos hogy 100%ig természetesenek kell nevezni a manapság gyakori génkezelt termékeket.
Félreértés ne essék én is napi rendszerességgel fogyasztok ilyesmiket, csakmár nem vagyok tuti biztos, hogy elég

Xbox GT: nozsolt

(#6) Coyot válasza nofi (#5) üzenetére


Coyot
őstag

Biztos lehetsz benn hogy nem elég, keress csak felméréseket a zöldségek mai és mondjuk 20 évvel ezelőtti vitamintartalmáról, most az akkorinak jó ha 10%-a megvan:(

szerk.: Jah és ehhez adjuk hozzá azt is, hogy a szervezet most sokkal több káros dolognak van kitéve.

[Szerkesztve]

Má' nem

(#7) nofi válasza Coyot (#6) üzenetére


nofi
őstag

Naigen. Elég sok érdekes dolgot olvastam, láttam, meséltek nekem az utóbbi 1 évben. Az első hozzászólásomban nem konkrétan az én kérdéseim vannak, csak egy minimális irány a témához. Kiváncsi vagyok itt hogyan vélekednek az emberek, nem meggyőzni akarok, mindössze tapasztalatcsere :)

Amúgy az a biztos amit otthon termelsz, dehát ez nem mindenkinek adatik meg

Xbox GT: nozsolt

(#8) FehérHolló válasza nofi (#5) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nem az áruházi zöldséget/gyümölcsöt kell megvenni, amit Kibuttenhajból importálnak, és a raktárban érlelik meg őket. A piacon még mindig lehet nagyon finom, nem műanyag zöldséget/gyümölcsöt is venni. Ugyanannyi pénzért. Igaz, oda is külön el kell menni.

Skynet is real. It's called Google.

(#9) Tithian


Tithian
őstag

A fő problémáim a vitaminkészítményekkel:

- Tudtommal nincsenek egyértelmű eredménnyel zárult kutatások, melyek bizonyítanák, hogy a hétköznapinál sokkal magasabb vitaminbevitel bármilyen pozitív hatással is bírna (bizonyos esetekben negatívval sem bír)
- Azok az ismerőseim, akik szednek ilyeneket, ugyanúgy élnek, mint előtte (nem egészségesebbek, nem életerősebbek)
- Ha komoly hatásuk lenne, arról feltehetőeg tudnánk, s jóval intenzívebben kutatnák a kérdést

Olvastam néhány alkotást a témában, de azt nehezményezem, hogy a plusz vitaminbevitel egyébként egyes jeles hívei igen kifogásolható nézetekkel bíró emberek, ami rontja hitelességüket. Az összeesküvés-elméleteket hirdető csodadoktoroknak nem fogok hinni (kedvencem: a gonosz gyógyszeripar írtja az emberiséget, a pszichológia és a pszichiátria pedig áltudomány).

Magamról: igyekszem egészségesen táplálkozni, évi egy hetet szoktam betegeskedni. Gyerekkoromban igen beteges voltam, s allergiáim is voltak.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#10) fLeSs válasza Tithian (#9) üzenetére


fLeSs
nagyúr

''Tudtommal nincsenek egyértelmű eredménnyel zárult kutatások, melyek bizonyítanák, hogy a hétköznapinál sokkal magasabb vitaminbevitel bármilyen pozitív hatással is bírna (bizonyos esetekben negatívval sem bír)''

nekem elég annyi, hogy nem voltam beteg amióta multivitamint szedek. :D

''- Ha komoly hatásuk lenne, arról feltehetőeg tudnánk, s jóval intenzívebben kutatnák a kérdést''

persze, a gyógyszeripar intenzíven lobbyzik ellene. a vitamin káros, egyél helyette gyógyszert.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#11) Coyot válasza Tithian (#9) üzenetére


Coyot
őstag

Nekem elég eredmény, hogy nem voltam beteg mióta használok multivitamint, pedig minden évben rendszeresen be volt gyulladva a mandulám, 2-3 havonta, azóta ez eltűnt. Egyszer votlam náthás 9 hónap alatt, 4nap kellett, hogy elmúljon, míg mások a környezetemben képesek hetekig taknyosak lenni.

Má' nem

(#12) fLeSs válasza Coyot (#11) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Na igen, magas dózisú C vitamin kiegészítéssel egy megfázás+torokgyulladás pár nap alatt kiheverhető (minimális tünetegyüttessel), míg mások 2 hétig taknyosak. Biztos csak placebo. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#13) FehérHolló válasza fLeSs (#10) üzenetére


FehérHolló
veterán

Rendesen eszek, és nem voltam már 3 éve beteg. Akkoris csak az influenza kapott el, a családban utolsóként. :)

Skynet is real. It's called Google.

(#14) nofi válasza Tithian (#9) üzenetére


nofi
őstag

Nagyon jó marketingszöveg az ''életerősség'', ellenben én egy kiadós alvás után is életerős leszek :DDD Egyszóval tényleg lehet vitatkozni a készítmények hasznosságán, mivel nincs 2 egyforma ember. Én speciel abban hiszek, hogy vitaminok szedésével könnyebben elkerülök betegségeket.
Történt tavaly ősszel, hogy sikeresen ágynakdőltem tüszős mandula miatt. 2 hétig feküdtem 39es állandó lázzal, mindeközben 3 féle antibiotikumot is kipróbáltattak velem (természetesen elég erős tablettákról volt szó), de egyik sem volt hatásos! (ennyit a sok szakértőtől) Végül egy elég lightosnak mondható tablettával 3 nap alatt elmúlt az egész.
Újult erővel próbáltam visszazökkeni az egyetemi tanulmányokba és elkezdtem vitamincsomagot szedni. A gégészem mondta, hogy majdan nem ártana megszabadulni a mandulámtól, mert ez bizony vissza fog jönni. Alig telt el 2 hét és ismét begyulladt. Totál kétségbeestem, de szerencsémre 3 nap alatt lezajlott. Itt most lehetne vitatkozni, de én meg vagyok győződve, hogy azért a vitaminok is segítettek.
(Hozzátenném azóta nem gyulladt be! Sajnos érzem a manduláimat, ami állítólag annyit tesz, hogy már vszínű nem látják el rendesen a funkciójukat, szóval biztos ki kell szedetnem, de inkább megvárom míg lemegy a vizsgaidőszak...)

Xbox GT: nozsolt

(#15) nofi válasza FehérHolló (#13) üzenetére


nofi
őstag

Jól tolod! :R
Csakhát nem vagyunk egyformák. Valaki hajlamos, más kevésbé... A táplálkozás is egy olyan dolog amit ''be kell lőni'' mindenkinek. Ha valami hiba van jó esetben egy pár napos betegséggel lezajlik, rosszabb esetben halmozódik és idősebb korban jön elő. Ezeket a hibákat akarom elkerülni és momentán a multivitaminok által látom ezt elérhetőnek

Xbox GT: nozsolt

(#16) dragonfx válasza nofi (#5) üzenetére


dragonfx
veterán

így igaz.
De inkább az mint a tabletta, nem kell több tápkieg. :DD

A végén a sört is tablettába vesszük be vazzzz :DD :DDD

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#17) nofi válasza dragonfx (#16) üzenetére


nofi
őstag

A baj szerintem ott van, hogy annyira felkapott lett ez a vitaminbusiness, hogy már fűt-fát ígérnek a gyártók és annyira próbálják az emberekre ráerőszakolni a tablettáikat, hogy felmerülnek bizonyos kételyek is. A forgalmazók a saját méréseiket reklámozzák és én még nem találkoztam olyan igazi átfogó teszttel ami egyértelműen igazolna dolgokat. Egyelőre tapasztalatra és visszajelzésre épít a legtöbb vásárló, többekközt ezért nyitottam ezt a topicot :)

Xbox GT: nozsolt

(#18) Tithian válasza fLeSs (#10) üzenetére


Tithian
őstag

A gyógyszeriparnak nem érdeke, de ez nem jelenti azt, hogy nem lehetne előkeríteni egy csomó embert, akiket aztán megvizsgálnak. Éppen jutna rá pénze egyes táplálékkiegészítőkkel foglalkozó cégeknek (a bizonyított hatás jó reklám lenne).

Ahhoz képest, hogy világszerte rengeteg vitaminkészítményt adnak el, nem sokat tudni a hatásukról, inkább csak egyéni tapasztalatokat ismerünk. Ez is csak egy termék, de a fogyasztók hatalmas számának ellenére nem tudni, pontosan mit várjak el tőle.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#19) Coyot válasza Tithian (#18) üzenetére


Coyot
őstag

Azt hiszem álatlános iskolában már tanítják, hogy a vitaminok tápanyagok, ugyan olyan tápanyagok mint a kaja amit megeszel a víz amit megiszol. Nem élhetsz nélküle. Azért kell megfelelő vitaminkészítményekből pótolni, mert egyszerűen nem elég ami a mai szemét kajákban van, és sajnos a zöldségekben sincs már annyi mint kéne.
Szerintem ne várj tűlük érezhető hatást, ez nem koffein hogy majd jól bepörget:D, ellenben ahhoz hogy a szervezeted működjön kell és kész.

Má' nem

(#20) Coyot


Coyot
őstag

Most olvastam, hogy amerkiában azért lobbizik az FDA(ez valami nagy amerikai táplálkozással és egészségel foglalkozó intézmény), hogy ne lehessen vitaminokat venni, kizárólag receptre... méghogy nem üzlet az egészség :(((

Má' nem

(#21) Rive válasza Tithian (#18) üzenetére


Rive
veterán

Az egész alapvetően nem gyógyszerészeti, hanem orvosi kérdés. Elég sok vizsgálat foglalkozott már azzal, hogy egyes vitaminokból mennyi is a minimálisan szükséges mennyiség, illetve esetenként a még biztonságosan fogyasztható maximális adag. Mindkét határ statisztikai jellegű, azaz egyéni adottságoktól, életstílustól függően a konkrét határok húzódhatnak máshol. Ez nem írja felül/nem cáfolja az orvosi ajánlások alapjait.

A megadott határokon belül ki ki saját hite alapján szabadon dönthet, hogy miből menyit. A határok túllépése jár egészségügyi kockázatokkal.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#22) Rive válasza Coyot (#20) üzenetére


Rive
veterán

Nem tudom, hogy az FDA v. mifene miért lobbizik. Orvosok között a vitaminbiznic felfutása óta téma, hogy a tényleges fogyasztási szokások alapján egyes élelmiszerek és kiegészítők vitamintartalmát korlátozni kellene, mert önmagukban is durván túladagolnak.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#23) Coyot válasza Rive (#22) üzenetére


Coyot
őstag

Az RDA szerint vannak magasan ezek az értékek, csak az RDA ajánlott napi vitaminmennyisége, ''egy fejlődésben levő csótányak sem elég'' :D

Má' nem

(#24) Rive válasza Coyot (#23) üzenetére


Rive
veterán

Az RDA a hiánybetegségek kialakulásának megelőzéséhez már megfelelő mennyiség. A másik véglet neve más. (Tolerable Upper Intake Level ). A kettő közé elég sok dolog befér.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#25) fLeSs válasza Rive (#24) üzenetére


fLeSs
nagyúr

''Az RDA a hiánybetegségek kialakulásának megelőzéséhez már megfelelő mennyiség. ''

ezt úgy mondod, mintha bemagoltad volna. gondolkozni is kell néha. ;)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#26) nofi válasza Rive (#24) üzenetére


nofi
őstag

Oké, csak tudtommal nem mai ''gyerek'' ez az RDA. Azóta sokminden változott. Életkörülmények, rengeteg mű kaja, alacsony táp- és vitaminértékekkel. A fura, hogy valaki szerint előnyös a vitaminszedés (a megelőzésen túl), más szerint pedig veszélyes, ergo nem minden esetleges túladagolási mellékhatás ismert.
A kérdés, hogy mi számít túladagolásnak. Elég vicces, hogy semmilyen meggyőző tanulmányt nem képesek csinálni ami aztán ki-ki belátása szerint tekinthetne etalonnak, avagy sem. Megint úgy érzem, hogy túl sok pénz van ebben és emiatt nem minden információ kerül ki, de ugyanakkor reggelente beveszem a vitaminpakkomat, mert ha nem is úgy gondolom, hogy örökéletű leszek, bajom szerintem nem származik belőle.

Xbox GT: nozsolt

(#27) Rive válasza nofi (#26) üzenetére


Rive
veterán

...nem mai ''gyerek'' ez az RDA.
Folyamatos revízió alatt van.

...reggelente beveszem a vitaminpakkomat, mert ha nem is úgy gondolom, hogy örökéletű leszek, bajom szerintem nem származik belőle.
Elég tág a tűrés, sokminden belefér. A nagy klasszikust, a C vitamint illetően pl. a minimális 60mg-tól forrásfüggően a maximális 2-5 grammig terjednek a határok. Azaz: ha valaki átlagember ezen határok között mozog, akkor jó eséllyel se hiánybetegsége, se túladagolása se lesz.

Ui.: a különféle vitaminbogyókat - a normálisabbakat - általában úgy állítják össze, hogy normális táplálkozás mellett ne jöhessen létre túladagolás, ugyanakkor egyoldalú táplálkozás mellett is elég jól pótolják a legszükségesebbeket. (Mindenesetre a normális táplálkozást nem pótolják. Csak csökkentik a károkat. ) A min. és max. közötti elég tág tartomány ezt lehetővé teszi.
Gond akkor lehet, ha valaki elkezdi kombinálni a klf. vitaminizéket.

[Szerkesztve]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#28) nofi válasza Rive (#27) üzenetére


nofi
őstag

akkor egy véleményen vagyunk :)
Ellenben az RDA-ról azért nincs jó véleményem, mert pl anno rengeteg multivitamin (centrum,supradyn) hirdette, hogy pörögsz egész nap és hűdecsodaegészséges leszel mivel a napi ajánlottat megkapod. Meg lehet nézni egy pár évvel ezelötti dobozt és egy mostanit, töbszörös emelkedések vannak. Semmi kétség nem fér hozzá, hogy a megjelent vitamincsomagoknak köze van ehhez, amiben gyakran az RDA akár tízszerese is megtalálható. Szóval üzlet ez kéremszépen!

Xbox GT: nozsolt

(#29) Rive válasza nofi (#28) üzenetére


Rive
veterán

Persze, hogy az. Ahogy az extrém adagok hirdetése is.

A fentebb említett min. és max. elég jó biztonsággal áll. Valahol közötte mindenki megtalálhatja azt, amiben hinni szeretne. A túllépések, az extremitások járnak bizonyos kockázatokkal. Ennyi.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#30) atus


atus
senior tag

Ezek azért elég gyenge indokok, hogy én csak évente egy hetet vagyok beteg, meg engem kapott el utoljára az influenza. Meg ez, hogy nincsenek kutatások vitaminnal kapcsolatban. Utánanéztetek egyáltalán? Erősen kétlem. :(

Vitaminokról általában, táblázatos formában, mennyiségekkel: [link]
Túladagolásról: [link]
C-vitaminról: [link]
Megadózisról: [link]

Rengeteg referencia, cikkek, kutatások kapcsolódnak a szócikkekhez, érdemes átfutni.

A megadott értékeket hasonlítsátok össze egy kedvelt, viszonylag erős (Multi-X [link] ) és egy talán még kedveltebb, közepes dózisú (Daily One [link] , napi 42Ft-ra jön ki) multivitaminnal. Mindegyiknél maximum az ajánlott felső limitig mennek csak el, de a túladagolási tünetek csak ezeknél jóval nagyobb dózisoknál jelennek meg. Ráadásul a legtöbb túladagolási tünet elég enyhe, hasmenés, viszketés, kiütések, stb., és amint visszaveszel a dózisból el is múlnak. Kivétel pl. a vas, ami mondjuk nem vitamin, hanem ásványi anyag, de ezt pl túl lehet adagolni, különösen gyerekekre lehet veszélyes. De ezekkel a multivitaminokkal kb. esélyed sincs rá.
Ellenben a vitaminhiány okozta betegségek általában nem bőrpírt, meg hasmenést okoznak, hanem sokkal-sokkal komolyabb tüneteket. Én úgy döntöttem, rászánok napi durván 50 Forintot ezek elkerülésére.

szerk: Látom közben írtatok, ezt a hozzászólást kb egy óráig írtam, eléggé elkaldoztam a wikipedias vitaminlinkeken. :]

[Szerkesztve]

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#31) nofi válasza atus (#30) üzenetére


nofi
őstag

köszi a linkcsokrot, valóban érdemes átolvasni, este ZH után meg is teszem! :)
Egyébként én is így vagyok, jelenleg pl ezt szedem:
[link]

Xbox GT: nozsolt

(#32) fLeSs válasza nofi (#31) üzenetére


fLeSs
nagyúr

én is ezt szedem.
ez amúgy teljesen megegyezik a multi-x-szel.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#33) fLeSs


fLeSs
nagyúr

és akkor már én is linkelnék egyet :D [link], a túladagolással kapcsolatban pedig a lényeg: Álláspont a vitamin-túladagolással kapcsolatban

Az alternatív vitaminszemlélet követői szerint a vitamin túladagolás – mint olyan – nem létezik, a „túladagolási” tüneteket egy vitamin ésszerűtlenül magas dózisának bevitele okozza, ami automatikusan hiányt generál a többi vitaminból és ásványi anyagból. Így a kellő egyensúlyt megtartva, az RDA mennyiségek több tízszerese sem tud „túladagolási” tüneteket előidézni. A nagy mennyiségű C-vitamin fogyasztással kapcsolatban gyakran felmerülő ellenvetés, hogy a C-vitamin fokozza a vesekő képződést. Bár az adat él a köztudatban, ennek forrása ismeretlen, és nem ismert olyan kísérlet sem, amivel ezt igazolták volna. Ugyanakkor elképzelhető, hogy egyes vitaminkészítmények egyéb adalékai vesekő képződést okoznak.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#34) nofi válasza fLeSs (#32) üzenetére


nofi
őstag

Én anno a Lenkei vitamincsomagot kezdtem szedni, de aztán elegem lett abból a szektásdiból amivé kezd az átalakulni. Azt még lenyelem, hogy küldik a promo újságjukat, meg ha vásárolok állandóan kérnek, hogy írjak véleményt, de hogy a könyvekben milyen butítás van az elképesztő. Volt szerencsém elolvasni mind a kettőt, de szánalmas ahogy emberek hiszékenységéből építkeznek. Nem beszélve a vitamincsomagokról ami kétség kívül úgy van kialakítva, hogy vedd csak a minél nagyobbat. Na ebbe nem szeretnék belebonyolódni, de felháborító!
Itthon még a Pharmanex féle multivitamincsomag megy, akikben meg az nem szimpi, hogy drágábbak, meg valami számomra nem valami bizalomgerjesztő készülékkel méricskélik a bőrődet, majd abból meghatározák mennyire vagy rászorulva vitaminokra. Ekkor horribilis áron dupla adagot etetnek meg veled havonta és elmondásuk szerint köv mérésre eléred a ''türhető'' v ''jó'' szintet és onnantól már csak szintentartás van. Namost jelenleg anyu tesztalanykodik, majd meglátjuk. Itt csak annyi sántít, hogy mindig kételyeim vannak, ha olyan dokumentumokat mutatnak nekem ami szerint ez a világ első számú, legjobb, stbstbstb készítménye és ez a mérőműszer is elismert, majdan minden bevásárlóközpontban lesz, de most még kezdetleges és 20perc kell a szoftver ''felállásához'' amíg természetesen megy a promo duma meg a slide show ezerrel :)

Xbox GT: nozsolt

(#35) Rive válasza fLeSs (#33) üzenetére


Rive
veterán

Az említett elmélet hazai apostola ez a fickó: [link]

Remélem megbocsátod, hogy a fickót illetve az elméleteit nem tartom megbízhatónak.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#36) nofi válasza Rive (#35) üzenetére


nofi
őstag

Mint előző kommentemben írtam valóban ''átverés'' szagú a dolog, de van benne igazság. A körítés ami szánalmas, pont emiatt nem érdemes itt leragadni, mert állításai, írásái egytől-egyig ''hidegzuhanyok'', a média is ezért figyelt fel rá, mert dúrva ellenpropaganda lapul a sorok mögött. A rengeteg tényként közölt információknak érdemes még utánaolvasni, mert ez így mókusvakítás!

Xbox GT: nozsolt

(#37) Eastman


Eastman
őstag

UP !!!

Dobjuk fel a totyikot! Itt az ősz, jön a megfázásos időszak, szeretnék elkezdeni egy vitaminkúrát. Ki mit ajánl, mit szed, mik a tapasztalatok, ki az aki évek óta használ vitamincsomagokat, ki az aki pár hónapja kezdte? Várom (én is) a hozzászólásokat!

Üdv: Eastman

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#38) nofi


nofi
őstag

Ígyvan, pörögjünk fel kéremszépen!

Tavaly még túléltem a rokkant mandulámmal a telet mindössze 2 tüszős gyulladással, majd elkezdtem egy gyógytea kúrát is abszolút bevált! Idén sem szeretném a véletlenre bízni, így a vitaminok, teák mellett még érdekelne valamilyen immunerősítő-kúra. Ha tudtok ilyet, örömmel veszem! :R

Xbox GT: nozsolt

(#39) Vandit. válasza nofi (#38) üzenetére


Vandit.
addikt

Szedjél glutamint is. ;)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#40) koxx válasza Eastman (#37) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Universal Daily One [link] multivitamint szedem kb 3 éve eddig bevált, télen kiegészítem 1000mg-os C-vitaminnal [link] Van egy komolyabb vitaminpakk is [link]

(#41) Eastman


Eastman
őstag

Kicsit olvasgatok a témában és ez a hsz. az egyik ''szakfórumon'' felderített:

''így van, mi ezzel a baj? normális adagokat kell szedni és kész, van olyan ismerõsöm aki úgy néz ki mint egy 3 hetes vizihulla, kb, annyira aktív is, mikor megkérdeztem finoman hogy mégis mi lenne ha szedne valami normális vitamint akkor kifejtette, hogy nem szereti, mert attól hót aktív meg pörög, jobb neki így csendben vegetálni. Mondom akkó hülyevagy de tedógod, sajnos sok embernél ez a ''normál'' állapot és szerinte ez így jól van.
Mégis milyen dolog az, hogy az orvos akkor ÍR FEL c-vitamint mikor beteg az ember?''


:D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#42) Norbo03


Norbo03
őstag

Szerintem naponta 1 daily one+2-3 gr c- vitamin elég is.

(#43) Vandit. válasza Norbo03 (#42) üzenetére


Vandit.
addikt

És a glutamin?Szerintem az is elférne egy normál táplálkozásban igaz az nem vitamin.Amúgy a daily one tényleg jó amióta szedem sokkal energikusabb vagyok.

[Szerkesztve]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#44) nofi válasza Vandit. (#43) üzenetére


nofi
őstag

Mesélnél kicsit bővebben erről a glutaminról?

Xbox GT: nozsolt

(#45) koxx válasza nofi (#44) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

(#46) nofi válasza koxx (#45) üzenetére


nofi
őstag

köszi!
és ti milyen mennyiségben, illetve kiszerelésben fogyasztjátok? sportoltok mellette?

Xbox GT: nozsolt

(#47) Vandit. válasza nofi (#46) üzenetére


Vandit.
addikt

Ha nem sportolsz,akkor napi-5-10 g elég.Ha sportolsz valamit akkor minél többet,akár 30-40 gr-ot is,de ez függ attól is milyen aktívan csinálod.

[Szerkesztve]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#48) nofi válasza Vandit. (#47) üzenetére


nofi
őstag

Akkor kb a kettő között leszek :))
Így már az ára is barátibb!

Xbox GT: nozsolt

(#49) Vandit. válasza nofi (#48) üzenetére


Vandit.
addikt

Itt kinézheted melyik a jó neked. ;) [link]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#50) nofi válasza Vandit. (#49) üzenetére


nofi
őstag

Te pl melyiket szeded? Most így hirtelen azt mondanám Biotech glutamint vennék, mert ismerős azt forgalmazza...

Xbox GT: nozsolt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.