Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Visual Basic

Hozzászólások

(#3101) Atomantiii válasza Atomantiii (#3100) üzenetére


Atomantiii
őstag

Közben rájöttem a megoldásra.

(#3102) sztanozs válasza Atomantiii (#3100) üzenetére


sztanozs
veterán

Ez melyik VB?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#3103) Atomantiii válasza sztanozs (#3102) üzenetére


Atomantiii
őstag

Ez még a 6-os. Tudom nem mai darab, de nekem ez az érthető még kb bár egyszer lehet meg kellene próbálnom egy újabb verziót csak azt nem tudom melyiket amivel még nagyjából én is boldogulni tudnék.

De rájöttem, hogy maga az ico fájlokban benne van több méret is 16x16-ostól a 48x48-asig, win 7-ig a 16x16-ost használta, míg a win 10 már a legnagyobbat választotta ki magának.

(#3104) sztanozs válasza Atomantiii (#3103) üzenetére


sztanozs
veterán

Wow, eléggé régi az a verzió, csodálom, hogy még Win10-alatt is "normálisan" működik.
VB.NET-tel próbálkozz meg szvsz.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#3105) Atomantiii válasza sztanozs (#3104) üzenetére


Atomantiii
őstag

VB.Net-nél a 2019-es visual stúdióra gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#3106) sztanozs válasza Atomantiii (#3105) üzenetére


sztanozs
veterán

VB.NET-nél a nyelvre gondolok. A Visual Studio 2019 az IDE hozzá (de lehet benne többek között C#-ban, F#-ban, C++ -ban vagy akár Python-ban is fejleszteni).

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#3107) Atomantiii válasza sztanozs (#3106) üzenetére


Atomantiii
őstag

Köszönöm a választ.

(#3108) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Még mindig VB6: azt hogy tudom megcsinálni, hogy ha van 2 db listviewem, engedélyezve van a fullrowselect és fel van töltve adatokkal mindkét listview és az egyik listviewben rákattintok az első sorra és így kijelöli az egész sort akkor a kijelölés a másik listview első sorára is megtörténjen?

Próbálgattam a selecteditem-eket, de mindig azt írja, hogy az adott érték csak olvasható és nem adható meg másik listviewvnél értéknek.

[ Szerkesztve ]

(#3109) sztanozs válasza Atomantiii (#3108) üzenetére


sztanozs
veterán

asszem listview2.listitems.item(index).selected = true, csak ne legyen a hideselection = true, mert akkor a nem aktív listview-n nem látszik a kijelölés.
és ha multiselect van, akkor végig kell menni a teljes listview1 listán és átállítani a listview2-ben, ahol nem megfelelő a selected értéke.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#3110) Atomantiii válasza sztanozs (#3109) üzenetére


Atomantiii
őstag

Köszi ez már majdnem jó, csak az a baj, hogy nem kékkel jelöli ki az adott sort mint az aktív listviewben, hanem halványszürke lesz a másik listview kijelölt sora.

Ha pedig a hideselection = true-n van akkor egyáltalán nem látszik a kijelölés, ahogy írtad.

[ Szerkesztve ]

(#3111) sztanozs válasza Atomantiii (#3110) üzenetére


sztanozs
veterán

mert a kék az aktív kontroll kijelölése, a szürke pedig az épp nem aktív kontrollé.
Ha azt szeretnéd, hogy a nem aktív kontroll is kék legyen, akkor mókolni kell: [link]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#3112) Atomantiii válasza sztanozs (#3111) üzenetére


Atomantiii
őstag

Köszönöm majd megpróbálom hátha összejön.

(#3113) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Remélem nem halt ki a topik fél év inaktivitás után, így próbálkozom.
Adott egy program, amit megírtam a céges laptopon (MS VisualStudio alatt). Ez egy Soros kommunikációs diagnosztikai program, ami hibátlan volt.
Áthoztam az itthoni gépre és folyamatossan hibára fut, valamiért nem képes beolvasni a COM portokat.
Van erre valakinek valami ötlete, hogy miért nem működik az itthoni gépen?

Előre is köszönöm

Fordításnlál azt dobja ki, hogy a Selected.Index = 0 értéke nem valós. De semmi sem az szerinte

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#3114) Postas99 válasza Mr. Y (#3113) üzenetére


Postas99
senior tag

Nem akarlak h.lyenek nézni van sorosport a gépeden? Csak mert ha az index nullát ad vissza az is egy érték ellenben ha n tudja kérdezni az lehet a probléma.
Mi a catch lekezelése?

Ugyazon vs verzióról van szó?
A .net szintén azonos a két gépen? Os verzió?

(#3115) sztanozs válasza Mr. Y (#3113) üzenetére


sztanozs
veterán

Fordításnál, vagy futtatásnál?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#3116) sztanozs válasza Mr. Y (#3113) üzenetére


sztanozs
veterán

Rakd bele az egászet (vagy csak a SelectedIndex) sort egy If be:
If SerialPort.GetPortNames().Length > 0 Then
...
End If

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#3117) Mr. Y válasza Postas99 (#3114) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Persze, hogy van. 4 darab is.
Ugyan az a verzió szerintem, mindkét gépre ugyan onnan szedtem le és ugyan azt telepítettem.
Ugyan úgy Win10 mindkettő. Ugyan úgy Intel, csak a céges egy i5 vPro, az itthoni meg egy i9-es.
Ami még eltérő lehet, hogy az itthoni egy ROG, így a játékok végett gondolom elég sokmindent feltelepített már, lehet ez probléma? Ütközés esetleg?

Plusz volt egy olyan különbség, hogy az itthoni gépen a tűzfal megtámadta, mikor rámentem a Debug-ra. De miután engedélyeztem, már nem volt ezzel baja.

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#3118) Mr. Y válasza sztanozs (#3116) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Eddig futtatásnál volt a probléma.
Most, hogy használtam a feltételt, már meg sem jelöli a gondot, fordításnál dobja ezt ki:

Ugyan ez, ha az egészet belerakom

[ Szerkesztve ]

But who is watching the guardians?

(#3119) sztanozs válasza Mr. Y (#3118) üzenetére


sztanozs
veterán

Esetleg, ha ez az if feltétel?
If Combobox1.Items.Count > 0 Then

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#3120) bsh


bsh
őstag

Sziasztok,
lenne egy nagyon láma kérdésem, és valamiért google-el se találtam rá választ.
Előrebocsájtom, hogy VB-ről fingom sincs, se Visual Studióról :DDD De lenne egy VBA-ban írt form és kód hozzá, ami egy adatbázisos mókát képez. Ezt gondoltam egy külön önálló alkalmazásként megírni, mivel azt hallottam, hogy "rendkívül egyszerű VBA-ról VB-re átteni egy kódot, szinte ugyanaz a kettő, stb..." :D Hát egyelőre nem így látom...
Szóval sok problémát megoldottam, de ilyen triviálisakra nem találok megoldást:
VBA userform-on activex combobox, két oszloppal, amiből csak egy látszik, a boundcolumn az amelyik nem látszik. (columnwidth=0)
példa:
megjelenő szöveg: valós érték (ami nem jelenik meg, mondjuk egy sql id):
józsi 125540
manci 65981
benő 8989898

VS-ben meg winforms.comboxot használ (meg .net-et???), és ott nem bírok sehogy ilyen kétoszlopos-boundcolumnos dolgot csinálni. Hogy kellene ezt?
Vagy lehet valahogy olyan projektet létrehozni, ahol nem winforms-t használ, hanem activex-et, és akkor tényleg elég triviális lenne átteni a kódot.

[ Szerkesztve ]

(#3121) sztanozs válasza bsh (#3120) üzenetére


sztanozs
veterán

ez nem ilyen egyszerű - mivel az office nem ismeri a VB.NET-et, csak a VBA-t, csak úgy tudod átrakni winforms-ba, ha onnan oldod meg a teljes excel manipulációt - tehát a felhasználót nem hagyod az excelben matatni.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#3122) Delila_1 válasza bsh (#3120) üzenetére


Delila_1
veterán

A RowSource tulajdonságnál megadod a lista tartományát, a címsor nélkül, pl. Munka1!A2:B15, ahol az első a címsor.
Beállítod az oszlopok számát a ColumnCount-nál. Az egyes oszlopok szélességét a ColumnWidths tulajdonsághoz írd be pont mértékegységben, pontosvesszőkkel elválasztva az adatokat.
Ha címsort is akarsz látni, akkor A1-től add meg a tartományt, és a ColumnHeads legyen True.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#3123) bsh válasza sztanozs (#3121) üzenetére


bsh
őstag

nem excelről van szó, honnan veszitek ezt? köze nincs hozzá. miért gondol mindenki excel-re ha VBA merül fel? egy mysql adatbázis turkáló program ez. (és az a része működik is. bár az se volt egyszerű...) egyetlen függőség egy mysql odbc connector driver ado-n keresztül, de lehet anélkül is meg lehetne oldani a kapcsolatot.
igazából nem nagyon tudom, mi a vb.NET. :B nem nagyon akarnék .net függőségeket.
nem akarom winforms-ba átrakni, hanem a visual studió ilyen userformot hoz létre miután létrehoztam egy VB projektet, és csak winforms elemek vannak. comboboxra nem is találok multicolumn-ról semmit, egyáltalán, tulajdonságainál sincs. a winforms-os CB az ennyire más?
sokszáz szintaktikai eltérés és hiba volt, ezeket végigjavítottam vagy kikommenteltem, most lefordíja hiba nélkül a programot és megjelenik a form és látom, hogy az sql lekérdezések is mennek rendben. most igazából csak a triviális dolgokkal van egyelőre gond: a különböző comboboxok feltöltése (statikus) szövegekkel, eredmények megjelenítése (na az szép lesz, vba listbox helyett listview vagy datagrid lesz...)

akkor úgy kérdezem: hogy fogjak hozzá egy ilyen VBA->standalone exe művelethez? a net szerint a visual studio a módja. azt se ismerem. :D

[ Szerkesztve ]

(#3124) Mr. Y válasza sztanozs (#3119) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Ugyan ez az eredmény

But who is watching the guardians?

(#3125) Postas99 válasza Mr. Y (#3118) üzenetére


Postas99
senior tag

Mindkért fordítás ugyanúgy van beállítva?
ANYCPU vagy X86, X64?
Itt lesz a kutya elásva, mi van a debug résszel?

(#3126) Mr. Y válasza Postas99 (#3125) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Szerintem igen (egyszerre sosincs itt a két gép). Mindkettő 64Bites, így azt gyanítom, hogy azonosak a beállítások is. A debug meg a futtatás, csak más környezetből jöttem :)

But who is watching the guardians?

(#3127) Postas99 válasza bsh (#3123) üzenetére


Postas99
senior tag

A VBA mint írtad az office közös makró nyelve aminek nincs köze a VB.NET-hez.

[Informálódj]

(#3128) Postas99 válasza Mr. Y (#3126) üzenetére


Postas99
senior tag

 For Each sp As String In My.Computer.Ports.SerialPortNames
            ComboBox1.Items.Add(sp)
        Next

(#3129) bsh válasza Postas99 (#3127) üzenetére


bsh
őstag

A VBA mint írtad az office közös makró nyelve
hol írtam én ilyet? :F
combobox feltöltése sql adatokkal az megy, köszi.
multicolumn combobox-hoz építő jellegű hozzászólás?
vagy ha az nem megoldható, akkor mi legyen helyette?

(#3130) Postas99 válasza bsh (#3129) üzenetére


Postas99
senior tag

VBA-t írtál. VBA!=VB.NET
Idézlek ha nem gond: "De lenne egy VBA-ban írt form és kód hozzá, ami egy adatbázisos mókát képez."

[Gugliztam helyetted] gondolom erre lenne szükséged

(#3131) Postas99 válasza bsh (#3129) üzenetére


Postas99
senior tag

Mi lenne a cél?

Miért nem használsz inkább DGV-t?
Vagy az lenne a fontos hogy a comboboxba feltöltött elemeket ki tudd választani?
Mert ha túl nagy a populate érték ez a combobox dolog elfajulhat és qrva szar onnan bármilyen adatot könnyen kiválasztani.
Ehhez képest a datagridview ugyanúgy feltölthető ha sok az elem benne akkor még scrollozható is és onnan is ki lehet szedni current cell value-t.

Szóval mi lenne a cél?

[ Szerkesztve ]

(#3132) Mr. Y válasza Postas99 (#3128) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Szintén ugyan az. Fordításnál Error

But who is watching the guardians?

(#3133) Postas99 válasza Mr. Y (#3132) üzenetére


Postas99
senior tag

Ezeket próbáltad már?

[link] [link]
Valójában mindkettő azt mondja, zárd be a VS-t majd töröld a .vs könyvtárat és a .suo fájlt madj indítsd el a VS-t és próbáld újra

(#3134) Mr. Y válasza Postas99 (#3133) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Mindenképpen megnézem, aztán visszajelzek. Köszi

But who is watching the guardians?

(#3135) Mr. Y válasza Postas99 (#3133) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Független kérdés:

Van módja annak, hogy egy szöveget ne ASCII formátumban jelenítsen meg, hanem HEX vagy BIN-ben?
Vagy ezt a fordítót nekem kell megírnom?

But who is watching the guardians?

(#3136) sztanozs válasza bsh (#3123) üzenetére


sztanozs
veterán

Tehát neked volt VB6 kódod, és abból szeretnél VB.NET-et csinálni?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#3137) Postas99 válasza Mr. Y (#3135) üzenetére


Postas99
senior tag

2 textbox kell pl.

majd ennyit tegyél hozzá (dupla katt a texbox1-re majd kód beillesztés:
TextBox2.Text = ""
        For Each c As Char In TextBox1.Text
            TextBox2.Text &= Convert.ToString(Convert.ToInt32(c), 16)
        Next

(#3138) Mr. Y válasza Postas99 (#3137) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Most lefordul és visszajött az eredeti probléma, ami az egyes gépen nem állt fent.

But who is watching the guardians?

(#3139) Postas99 válasza Mr. Y (#3138) üzenetére


Postas99
senior tag

Válasszuk ketté:

1, Megszámolod a COM portokat.
2, hozzádadod a combobox elemeihez.

 For Each sp As String In My.Computer.Ports.SerialPortNames
            ComboBox1.Items.Add(sp)
        Next
        ComboBox1.Sorted = True

_________________________________________
HA van COM PORT (COM1,COM2,COM3)
akkor kiválasztod az alapértelmezettnek a legelsőnek megtalált értéket, természetesen ha az kell akkor a sorted-et ki lehet venni, ha sorba akarod rendezni akkor ezzel szebb lesz az eredmény.

 If ComboBox1.TabIndex <> 0 Then
            ComboBox1.SelectedIndex = 0
        End If
Mi lenne ha ezt használnád?

[ Szerkesztve ]

(#3140) Papa100


Papa100
friss újonc

Kedves Fórumozók!
Nem boldogulok az alábbi feladattal. Egy QR kódot szeretnék excel táblába menteni.
A QR kódot Internet Explorerrel online generálom, és az IE oldalról kellene átmásolni a munkalapra. A QR megjelenik az Explorer oldalon, de nem tudom átmásolni.:((
Sub FillInternet2()
Dim IE As Object
Dim adat As String
adat = "https://chart.googleapis.com/chart?chs=200x200&cht=qr&chl=BEGIN:VCARD%0AN:Teszt%20Elek%0AEND:VCARD"
Set IE = CreateObject("InternetExplorer.Application")
IE.navigate adat
While IE.ReadyState <> 4
DoEvents
Wend
IE.Visible = True
    For Each itm In IE.document.all
            n = n + 1
             Cells(20 + n, 1) = itm
                If itm = "[object HTMLImageElement]" Then
                'Cells(2, 27) = Img.getAttribute("src")
                End If
     Next
IE.Quit
End Sub
Segítségeteket előre is nagyon köszönöm.

(#3141) bsh válasza sztanozs (#3136) üzenetére


bsh
őstag

nem VB, hanem VBA (és elvileg nem 6 hanem 7), és nem szerettem volna vb.net-re átültetni, hanem VBA-ból VB-be és futtatható programot csinálni belőle (tudtommal VBA-ból nem lehet). a vb.net onnan jött, hogy google kereső szerint VB-t visual studioval kell fejleszteni. azt nem említette, hogy az vb.NET...
de már kész van a program.

(#3142) sztanozs válasza Papa100 (#3140) üzenetére


sztanozs
veterán

Option Explicit

'Használata:
'GenerateQR Range("B2"), "https://chart.googleapis.com/chart?chs=200x200&cht=qr&chl=BEGIN:VCARD%0AN:Teszt%20Elek%0AEND:VCARD"
'
Public Sub GenerateQR(R As Range, Url As String)
Dim im As Object
Set im = ActiveSheet.OLEObjects.Add(ClassType:="Forms.Image.1", Link:=False, DisplayAsIcon:=False, Left:=R.Left, Top:=R.Top + 2, Width:=1, Height:=1)
im.Object.AutoSize = True
im.Object.BorderStyle = 0
im.Object.PictureAlignment = 0
Set im.Object.Picture = GetPicture(Url)
R.ColumnWidth = im.Width * 0.141 * 1.333
R.RowHeight = im.Height + 4
End Sub

Private Function GetPicture(Url As String) As StdPicture
Dim wv As Object
Set wv = CreateObject("WIA.Vector")
wv.BinaryData = GetWebData(Url)
Set GetPicture = wv.Picture
Set wv = Nothing
End Function

Private Function GetWebData(Url As String) As Byte()
Dim objHTTP
Set objHTTP = CreateObject("Microsoft.XMLHTTP")
objHTTP.Open "GET", Url, False
objHTTP.Send
If objHTTP.statusText = "OK" Then
GetWebData = objHTTP.ResponseBody
End If
Set objHTTP = Nothing
End Function

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#3143) Mr. Y válasza Postas99 (#3139) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Sehogyan sem megy.
Szerintem nem a programban van a hiba, ha egyszer az egyik gépen megy, a másikon pedig nem.

But who is watching the guardians?

(#3144) Bazs87


Bazs87
tag

Sziasztok!

Talán él még valaki, aki a témával foglalkozik :)

A következő problémában szeretném az esetleges segítségeteket kérni:

Mintát szeretnék kérni egy 4*4-es mátrix invertálásához.
Valaki csinált már esetleg hasonlót?

(#3145) Postas99 válasza Bazs87 (#3144) üzenetére


Postas99
senior tag

a mátrix elemeket akarod felcserélni ? 1-16 csere 1->16->1 erre gondolsz? Jól értem?

(#3146) sztanozs válasza Bazs87 (#3144) üzenetére


sztanozs
veterán

Nagyon rég volt már lináris algebra, de általánosságban VB-ben vagy használsz valami erre a célra kifejlesztetett cél-csomagot (dll vagy ocx) vagy megírod a kalkulációt kézzel. Mire szeretnéd használni a mátrix inverzét?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#3147) szkristof05


szkristof05
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeteket kérném! Az a problémám hogy van egy Windows media playerem a programomban és hozzá van rendelve különbözö tv csatornáknak a stream linkjei és sok tv csatorna azt csinálja hogy kb 4 másodpercenként újra csatlakozik!
Tudnátok ebben segíteni hogy ne csinálja ezt?
Sehol se találtam erre a hibára megoldást :W

(#3148) sztanozs válasza szkristof05 (#3147) üzenetére


sztanozs
veterán

Lassabb a stream letöltési sebessége, mint az adás bitrátája, ezért mindig kifut a letöltött tartalomból (vagy pedig a szerverről kifut a letölthető stream, így a szerver bontja a kapcsolatot). Lehet növelni a cache méretét, de ez csak azt fogja hozni, hogy ritkábban csatlakozik le (ha nem a szerver bont le), viszont újracsatlakozásnál többet kell várni.
Sokat nem lehet ez ellen tenni.
Esetleg az segíthet, ha szerzel olyan hozzáférést (tipikusan VPN), ahonnan nagyobb letöltési sebességgel érhető el a stream.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#3149) szkristof05 válasza sztanozs (#3148) üzenetére


szkristof05
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszát! Légyszíves el küldené nekem a kódsort hogy hogyan lehet növelni a cache méretét? :R

(#3150) Postas99


Postas99
senior tag

Matek guru vagy XOR guru segítsége kéne.

Adott a következő proléma:
X= Y XOR (Y>>1)
X értékét tudom.
Van-e erre nem BRUTE FORCE megoldás valamilyen bit eltolásos módszerben.
Igazán azért lenne fontos mert ezt a műveletet egymásra épülően kell elvégezni. A kiszámolt Y érték a következő X értéke.
Előre is köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Visual Basic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.