Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Visual Basic

Hozzászólások

(#2351) vilag válasza Syntax (#2350) üzenetére


vilag
tag

Nem az a kédés, hogy hálózati e vagy sem, hanem az, hogy elérhető e a nyomtató tehát be van kapcsolva és lehet rá nyomtatni.

(#2352) vilag válasza pieceofpaper (#2349) üzenetére


vilag
tag

Ezzel a módszerrel kísérleteztem, de nem úgy tűnik mintha megfelelően működne.

Ugyan is ha bemegyek a "Nyomtatók és faxok"-ba, akkor egy csomó olyan nyomtatóra azt állítja, hogy üzemkész, holott még csak rá sincs dugva a gépre, vagy éppen egy másik gépre van rádugva ami meg éppen be sincs kapcsolva.

Nekem valami olyasmi kéne amivel kvázi "megpingelem" a nyomtatót.

Tud valaki ilyesmi megoldást?

(#2353) bobsys


bobsys
addikt

Kene nekem egy olyan vbs ami a user bejelentkezesekor fut (GPO login script) Windows XP-n es egy a halozaton mar meglevo csv-be beirja egy uj sorba a gep nevet es a bejelentkezo user nevet es esetleg tudja kezelni ha reggel ugye 50-en nyitjak meg a filet.
Teljesen semmit nemtudok a vbsrol de ha esetleg valakinek pont van egy ilyenje es megosztja azt megkoszonom.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2354) sztanozs válasza bobsys (#2353) üzenetére


sztanozs
veterán

Nem jó, ha csak egyszerűen létrehoznak egy fájlt a gépnévvel (és esetleg a dátummal)?
Akkor nincs ütközés az írásnál és a fájl dátumok visszaadják a bejelentkezés dátumát is...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#2355) bobsys válasza sztanozs (#2354) üzenetére


bobsys
addikt

Lehet az lesz, kozben egy egyszerubb login scriptel meg lett oldva (masik topicban adtak az otletet) igy nem kell vbs es ma kiderul mennyire mukodik. Ha nem akkor az lesz amit irtal aztan

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2356) sztanozs válasza bobsys (#2355) üzenetére


sztanozs
veterán

Amúgy az előző mh-en írtam hasonlót, de sajna már nincs meg...

Amúgy cmd-ből:
@echo %computername%,%userdomain%\%username%>>\\loginserver\loginshare\logindir\logininfo.csv

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#2357) sztanozs válasza sztanozs (#2356) üzenetére


sztanozs
veterán

amúgy login time sem ártana - de a locale különbőség miatt ez cinkes lehet...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#2358) bobsys válasza sztanozs (#2356) üzenetére


bobsys
addikt

pontosan igy lett berakva a login scriptbe :)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#2359) belaur


belaur
tag

Sziasztok,

Azt szeretném megoldani, hogy bizonyos sheetek a workbookomban csak akkor legyenek megnyithatóak, ha a user beir egy passwordot egy sheeten, majd megnyom egy lekérés gombot. Erre van valami módszer, mert a protect sheet csak az irast védi, az olvasást nem :(.

A protect workbook funkcióval, ha elrejtek egy sheetet azt a user nem tudja unhideolni, de azthiszem az esetemben ez nem teljesen járható út.

Van valami ötletetek?

(#2360) martonx válasza belaur (#2359) üzenetére


martonx
veterán

Szia Excel makróval szerintem le tudod kezelni. Feliratkozol a workbook_open-re, és feldobsz egy inputbox-ot. Ha jó a jelszó, akkor tovább mehet, ha nem, akkor workbook close.

Én kérek elnézést!

(#2361) Syntax válasza belaur (#2359) üzenetére


Syntax
csendes tag

Hali

Makroval oldjad meg, hogy csak a kód megadása után UnHide-olja a Sheet-eket.
Azt hogy ezt egy form-on, vagy egy cellában teszed azt már a te döntésed.
;)

Repülőgépanyahajóhelikopter

(#2362) Cpt. Flint válasza martonx (#2360) üzenetére


Cpt. Flint
tag

na de ez a teljes workbookra vonatkozik, neki meg bizonyos sheetekre kell csak, gondolom a workbookot meg kell tudni nyitni "korlátozottan" is.

Én ezt tenném:

Private Sub CommandButton1_Click()

pwd = InputBox("Adja meg a jelszót:", "Munkalapok felfedése")
If pwd = "akarmi" Then
For i = 2 To 3
Worksheets(i).Visible = True
Next
Else
hiba = MsgBox("A megadott jelszó hibás!", vbCritical + vbOKOnly, "Jelszó hiba")
End If

End Sub

A CommandButton1 beágyazva az 1-es munkalapra a "Felfedés" felirattal.
A WorkbookOpen-ben persze megcsinálom ugyanilyen for-next ciklussal a worksheetek visible=false beállítását. És nyilván le kell jelszavazni a VB részhez való hozzáférést. ;]

(#2363) Cpt. Flint válasza Cpt. Flint (#2362) üzenetére


Cpt. Flint
tag

bocs, annyi még, hogy a WorkbookOpen-ben alapok elrejtéséhez a Worksheet(i).Visible = xlVeryHidden sort kell használni ahhoz, hogy a felhasználó ne tudja popup menüből láthatóvá tenni az elrejtett munkalapokat, hanem ez csak a visible property programkódból való állításával legyen lehetséges.
(vagy eleve erre kell beállítani az adott lapok "visible" tulajdonságát a VB projektben)

[ Szerkesztve ]

(#2364) martonx válasza Cpt. Flint (#2362) üzenetére


martonx
veterán

Bocs, igazad van, worksheet-et akartam írni.

Én kérek elnézést!

(#2365) Cpt. Flint válasza martonx (#2364) üzenetére


Cpt. Flint
tag

mármint mi helyett? mert tudtommal sem worksheet open, sem worksheet close nincs... :D

(#2366) martonx válasza Cpt. Flint (#2365) üzenetére


martonx
veterán

Figyi, tökre örülök neki, hogy hónapok óta nem kellett excel makróznom (és ha minden igaz ez még sok évig így is marad :C ), de a kedvedért indítottam egy excelt. Pontos megoldást elvből nem vagyok hajlandó adni, az elv a lényeg. Aki értelmes annak ez úgyis elég, aki nem annak meg úgyis mindegy, hogy fél percet foglalkozok-e vele, vagy éveket.

Szóval: Worksheet_Activate esemény van, sőt van Deactivate is, vedd úgy hogy ezeket akartam az open - close helyett írni.

Én kérek elnézést!

(#2367) Cpt. Flint válasza martonx (#2366) üzenetére


Cpt. Flint
tag

Az ÉN kedvemért??? :F Szerintem összekeversz valakivel.

Én leírtam egy megoldást. Elvből sem titkolva, mert nem mindenki akar ezzel foglalkozni, lehet, hogy siet, lehet, hogy most az egyszer van erre szüksége, lehet, hogy most kezdi; és ebből is tanul, ahogy én is tanulok mások példáiból.

Nem akartalak felbosszantani, csak mellékesen megjegyeztem, hogy az általad adott megoldás nem felel meg a feltett kérdésnek (fealadatleírásnak).
Erre kaptam egy egyszerű választ, ami már bosszantott kicsit, mert megint nem volt igazán értelmezhető.
Legutóbbi beírásod után meg már teljesen egyértelmű számomra, hogy sem azt nem nézted meg, hogy ki kicsoda, sem azt, hogy pontosan mit is akar...

Az activate/deactivate nem igazán alkalmas a worksheetek nyitott workbookon belüli jelszavazott elrejtésére egyes felhasználók elől. Én legalábbis nem tudom elképzelni.

[ Szerkesztve ]

(#2368) martonx válasza Cpt. Flint (#2367) üzenetére


martonx
veterán

Egyrészt igazad van, valóban nem volt jó az ötletem.
Másrészt tényleg a te kedvedért nyitottam meg az excelt.

Én kérek elnézést!

(#2369) Cpt. Flint válasza martonx (#2368) üzenetére


Cpt. Flint
tag

Akkor kösz, bocs! :R
Csak pont az nem jár erre végül, aki az egészet kérdezte. :DD

(#2370) belaur


belaur
tag

Köszi a segitséget, elkészült a mű :)

(#2371) cigam


cigam
félisten

Ismerkedem a VBExpress-el, és belefutottam egy kérdésbe: Amikor a lenti kóddal hozzáadok egy új fület, hogyan adok az új fülhöz egy, a fül sorszámával megegyező nevü szövegdobozt?

Dim ujful As New TabPage
ujful.Text = "szöveg " & (TabControl1.TabPages.Count + 1)
TabControl1.TabPages.Add(ujful)
' ide kéne az as varázskód ami a fülhöz hozzáadja a szovegelosorszam nevü RichTextBox-ot
Dim "szovegdoboz" & (TabControl1.TabPages.Count) As New RichTextBox
'Átváltok az új fülre
TabControl1.SelectedTab = (ujful)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2372) sztanozs válasza cigam (#2371) üzenetére


sztanozs
veterán

1) Használd a kód formázást.
2) kb fejből, szal lehet benne hiba vagy elírás

for ix = 1 to fulek_szama
Dim ujful As TabPage
Set ujful = New TabPage
ujful.Text = "szöveg " & (TabControl1.TabPages.Count + 1)
' ide kéne az as varázskód ami a fülhöz hozzáadja a szovegelosorszam nevü RichTextBox-ot
Dim szovegdoboz As RichTextBox
Set szovegdoboz = new RichTextBox
szovegdoboz.Name = "szovegelosorszam" & (TabControl1.TabPages.Count + 1)
ujful.Controls.Add szovegdoboz
TabControl1.TabPages.Add(ujful)
next

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#2373) Fire_Vire


Fire_Vire
tag

Helló!

Egy "txt" fájlokat soronként átnéző programon dolgozom. Hobbiként tanulom a programozást. A problémámat már részben megoldottam, de szeretném egyszerűsíteni mert gondolom van rá sokkal egyszerűbb módszer is mint amit én kiagyaltam rá.
Az én kereső módszerem:

Feltétel1 Feltétel2 Feltétel3 Feltétel4 Feltétel5 Feltétel6

Ha valaki csak 1db feltételt ír be akkor egyszerű a dolog a program kilistázza azokat a sorokat ahol az adott helyen megtalálta a keresési feltétellel megeggyezőt.
DE ha 2, 3, 4, 5 vagy esetleg 6 db feltétellel egyszerre keres akkor az én kódom szerint így kellene leírnom:

HA Feltétel1=”XXX” ÉS Feltétel2=”XXX” ÉS Feltétel3=”XXX” ÉS….. AKKOR
KIÍRATÁS Feltétel1=”XXX” ÉS Feltétel2=”XXX” ÉS Feltétel3=”XXX” ÉS…

A lényeg hogy nincs kedvem leírni mind az 6*5*4*3*2*1 azaz 720 (HA...) variációt. Nincs valami egyszerűbb kereső procesz. Vagy esetleg valami jobb logikai módszer erre. Elég lenne néhány parancs tipp is a többit kigooglézom.

Előre is köszi :R
Üdv, Feri.

[ Szerkesztve ]

sajtosszenya.mybrute.com

(#2374) martonx válasza Fire_Vire (#2373) üzenetére


martonx
veterán

Nem biztos, hogy ez a legjobb módszer, de például vizsgáld le külön küllön az összes feltételre a cuccot.

Ha feltétel1 nem létezik vagy a sor megfelel feltétel1-nek, akkor siker1 igaz
Ha feltétel2 nem létezik vagy a sor megfelel feltétel2-nek, akkor siker2 igaz
...
Ha feltétel6 nem létezik vagy a sor megfelel feltétel6-nek, akkor siker6 igaz

Végül egy sor akkor lesz jó, ha siker1, siker2 .... siker6 mind igaz

[ Szerkesztve ]

Én kérek elnézést!

(#2375) Cpt. Flint válasza Fire_Vire (#2373) üzenetére


Cpt. Flint
tag

egyelőre nem egészen érthető számomra a feladat.
a txt fájl valami módon szabályosan tagolt? (rekordok és mezők vannak benne voltaképpen?)
azon belül a feltétel 1-6 bizonyos "mezők" (a sor egyes szakaszai) értékére vonatkozna?
mi kell eredményként? a sor száma? a feltételnek megfelelő szövegrész? a teljes sor? csak az a sor érdekes, ami minden feltételnek megfelel, vagy minden sor számít, ami legalább egy feltételnek megfelel?

sokat segítene, ha kicsit konkrétabban leírnád a feladatot.

[ Szerkesztve ]

(#2376) cigam válasza sztanozs (#2372) üzenetére


cigam
félisten

Köszi! El is magyarázod, hogy mit miért?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2377) Cpt. Flint válasza martonx (#2374) üzenetére


Cpt. Flint
tag

sőt, ha a siker(1,2 ..., n)=igaz helyett a siker(1,2 ..., n)=1 kifejezést használjuk, akkor a végén csak annyit kell vizsgálni, hogy siker(1)+siker(2)+...+siker(n)=n igaz-e. :)
így megspóroljuk az "és"-eket, és akár ciklust is használhatunk az összegzéshez, ami a feltételek számának esetleges későbbi módosulásakor jól jöhet, mert nem kell átírni a kódot, csak egy változót kell módosítani (és még azt is könnyen le lehet programozni).

[ Szerkesztve ]

(#2378) martonx válasza Cpt. Flint (#2377) üzenetére


martonx
veterán

jaja, mondtam én, hogy a pszeudo kódomon még lehet mit tökéletesíteni :B

Én kérek elnézést!

(#2379) Fire_Vire válasza Cpt. Flint (#2375) üzenetére


Fire_Vire
tag

A txt úgy működik mint egy csv fájl. A benne lévő adatok ";" vannak elválasztva.
Minden loggolni kívánt eseménynél a txt-ben egy egész sornyi adat tárolódik le.
Bocsánat mindenkinek a nem egyértelmű leírásért. Megpróbálom beszúrni a programkódomat.
Jelen pillanatban a kiolvasásom így van megírva (AutoIt):

;### 2db feltétel esetén:
If $keres_berendezes=1 And $keres_eszkoz=1 And $keres_DB=0 And $keres_hiba=0 And $keres_kezd_ido=0 And $keres_nyugta_ido=0 Then
GUICtrlCreateListViewItem($count1&"|"&$count2&"|"&$count3&"|"&$count4&"|"&$count5&"|"&$count6, $listview)
$talalatok=$talalatok+1
EndIf

If $keres_berendezes=1 And $keres_eszkoz=0 And $keres_DB=0 And $keres_hiba=1 And $keres_kezd_ido=0 And $keres_nyugta_ido=0 Then
GUICtrlCreateListViewItem($count1&"|"&$count2&"|"&$count3&"|"&$count4&"|"&$count5&"|"&$count6, $listview)
$talalatok=$talalatok+1
EndIf
.
.
;### 3db feltétel esetén:

If $keres_berendezes=1 And $keres_eszkoz=1 And $keres_DB=1 And $keres_hiba=0 And $keres_kezd_ido=0 And $keres_nyugta_ido=0 Then
GUICtrlCreateListViewItem($count1&"|"&$count2&"|"&$count3&"|"&$count4&"|"&$count5&"|"&$count6, $listview)
$talalatok=$talalatok+1
EndIf
.
.
.

Ebből az IF ciklusból kellene számításaim szerint 720db de eddig csak 3 feltételig írtam meg ami kb. 21db.
Ezt le lehetne egyszerűsíteni?

[ Szerkesztve ]

sajtosszenya.mybrute.com

(#2380) martonx válasza Fire_Vire (#2379) üzenetére


martonx
veterán

Figyi, te csak írsz, vagy olvasol is? Fentebb már ötleteltünk. Megírni meg biztos nem fogja helyetted senki.

Én kérek elnézést!

(#2381) Fire_Vire válasza martonx (#2380) üzenetére


Fire_Vire
tag

Amikor hazaértem elolvastam az üzeneteket csak így kaja előtt nem volt teljesen világos.
Aztán láttam Cpt. Flint (#2375) üzenetében nem értette a kérdésem ezért gyorsan válaszoltam neki.
Most hogy kicsit agyaltam rajta már készen is van a program.
Köszönöm a válaszotokat a te(martonx) első variációdat használtam fel.
Flint megoldása is jó, de az "és"-ek és az a plusz 5 változó már bőven elfér :) .
Így már bármilyen keresést el tudok a programmal végezni és sokkal-sokkal rövidebb lett így a programkód mint ahogy azt az elején kiagyaltam.
Kösz még 1x :R

sajtosszenya.mybrute.com

(#2382) Cpt. Flint válasza Fire_Vire (#2381) üzenetére


Cpt. Flint
tag

Hmmm... én még abban az időben kezdtem tanultni a BASIC-et, mikor ZX Spectrumok és Commodore 64-ek voltak, külső lemezes meg kazettás "programtárolással", és baromira nem volt mindegy, hogy milyen hosszú egy kód, mennyi változó és művelet van (különösen az if-then bírt lassítani). :D (nem is beszélve a TI-57 programozható számológépről :)) )
Mondjuk pl. én a "siker" változóknak biztos lineáris tömböt használnék, sőt, lehet, hogy a feltételnév/feltételérték/siker egymáshoz kapcsolódó teljes rendszert egy tömbben tárolnám.

de ezek már csak olyan apróságok: elsőre nem feltétlenül kézenfekvő, de talán elegánsabb. :)

[ Szerkesztve ]

(#2383) Cpt. Flint válasza martonx (#2378) üzenetére


Cpt. Flint
tag

nem azért csináltam, tényleg; csak jólesett rajta kicsit elmorfondírozni, meg csinosítgatni. :B

(#2384) vilag


vilag
tag

Üdv!

VBA FileCopy paranccsal miért nem tudom másolni azt a fájlt, amiből futtatom a kódot?

Ezt a hibaüzenetet kapom: "Permission denied"

Van-e ötlet ennek a hibának az áthidalására?

[ Szerkesztve ]

(#2385) martonx válasza vilag (#2384) üzenetére


martonx
veterán

Mert az operációs rendszer fogja azt a file-t, ami fut. Azt hiszem ez nem annyira meglepő.
Bár egy sima copy ettől még működhetne. Nem lehet, hogy valami más jogosultság hiba van? Nem írható a cél könyvtár például?

Én kérek elnézést!

(#2386) vilag válasza martonx (#2385) üzenetére


vilag
tag

Nem jogosultságprobléma van, inkább annyi a baja a VBA-nak, hogy nyitott fájlt (jelen esetben ugye excel, de más típussal nem próbáltam, mert az egyelőre nem érdekes) nem enged másolni.

Érdekes módon egyébként a Total Commandert nem zavarja, hogy nyitott fájlt szeretnék másolni...

[ Szerkesztve ]

(#2387) vilag válasza vilag (#2386) üzenetére


vilag
tag

Ezt a problémát sikerült áthidalni az ActiveWorkbook.SaveCopyAs (xyz) paranccsal.

(#2388) vilag


vilag
tag

Ilyet látott már valaki:

A VBA programkódom önkényesen futkorászik.

Az történik ugyanis, hogy a programkód eljut az alábbi sorokig:

Selection.AutoFill Destination:=Range("a15:" + "a" + usortrim), Type:=xlFillDefault
Range("a" + usortrim).Select

Ekkor fogja magát és az első sorban írt műveletet látszólag végrehajtja és visszatér abba a subba ahonnan kiugrott, a második sor pedig már le sem fut.

Csak jelzem, hogy ez nem egy új kódrész, és eddig tökéletesen működött.

Van valakinek ötlete, hogy ilyenkor mi van???? Én értetlenül állok a dolog előtt.

Szerk: Megvan az ok: "public usortrim as long" változóként definiáltam a változót és így nem megy.
Az okát azonban még így sem értem.

[ Szerkesztve ]

(#2389) cigam válasza vilag (#2388) üzenetére


cigam
félisten

Mert karaktert vár, te pedig egy számot dobsz bele?
usortrim=12
"a"+"b"+usortrim=?
"a"+"b"+str(usortrim)="ab12"

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2390) Cpt. Flint válasza cigam (#2389) üzenetére


Cpt. Flint
tag

na de akkor miért nem ad "type mismatch" hibát?

(#2388) vilag:
hmmm, nem maradtál véletlenül valahol "on error resume next"-ben?

[ Szerkesztve ]

(#2391) martonx válasza Cpt. Flint (#2382) üzenetére


martonx
veterán

Akkor már te se vagy mai gyerek :B
VB-t napi szinten csinálod, vagy csak hobbi?
Én hál' istennek már csak hobbiból (ahogy ez sajnos az itteni segítségeim színvonalán kezd is látszódni), bár lehet be fog futni egy maszek excel makrós meló, és megint visszakényszerülök excel makrózni. :(

[ Szerkesztve ]

Én kérek elnézést!

(#2392) martonx válasza vilag (#2388) üzenetére


martonx
veterán

Ha tudnád, hogy az elmúlt 4 évben mennyi ilyen exceles makrós furcsasággal találkoztam. Ezért szajkózom mindig, hogy tök jó az excel, meg a vba, de komoly rendszert excel köré írni nem csoda, hogy nem szoktak.

Én kérek elnézést!

(#2393) Cpt. Flint válasza martonx (#2391) üzenetére


Cpt. Flint
tag

napi hobbi. :D
igazából mostanság már nem foglalkozom vele túl sokat, nekem is pár éve volt ebben a csúcs. de ha valami előjön, akkor nagyon bele tudom élni magam, szeretek vele tücskörészni. :) de olyan sok időm nincs rá, nekem is lett volna egy maszek, de sehogy se fért bele az életembe, végül visszaadtam. :(

(#2394) martonx válasza Cpt. Flint (#2393) üzenetére


martonx
veterán

Én folyamatosan maszekolok, de a vbscriptet (excel makrót) már rég kinőttem. Ezért sincs időm (meg igaziból kedvem sem) ráugrani a topikban előjövő problémákra, mert napi szinten programozok mind fő, mind mellékállásban.

Én kérek elnézést!

(#2395) vilag válasza Cpt. Flint (#2390) üzenetére


vilag
tag

Nem maradt On error resume next-ben

Amikor csak lehet, ezt kerülöm pont azért, hogy ilyen hibák ne forduljanak elő.

Egyelőre ez a probléma megoldódott.

(#2396) vilag


vilag
tag

Egy újabb kérdés:

Alapesetben úgy van beállítva az Excel, hogy makrót tartalmazó excel megnyitásakor rákérdezzen, hogy akarom e futtatni a makrókat.

Most kódból szeretnék megnyitni egy másik makrókat tartalmazó excel fájlt, de úgy, hogy makrók nélkül nyíljon meg.

Makrórögzítéssel próbáltam felvenni az eseményt, de ott csak annyi jelenik meg, hogy open, semmi a letiltásra utaló jelet nem találtam.

Tudja esetleg valaki, hogyan lehet ezt kódból megoldani?

(#2397) vilag válasza vilag (#2396) üzenetére


vilag
tag

Találtam megoldást:

Application.EnableEvents = False
Workbooks.Open (arhiv)
Application.EnableEvents = True

Megjegyzés: ebben az esetben a makrók letiltása csak a False és True közti eseményekre vonatkozik.
Ha pl. ezután a Close paranccsal bezáratom a megnyittatott "arhiv" minkafüzetet, akkor ha a BeforeClose eseményhez van valami definiálva, akkor az lefut.

Szóval, csak jól kell használni és igazán kezes a dolog.

(#2398) vilag


vilag
tag

Üdv!

Van arra valami egyszerű megoldás, hogy ha egy munkafüzethez kapcsolódó összes kódot szeretném átvinni egy másik munkafüzetbe anélkül, hogy a munkafüzetlapok tartalmát megváltoztatnám?

Nagyjából arra szeretném ezt használni, hogy egy másik munkafüzet kódját "frissítsem".

(#2399) sztanozs válasza vilag (#2398) üzenetére


sztanozs
veterán

Ezt találtam neked... remélem több a semminél. VBA-ban sztem nem megoldható. De mégis: [link]

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#2400) bepken


bepken
veterán

sziasztok!

a sokadik kezdő kérdésem lesz, szóval bocsi azoktól, akik korábban már nem egyet megválaszoltak más topic-ban :D

egy egyszerű programot szeretnék, ami tartalmaz:
- egy access adatbázist
- egy "azonFind" TextBox-ot, ahová beillesztve egy azonosító számot
- egy "btnFind" gombot, mely segítségével a TextBox-ba beírt azonosítószámot tudom kikeresni
- egy "btnSave" gombot, mellyel hozzá lehet adni az adott azonosítószámot, hogyha még nincs benne az adatbázisban

Public Class Form1

Private Sub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load
Me.Munka1TableAdapter.Fill(Me.AzonositoDataSet.Munka1)

End Sub

Private Sub btnFind_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles btnFind.Click
Me.Munka1BindingSource.Filter = "[Azonosítószám] = '" & Me.azonFind.Text & " ' "

End Sub

Private Sub btnSave_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles btnSave.Click
Me.Validate()
Me.Munka1BindingSource.EndEdit()
Me.TableAdapterManager.UpdateAll(Me.AzonositoDataSet)
End Sub
End Class

eddig meg is vagyok - bár valamiért az adatbázist nem mindig akarja módosítani..... :D

na de ezekhez az azonosítószámokhoz az adatbázisban tartozik egy checkbox is!
szeretném, ha a program ezek értékeinek megfelelően (true/false) meghatározott szöveget adna vissza.

egyébként az ilyesmit Label segítségével szokás kiíratni? (tehát amikor nem MsgBox féle ablakot szeretnénk, hanem csak egy szöveg változót valahova)

remélem nem kérdeztem sok hülyeséget... :D

köszi erőre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Visual Basic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.