Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Reggie0


Reggie0
félisten

Most, hogy az AMD megvette a Xilinxet es velhetoen azert ez nagyot fog lokni az FPGA-k alacsonyabb csikselessegre adaptalasaban kivancsi vagyok, hogy az Altera hogyan erne utol oket. Bar nem mondom, kell masodik helyen levo FPGA gyarto is, csak ezt a poziciot be kene latnia az Alteranak es az arazasat valamint a szolgaltatasait is erre kene beloni, mert az elmaradottabb cuccaikat meregdragan nem sokaig fogjak eladni.

(#2) E.Kaufmann válasza Reggie0 (#1) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Jöhetnének már az FPGA alapú utasítás "gyorsítótárak"...

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#3) Reggie0 válasza E.Kaufmann (#2) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem sosem fog, egy utasitason nem igazan tud gyorsitani az fpga, mar csak azert, mert lassabb, mint a fix funkcios egyseg.

[ Szerkesztve ]

(#4) E.Kaufmann válasza Reggie0 (#3) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem is egy utasításon, hanem a gyakrabban használt kis egyszerűbb szubrutinokat nem csak előtöltené, hanem már kapásból FPGA-n meg is valósítaná és ott futtatná.
Ugye a célprocik eddig is az adott feladatokhoz leggyakrabban használt műveleteket hardveresen kevés számú utasításból meg tudták oldani. Lehetne egy éppen adott feladathoz alkalmazkodó általános CPU.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#5) Reggie0 válasza E.Kaufmann (#4) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem meg azon sem feltetlen lehet sokat gyorsitani. Az, hogy lut-okbol kell osszerakni a logikat nagyon nagy overheadet jelent, fogyasztas es sebesseg szempontjabol is. Meg az egyszerubb hash algoknal is csak akkor volt szemmel lathato elony, ha komplett for ciklusokat lehetett unrollolni, ahhoz meg legalabb akkora feluletu FPGA kene, mint egy negyed proci, vagy tobb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.