Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Visszafordíthatatlan (irreversible) (téma lezárva)

Hozzászólások

(#51) probesz


probesz
csendes tag

Hali!

Leültünk haverral megnézni a filmet. Még nem történt semmi, de a kamera forgástól már hányingerem volt. Közben megjött a pizza és elkezdtük enni.
Egészen jól bírtam... Bár a fejszétverős jelenet húzós volt (Jól meg volt csinálva...), ott kicsi abbahagyta az evést :)
Amúgy nem lehet, hogy a film elején levő öreg faszinak valami köze van a csajhoz (arra gondolok hogy megerőszakolta a lányát vagymi és ... hát nemtom)?
Bár lehet, hogy ez baromság....

(#52) janati válasza probesz (#51) üzenetére


janati
őstag

De,de,de!!!

Az öreg faszi a legnagyobb rejtély. Lehet hogy ő is megerőszakolta a lányát. És aki vele ül, az pedig az a gennyláda, aki Monica Belucci-t erőszakolja meg. Vagy nem??

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#53) janati válasza maddog (#50) üzenetére


janati
őstag

Linket nem tudok adni, de keresgélj pl a Google-on.

Egyébként a DC egy p2p progi. Megosztod az adataidat és mások is ezt teszik. Így megy a cserebere... 24 órán belül mindent le kell törölni!!!....

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#54) -boyscout- válasza janati (#52) üzenetére


-boyscout-
tag

igen, az öreg megerőszakolta a saját lányát, erről beszélget a fickóval aki megtámadta Alexet az aluljáróban.

(#55) -boyscout- válasza -boyscout- (#54) üzenetére


-boyscout-
tag

illetve dehogyis :) a fickó az öreggel nem azonos azzal aki megtámadta Alexet. viszont az sem akinek szétverték a fejét.
hiába na késő van már :)

az öreg egyébként két korábbi Noé film a Carneés az I Stand Alone főszereplője és itt is ugyanazt a személyt játsza.

(#56) Don Vittorio válasza janati (#52) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Te jó ég!

Én csak úgy idelapoztam: ki erőszakolta meg Monica Belluccit? (A kedvencem. Meg nem erőszakolnám, de akinek megvolt, azt irígylem.)

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#57) Cefa válasza janati (#4) üzenetére


Cefa
senior tag

Ez a film egyáltalán nem kötelező sőt unkötelező.


indokok

1. Kurvára nem eredeti ötlet eredetisége = a nullával. Mert a sztori menete = Memento brutalitása és obszcénitása = Baise Moi (erőszakolj meg) című film

Eddig egy nagy nulla.

2. A sztori halál lapos. oké rendezzenek brutál filmet de ne ilyen bénán. első 20-30 perc merő horror azután meg mintha átvágták volna a filmet egy filozófikus a szex tabuira válaszokat adó film ami szintén nagyon ócska.

3.Abban semi szakértelem sincs hogy idegbeteg módjára rángatjuk a kamerát mint egy parkinson-kóros.

4. Szereplők és maga a játék és a rendezés =-1
Pl amikor megerőszakolja anőt az alig ellenkezik 1 kézzel fogja le a kis termetű férfi az életéért küzdő nőt. Ja és csak utánna veri meg amikor már megerőszakolta (ez az életben fordítva szokott lenni)

5. Azért ilyen filmet nem engednék moziban sugározni. Egy Degenerált idióta Szipós barom volt aki ezt elkészítette.

6. Ezt a filmet nem lehet senkinek ajánlani mert nem szól semmiről és ezt nem azért mondom mert brutális a film hanem azért mert silány és akinek ez tetszik az csak azért mondhatja(bár kétlem) mert még nem látott hasonlót és az újdonság erejével hatott rá.



Remélem a filmgyártás nem fog ebbe az irányba haladni.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#58) Cefa válasza -boyscout- (#55) üzenetére


Cefa
senior tag

Szerintem itt nem értetek valamit.

Bár amikor megnéztem csípőből letöröltem de:

Bélférget (aki megtámadta a lányt) megölték Porrá zúzták a fejét szarrázúztág ott a helyszínen meghalt.

A 2 pasija belluccinak a sittre került ugye az egyik a mentőkocsival mert kitört a keze.

És a film elején a volt faszija dumál az öreggel a sitten.

És annyi a lényege az öregnek hogy ő is megerőszakolt valakit. Pont a lányát.

ennyi

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#59) Cefa válasza janati (#47) üzenetére


Cefa
senior tag

A vége az amikor még semmi nem volt még nem volt terhes akkor még nyugi volt és tuti hogy az a degenerélt rendező a sok gyerekkel a kezdetet vagy a gyermeki ártatlanságot akart jelképezni.


Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#60) Cefa válasza Cefa (#59) üzenetére


Cefa
senior tag

ja és valaki a Requiem-hez hasonlitgatta vagy csak megemlitette.

Na igen az egy Masterpiece.

A zenéje szuper. - Nem hiába a gyűrűk ura átvette a zenét.

A jelenetek kameramozgás tükrözi az érzelmeket és a hangulaton nagyonjóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó nagyon profi.

A sztori sincs elrontva és nagyon életszagú és nem hepiendes.

Nem hiába lett az imdb-n rövid idő alatt a világ összes filmje közül a 47.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#61) Cefa válasza janati (#13) üzenetére


Cefa
senior tag

Nem ez nem filmtörténelem max annak aki még nem látott ilyet. De már mint mondtam ez egy nagy unalmas koppintás.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#62) -boyscout- válasza Cefa (#58) üzenetére


-boyscout-
tag

szerintem te nem :) tudom manapság luxus utánanézni bárminek is ha nem tiszta vmi pedig minden csak egy klikkelésnyire van...

cast
Jo Prestia .... Le Tenia (bélféreg, giliszta, vagyakármi :) )
Jean-Louis Costes .... Man beaten to death in club (ember akit szétütöttek...)

És a film elején a volt faszija dumál az öreggel a sitten.
És annyi a lényege az öregnek hogy ő is megerőszakolt valakit. Pont a lányát.


nem akarom ismételni magam ezért idézek mást:
the 2 guys at the beginning of the film have an important significance. that is, only if you've seen Noe's previous film ''i stand alone''.

hja, ez nem az X-men2, :)

(#63) maddog


maddog
tag

na jo most mar az szoljon aki megnezte az amerikai kort is es az eredeti japan ringu-t es modja meg mekkora a kulonbseg!-embertelen

(#64) tocsa válasza janati (#13) üzenetére


tocsa
senior tag

Hát ez aztán qvva nagy filmtortenelem lehet.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#65) Cefa válasza maddog (#63) üzenetére


Cefa
senior tag

Na én mindkettőt láttam és az amcsi jobban tetszett. Mert sokkal jobban játszik az idegekkel.

3 ringu film van

ringu 0, ringu 1 ringu 2

Állitólag a két folytatás már nagyon rosz.

De ez az amcsi változat megérdemel 10-ből 8-at.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#66) Cefa válasza -boyscout- (#62) üzenetére


Cefa
senior tag

Na igen Mint írtam csak egyszer néztem meg a filmet és letöröltem.

Szóval én is megnéztem. Az imd-b n. Ha ténleg 2 különböző személyről van szó és a film elején egy másik filmre utal. akkor ez még nagyobb ökörség mint goltoltam.


De attól még lehet ugyanaz a személy a 2 ember hiába más -más játsza. Egy ilyen elmebeteg filmbe az is belefér.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#67) Bagoly


Bagoly
senior tag

Pont a topik miatt néztem meg. Hát mit mondjak, elég blődli ökörség volt. Szeretem a másodlagos (elsődleges) üzenettel is bíró filmeket, de ennek mi értelme volt. Miről szólt? (Túl az egyszerű brutalitásán, semilyen mondfanivalót nem fedeztem fel benne)...... Ha francia művészfilm akkor inkább ''A gyűlölet'', annak legalább magyar vonatkozása is van....

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#68) -boyscout- válasza Cefa (#66) üzenetére


-boyscout-
tag

a két különböző személyben az a lényeg, hogy nem a bűnös bűnhődik, a ''jók'' viszont többszörösen megszívják... ahogy sajnos általában az életben is

(#69) Cefa válasza -boyscout- (#68) üzenetére


Cefa
senior tag

Hát asszem nem fogunk egyetérteni de ez igy van jól.

''a két különböző személyben az a lényeg, hogy nem a bűnös bűnhődik''

Hát ha evvel a legelejére célzol akkor akkor aki a lányával lefekszik vagy szétveri valaki fejét az szerintem BŰNÖS.

Ha pedig arra céloztál hogy mást nyírtak ki bélféreg helyett akkor pedig az sem volt ártatlan mivel. Kitörte a főszereplő karját és seggébe akarta erőltetni a méteres - kékerest. Ezeken kívül biztos brutális lehetett ha egy vad idegen férfit meg akart kefélni.

Ugye ez bűn mert szerintem az. Szerintem te csak elfelejtetted a sztorit vagy nem nézted figyelmesen.

Azért irtam hogy más a 2 szereplő de ugyanaz az alak mert egy ilyen degenerált filmbe simán belefér.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#70) janati válasza Cefa (#69) üzenetére


janati
őstag

Egyetértek veled, de látod, téged is megfogott valahol, mert azért egy párat hozzászóltál...

A lényeg: barom film, én is letöröltem.
Viszont szerintem egyedi, egyszer nézhető, többször tilos.

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#71) Cefa válasza janati (#70) üzenetére


Cefa
senior tag

Nem mondanám hogy tetszett egy szépérzékű ember nem is mondja. Azt esetleg mondhatom hogy szokatlan volt.


Azért írok ide mert szerintem nem kell elájulni ettől minden jelenet koppintás valahonnan. Én regeteg filmet láttam már és csak azért irom hogy nehogy elájuljatok ettől és ne higgyétek azt hogy ez korszakalkotó film csak azért mert durva és nem láttál másikat.

Egyébként komolyan és őszintén mondom hogy a film az elejétől kezdve unalmas volt. Főleg a vége. Már alig birtam megnézi asszem pörgettem is a végét.


El tudnám képzelni amikor egy 2 gyerekes család bemegy a moziba és megnézi :)) :)) :)) :))

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#72) janati válasza Cefa (#71) üzenetére


janati
őstag

Hidd el, én is rengeteg filmet láttam...DE nekem ez akkor is egyedinek tűnt, a maga gagyiságában is.
Láttam minden hasonló brutál filmet. (A Rekviem valóban hatásosabb...)

Ezt a filmet nem szabad vetíteni. Aki akarja, szerezze meg magának valahogy.

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#73) -boyscout- válasza Cefa (#69) üzenetére


-boyscout-
tag

Ha pedig arra céloztál hogy mást nyírtak ki bélféreg helyett ...
igen, erre :) miért mentek oda? megbosszulni Alexet (legalábbis Marcus, Pierre meg, hogy féken tartsa(?)). kinek a fejét verték szét végül? egy olyan valakiét akinek semmi köze nem volt az erőszakhoz. miért törte el a fickó a karját? mert nekitámadt, hogy aztán mi következett volna az már a hely és a szereplők jellegéből adódott. egy normális kricsmiben nemhiszem, hogy bepróbálkozott volna a lompos, inkább egy kés vagy néhány jólirányzott rugás.

szerintem sem baj, hogy nem értünk egyet, csak azt nem értem miért kell ennyire túlbonylítani vagy, hogy lehet ennyire másképp értelmezni? :)

(#74) Cefa válasza -boyscout- (#73) üzenetére


Cefa
senior tag

Azért mert a most mondhatnám ugye hogy az én értelmezésem a jó :))

De azt te is beláthatod hogy nem hiába olyan az eleja amilyen.

Az emberi fertőt mocskot elállatiasodást vagy még inkább az az alá való süllyedést akarja szibólizálni. Az a buzibár maga a fertő. És a srác mindegy hogy kit nyír ki belőle.

De továbbra is fenntartom a 2 Férfi egy eset teóriát.

üdv.

És értelek téged is. És nem értelmezem félre a filmet.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#75) maddog válasza Cefa (#65) üzenetére


maddog
tag

uff
az ammos kor csak parodiaja az eredetinek-ha hatasosabbnak tartottad az csak ugy lehet hogy azt elobb lattad es az eredeti mar nem volt akkora flash

megneztem vegre en is irreversible-t szerintem tulparaztatok-nem agresszivabb mint egy tarantino film

azokat sem ertem akik nem ertenek valamit.
direkt azert raktak belphereg szerepebe olyan jellegzetes pofaju fickot hogy a forditott menet ellenere se keverje ossze senki a kesobbi aldozattal

(#76) WaterLo


WaterLo
aktív tag

Én 1 nap néztem meg az Irreversible-t, meg a Requiem For A Dream-et. Fizikailag rosszul voltam, be kellett kapcsolni a ventillátort a szobába, hogy kapjak levegőt.
Szerintem azért durvább (az Irreversible), mint egy Tarantino.

....What's up!....

(#77) Cefa válasza WaterLo (#76) üzenetére


Cefa
senior tag

Szerintem aki a tarantino filmekhez hasonlítja az nem jól teszi.

A tarantino filmek nevetségesen brutálisak és van benne egy fanyal humor.

de ez naturalistán brutális és nem okoz élvezetet semmilyen szempontból a néző számára.

A requiem viszont tetszett. Ott jó volt a kameramozgás és tanulságos volt.

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#78) maddog


maddog
tag

csajok nem az a lenyeg hogy mit mutat a kamera mert akkor egy bonctermi oktatofilm lenne a legbrutalisabb-hanem a mogotte levo szellemiseg

igazabol vegig az volt az erzesem a film soran hogy aki csinalta az beflesseltette magat egy otlettel es mar semmi mas nem jutott a filmbe -van kb6jelenet mindegyikben kb fel mondatnyi esemeny vagy mondanivalo
meg lehet csinalni egy filmet esemenytelenre hogy usson vagy hasson de ez szerintem csak fantaziatlan volt

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Visszafordíthatatlan (irreversible) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.