Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Videokazettáról dvd-re írás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Balli


Balli
őstag

Az lenne a kérdésem, hogy lehetséges-e hogy videokazettáról dvd-re irjam ki (családi videóinkat) dvd író (pio108) segitségével? Rendelkezésre áll egy Tv-tuner kártya.
Ha igen, mi ennek a menete?

Athens 2004

(#2) Christoph válasza Balli (#1) üzenetére


Christoph
aktív tag

Elöször bedigitalizálod a tunereddel dvd kompatibilis mpeg2 formátumba (a windvr3 ezt tökéletesen elvégzi) a videot-, aztán ráeresztesz egy dvd author progit(pl tmpgeng dvdauthor), és a végeredményt már írhatod is dvd-re...

[Szerkesztve]

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#3) Balli válasza Christoph (#2) üzenetére


Balli
őstag

Ha esetleg megtudnád mondani, hoy honnan lehet letölteni ezt a windvr3 program trial verzióját azt megköszönném. Lehet én vagyok a béna de nem találok ingyenesen letölthető trial-t :(

Athens 2004

(#4) Christoph válasza Balli (#3) üzenetére


Christoph
aktív tag

[L]http://www.intervideo.com[/L] - Innen letölthetö a trial...

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#5) Balli válasza Christoph (#4) üzenetére


Balli
őstag

Köszi szépen, már töltöm is:)
Utána először is megpróbálok a videóról vinyóra másolni egy kazit, ha esetleg elakadok akkor még kérdezek- ami elég valószinű:DDD

Athens 2004

(#6) Balli


Balli
őstag

Na már meg is van az első gond:
Inditáskor ezt irja ki: Cannot detect device. Please check hardware or re-install driver.
Gondolom az lehet a gond hogy, nincs feltelepitve a tv-tuner kártya driver-e. Csak az a baj, hogy nincs itt a lemeze. Na mindegy megpróbálok valami drivert leszedni hozzá a netről aztán folytatom

Athens 2004

(#7) Balli válasza Christoph (#4) üzenetére


Balli
őstag

Sikerült!

Hozzákötöttem a videokamerat a tv-tunerhez s ezzel a progival látom a felvett filmet. Csak az a baj, hogy fekete-feheren. Hol lehet azt beállitan hogy szines legyen? Vagy lehet azért mert még csak videokameráról veszem?

Milyen formátumban/minőségben másoljam le, hogy jó minőségű legyen, s ne is foglaljon nagyon sok helyet. + hogy asztali dvd lejátszóval le lehessen játszani?

Athens 2004

(#8) Christoph válasza Balli (#7) üzenetére


Christoph
aktív tag

Valszeg most NTSC szabványra van állítva, állítsd át PAL-ra...

Van PAL DVD profil, az jó lesz....

[Szerkesztve]

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

(#9) Balli válasza Christoph (#8) üzenetére


Balli
őstag

Több Pal DVD formátum volt, mint pl.: Pal dvd 1/2, 1/4. Valamint PAL SVCD, PAL PC MPEG stb...
Nos én a sima PAL DVD-t választottam. A baj még mindig megvan az hogy fekete-fehérbe adja:(

Athens 2004

(#10) Balli válasza Christoph (#8) üzenetére


Balli
őstag

Megpróbáltam videóról lejátszani a filmet, de irdatlan rossz minőségbe adta vissza a számitógép. Ez miért lehet? Beállitasprobléma? Vagy Tv-tuner probléma?

Athens 2004

(#11) Christoph válasza Balli (#10) üzenetére


Christoph
aktív tag

A Windvr beállítási között is állítsd át PAL-ra, ne csak a felvételi profilt, szerintem ez valszeg a probléma, de nem biztos. Lehet a tuner is a hibás, hiszen a PAL DVD profil esetén szinte tökéletesen visszaadja a windvr a bementi jel minőségét...

''...mert minden hazugság az igazsághoz vezet!'' by Dana Scully

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Videokazettáról dvd-re írás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.