Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atifarkas


atifarkas
tag

Ti milyen modszeret ajanlotok? Amivel biztonsagosan karosodas nelkul le lehet szedni a hutobordat. Fugg ez a gyartotol, ha igen melyik az a ceg akinek a kartyajarol nem lehet leszedni es melyik amelyikrol le lehet?

Ezek a kerdesek azert merultek fel bennem mert a xpertvision videokartyamrol mikor le akartam szedni a hutobordat akkor az nem sikerult valami szerencsesen. Magaval egy jokora darabot a gpubol a borda. Majd utana latom hogy a nem hovezeto paszta van a gpu es a borda kozott hanem kokemeny ragaszto. Annyira kemeny hogy csavarhuzoval sem tudtam benyomni, inkabb faragott belole. Minden videokartya ilyen kokemyen van felragasztva a hutobordara? Mert ha igen hogy kell leszedni rola? Mert valahogy biztos le lehet....

(#2) HERR Z válasza atifarkas (#1) üzenetére


HERR Z
veterán

beteszed a fagyasztóba 2-3 órára utánna le tudod majd venni könnyen

(#3) oceanearth válasza atifarkas (#1) üzenetére


oceanearth
őstag

hát mivel az a ragasztó hőre keményül, akkor lehet, hogy tényleg be kell rakni a firgo-ba és utána letörni róla a bordát. egyébként nekem sima paszta volt a borda alatt.(abit gf4 ti4200):D

(#4) t-shirt válasza atifarkas (#1) üzenetére


t-shirt
veterán

A mai kártyákra ez a megoldás szerencsére már nem jellemző. Rosszabb esetben rózsaszín ragacs jobb esetben paszta.

(#5) atifarkas válasza t-shirt (#4) üzenetére


atifarkas
tag

ez a kartya egy ket honapos radeon 9800 volt :(

(#6) Szabesz01 válasza atifarkas (#1) üzenetére


Szabesz01
tag

Van képed róla hogy a GPU hogyan vált meg egy darabjától?

Mellesleg nekem ezüstpaszta volt alatta :R
utoljára ragasztott hűtővel a gef2-mön találkoztam

(#7) t-shirt válasza atifarkas (#5) üzenetére


t-shirt
veterán

Részvétem, pedig rég volt utoljára hogy ilyet halottam.
Sok kártyám volt már de szerensére én még nem találkoztam ilyennel, szóval szerintem azért nem egy gyakori megoldás. Persze bosszantó ha az ember beleszalad egy ilyenbe.

(#8) orbano válasza atifarkas (#1) üzenetére


orbano
félisten

mélyhűtőbe be, 2 óra múlva borda leCSAVAR (nem feszít). így szinte bármilyen ragasztás leszedhető...

A vér nem válik VAZZE!™

(#9) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Témába vág: Bővebben: link

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10) Kressss!


Kressss!
csendes tag

Nálam egy 8 megás S3-asról tök simán leesett a borda, mert xar volt a ragasztó, és hőre el engedte a GPU-t... LOL

Aki hisz a parajelenségekben, az emelje fel a kezem...

(#11) atifarkas


atifarkas
tag

Nos ugy nez ki a kartyat kicserelik gariba. Ha nem talanak rajta kulserelmi nyomot. De azt mondtak hogy oruljek ha egy ugyan ilyet kapok. Ami gondolom ugyan ugy eleg kemenyen ragasztva lesz. Van valakinek mas otlete? Mert a hutobe be majd hidegen le, nem hiszem hogy mukodik... :F Mert szerintem annak a ragasztonak edes mindegy hogy hideg vagy meleg.

(#12) csapos2 válasza atifarkas (#11) üzenetére


csapos2
addikt

Üdv!
Nekem egy 5900 xt-én volt ilyesmi ragasztó az letépte a gpu-ról a sapkát.
Óvatosan egy linóvágó késsel vágd le a bordát szerintem.Vagy valami nagyon vékony pengéjű késsel:

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#13) atifarkas válasza csapos2 (#12) üzenetére


atifarkas
tag

ezzel az a problemam hogy masikat amelyiket leszedem megneztem milyen kemeny. Es hat bromira, a szar habositot alult konnyebben elvagom. De a behuteni, lecsavarni egyre jobban mozgatja a fantaziam. Csak mi valtozik meg a ragasztoban ha lehutjuk? Amugy mar gondoltam arra es hogy lehet aztani kene vizben.... :D. Aztan kiszaritani.... bar ez csak kosza gondolat...

(#14) BOBO6 válasza atifarkas (#13) üzenetére


BOBO6
aktív tag

A ragasztóban semmi csak az állaga változik. Nem tudom, még nem csináltam ilyet de gondolom vagy lágyabb lesz vagy megfagy és akkor le lehet ''törni'' a bordát a magról. Ez attól függ melyik gyártó mit használ...
Amúgy az én abit r 9550-esemen az a rózsaszín ''rágógumiszerű'' anyaggal volt felragasztva a borda a magra. LOL.

(#15) atifarkas


atifarkas
tag

Kuldtem egy emailt a xpertvisonank hogy hogyan tudnam lekapni. Es nekem miert nem jott le, talan regsztva van?

Dear User,

Yes, you are right. The fan is fixed with a glue. Please do not remove, because the GPU could be damaged and you will loose the guarantee.
If the fan is defective we recommend to return it to your dealer.

Best regards
XpertVision

Magyarul: ja ragasztva van, ne szedd le mert megserul a GPU. Ha valami bajod van a ventivel vidd vissza a boltba.

A boltban 3-4 het mig a garancias javitason vegig fut.(ezt a boltos mondta nekem, ezert vettem ra kulonallo bolrdat....)
Szal a tanulsagot levonva: 1 honapig hasznalom, 1 honapig szerviz. Tehet 2db kell venni igy felvaltva lehet oket hasznalni :DDD :D mivel a borda nem jon le.

A boltban a fagysztosra azt mondtak hogy az sem mukodik minden ragasztonal... El vagyok keseredve. Ha veletlen kicserelik akkor lesz egy kis traktorom a gephazban:))

(#16) csapos2 válasza atifarkas (#13) üzenetére


csapos2
addikt

Üdv!
Jómagam is beraktam a fagyasztóba 4 óra hosszára a kártyát és csak ez után lett eredmény.Az ötletet innen merítettem http://vganfo.uw.hu/
A belinkelés még nem megy ezért írtam így.Ezek közöt elég sok jó ötlet van.
Sok sikert a dologhoz!

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#17) IIIstIII


IIIstIII
senior tag

Nah nem annyra a témához tartozik de gondoltam megosztom veletek! Vettem nemrég egy Zalman chipsethűtőt és amit adtak hozzá 2 koponensű ragasztót azt használtam. Megvártam míg megszáradt aztán bekapcsotam a gépet. este mi volt? leesett a hűtő. Nah mondom nagyszerű! És a régi hűtőt is azzal raktam fel a délihídra. Azon is mozog gépezés után! Mondhatom nagyon jó ragasztó:(((:(( Úgyhogy csak vigyázni ezzel a 2 komponensel! Ez pont a hőrekeményedő ellentétje!

(#18) Szabesz válasza IIIstIII (#17) üzenetére


Szabesz
őstag

A két komponensű ragasztónak megfelelően összekeverve minen körülmények között meg kéne keményednie, és úgy is maradnia
Biztos megfelelő arányban keverted?

Lehet hogy a Zalman egy kicsit elszúrta a képletet.. :DDD

¯\_(ツ)_/¯

(#19) IIIstIII válasza Szabesz (#18) üzenetére


IIIstIII
senior tag

Használati utasítás: a chipre kenjem az A komponenst a hütőre a B komponenst megtettem bekentem az egészet és jól ráfogattam meg egy kicsit mozgattam ide oda hogy jól elkeveredjen. Aztán nem jött be vagyis jobban mondva lejött!:) Aztán a régi felfogató vasakkal tettem fel azzal már jó de a hővezető pasztát nagyon lespórólták félig volt a tubus

(#20) Hequila válasza IIIstIII (#19) üzenetére


Hequila
őstag

Elég érdekes használati utasítás.. A kétkomponensű ragasztónak pont az a lényege, hogy ott szilárdul csak meg, ahol a két komponens találkozik. Namármost ezze a módszerrel aligha érintkezik minden A komponens minden B komponenssel. Inkább javaslom azt, hogy egy kis műanyag lapon (akár rossz CD, CD tok, vagy bármi más) keverd JÓL össze a két komponenst 1:1 (!!!) arányban, és az így kapott masszát kend fel a bordára és a chipre is. Ha így is elengedi, akkor tényleg a Zalman a hülye.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#21) oceanearth válasza IIIstIII (#19) üzenetére


oceanearth
őstag

hát ha 2 komponensű akkor annak tényleg ragadni kéne. lehet esetleg nem kellet volna mozgatni, hogy megkeveredjen??

(#22) IIIstIII válasza Hequila (#20) üzenetére


IIIstIII
senior tag

Nagyon kevés maradt belőle de a déli hídon akkor megpróbálom!

(#23) Szabesz válasza IIIstIII (#19) üzenetére


Szabesz
őstag

Tényleg ez áll a hazsnálatiban ??
Mer akkor vagy nem az általános kétkomponensű, hanem valami különleges (és mégis sz@r)
Próbáld meg az 1:1 vegyítést és azt kendd fel a bordára!

¯\_(ツ)_/¯

(#24) IIIstIII


IIIstIII
senior tag

Nah összekevertem 1:1 arányban és felvittem meg megvártam a 15 percet amit írt! Este megnézem mi a helyzet vele! Ha nem hiszitek lefényképezhetem a csomagolást.

(#25) Szabesz válasza IIIstIII (#24) üzenetére


Szabesz
őstag

Fényképezd!
Egyébként mi a hivatalos neve? Ezt megnézném hogy mit ír a Zalman a honlapján róla:D

¯\_(ツ)_/¯

(#26) IIIstIII válasza Szabesz (#25) üzenetére


IIIstIII
senior tag

Milyen hivatalos? Meny fel a zalman lapjára és ott keresd meg a sárga chipsethűtőt. Fejből nem tudom mi

(#27) Szabesz válasza IIIstIII (#26) üzenetére


Szabesz
őstag

ZM-NB32J?
Mert annak csak hőpasztát + leszorítást mond, kétkomponensű ragasztó sehol:DDD

¯\_(ツ)_/¯

(#28) IIIstIII válasza Szabesz (#27) üzenetére


IIIstIII
senior tag

Az nah akkor minnyácsinálok képet!

(#29) IIIstIII


IIIstIII
senior tag

Na itt van a kép: Bővebben: link

(#30) Szabesz válasza IIIstIII (#29) üzenetére


Szabesz
őstag

rajtamaradt?

¯\_(ツ)_/¯

(#31) IIIstIII válasza Szabesz (#30) üzenetére


IIIstIII
senior tag

Uh elfelejtettem tegnap megnézni! Ma egy hosszabb gépezés után megnézem mert akkor jött le amikor sokkáig be volt kapcsolva! Így hidegen nem moccan!

(#32) Szabesz válasza IIIstIII (#31) üzenetére


Szabesz
őstag

Akkor vidd vissza mert ez így nem a legjobb hogy a hűtő szabályszerűren lefolyik a chipről ;]
Vagy vegyél valami biztos és bevált ragasztót! Mondjuk kétoldalú ragasztó, jobb kétkomponensű... stb

¯\_(ツ)_/¯

(#33) IIIstIII válasza Szabesz (#32) üzenetére


IIIstIII
senior tag

Úgy néz ki ez a kevert módszer bevált! Az NB-n kapcsokkal van feltéve és pasztával csak a délin van ragasztva de annak nem nagy baj ha leesik!

(#34) Szabesz válasza IIIstIII (#33) üzenetére


Szabesz
őstag

''nem nagy baj ha leesik''
OK. De én nem merném úgy rajtahagyni hogy néha-néha leesik:U

[Szerkesztve]

¯\_(ツ)_/¯

(#35) IIIstIII válasza Szabesz (#34) üzenetére


IIIstIII
senior tag

Miért neked a déli hídon van gyárilag hűtő? Mert nekem nem volt!

(#36) Flashy válasza IIIstIII (#33) üzenetére


Flashy
veterán

hűtési szempontból nem baj, de nem jó ha egy fém borda végig gurul az alaplapon :)

(#37) IIIstIII


IIIstIII
senior tag

Az igaz!:) Mondjuk én ugye a régi chipsethűtőt tettem fel a déli hídra és az akkora hogy a TV tuner karit nem is tudom tökik belenyomni a PCI slotba tehát van ami megfogja! meg a déli híd az alaplap legaján van! de nem szívesen ijesztettném meg magam.

(#38) Szabesz válasza IIIstIII (#35) üzenetére


Szabesz
őstag

Nem nincs. Hidd el tudják az okos tervezők hogy mire kell és mire nem ;)

Igaz tűzforró a Déli Híd, dehát ameddig megy és gar van rá....

¯\_(ツ)_/¯

(#39) IIIstIII válasza Szabesz (#38) üzenetére


IIIstIII
senior tag

Hát nekem már lőttek az alaplapgarijának(chipsethűtő eltávolítása), a vidkari garijának(húzás,hűtőeltávolítás) háznak(ventilátor szétszedés) szal semmi váratlan dolog nem érhet!:D

(#40) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Pajszerral biztos lejön még a ráragasztott hűtő és ramborda is.

(#41) Szabesz válasza IIIstIII (#39) üzenetére


Szabesz
őstag

én is leszedtem :U
egy lapra feljegyeztem hogy melyik alatt milyen paszta volt, hogy nem legyen mibe belekötniük :D
hameg a vidkarit vágnám haza, remelhetőleg megy vele a BIOS is és ember legyen a talpán aki úgy megmondja hogy volt -e húzva :U

¯\_(ツ)_/¯

(#42) IIIstIII válasza Szabesz (#41) üzenetére


IIIstIII
senior tag

Ők honnan tudják hogy mi alatt mi volt? Az enyémet tuti nem mondják meg mert a chipsethűtőt 2 kampó fogta le de ez nem volt elég emellett még oda is ragasztották. Szal megszenvedtem míg lejött!

(#43) Szabesz válasza IIIstIII (#42) üzenetére


Szabesz
őstag

Egyes szériák alatt egy típusú paszta szokott lenni, volt már példa rá hogy emiatt egy szervizes nem vette vissza a kártyát

¯\_(ツ)_/¯

(#44) atifarkas


atifarkas
tag

A letort gpu-u videokartyam vegre lecsereltek. De hamar megvettem draga penzert azt a hocsoves videokartya hutot akkor szeretnem feltenni. Irtam emailt az xpertvision-nak hogy mivel van az odagyogyitva, hogy lehet leszedni. Valaszuk az hogy ragasztoval es hogy ne szedjem le mert lehet megserul a gpu.
Irtak feljebb hogy hutobe be madj lecsavarni. De a ragaszto a gpu melle is kifolyt. Igy a gpu korul van egy kis kokemeny ragacs. Mikor lecsavarom akkor ez a perem nem fogja a gpu sarkat leszakitani?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.