Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Vezérlő pc (mikro pc???) (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) FastCatch


FastCatch
csendes tag

Hali! Keresek olyan PC-t, amit egyfajta ''beépített'' vezérlőnek tudok használni; pl. locsolás vezérlőnek, épület vezérlőnek, stb.

A fő kritérium az, hogy kicsi legyen (mert olyasmihez is kell), és hogy működőképes lehessen mozgó alkatrész nélkül is. Tehát: abszolúte NO HDD/FDD/CD/DVD (de külső vagy belső pendrive nyilván OK), lehetőleg NO ventillátor (táp se, proci se), DE: nem igénylek csillagászati teljesítményt (fusson rajta egy 2.4-es linux kernel, esetleg egy win98), továbbá bele kell lehessen rakni kártyákat (lehetőleg ISA(!) buszost is).

Tud valaki ilyet? Esetleg olyan helyet (pl. itteni fórumot), ahol erről vagyon szó (én csak mini-PC-t találtam, de az más célú)?

FastCatch

Miért van, hogy a vezetõknek nagy az ellenállásuk?

(#2) bcs válasza FastCatch (#1) üzenetére


bcs
aktív tag

mire akarod használni? mert pl. locsolásvezérlő linux, meg win98 nélkül is elfut.

(#3) FastCatch válasza bcs (#2) üzenetére


FastCatch
csendes tag

meglepne, mert egy általunk mintegy 10 éve készített kártya végzi a vezérlést :)
(jó, t'om van olyan is, de ez most más). e mellett egy ilyenre szívesen rábíznám a fax/üzenetrögzítő szolgáltatást, ami szintúgy linux-os (abból is lehet persze kapni PC nélkülit, de én má' csak ilyen vagyok). osztán kellene egy bluetooth-X10 hídnak. tovább is van, monnyam még? :)

Miért van, hogy a vezetõknek nagy az ellenállásuk?

(#4) loszerafin válasza FastCatch (#1) üzenetére


loszerafin
senior tag

Olvassuk csak együtt:

>Hali! Keresek olyan PC-t

Tehát PC!!!

>lehessen rakni kártyákat (lehetőleg ISA(!) buszost is).

Azaz max PI-es

>sztán kellene egy bluetooth-X10 hídna

Ezt nem tudom mi, de ha USB-s bluetooth-t akarsz, PI már nem jó, ELLENTMODNÁS


A MiniITX jó lenne, (ha eltekintünk az ISA busztól) VIA M-5000, nincs benne venti, ha rendes házat veszel abban se lesz venti.
Tud bootolni USB-ről -> NO HDD, elég egy pendrive.

>meglepne, mert egy általunk mintegy 10 éve készített kártya végzi a vezérlést

Azaz ebben a témában vér profi vagy, akkor miért is itt kérdezel?


[Szerkesztve]

(#5) dabadab válasza FastCatch (#1) üzenetére


dabadab
titán

Nem egyszeru ugy.
A VIA EDEN platformja majdnem megfelel a felteteleidnek (passziv hutesu proc, es egy passziv tap is kiszolgalna), viszont csak egy PCI busza van (ISA meg egy szal se).
A mindenfele apro (illetve a mostanaban gyartott osszes) alaplapokrol szinten hianyzik az ISA bus.
Esetleg egy regi Compaq? Azok viszonylag kicsi hazakba voltak berakva, es volt rajtuk ISA busz is.

DRM is theft

(#6) FastCatch válasza loszerafin (#4) üzenetére


FastCatch
csendes tag

drága, lószerafin: smiley! nyugi! lehet, hogy locsolásvezérlésben ''vérprofi'' vagyok, de ettől még nem vagyok vérprofi abban, hogy milyen ház kell hozzá (ma egy ősöreg gépen megy, de több okból is lecserélném).

A segítséget pedig köszi. Bluetooth-X10 hidam egyelőre nincs (pl. ebben sem vagyok ''vérprofi''), de ha már csinálok egyet -- gondoltam -- érdemes lenne ennek figyelembe vételével. (Az X10 egy 220V-os hálózaton működő elektromos eszközöket vezérlő protokoll. Ebből nekem az kell most, hogy bluetooth vezérlés bejöjjön a gépbe, onnan a 220-at meg tudom hajtani egy COM porton). Ugyan a bluetooth nem kell feltétlenül USB-s legyen (régebben, mintha kártyán is lett volna), de lehet, hogy akkor végülis két különböző darab fog kelleni! (Sőt, az is lehet, hogy a locsolásvezérlő gép marad, ami volt, amíg szét nem hullik.)

A miniITX-hez egy linket tudsz adni? (A google-ben a ''miniITX VIA M-5000'' nekem nem ad használható találatot (magyar/angol/német).)

Előre is kösz!

FastCatch

Miért van, hogy a vezetõknek nagy az ellenállásuk?

(#7) loszerafin válasza FastCatch (#6) üzenetére


loszerafin
senior tag

www.mini-itx.com

De szvsz inkább embedded cucc lenne elegáns, képzelj el egy pendrive méretű cuccot!
ARM processzorral.

[Szerkesztve]

(#8) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

hmz, apám régen egy kis siemens processzoros mini nem PC hanem valami mással vezérelt pl locsolást meg stb...

nemtom pontosan mi volt az.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#9) loszerafin válasza aDM|RaL^ (#8) üzenetére


loszerafin
senior tag

Szvsz egy mini itx szerintem sok erre. Minek oda VGA meg LAN meg HANG meg IDE meg a többi...
És - bár asztali PC méretéhez képest kicsi - de egy kerti locsoló vezérlőhőz meg nagy lesz szerintem.

(#10) aDM|RaL^ válasza loszerafin (#9) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

szerintem is. amit fater használt, ahhoz csatlakoztatva volt egy pici feketefehér LCD... és azon jelzett ki cuccokat.. volt valami webcime annak a boltnak ahol vette, de nem jut eszembe.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#11) FastCatch válasza aDM|RaL^ (#10) üzenetére


FastCatch
csendes tag

persze, lehetne kisebb vagy más cuccal is, pl. az a -- minden bizonnyal mikrokontrolleres -- makkina, amit jóatyád használt. ma már léteznek pici embedded locsolásvezérlő célcuccok is. elsőre szerettem volna megtartani a kártyát, de lehet, hogy jobban járok, ha hosszabb távon feladom.

ez ügyben is, meg talán a többivel is lehet, hogy végül az embedded rendszerek felé mennék el. végülis tényleg nem kell sokat tudjanak (mármint nem kell hipergrafikus ez-az, stb.). körülnézek, hogy ebből mi van, ami dobozos! (mármint olyan kéne, ami komplett, letehető egy asztalra (pincébe, stb.) -- nincs igazán kedvem dobozt/tápot/stb-t ''farigcsálni'' hozzá). a mini-itx, meg kell mondjam, teccik; de (amilyen vagyok) még nézek körül.

köszi a segedelmet!

fastcatch

Miért van, hogy a vezetõknek nagy az ellenállásuk?

(#12) aDM|RaL^ válasza FastCatch (#11) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

amit faterom csinált, az egybe volt, tápot is adtak meg minden apámfingja.

esetleg adhatok egy e-mailcimet, hatha tudsz vele beszélni.

vagy megkérdezhetem énis.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#13) lapa


lapa
veterán

fél-off: tudtok vmi egyszerű megoldást általános 220v (12v) vezérlésre? olyat szeretnék, hogy pl. egy szkript futtatásakor kapcsolja be/ki a mittoménmit. mennyire gáz egy ilyet megépíteni? köszi

(#14) hezso válasza lapa (#13) üzenetére


hezso
aktív tag

Paralell port-ra csinálsz interface-t, 8+4 kimenet és 5 bemenet. Nem nagy kunszt, utána már csak írsz programot ami vezérli kedved szerint. Ha érdekel, irom bovebben is.

(#15) sirály12 válasza lapa (#13) üzenetére


sirály12
őstag

Nem túl bonyi. Csak az lpt portod kell hozzá és egy kis panel. A panel lehet relés is de ha van kedved építeni, akkor lehet tirisztotoros is. Én a relét javasolnám. Elsőre jobb.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#16) sirály12 válasza hezso (#14) üzenetére


sirály12
őstag

Opsz. Nem figyeltem oda a hozzászólásodra. Egyről beszélünk.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#17) lapa válasza hezso (#14) üzenetére


lapa
veterán

köszi a válaszokat, ebből egyelőre inkább elméletben okosodtam. se interfész-hekkelésben, sem pedig programírásban nem vagyok menő. nagyon nem erőltetném a dolgot, ha nem szükséges. ha találok vkit aki megcsinálja, mennyit fog kérni nagyságrendileg? pl. 3 áramkör vmi easy command-line utillal kibe kapcshoz. csak hozzávetőleg, hogy érdemes-e ilyenben gondolkodnom...

(#18) loszerafin válasza lapa (#17) üzenetére


loszerafin
senior tag

Miért nem veszed meg egyben?

(#19) Goose-T válasza loszerafin (#4) üzenetére


Goose-T
veterán

Csak hogy egy kicsit kötözködjek: ISA busz még néhány régebbi P4-es alaplapon is fellelhető, a P3-as és régebbi alaplapokon meg 99%, hogy találsz.
+ Ötletek: akár egy Celeron 700-as is elmegy passzív bordával az idők végezetéig, már láttam rá példát is.


[Szerkesztve]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#20) lapa válasza loszerafin (#18) üzenetére


lapa
veterán

mert amíg be nem írtál nem tudtam, hogy lehet egyben is kapni. :) konkrétum?

(#21) LukE válasza lapa (#20) üzenetére


LukE
veterán

millioert conrad, de nem lenne sok a hozza szukseges HW sem. Par rele 500-1000/db, par cm^2 nyak, nehany aprobb alkatresz, es kb kesz is. szoftver meg par sor.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#22) lapa válasza LukE (#21) üzenetére


lapa
veterán

köszi ez oké így. howto-t tudsz vhol?

(#23) LukE válasza lapa (#22) üzenetére


LukE
veterán

hm, [L]http://www.google.com/search?hl=en&lr=&q=lpt+controller+relay&btnG=Search[/L] 2-5-ig 2 sor alapjan jo kell hogy legyen, tovabb nem neztem:)
Persze ha van valami kerdes szolj, es megprobalok valaszolni.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#24) hezso válasza lapa (#22) üzenetére


hezso
aktív tag

Ize..., ha csinálsz interface-t(vagy veszel) akkor irok neked egy par soros progit(MSDOS) amiben beirod hogy melyik be/ki, meg mutatja a bemeneteket. Az alapjan majd irhatsz te is akarmit(nagyon egyszerű a vezerlese). Persze ne hasznalj NT alapu windowsot, mert ott alapbol nem megy a direkt cimezes, es akkor bonyolult lesz beloni. Ha gondolod(es ertesz hozza) akkor kuldok kapcsrajzot, esetleg elmondom mit hogy.

(#25) lapa válasza hezso (#24) üzenetére


lapa
veterán

köszönöm a felajánlást. vmi kapcsrajz jól jönne, bár így elsőre nemtom elég vagyok-e ehhez. jobban átélnéd a helyzetet szerintem, ha látnád az eddigi forrasztásaimat :D

xp alól kéne a cucc sajna, az fut az otthon-gépen. ettől eltekintve igazán kedves tőled. ha van vmi anyagod a témában, akkor szívesen venném akár itt, akár mailben. bármi és bármekkora mehet rá. azért nagyon ne küzdj vele, még úgyis fel kell készítenem asszonykámat is a várható fejlesztésekre... ''megint a télapós izét olvasgatod, ahelyett hogy velem foglalkoznál...'' :)

kapcsrajz is jöhet, mert habár én legfeljebb kiszínezni tudnám, vannak offlájn embereim ilyen célra...

(#26) hezso válasza lapa (#25) üzenetére


hezso
aktív tag

Ok, akkor link:
[L]http://www.aaroncake.net/circuits/interfac.htm[/L] - alap olvasnivaló, bár az iface-t egyszerűbben is meg lehet csinálni(nem muszaly IC, ele sima tranyó+relé).
Azonkivul van ott hogy hogyan lehet programozni, namarmost az minden nyelvben ugyanugy van, csak a hívó utasítás más, de a lényeg megérthető ott. Azonkívul ha megérted az egész elvét, és van hozzáértőbb ismerősöd, az már megcsinálja a kimenetekre a reléket. Ugyanis a kimenő portokra simán pl. egy 10K-s ellenálláson keresztul kotsz egy tranyot, ami meghajt egy relét, bemeneteknél meg csak arra kell vigyázni hogy 5V legyen az a jel. Amugy sok sikert hozza.


Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Vezérlő pc (mikro pc???) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.