Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3901) helkis válasza Hybryd (#3899) üzenetére


helkis
addikt

a jószándék vezérel mikor kiomndom: nagyon sokat kérsz érte!! :Y
öszintén te megvennéd a gépedet annyiért amennyiért hirdeted?
saját beárazásom:

Asus A7V8X alaplap - 4k ha mindene megvan
Athlon XP 2400+ TBred B proci (2GHz, nem Sempron) - 4k ha hibátlan minden sarka
512MB DDR RAM - 4k ha ddr400-as
80GB vinyó - 4-5k sata? pata? cache? kora? tipusa?
NEC +/-DVDRW - 2-3k tipustól függően, kora?
Sapphire Radeon 9600XT Fireblade TV DVI AGP VGA - 128Mb? - 5-6k
logitech opt. egér - 3k ha van hozzá logi billenytű is
belső modem - senkinek nem kell már, egyszerüen eladhatatlan és csak IRQ ütközésekhez vezet, ha benthagyod a gépbe. ha rockwell chipes hardmodem, akkor - 0.5k
kisfloppi - 0.5k
hütyütyü - 0k
blablabla - 0k
jó minőségű ház-táp - elég relative kinek mi a jó minöség, ha van benne egy 620w-os Enermax Liberty, akkor persze nem szóltam! ;) - 5k
2*front usb2.0 kivezetve+hátul 4 port - 0k
Samsung 763MB 17'' flat monitorral - 5k, de sajna nem tudja 1024*768-ban a 100Hz-et..

ez így összesen: 37k-40k

namost, ha valaki beszabadul 60-70k-val egy boltba, akkor kb ilyen gépet tud összerakni ennyi lóvéból:

ASUS M2NPV-MX, PCIe, Raid, GL, AM2/2K,NF6150,mATX - 15 916 Ft
Athlon 64 X2 3600+ Socket AM2 Box - 13 843 Ft
512MB PC800 DDR II - V-Data - 4 972 Ft
512MB PC800 DDR II - V-Data - 4 972 Ft
Samsung 160gb 7200RPM SATA2 (8mb) - 11 437 Ft
DVD-RW LG H44N OEM DL 24x OEM - 6 480Ft
VGA ASUS EN7300GT TOP/HTD/128MB DDR3,HDTV,PCIe - 12 024 Ft

alapban is van egy integrált VGA-a gépbe, tehát ha elfogyna a lé akkor is lehet használni, de a számla megáll már : 57620.- nál! 1év garral mindenre.. :Y
a + vgaval amivel már játszogatni is lehet: 69644.- a vége. így is 70k alatt maradunk..
100k alatt már 2gb-ramot ill 250-320Gb HDD-t + még jobb VGA-t is bele lehet vásárolni pénztárcától függően. sajnos azt kell mondanom, hogy ennek fényében még a 40k is sok amit írtam a gépedre! :B
ha az átalad meghírdetett áron akarod eladni, javaslom dobd be Bazár-újságba, vagy sózd rá valamelyik számtechben nem annyira jártas, de annál pénzesebb ismerősödre.. esetleg külön-külön megpróbálhatod maximaizálni az egyes komponensek árát, de akkor az idővel leszel meglőve, mivel nem egyszerre jön majd mindere vevő, továbbá az idő nagyon ellened dolgozik, mivel egyre újabb dolgok jönnek ki, amik ráadásul egyre olcsóbbak is lesznek, tehát a használt piaci árakat is jól lenyomják.. sajna ez van, a számtech nem egy jó befektetés..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#3902) KoPy89


KoPy89
tag

Abit kn9 sli, amd athlon 64 4200+ x2, ac freezer 64pro:
[link]

:)

(#3903) b-max válasza csibor (#3900) üzenetére


b-max
aktív tag

hali!

Mekkor celka kell ?

nekem van olyan 500-733 között, illetve egy tua. 1Ghz.

de vanna P3 - ak is olcsón.

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#3904) RpPRO válasza helkis (#3901) üzenetére


RpPRO
őstag

Joszandekbol raszantal az eletedbol fel orat, h ezt leird neki? :DDD

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#3905) kovi válasza KoPy89 (#3902) üzenetére


kovi
senior tag

Szia.
átárazom ok?

Abit KN9 SLI -> 11k
4200+ -> 13k
AC 64pro -> 1,5k

szumma-> 25,5k

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#3906) helkis válasza RpPRO (#3904) üzenetére


helkis
addikt

igen! :B

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#3907) csibor válasza b-max (#3903) üzenetére


csibor
őstag

Tua nem jó,nem viszi az alaplap.<700~ körüli már jó lenne.

(#3908) b-max válasza csibor (#3907) üzenetére


b-max
aktív tag

733 p3 - 2e Ft ?

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#3909) csibor válasza b-max (#3908) üzenetére


csibor
őstag

s370 vagy S1 :F egyébként kell.

[Szerkesztve]

(#3910) Male válasza csibor (#3909) üzenetére


Male
nagyúr

Ha a most nálam lévő gépbe kell, akkor 66-os vagy 100-as FSB-jű proci kell... a 733-as P3 valószínüleg 133-as :(

(#3911) tildy


tildy
nagyúr

Kéne a balaton északi partján olyan ,aki géppel tud varrni. Ha tudtok ilyet ,szóljatok

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3912) b-max válasza csibor (#3909) üzenetére


b-max
aktív tag

370, de van slot 1 - es adapterem is.

Viszont ha 100Mhz a max fsb, akkor 600-as procim van.
De legjobb lenne ha leirnád
Mekkora a max. FSB,

illetve

SLOT 1 vagy 370

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#3913) csibor válasza b-max (#3912) üzenetére


csibor
őstag

Male az illetékes nála van az alaplap.

(#3914) Male válasza b-max (#3912) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, nálam van... szóval egy ABIT BX6-2 a lap. Tualatin procik nem mennek benne.

Hivatalosan 100MHz a max FSB (tuninggal mivel 133-asok a RAM-ok, van esély a 133-ra, de ilyen még nem ment benne soha, nemtom mennyire lenne stabil... szerintem a PCI-nak max harmadolni tud, így már 44MHz-en menne, az AGP pedig 88-on).

Slot1-es a lap, de van átalakító is (FCPGA->Slot1), szóval mindegy igazából.

Csibor dönt az ügyben, de szerintem a 600-as P3 jól hangzik, legalább az átalakító mint hibalehetőség kiesik.

(#3915) csibor válasza Male (#3914) üzenetére


csibor
őstag

Nekem mindegyik megoldás megfelel :R

(#3916) Male válasza csibor (#3915) üzenetére


Male
nagyúr

Csak működjön már :)

Ha eljut hozzám a proci, akkor bedobom, vagy valamikor elcipeled a gépet, és beteszed te, nekem igazából mindegy. (csak a proci nem tetszett neki, nem volt semmi más gond)

(#3917) csibor válasza Male (#3916) üzenetére


csibor
őstag

Mondtam én mást :R

(#3918) Male válasza csibor (#3917) üzenetére


Male
nagyúr

OK, akkor már csak b-maxra várunk :)

(#3919) dokar


dokar
addikt

na lassan indulok be az utcazenére, csak ne lenne ilyen borult idő

extra - SEXRay

(#3920) kovi válasza dokar (#3919) üzenetére


kovi
senior tag

Elég gagyi volt az első nap. Természetesen ma is meglátogatjuk, de ha így megy tovább akkor jövőre már nemsokan lesznek. Ez a sok nevesincs zenekar...
Persze sokaknak csak, valami dübörögjön...

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#3921) dokar válasza kovi (#3920) üzenetére


dokar
addikt

az a baj, hogy sok a lezüllöt nem odavaló ember. :U

extra - SEXRay

(#3922) t1 válasza dokar (#3921) üzenetére


t1
addikt

;] ;]

ezek a mai fiatalok

én 30Y-ra menek 2 gyönyörű hölgy társaságában :)

(#3923) dokar válasza t1 (#3922) üzenetére


dokar
addikt

2 gyönyörű hölgy társaságában

jól hangzik ;]

extra - SEXRay

(#3924) Hybryd válasza helkis (#3901) üzenetére


Hybryd
tag

Jó, azért nem kell rögtön a torkomnak ugorni :R
Nem akarok flame háborút nyitni, de annyit hadd tegyek hozzá, hogy
Úgy két hónapja itt a beárazós topicban 50-re taksálták a gépet, és mivel a beárazásnak ált. az a lényege, hogy a hiénák mondanak egy alja árat, gondoltam annál többet ér, tehát a 60 normális + akkor ott a moncsi még pluszban.
Ha már az alja árnál tartunk: aki ötezret mond egy tényleg újszerű monitorra, nos az nekem is hozhat öt ilyent ebben az árban. Nem tudja a 100HZ-et, ez igaz, de a 85-öt asszem igen, aki meg a különbségen fennakad, az vegyen egy vadiúj EIZO-t ;)

A hütyütyü, blablabla, front usb, modem dolgok természetesen nem azért vannak odaírva, hogy megötszörözzék a konfig értékét (ezért is áll fel a szőr a hátamon ha darabonként áraznak be konfigokat), hanem mert marha hasznos dolgok -na jó, a hütyütyü annyira nem- és van aki nem tud meglenni nélkülük.

Egyébként az általad ajánlott konfig nem rossz ár-érték arányú, de
- Samsung vinyó brrr :DDD LG DVD - sok erőt-egészséget annak, aki ilyet bevállal
- valószínűleg nem a veszprémi sarki boltban érvényes, raktárról azonnal elérhető cuccok árai szerepelnek benne
- elegánsan kihagytad a belőle a monitort, házat-tápot, a beviteli eszközöket - még CRT-vel is min 95-re jön ki, az integrált VGA mellett (amit azért sz.rrá ver a 9600XT, persze az X2 meg a 2400+-t veri sz@rrá, de azért az ''egy generációval régebbi'' játékok -Q4, NFS MW- ezen is mennek normálisan).
7300GT-vel egyértelműen a te konfigod a gyorsabb, de vedd észre, hogy ekkor már több mint 50E Ft a differencia az én konfigom javára - még jó, hogy nem az lesz a combosabb...
Szóval ugyanazt a kiépítettséget hasonlítsuk már össze, ha annyira objektívek akarunk lenni. Thx :R


[Szerkesztve]

(#3925) HEMP válasza Hybryd (#3924) üzenetére


HEMP
aktív tag

Semmi közöm hozzá, tudom, de ha már itt tartunk, akkor nem árt néhány dolgot tényleg (!) tisztába tenni, tehát sorban:
- 2 hónapja árazták be? Jézusom, tudod mennyit jelent ennyi idő IT-piacon?
- nálam vannak 5eHUF-ért NOKIA, EIZO, IBM, DELL 17''-es crt monitorok, amelyek simán viszik a 100MHz-t is! Nem reklámnak szántam, csupán kijavítalak...
- a garancia mindenek felett: nekem is volt ''trilliárdokért'' felépített masinám, amit végül használtként épphogy elvittek másfél éves korában és csúnya bukó volt, ha csak a pénzt nézem.. De ezt így nem lehet számolni!
- ami a konfigok összehasonlítását illeti: ha teljesítményt nézed igazad van, de itt leginkább az ár dönt, mivel ugyanannyiért lehet kapni erősebbet is!
- mi a bajod a Samsung vinyókkal? A WD után a második nálam...

ui.: A tények tisztázása érdekében született a hszem, nem piszkálódás vagy mittoménmi volt a célom. Egyébként szakmabeli vagyok, saját bolttal és szervízzel!
Peace!


''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#3926) Hybryd válasza HEMP (#3925) üzenetére


Hybryd
tag

nya, zárjuk mán a témát mielőtt megrugdosnak minket! :R
2 hónap? Ö.. két hónapot?
A gari tényleg fontos, de attól még vadiúj géppel is lehet szívni rendesen, sőt.

Az ugyanabból gyorsabbat témához meg akkor annyit: irányáron ez a konfig ugye legyen 70.
Ha újban gondolkodunk -hiszen azzal kell versenyezni ugye-, egy 17'' valódiFlat CRT monitor min. 25E, egy nem gány ház (pl. Asus) bő 10K, bill. és opt. egér együtt legyen 3K, vékonyan fogó ceruzával - marad 32E magára a gépre. Ennyiből tehát minimálisan alaplap+proci+ram+hdd+odd+(vga) kombinációt összehozni.
Fórumos árakon 43-ért hoztam ki most olyat (gf6100 int. vga egyszerűbb ASROCK lapban), ami alá jó szívvel nem menne az ember. Ez játékok alatt az integrált vga miatt nem hinném hogy gyorsabb lenne az enyémnél, a proci lehet hogy gyorsabb hangyányit, de mittomén office alatt nem veszi észre az ember, HDMI filmeket vágni meg nem ilyen gépet vesz az ember ;)
Tény hogy ehhez adnának garipapírt, és pötyögésre szintén tökéletes, de nem hiszem, hogy megbízhatóságban überelné az enyémet-mivel ez sem fagyogat pl.-, és nem garantálta senki, hogy ezen az áron ezeket az alkatrészeket azonnal a kezedbe nyomják.


Amúgy vki nem tud olyan tesztről, ahol többféle procigeneráció teljesítménye van összehasonlítva. Most már tök érdekelne, hogy mittomén a SocketA athlonok és sempronok, meg a kisebb K8-as sempronok/athlonok, a Celeron D-k és kései P4-ek teljesítménye hogyan viszonyul egymáshoz.

(#3927) csibor válasza kovi (#3920) üzenetére


csibor
őstag

Igazából az amatőr zenekarok miatt járunk ki,akik többnyire nem is annyira amatőrök.

(#3928) b-max válasza Male (#3918) üzenetére


b-max
aktív tag

na akkor választhattok :

550 Mhz S1 - 1e Ft
600 Mhz S1 - 2e Ft

mondjuk mikor jut el vpbe nemtudom.

De lejöhettek ajkára érte
:)

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#3929) b-max válasza Hybryd (#3926) üzenetére


b-max
aktív tag

Szeritem 50 felett gépet eladni nehéz.
Aki nem ért hozzá nem vesz drágábban, illetve olyanok kellenek neki hogy ''celeronos legyen'' ''jó sok megaherzes - AMD - az hány megaheces?'', ''minimum 128megás videókártya legyen benne mert DVD-t akarunk nézni''...

Aki meg ért hozzá megveszi itt a ph-n jóval olcsóbban.

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#3930) csibor válasza b-max (#3928) üzenetére


csibor
őstag

600 Mhz S1 1.7K ?Ajka megoldható.

[Szerkesztve]

(#3931) helkis válasza Hybryd (#3924) üzenetére


helkis
addikt

ez nem flém, szimpla szakmai vita, érvekkel, logikával, reméljük tanulsággal, európai szinvonalon! :R

minden annyit ér amenyit megadnak érte! :R
az idő/ár/teljesítmény viszonyát a számtechben egy exponenciálisan csökkenő görbével lehetne jól jellemezni..

mindenki a számára a legjobb megoldást fogja keresni, tehát nem fog új crt-t venni, hanem 5k-ért egy 17-est, vagy 10k környékén egy 19-est.. csomó dologból felesleges újat venni, amik, pl nem nagyom mennek tönkre pl.: bill+egér kombó: [link] és így tovább, sokat lehet spórolni.. ;)

remélem sikerül jó áron eladnod a cuccod, ezért is írtam alternatívákat, itt valszeg nem a végfelhasználóünak adnánd el, hanem egy buildernek.. :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#3932) HEMP


HEMP
aktív tag

Eladók a köv. cuccok:
- AMD Duron 850MHz CPU
- Intel PIII 700MHz CPU
- régi procik, gyűjtőknek: IBMPR150+ CPU, Cyrix MII-233GP CPU, AMD K6-2 CPU
- Intel Socket1 Celeronok 450-600MHz
- Nokia 6610i mobil (szoftverfrissítés szükséges)
- Nokia, IBM, EIZO 17''os CRT monitorok
- Connect3D 9600xt 128MB VGA

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#3933) Male válasza HEMP (#3932) üzenetére


Male
nagyúr

''IBMPR150+ CPU, Cyrix MII-233GP CPU, AMD K6-2 CPU'' Ez egyben mennyi lenne? Naés a K6-2 nélkül?


Ha b-maxszal nem tudnak megegyezni, akkor a 700-as P3 lehet, hogy jó lenne Csibor gépébe... (Slot1 vagy Socket370?)

(#3934) b-max válasza csibor (#3930) üzenetére


b-max
aktív tag

2e alatt nem adom, mert párban vannak, és igy már csak 1 db marad nekem.

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#3935) b-max válasza b-max (#3934) üzenetére


b-max
aktív tag

esetleg van egy 800/100 S1 - 3,5e Ft.

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#3936) HEMP válasza Male (#3933) üzenetére


HEMP
aktív tag

A régi prockókra mondj egy ajánlatot, neked mennyit érne meg...

A P3 proci Socket370-es.
jav.: Most látom lehagytam, hogy Celeron a drága...

[Szerkesztve]

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#3937) Male válasza HEMP (#3936) üzenetére


Male
nagyúr

800Ft a háromért :F


Az is jó, csak akkor elöbb csibornak le kéne feszegetnie a hűtőt arról az átalakítórol... de erről a prociról majd ti egyezkedtek.

(#3938) HEMP válasza Male (#3937) üzenetére


HEMP
aktív tag

Legyen 1000 HUF és mehet. :)

Közben találtam egy Socket1 PII Pentium 450-est is...

[Szerkesztve]

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#3939) Male válasza HEMP (#3938) üzenetére


Male
nagyúr

Eh, 1000Ft az már lélektani probléma... :U
(Ment privi!)

Szerintem a 450-es kicsi kesz neki...

(#3940) Hybryd válasza helkis (#3931) üzenetére


Hybryd
tag

Nah, legyen mindenkinek igaza :)

b-max véleményét mondjuk főleg osztom, elsősorban a ''hánymegahejcesazajemdé'', ill. a ''bibííí, nekem 512 megás videokártyám van, amitől négyszer gyorsabb a gép mint a 128-asoddal'' területeken.
és való igaz, hw-val kereskedni itt inkább kényelmes dolog, mint hasznos

(#3941) kovi válasza csibor (#3927) üzenetére


kovi
senior tag

Akkor úgylátom te a zene tekintetében mindenevő vagy. Ami nem baj, sőt...

Ne érts félre, nem szidom ezeket a bandákat, csak a kilátogató tömeg mennyiségét nőveli a média által felkapott, (el)ismert zenekarok. Akik azért vélhetőleg minőségibb zenére éhesek.
Persze kinek mi minőségi...

S egy fesztivál látogatottsága alapvetően osztályozható a nézők számából. ;)

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#3942) HEMP


HEMP
aktív tag

Na ma este én is megnézem az uccazenét... Szerintem jó lesz, ahogy eddig is!

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#3943) dokar válasza kovi (#3941) üzenetére


dokar
addikt

az utcazene fesztiválban csak egy dolog nem tetszik, a zene :U

extra - SEXRay

(#3944) RpPRO


RpPRO
őstag

Tegnap este mar ki lehetett volna tenni a megtelt tablat.

Jovore Murak talan azt is megszervezi, h az atmeno forgalomnak legyen egy meter szeles helye, mert a Kossuth utcan vagy a Kolcsey elott iszonyu zavaro a szardinia konzerv feeling.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#3945) t1 válasza dokar (#3943) üzenetére


t1
addikt

hehe ;]

(#3946) berik


berik
csendes tag

Szerintem jó idén is az utcazenefesztivál, bár az leső nap tényleg kicsit lapos volt nem volt igazán jó zene. De tegnap a pannonia allstar ska orchestra tőlem *5-öst kap!Végig buliztam az egészet a tömegben, szerintem nagyon jó volt a zene és a hangulat meg valami fergeteges volt.Én a szombatot várom a mozi előtt lesz a Mysterygang őket is nagyon csípem :) Ja és persze minden nap bent vagyok.Ez az egyetlen normális rendezvény veszprémben.

Hajrá Magyarok! Hajrá STARS!

(#3947) HEMP


HEMP
aktív tag

Eladó lehet egy P4 Celeron 2.8GHz s478!

Keresek megvételre:
- pci-e VGA-kártyát, valami egyszerűbbet
- s478 P4 Pentium procit


''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#3948) b-max válasza HEMP (#3947) üzenetére


b-max
aktív tag

van egy 3Ghz -s prescottom
800FSB 1M asszem

mennyit adnál érte ?


[Szerkesztve]

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#3949) Hybryd válasza Hybryd (#3893) üzenetére


Hybryd
tag

Az albit tegnap lefoglalózták, úgyhogy már nem aktuális. :R

(#3950) HEMP válasza b-max (#3948) üzenetére


HEMP
aktív tag

Ment a privi!

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.