Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14401) helkis válasza RpPRO (#14398) üzenetére


helkis
addikt

ezek a gyári beállításai:

http://192.168.0.1/
username: admin
password: admin

ha reseteled, akkor ezek lesznek..
vagy újabb firmware-nél lehet 192.168.1.1-re változhat..

cimabue: switch csak router után megy upc-nél, külön-külön nem lehet felcsatlakozni, mint invitelnél..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#14402) cimabue válasza helkis (#14401) üzenetére


cimabue
tag

Nem tudom, nálam van az UPC modem, meg a switch. És mindkét gépen megy a net. Pont a router lett elhagyva, mert csak 54 Mbps-os volt. Persze lehet hogy nem is ez volt az alapkérdés :U :DDD

(#14403) helkis válasza cimabue (#14402) üzenetére


helkis
addikt

kíváncsivá tettél.. hogy van az bekötve? upc macaddress-re szűr, tehát ha nem a reggelt mac-et látja akkor nincs net, amíg nem reggeli be a user újra az újat..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#14404) cimabue válasza helkis (#14403) üzenetére


cimabue
tag

Nemtom, ehhez süti vagyok, azért hívtam valakit, aki ért is hozzá :DDD
Modem > switch (sima TPLink SG 1005D) > abból meg a 2 gép. Haver hozta a laptopját, átraktam neki az egyik kábelt és ment a net.

[ Szerkesztve ]

(#14405) FoBCRaistlin válasza cimabue (#14404) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Vajon ki volt az illető :)

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#14406) helkis válasza cimabue (#14404) üzenetére


helkis
addikt

ha a gépben van 2 hálókari akkor ok, egyébként nem értem hogy működhet.. :F

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#14407) helkis válasza cimabue (#14404) üzenetére


helkis
addikt

riosengine duplázott..

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#14408) helkis válasza cimabue (#14404) üzenetére


helkis
addikt

riosengine triplázott.. :F

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#14409) FoBCRaistlin válasza helkis (#14406) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

:DDD na erre az okfejtésre kíváncsi lennék...
most sem esik le ki az embered?

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#14410) helkis válasza FoBCRaistlin (#14409) üzenetére


helkis
addikt

tudom, hogy te voltál.. :K mesélj! :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#14411) RpPRO válasza helkis (#14401) üzenetére


RpPRO
őstag

Koszi a valaszt, hamar megleltem utana.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#14412) Male válasza sirzollee (#14388) üzenetére


Male
nagyúr

Nincsmit :)

...ha lett volna hirdetés, most pirospontozhattunk volna :)

(#14413) Male válasza helkis (#14403) üzenetére


Male
nagyúr

Azonos MAC mondjuk? ...bár az utolsó mondat alapján ("Haver hozta a laptopját, átraktam neki az egyik kábelt és ment a net.") lehet, hogy más trükk van.... bár sok ötletem nincs, mert az olcsó switcheken semmit sem lehet állítani.

Szerk: Inkább a modemre gyanakszom, hogy ott történt valami :U

[ Szerkesztve ]

(#14414) FoBCRaistlin válasza Male (#14413) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

kicsit még hagyom had tippelgessetek :)) :DDD

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#14415) Male válasza FoBCRaistlin (#14414) üzenetére


Male
nagyúr

Némi motiváció kéne még... mit nyer, aki eltalálja?

Amúgy kb két órára ma elment a net... nem tudom mi volt, de újra megtapasztalhattam a felhő előnyeit: ha nincs net, akkor megáll minden.

(#14416) FoBCRaistlin válasza Male (#14415) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

azt nyeri, hogy a tudás birtokába kerül :D

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#14417) Male válasza FoBCRaistlin (#14416) üzenetére


Male
nagyúr

Hmmm... megfontolandó :D

(#14418) Male válasza FoBCRaistlin (#14416) üzenetére


Male
nagyúr

Hmmm... megszűnt a MAC szűrés talán? :)

Ment privi!

(#14419) FoBCRaistlin válasza Male (#14418) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

nem nyert. :))

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#14420) Male válasza FoBCRaistlin (#14419) üzenetére


Male
nagyúr

A modemen állítgatás tipp sem?

(#14421) FoBCRaistlin válasza Male (#14420) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

nemnem

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#14422) Male válasza FoBCRaistlin (#14421) üzenetére


Male
nagyúr

Pedig több ötletem már nincs... egyelőre.

(#14423) cigam


cigam
félisten

Aki egy olcsó, de jó fotómasinát keres, annak tudok megolással szolgálni.

FoBCRaistlin: Cégesként regelted, be, és ott elfogad több mac címet? Vagy klónoztad az egyik kártya mac címét, és mind1ik portora elküldi ugyanazokat a csomagokat.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14424) Male válasza cigam (#14423) üzenetére


Male
nagyúr

A második biztos nem, mert azt már én is tippeltem... és ennek ellentmond az is, hogy egy utólag rádugott notin is simán ment, állítgatás nélkül.

(#14425) cigam válasza Male (#14424) üzenetére


cigam
félisten

No és ha a a switch mac címét regelte be?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14426) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

Na jó elárulom, mert már eleget röhögtem.
Egy sima mezei gbites 4 portos switch kell, meg minimum egy 30Mbites net...
Mivel a fiber 30 és fölötte csomagokhoz 3 IP jár. A regelés automata, csak max egy eszköz restart kell. Egyszerre 3 gépet 3 publikus IP-vel kiszolgál... csókolom ;]

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#14427) helkis válasza FoBCRaistlin (#14426) üzenetére


helkis
addikt

na erre nem gondoltam.. :B

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#14428) Denniss


Denniss
tag

Sziasztok!

Teljesen véletlen botlottam a lokálba, és ha már itt vagyok, és látom hogy vannak régiek még, szólok hogy újra működik a Sufnibót! :)
Most pl vannak 320-as WD noti HDD-im 8 200-ért.

Ha azt hallod hogy a GPS vétel megszűnt, az nem azt jelenti hogy már nem árulják a boltokban... "Ajánlom hogy nagyon csöndbe maradj, mert rossz lóra tettél szert!" by MrSutyerák

(#14429) Male válasza cigam (#14425) üzenetére


Male
nagyúr

Szerintem azt nem lehet... már régen tanultam, de ezeknek az egyszerű switcheknek nem is vagyok biztos benne, hogy egyáltalán van MAC címük... de ha van is, az nem kerül bele a keretekbe (nem cseréli le a forrás MAC-et), csak átdobják őket a megfelelő portjukra, és ennyi.

Közben akkor ki is derült a dolog :)
Ez alapján simán át is dugdoshatom két gép között a modemet, nem lesz kavarodás?

(#14430) FoBCRaistlin válasza Male (#14429) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

:K

Maximális letöltési sebesség 30 Mbps
Maximális feltöltési sebesség 3 Mbps
Garantált leltöltési sebesség 10240 kbit/s
Garantált feltöltési sebesség 1024 kbit/s
Hálózatra köthető számítógépek 3
3 MAC-et regelhetsz be, és ha azokat bármikor átdugod azonnal van neted gond nélkül.
4. MAC esetén kell a reg ami automata, csak modem+eszköz restart kell... :))

[ Szerkesztve ]

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#14431) Male válasza FoBCRaistlin (#14430) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi!

Na, ez jól jön, akkor ha kell, a notit simán rádughatom direktben is a modemre.
(Nem megy az MSN-es távsegítség, nem bírok csatlakozni a gépekhez vele... sajnos ugyan azt a portot használja, mint a távoli asztal, amit viszont egy másik gépre kell forwardolnom... legalábbis valószínűleg ezért nem működik.)

(#14432) _kovi_


_kovi_
aktív tag

512 DDR 400 ramot vennék.

(#14433) cigam válasza _kovi_ (#14432) üzenetére


cigam
félisten

2db 256? ;-)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14434) _kovi_ válasza cigam (#14433) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Dual ch miatt 1 modulban kéne. :)

(#14435) cigam válasza _kovi_ (#14434) üzenetére


cigam
félisten

Esetleg 1db 1GB-osért adok 2db 512-est.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14436) _kovi_ válasza cigam (#14435) üzenetére


_kovi_
aktív tag

1 db 512-es van a gépben. Mellé kéne mégegy. :)

(#14437) oregcsóka


oregcsóka
őstag

Eladó bontatlan csomagolásban SanDisk Cruzer Blade 16GB-os pendrive, 5000FT-ért. Gari: három nap. Privátot küldjél, ide ritkán nézek be.

kep

[ Szerkesztve ]

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#14438) t1


t1
addikt

Aki tud kiadó garzont Veszprémben, vagy szobát 2 fő részére Csopakon és Paloznakon dobjon pls egy privit!

(#14439) ballington


ballington
addikt

Veszprémben hol lehet WDTV Live-t venni normál áron? Komplexba 28e+, neten 22e + max 2e a szállítási ktsg.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#14440) Male válasza ballington (#14439) üzenetére


Male
nagyúr

Tominál esetleg rákérdezhetsz... 26-ért látom nála, de hátha lesz az kevesebb is ;)

(#14441) _kovi_ válasza Male (#14440) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Elég drága hely. Azthittem VP-ben nagyobb az árverseny...
Bár gondolom azért a Tomilan-nak ki kell termelni az elég búsás bérleti díjat...

(#14442) cigam válasza _kovi_ (#14441) üzenetére


cigam
félisten

Árvrseny? Veszprémben? :(

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14443) Male válasza _kovi_ (#14441) üzenetére


Male
nagyúr

Legalább rendes boltos :) Amikor a Riva128 még új kártya volt, azt már nála vettem (igaz, még máshol volt a bolt), és azóta lassacskán már csak nála vásárolok.

Drága... mihez képest Veszprémben szerintem nem az. Nyilván drágább, mint egy pesti bolt, vagy egy webshop, dehát ez van... szállítani kell, boltot fentartani, stb.

Jah, hát ott elég húzós bérleti díj van tényleg :(

(#14444) _kovi_ válasza Male (#14443) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Akkor az nemrég volt(Riva128) :DDD
Komolyra fordítva a szót, nyilván itt valóban sok költséggel kell számolni, csak megnéztem pár gyakran fogyó slágerterméket, és kicsit meglepődtem. :)

Tudom hogy a webshop-ok írdatlanul olcsók, sőt 1-2-t be is záratnék mert rontják a kiskeresek piaci versenyképességét. Hiszen egy webshop nem feltétlenül üzlet!! Gyakorlatilag nagykerből postáztathatsz közvetlenül a végfelhasználónak (pl laptop).

Akkor túl olcsók a füredi árak... :)

De jó látni azt, hogy valaki nem igen foglalkozik a webes árakkal, nekem meg több ügyfelem úgy jön hogy: ennyiért meg annyiért láttam a neten, ilyenkor fordítok a monitoron és megmutatom neki a legjobb nagyker árat, s akkor meglepődik, hogy ezen csak ennyit kerestek?? :F - [jah, hát nem ruhás bolt... :) ] (már belefáradtam a bizonygatásba, hogy valamiből élni kell... :) )

(#14445) ballington válasza Male (#14440) üzenetére


ballington
addikt

köszi a tippet, sztem jobban járok akkor, ha neten megrendelem...vagy még nemtom.
Mindenesetre az most nem hiányzott, hogy 30e-t pluszban vissza kell fizetnem az APEH-nak.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#14446) ballington válasza _kovi_ (#14444) üzenetére


ballington
addikt

Te most hol vagy kovi?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#14447) _kovi_


_kovi_
aktív tag

512 DDR 2 667/800 valakinek?? :)

Ball. -> Veszprémben. Miért?

(#14448) Male válasza _kovi_ (#14444) üzenetére


Male
nagyúr

Jaja, szinte pár napja :DDD

Igen, azért a webshopokban vannak "érdekes" dolgok... amikor pl egy proci olcsóbb, mint a gyártó által 1000db-os tételre megállapított ár... persze pár év múlva csődbe is szoktak ezek menni, pár milliárdos tartozást hátrahagyva, mert a cég tökéje meg 50.000 Ft, a tulaj meg a 90 éves nagymama.

Melyik bolt? Én ott csak a Byteline-t ismerem.

Foglalkozom vele, de több okból is inkább itt veszem (hacsak nem olyan hatalmas a különbség). Egyrészt mert inkább egy helyben adózó bolt, másrészt pedig ha gond van, nála tudom, hogy sima ügy (mivel ennyi ideje nála vásárolok, néha csak annyi a gari, hogy beadom, hogy rossz, meg sem nézi, csak adja az újat...), és nem kell postázgatni, meg heteket várni, aztán néha még vissza is dobják, hogy márpedig az jó szerintük...

Mondjuk netes árat én is szoktam néha.. van, hogy webshopból küldöm a linket neki, hogy be tudja-e szerezni, és mennyiért :).

ballington: szerintem kérdezz rá, aztán kiderül... egy e-mailt megér.

(#14449) ballington válasza _kovi_ (#14447) üzenetére


ballington
addikt

Csak kérdeztem...
Amúgy felhívtam a Tomilant, 22e be lenne a WDTV Live, holnap meg is jön. :P

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#14450) FoBCRaistlin válasza Male (#14448) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Én is csak jót tudok mondani róla.
Szintén Nagyon régóta vásárolok nála, sok nagyon kirívó pozitív történetem lenne.
:R

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.