Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Vélemények erről a notebookról (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) puj


puj
csendes tag

Sziasztok!
Kérnék mindenkit írjon véleményt az alábbi notebookról
ezt néztem ki magamnak
cad-es és grafikai munkára kell
örülnék minden tanácsnak vagy tapasztalatnak!

ASUS L5800GA
15.1''SXGA+ (1400x1050) TFT
Pentium4 - 3000 MHz
60GB
1024MB DDR RAM
DVD-RW/CD-RW combo
ATI Radeon 9600 Pro 128MB

(#2) Bazsesz válasza puj (#1) üzenetére


Bazsesz
őstag

Egész jól hangzik. Hány milláért vesztegetnek manapság egy ilyent?

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#3) Sesy válasza Bazsesz (#2) üzenetére


Sesy
aktív tag

Ja-ja ez engem is érdekelne... :DDD

Born stupid... Try again!

(#4) Sesy válasza Sesy (#3) üzenetére


Sesy
aktív tag

...meg hány tonna... meddig bírja az aksi... ;)

Born stupid... Try again!

(#5) b.bone


b.bone
senior tag

re #2 #3 #4

valszeg annyira ''nem drága''. saccolom 500k-ra.

amugy meg, kb féléve vetettem a céggel egy notebookot. kicsit hasonlít erre.
szal p4 ,512 mega ram ,meg valami mobility radeon stb. tehát teljesítményre erős a notik között. (akkor még).

tapasztalat: aránytalanul drága ,nehéz, hangos , nagy ,de a gépigényes alkalmazások nem futnak rajta olyan jól mint az asztalimon, ok: ez a mobiliti radeon.

tehát ,szerintem érdemesebbn egy ultrakönnyű ,ultra vékony notit venni ami ultra sokáig bírja aksival. aszem p3-as procikkal vannak ilyenek. dokumentumokat irogatni ,levelezni ,netezni elég. és egy autocad pl még elmegy rajta.

de ha tényleg bika gép kell ,érdemesebb asztalit venni ,olcsóbb és kényelmesebb is vele dolgozni.

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#6) b.bone válasza puj (#1) üzenetére


b.bone
senior tag

persze ha van lé.

és az a video ''kártya'' ugyan azt tudja mint egy sima agp-s, asztaliba való r9600. ,erről fogalmam sincs, engem átvertek a mobiliti radeon névvel. igaz én butább voltam mint te ,mert nem jártam utána mit is tud.:)

tehát biztos elég erős a gép amihez neked kell. és nem zavar a tömege, hangja stb.

akkor vedd meg. mert jónak tűnik:)



[Szerkesztve]

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#7) puj


puj
csendes tag

ha már ultrakönnyűről van szó, mit szóltok a centrinos notikhoz
az is egy lehetőség volt, de nem tudtam semmit a centrinos procik teljesítményéről
ha valaki tud valamit írjon pls!
köszi!

(#8) b.bone


b.bone
senior tag

a centrino nem proci.

a centrino a Pentium M és egy intel wlan kártya kombóját takarja.
jo kis proci ,1 mega cache-el.

viszont semmi konkrétumot nemtudok a prociról. majd valaki okosabb mond értelmeset is:)

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#9) X-COM


X-COM
nagyúr

centrino, nem proci, nem proci, de az egyértelműség kedvéért így szoktuk hívni a pentium m-t

egyébként a pentium-m+intel wlan mellé kell egy i855 chipset is, így lesz centrino

amúgy a proci nagyon finom kis darab, az 1,4es kb. 1,8-2Ghz p4 környékén van

[Szerkesztve]

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#10) modd3r


modd3r
őstag

Ti csak ne mérgelődjetek a videókártya miatt, az én noteszomban Intel-es chip lapul, ami a leírása szerint tudja a 3D-t, csak az nincs odaírva, hogy kb. 2-3 FPS-el... :)

(#11) karib válasza b.bone (#6) üzenetére


karib
addikt

Mobility Radeonból is volt már egy pár fajta, neked valszeg Mobility Radeon 9000 van, ami azért még ma is a jobb notebook VGA-k között van, bár most épp mindenki átlendült a MR9600-ra, ami jóval erősebb. A R9k asztaliban sem épp izom, tehát nem kell tőle csodát várni, mégis sokkal jobb, mint bármilyen integrált csoda, vagy akár az NV mobil megoldásai.

A lassúság amúgy részben a lassú notebook HDD-knek is betudható, bár ez számításnál nem játszik szerepet, hanem fájlokkal való matatásnál.

Department of Redundancy Department

(#12) karib válasza puj (#1) üzenetére


karib
addikt

Az Asus notebookok jó középkategóriásak, minőségük jó, nekem a dizájnjuk nem tetszik.

Két lehetőséged van:

1. Ha nem nagyon akarod hurcolni a gépet, vagy nem érdekel a súlya, és netalán olyan programokat használsz, amelyek kihasználják a HyperThreadinget a P4 procikban, akkor érdemes megnézni ezeket az asztali procival szerelt gépeket.

2. Ha számít a súly, akkor Pentium M alapú gépet nézz, ezeket nevezik Centrino gépeknek (feltéve, ha a gyártó az Intel alaplapi chipsetjét és vezetéknélküli Ethernet kártyáját is felhasználta). Kimondottan mobil procinak készítették, ezért nem fut 2-3 GHz-en, viszont kisebb sebességen sokkal hatékonyabban dolgozik, mindezt sokkal kisebb fogyasztás mellett. Egy jó Centrino gép 3-4 órát elfut egy közepes méretű akkuról.

Én valami 1,6 GHz körüli Centrino + Radeon 9600 gépet néznék, mert mobil gépbe ma ez való.

A helyedben azért megnéznék egy IBM T41p-t is összehasonlításként - persze az árától hanyattesel majd :)

Department of Redundancy Department

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Vélemények erről a notebookról (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.