Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) launcser


launcser
senior tag

haho
na ez a topik arrol kérdezne, ki csinált már ilyet?
hogy kellene felébreszteni távolrol a gépemet, hálozaton keresztül persze
adott egy linux tuzifa, összekötve ezzel a géppel
van benne wolos kari, meg alaplapon is van valami wol csatlakozo
sejtésem szerint össze kéne kötni oket, és amikor a tuzifa jelet küld akkor póvert kap a gép..
na de ez csak az én okfejtésem
ki tudja hogy kellene ezt :)

tütüü

(#2) Xanco válasza launcser (#1) üzenetére


Xanco
csendes tag

Kezdjük az elején... Ha a hálókártyádon van WOL csatlakozó, akkor össze kell kötni, de lehet hogy képes ún. PME-t használni, és akkor WOL csatlakozó nélkül is működik a dolog. Ezután a BIOSban be kell állítani a WOL-t. Ezután a linuxban rakd föl a megfelelő csomagot (sajnos a nevét nem tudom).

Ezek után kell program a kliensre is (amiről be akarod kapcsolani), amely képes az ún. Magic Packeteket küldeni. A másik gép hálókártyája ha fogja ezt a csomagot, akkor aktiválja azt a bizonyos PME vonalat, ennek hatására a BIOS bekapcsolja a gépet. A Linuxban pedig a föltelepített progi érzékeli ezt.

Így fest az elmélet. Engem is érdekelt a téma, de nem csináltam meg, de erre jutottam. Remélem tudsz ebből valamit hasznosítani.

(#3) launcser válasza Xanco (#2) üzenetére


launcser
senior tag

kösz
valamire jutok majdcsak :)
PME az nemtom mit takar, van egy intel 557-em, ez supportolja? :)
ha nem akkor bemegyek valami kiskerbe, vagy 10be keresni kábelt :)
a biosban meg megkeritem a szükséges enabledet.

tütüü

(#4) Xanco válasza launcser (#3) üzenetére


Xanco
csendes tag

A PME az a PCI buszon küldhető jel. Gyk. ez jelzi a Wake-up (bekapcsolás) eseményt.

Ha a hálókarid, és az alaplap is támogatja nem kell WOL kábel. Ha meg a hálókarin nincs is WOL dugasz, akkor csak ezzel használhatod ezt a funkciót, már ha támogatja a hálókártya.

(#5) launcser válasza Xanco (#4) üzenetére


launcser
senior tag

kösz, na mondom mim van :)
abit kg7 meg intel 557
vagy realtek 8029
de i557 ugy láttam még nem támogassa...
alaplapon van valahol wol dugasz
na akkor most mi van? 10/100as elég uj azért..

tütüü

(#6) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Ha már a WOL-ról van/akad szó, akkor esetleg arról is tud valaki valamit, hogy lehet netről bootolni? Egy 3C905CX-TX-M hálókarim van (integrált boot-eprommal), és elméletileg tudja ezt is... meg a WOL-t is, de egyiket sem próbáltam még, szóval engem is érdekelne a téma.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#7) Szeni válasza CsendPenge (#6) üzenetére


Szeni
aktív tag

Én éppen mostanában csináltam egy linuxos hálót, ahol több gép is a netről boot-ol. Én az LTSP-vel (Linux Terminal Server Project) oldottam meg. De használható még Etherboot, Netboot, PXE is. Kicsit másként működnek. (Pl. LTSP: dhcp, Etherboot: bootp.) Egyébként szívtam is vele eleget, de, ha sikerül beizzítani, tökéletesen - és gyorsan - működik. Az integrált eprommal meg nem biztos, hogy mész valamire: tudnod kellene, hogy mi van benne, milyen protokoll szerinti prg. Ha ezt kideríted, akkor az annak megfelelő módszerrel meg lehet csinálni. Nálam egyszerűen floppy-ról indulnak a gépek (azon van az eprom image), de készíthető DOS-ból (ill. Windows-ból) induló .com is. Ha meg sok a gép, le lehet gyárta(t)ni az epromokat.
Ha van kérdés e téren írjatok nyugodtan!

(#8) guest


guest
veterán

Üdv mindenkinek!

A WOL megoldás akkor megy, ha az említett intel hálókártyádon ÉS az alaplapon összekötötd a csatikat a hozzávaló kábellel, amit a kárytához adtak ÉS a linux box, valamint az ébreszteni kívánt masina egy aktív ezközön keresztül kapcsolódik (HUB/SWITCH)! ÉS az ébredő gép BIOS-ban bekapcsoltad a WOL-t ÉS az ébredő gép OS-ben gondolom win32, a hálókártya driverben engedélyezed a magic packet-et, ha van ilyen. Na KB- ennyi. Nekem cross-linked kábellel bekapcsolás nem ment, csak green módból (windóz aludni megy) tudott felébredni.

prohardver vendég

(#9) CsendPenge válasza Szeni (#7) üzenetére


CsendPenge
őstag

Ha jól sasoltam ki, akkor több protokolt is tud (Tcp/Ip többek között). De nem találtam olyan beállítást, ahol konkrét ip címet lehetne megadni. Na, majd holnapra megnézem, mi is az állás pontosan. De még így is marad egy kérdés: és magát az op. renccer hova tegyem? Mondjuk most fel van installálva egy op.r. a hdd-re. Hálókari adott, LAN háló szintén, akkor elég, ha a jelenlegi hdd-t átteszem a másik gépbe a madzag másik végén? Vagy? Igazán ez az, amit nem tudok eldönteni, és amivel kapcsolatban érdekelne infó. Aztán majd kiderül, hogy mit tud az a ''drága'' 3Com kártya:)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#10) Szeni válasza CsendPenge (#9) üzenetére


Szeni
aktív tag

Ez mind TCP/IP-n megy, a címzések és a boot image-ek különbözőek. LTSP-nél DHCP-t kell beállítani, ami mehet fix címmel is, illetve címtartománnyal (dhcpd.conf). Ilyenkor van egy szervered, az adja a vinyó nélküli gépnek az IP címet, létrehoz neki egy virtuális fájlrendszert, illetve letölti magát a kernelt. Így a boot image nagyon kicsi tud lenni. Ha fölállt a terminál te a szerveren dolgozol távolról, de van rá lehetőség, hogy bizonyos alkalmazások a terminál memóriájában fussanak. Előnye, hogy olcsók a terminálok és a karbantartás csak egy helyen szükséges.

(#11) CsendPenge válasza Szeni (#10) üzenetére


CsendPenge
őstag

Izé, ez csak linuxal megy? Vagy legalább egy szerver kell hozzá?

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#12) guest


guest
veterán

Hali!
Nálam simán megy Abit BX-133 lap, Realtek 8139 hálókártyán, crosslink kábellel. Csak a BIOS-ban kell engedélyezni a WOL-t, nem kell külön kábel. De időnként akkor beindul a gép, ha nem akarom. Pl. másik gépről win commanderből a hálózat tallózása után rögtön ébred a kis kedves... :-)

prohardver vendég

(#13) esteban


esteban
senior tag

Engem erdkelne a halozatrol valo boot ... sok itt a gep HDD/k meg haldokolnak ... :(

Szal: aki okos ebben: milyen kartya / marka tipus ajanlott a muvelethez, mennyibe kerul ?
egy 10 - 20 gepes halohoz milyen server szukseges ... ?

Vannak nekem NOname halokartyak BOOT rom hellyel, de most epp szivok egy normal haloval ..

iBook + RedBull :)

(#14) Szeni válasza CsendPenge (#11) üzenetére


Szeni
aktív tag

Én eddig csak linuxal csináltam ilyet. Beállítasz egy szervert, ami elég sok klienst ki tud szolgálni.

(#15) Szeni válasza esteban (#13) üzenetére


Szeni
aktív tag

A kártya lehetőleg minél ''kommerszebb'' legyen! De szinte bármely típussal megoldható. Realtek, Intel mindenképpen jók, de én pl. az alaplapra integrált (Amptron) SIS-el megszívtam. A noname mit jelent? A chip típusát mindenképpen tudni kell!
10-20 gépet ellát egy mostani combosabb PC is, de memória irdatlan mennyiség kell bele (min. 1G).

(#16) Szeni válasza guest (#12) üzenetére


Szeni
aktív tag

A cégnél nálunk Compaq gépek vannak Win2000-el és ha kell, ha nem, mindig bekapcsolnak. Kapcsoló persze nuku rajtuk, így ki kell húzni, mert másnapra mindig mentek a gépek. Szóval ez WOL nem mindig működik úgy, ahogy az ember várná!

(#17) esteban


esteban
senior tag

A NOname alatt ertem hogy nincs semmi neve a kartyanak a chip Davicom DM9008F, Davicom weblapon nincs ilyesmi ... igaz sokat keresgeltem meg ...

Win2000/rel mukodik ilyesmi ?

winyokbol jo a normal IDE vagy SCSI kell ... marmint a sebesseg miatt ?

Azt nem ertettem, hogy flopy rol bootolnak a gepek ... ettol meg kell Boot rom, vagy ki lehet kerulni ?

iBook + RedBull :)

(#18) Szeni válasza esteban (#17) üzenetére


Szeni
aktív tag

Megnéztem, a támogatott eszközöknél csak a Davicom 9009-et találtam meg. Nem tudom, hogy aként működik-e? Vagy esetleg NE2000-ként. Ki kell próbálni. Windows alatt biztosan megy.
Érdemes RAID-es vinyót használni, de a SCSI SZVSZ nem kötelező, nálam sima IDE vinyók vannak RAID-ben.(Hátránynak biztosan nem hátrány.) :)
Ha floppy-ról bootolsz, akkor a floppyn van az eprom image, tehát kiváltja azt ilyenkor (persze, ha van beprogramozott epromod, akkor nem kell a floppy). De így egyszerűbb (és olcsóbb).

(#19) esteban


esteban
senior tag

Pontosan hogy kell elkesziteni a floppyt ? ... hulye vagyok hozza ... :) ... viszont nics a kornyeken senki aki latott volna mar PC/t, tehat nekem kell megoldani.

A Op rendszert hogy installalom fel? Felrakom a kesobbi terminalon es utana atpakol a Serverbe ?
Milyen Fil/t kell megmutatni a terminalnak a szerveren ?

iBook + RedBull :)

(#20) Szeni válasza esteban (#19) üzenetére


Szeni
aktív tag

Felinstallálod a szervert, majd a szerveren állítasz be mindent! Ha az LTSP-t használod, akkor az www.ltsp.org-on találsz meg mindent. Elég jó a doksijuk is (persze csak angol/német van :( ). LTSP-s floppy image-et legegyszerűbb letölteni a www.rom-o-matic.net-ről (ez hálókártya függő).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.