Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hequila


Hequila
őstag

Igaz, nem használtam a keresőt, de ilyen topic még bizonyára nincsen, nem hinném, hogy lenne hasonlóan elvetemült...
Szóval a lényeg:
Keresnék olyan kenőcsöt / trutyit, amibe műanyag, házilag reszelt (ventiről) UV aktív port keverhetnék, és azt a trutyit fel lehetne kenni a házon belül. Ezek után a trutyi egy rugalmas réteget alkosson, és átlátszó legyen, hogy a benne lévő por látszódjon. Ja és persze szilárduljon meg / párologjon el, és a por pedig maradjon.
Remélem érthető a dolog...

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2) Old Death válasza Hequila (#1) üzenetére


Old Death
senior tag

uv festék nem jó?
itt lehet kapni, de sztem ha írsz nekik levelet a problémáról akkor válaszolnak rá ;)
Bővebben: link

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#3) zLegolas válasza Hequila (#1) üzenetére


zLegolas
őstag

Sziloplaszt, az átlátszó fajta, vazze... vagy más tubusos szilikongumi...

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#4) zLegolas válasza Hequila (#1) üzenetére


zLegolas
őstag

Egyébként meg valami lakk vagy a vízüveg nevű csodacer.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#5) X@b3e


X@b3e
addikt

:D És miért nem jó UV filc/festék?

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#6) busman


busman
addikt

Hajlakk?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#7) Drótszamár válasza Hequila (#1) üzenetére


Drótszamár
őstag

Technokol rapid? Sztem átlátszó, és ha jól tudom meg is szilárdul :))

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#8) Hequila válasza Drótszamár (#7) üzenetére


Hequila
őstag

Alapvetőleg nem lenne rossz, de régen dolgoztam már vele. Szóval ha elég vékony rétegben kenem, akkor rugalmas marad?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#9) Hequila válasza busman (#6) üzenetére


Hequila
őstag

Az a gond, hogy a felhordandó felületre nem tudom rátapasztani a port, hogy utána lefújjam hajlakkal. Vagy kicsiny edénybe kifújjam, belekeverjem a port, és utána azt mázgáljam fel?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#10) Hequila válasza X@b3e (#5) üzenetére


Hequila
őstag

Filctoll azért nem jó, mert nem egyenletes felületre kellene felvinni, hanem szövetre, konkrétan nááájlon harizsnyára :P. Szóval azon nem maradna meg igazán szépen... Na meg persze azért sem jó, mert nem akarom magam költségbe verni, a ventiről úgyis le kell reszelni bizonyos részeket, és nehogy kárba menjen má a jó kis UV reagens nafta...

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#11) okiDoki válasza Hequila (#10) üzenetére


okiDoki
tag

Akkor neked valami spay kéne!
Vannak utántölthető pumpás cuccok, azzal szép egyenletesen lehetne...

0,0

(#12) fasyrt


fasyrt
őstag

Kombináld a #6 és #11-et Imhó...

(#13) zLegolas válasza Hequila (#9) üzenetére


zLegolas
őstag

Akkor csináld fordítva: lakk, oszt hintsed rá a port. :U

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#14) busman válasza zLegolas (#13) üzenetére


busman
addikt

Én is erre gondoltam!:C

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#15) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

színtelen gyertya zselé?
Felmelegíted, belekevered a port és felkened. kellemes t@konnyá szilárdul :DD

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#16) Hequila válasza zLegolas (#13) üzenetére


Hequila
őstag

Csak az a gond, hogy nem lesz olyan finom az a por, hogy hinteni lehessen, elvégre ráspollyal készül...

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#17) Hequila válasza ZeUS2140 (#15) üzenetére


Hequila
őstag

Hm... nem is rossz ötlet... Esetleg nem tudod, hogy mennyibe mérik annak a zselés takony gyertyának kilóját? És hogy merrefelé lehet kapni olyat?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#18) X@b3e válasza Hequila (#17) üzenetére


X@b3e
addikt

Teccsóba meg bóvlisboltba szokott lenni, párszáz egység az ára

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#19) szlacee19


szlacee19
csendes tag

Esetleg tud vk átlátszó UV festéket/lakkot/sparyt vagy valamit? És mennyiért vesztegetik? És hol?
Kb 2-3 deci kéne

(#20) Hequila válasza szlacee19 (#19) üzenetére


Hequila
őstag

UV festéket azt hiszem lehet kapni a Tecsoban, filctollat meg a #2-ben szereplő link alatt.

Gyerekek, letargiába estem!
Nagyban reszelem az UV-s ventit, és a szép kék színű műanyagból mi lett? Fehér kutyaszar. Ez eddig még nem is lenne gond, mert bánnya Erzsi milyen színe van, csak ott a gond, hogy ez a szárított kutyaszar szerű akármi elvesztette UV reagens mivoltát :O. Szóval nem kell mostmár semmi kenőcs vagy hasonló.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#21) fasyrt válasza Hequila (#20) üzenetére


fasyrt
őstag

Hát nemtudom, de ne bánkódj... Most gyújtottem meg a takonygyertgyát, azt elfújtem és dzsuvás merev vacakká vált, ami már megolvadt... :) Szal ne sajnáld Bánya Erzsit :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.