Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) _kazmer_


_kazmer_
csendes tag

Valaki találkozott már ilyennel?
Ha igen, megoldható ez softwaresen?
A gép csak az USBről bootol, és annélkül nem. Ha menetközben kihúzom a gépből akkor senki nem tud hozzápiszkálni...

Thx.

(#2) Dilikutya válasza _kazmer_ (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mire is gondolsz pontosan?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#3) _kazmer_


_kazmer_
csendes tag

Van egy gép. Szeretném, ha csak pendriveról bootolna, és ha már elindult, és kihúzom a pendriveot, akkor ne lehessen hozzáférni. Erre vannak ilyen hardware kulcsok, csak nem olcsóért :) Ezért gondoltam hogy hátha meg lehet oldani sima pendriveról

[Szerkesztve]

(#4) umiki válasza _kazmer_ (#3) üzenetére


umiki
tag

Olcsón:
Rakj Boot jelszót BIOS-ból
Amikor otthagyod a gépet akkor jelentkezz ki (de legalábbis menj ki a login képernyőre, mármint ha NT alapú a Win)


[Szerkesztve]

(#5) Dilikutya válasza _kazmer_ (#3) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az USB-s kütyüt vágom, tudom hogy van egy ilyen. De a pendrive-val hogy csinálod meg? Amit te mondasz, az egy USB-s titkosító. A pendrive pedig közönséges meghajtóként funkcionál. Ezt nem tudod megoldani szoftveresen. Az USB-s kulcs a merevlemez tartalmát titkosítja, és ennek kikódolásához szükséges kulcs, kód akármi van az USB-s cuccon. Gondolom valami spéci szoftver lehet rajta, ami még az oprendszer betöltése előtt működik. De ilyen szoftvert de a büdös életbe nem szerzel:) Boot jelszónál jobb ötlet nincs, ha azt akarod, hogy már a bejelentkezőképernyőig se jusson el senki.
Pendrive-ról bootolás: ha meg lehet adni neki biosban ezt a meghajtót, akkor megadod, letiltod a többiről a bootot, bios-t lejelszavazod, a pendrive-ra pedig feltolsz valami bootmanagert, vagy valamit, amivel elindul a gép, aztán az továbbloadolja a Windows-t, vagy akármit, ami a gépen van oprendszer.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#6) LukE válasza _kazmer_ (#1) üzenetére


LukE
veterán

valahogy tuti megoldhato, de szerintem ahoz eleg komolyan bele kellene turkalni az OS lelkivilagaba.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#7) _kazmer_


_kazmer_
csendes tag

Eddig csak ezt találtam:
http://www.pclock.net/qa.html

Itt van egy Boot Lock. de ez nem egészen tökéletes...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.