Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  USB 3.0

Hozzászólások

(#1) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Végre elkészült a legújabb usb szabvány specifikációja, pontosabban az USB 3.0.
Jellemzők: 10x gyorsabb adatátvitel, gyorsabb szinkronizáció, maximum 4,8 Gbps

Példának a következőt hozták fel: "Az első tesztekben (a WinHEC alatt) például egy 25 GB-os nagyfelbontású mozifilm másolásával mérték le a pontos sebességet, és míg az USB 1.0 esetében több mint 9 órát vett igénybe a művelet, a második generáció 14 perc, a harmadik pedig mindössze 70 másodperc alatt megbirkózott a feladattal."

usb.org

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#2) FgJozs


FgJozs
csendes tag

Sziasztok!
Új házat veszek és amiket kinéztem azokat nem tudja az ismerősöm beszerezni, amiket pedig most nézek azoknak meg 3.0-ás USB van az elején/tetején.
Az lenne a kérdésem, hogy az USB 2-es dolgaim kompatibilisek-e az USB 3-mal? Mindkét pendrive-om 2-es, nem beszélve az egér/bill/külső vinyóről. Persze az utóbbi 3-at nem akarom előre bedugni, de a későbbi fejlesztések miatt érdekelne.

Előre is köszi!

(#3) King Unique válasza FgJozs (#2) üzenetére


King Unique
titán

Persze alapból visszafelé kompatibilis a 3.0,ahogyan anno a 2.0 is az 1.1/1.0-val stb,mind vezérlő,mind csatlakozó (egyik vége kábelnek,ill gépen aljzat is a már jól ismert "A" típusú) tekintetében. :K Ha csatlakoztatod még egy kis,néha akár 10-15% sebességnövekedés is tapasztalható 2.0-ás eszközöknél,vmint mivel 2x annyi, 900mA áramot tud leadni,így külső 2,5" vinyókhoz is ideálisabb,mert ott is régebbi usb2,újabb 3-as modellekhez se mindig elég usb2 port 450-500mA-e, több esetben Y kábel is szükség lehet,sőt szakik 2.0 portban alapban is azt javasolják ezekhez. Amúgy vannak megfelelő külső vinyó,mobilrack stb topicok,mert ez látod elég inaktív...
Megkérdezhetem milyen ház lesz,ill milyen külső vinyód van,csak úgy kíváncsiságból :F

(#4) treck1985


treck1985
tag

Sziasztok.

Egy kis segítség kellene. Valamiért nem tudom működésre bírni az alaplapon 2db USB 3.0 portját. (alaplap: Gigabyte A75-D3H) Az Etron USB 3.0 drivert telepítettem, de telepítés után az eszközkezelőben azt írja, hogy köv. újraindításnál a driver eltávolításra kerül. Az op. rendszerem Win7 64bit, és az ehhez passzoló Etron drivert telepítettem. Ötlet? Előre is köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  USB 3.0
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.