Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Upgrade vagy wait & bleed? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) screwdriver


screwdriver
tag

Üdv!
Már több hete olvasgatom a fórumot és szeretnék tanácsot kérni fejlesztés ügyileg.
Jelenlegi cucc:

Abit BE6-II, 700 P3 133*7 933 1,75@1,85V coolink 142 hűtő (32 fok)
Meridian 235W táp
Kingston 256/133 + 128/133 sd ram
Asus v3800 pro32mb vga
DMX fire 1024 hangk + Yamaha db50xg midi card
Roland midi keyboard
Realmagic Hollywood+ mpeg
IBM DTLA-305040 40Gb vinyó
Mobil rack vinyó
Pioneer dvd-114
Phillips 4/4/32 író
Epson printer + canon scanner
Diamond supra 56e pro külső modem.

A cucc inkább munkahely utáni melóra, netre, fotó editre, zene editre (hobby szinten) , filmre /dvd rippre 1-2 két kör autó versenyre némi lövöldözésre van használva.

Mit tanácsoltok fejlesztés ügyben kevés ráfordítással a következő verziókból:

1.) Alaplap csere TUSL-2-C vagy Abit ST6 esetleg más … mindegyikről elég sok problémát olvastam itt ill. más fórumon (a mostani A.lapommal + kollégáknak összetolt géppel nem volt semmi problem)
VGA (tudom hogy gyenge jelenleg) de milyet, és idővel Cel 1200@1400-1500 vagy p3xxxx
2.) átállás AMD-re + sdram majd ddr

megjegyz. 1-2 napnál tovább nem húzhatom gép nélkül (inkompatibilitási problémák stb) beleértve bios frissítési dolgok, tekintettel idősebb koromra nem a brutal játékgép az egyetlen szempont ! és ha AMD-t javasoltok ez a ''sok'' cucc (periféria) az AMD-s alaplapokkal ugyanígy megy stabilan, húzva stb? vagy az AMD vga,vinyó cd, hangk. Konfig azt csókolom?

A pénz behatárolt (család miatt) szerintetek maradjon a konfig vagy csere de melyik verzió. Anyagilag nekem az 1-es pont tetszik de szeretnék véleményeket kapni.

Kösz!


(#2) Adi válasza screwdriver (#1) üzenetére


Adi
senior tag

Egy kardinális probléma van: nem írtad le, hogy miért cserélnéd. :) Pláne, ha ez egy stabil összeállítás...

ldm start-reconf primary

(#3) screwdriver válasza Adi (#2) üzenetére


screwdriver
tag

Hát a vga-t elavúltnak érzem manapság, az alaplap meg ugye ma ér esetleg x-et ,2 hónap múlva meg x/3 aztán kuka,és vehetek valamit megint 10*x ért (tudom ez ilyen játék:-))de volt már 2 gépem amin ültem aztán kuka nagy buktával.
A csere egyébként vga-a.lap majd idővel cpu-t érintené.Egy másik forumon:-) egyébként a vga-t javalják gf2ti-re de olvastam problémákat a BE6-II + gf2ti párosítással kapcsolatban.(nem indul csak 2-3*ra,sípol miegymás)

screwdiver

(#4) karib válasza screwdriver (#3) üzenetére


karib
addikt

Csak akkor bővíts, ha tényleg lassúnak érzed a gépet. Ha a videokártya lassú, akkor azt cseréld le. Akár egy olcsó Ge256 is megteszi. Kyro II-t nem ajánlom, ahhoz kicsit gyenge a CPU-d. Ha sokat játszol, akkor egy Ge2Ti megérheti.

Department of Redundancy Department

(#5) screwdriver válasza karib (#4) üzenetére


screwdriver
tag

Értem. Egyébként kb 70% 2D-re (nem játék)és 30% 3D-re használom a cuccot de ez lehet megváltozna egy jobb vga-val:-)
A vga teszteteket elolvastam, ott asszem írtátok,hogy ne túl sokat fordítson az ember a kártyára. Noname cardokkal nekem nem volt dolgom csak kolegoszoknak raktam be.A fenti százalékos géphasználat ismeretében egyébként mit javasolnál Innovision Ge2Ti, Asus7700Ti, vagy láttam online árlistákon ATI Radeon LE-t (bár szerintetek nem gyártják már). Egyébként sony g200 17'' monitort használok 1027*768/120 hz és nem tudom az Inno képe (2D-n) nem lenne-e gyenge, bár az ára ennek a legszimpibb.
Kösz!

Screwdriver

(#6) karib válasza screwdriver (#5) üzenetére


karib
addikt

Hm, hát az LE semmiképp sem rossz választás, annyit bizosra tudok mondani. Teljesítményben Ge2-vel szemben is megállja a helyét, képminőség garantált. Amúgy Inno Ti sem olyan rossz, de a Sonyn talán meglátod a difit egy ATihoz képest.

Mennyiért vesztegetik? Nehogy végül egy VE-vel köss ki...

Department of Redundancy Department

(#7) guest


guest
veterán

Hagyd a francba a lapot, meg a procit, vegyél egy GF2-t (de nehogy valamilyen MX-et!), vagy egy Radeont. Nekem Elsa Gladiac2-m van, ez (nekem) nagyon tetszik és neten keresztül megkapod max. 25e-ért, de az ATI-nak valószínűleg szebb a képe. Ha tényleg nem akarsz új játékokat játszani... Alaplap + proci most ér 35e-t, holnap 30e-t, amit venni akarsz ma kerül 50+FÁ-ba, holnap ér 35e-t és megint újat akarsz, akkor mi a bukta? De vigyázz, mert a BE6-II 133 MHZ-en 87-en hajtja az AGP-t és ezek a VGA-k erre már érzékenyek!
Amúgy Abit+AMD rulez! Guest vagyok

prohardver vendég

(#8) LordX


LordX
veterán

Hmmm. 67-re érzékenyek?

Akkor ezennel kihírdetem: Az én Leadtek GeForce2 MX-em a tuningkirály!

Mert AGP@100MHz, valamint +75% RAM/GPU órajel meg sem kottyan neki :))

Most már kíványcsi lennék, hogy nem lenne-e lassabb a gépem egy 2Ti-vel :))

(#9) karib válasza LordX (#8) üzenetére


karib
addikt

Ez a +75% hogy is van?

Department of Redundancy Department

(#10) screwdriver válasza karib (#6) üzenetére


screwdriver
tag

Hát az LE-t 2 helyen is olvastam a neten 20+fa körül (bolti árlistán)
ATI Radeon 7500-re nem igen van most pénzem,elég húzós ára van:-(

Guest-nek: igen most az öreg v3800proval 2/3-ad fsb-vel megy a gép (~88mhz)és ez egy másik dilemma,hogy ha veszek vga-t bírja-e ezt?
A BE-6IIbe még nem raktam ''új'', kevésbé régi:-) biost, nem tudom egy frisseb ver.nem tud 1/2fsb-t küldeni agp-re?

screwdriver

(#11) értetlen


értetlen
csendes tag

Héló

Nekem TUSL2 C alaplapom van - kényszerből cseréltem le az ABIT BE6 II-t, mert nem vitte el a hátán az ASUS V7700 (GF2GTS) kártyámat. Most PIII 850 van rajta, de nem vagyok hanyattesve a teljesítménytől. Valszeg még nyáron bevállalok egy Tualatinos pronyót.

Csaó

(#12) screwdriver válasza értetlen (#11) üzenetére


screwdriver
tag

Igen erről a v7700 - BE6II kalamajkáról olvastam itt a fórumon :-(
Azért vacakolok annyit, vga csere könnyen rántja az egész konfig cserét azt mehetek a bankba kölcsönér :-)
Az Asusod bevált az Abit után?

(#13) BadGe


BadGe
aktív tag

én egy 600-as Athlon-ról upgradeltem mindent, összességében nagyon sokat változott a konfig proc: 2.5x, mem 4x, hdd 9x, gfx 3x. ez így gondolom kitart egy ideig. A gépen szerintem nem lehet bukni. Számold ki, hogy havonta mennyibe kerül és viszonyíts ahhoz. Ha szórakozásra kell akkor ennyit megér, ha munkára akkor pláne. De ha nem akarsz extra gondot, akkor a legszükségesebbeket cseréld ki, ha meg váltani szeretnél akkor érdemes úgy váltani, hogy azt most megérezd és 2 év múlva se küszködj sebesség problémákkal.
Ge.

(#14) LordX válasza karib (#9) üzenetére


LordX
veterán

Hát a 175/166-hoz adjál hozzá 75%-ot...

(#15) karib válasza LordX (#14) üzenetére


karib
addikt

306/290? Az soknak tűnik...

Department of Redundancy Department

(#16) karib válasza screwdriver (#10) üzenetére


karib
addikt

Nekem az LE 159-es FSB-n is ment gond nélkül, tehát 79-en... most 155-ön ketyeg. Ha lehet kapni, szerintem ugorj rá...

Department of Redundancy Department

(#17) screwdriver válasza karib (#16) üzenetére


screwdriver
tag

Köszi, megfontolom, remélem nem hülyeséget írtak az online listájukra a boltban:-)

(#18) értetlen válasza screwdriver (#12) üzenetére


értetlen
csendes tag

''Igen erről a v7700 - BE6II kalamajkáról olvastam itt a fórumon :-(''

Ja az valszeg én voltam. A francnak sem akart működni. Az ASUS alaplapon viszont van egy jumper a fesz állítására (3,3 , 3,4 , 3,5 , 3,6 V) defaultból meg van emelve 3,4-re és még soha nem volt gond!

''Azért vacakolok annyit, vga csere könnyen rántja az egész konfig cserét azt mehetek a bankba kölcsönér :-)''

Ha tényleg JÓ konfiget akarsz (lövöldözés ezerrel), akkor ne spúrolj a videokártyán. Geforce 2 GTS az absz. minimum, amiért érdemes pénzt kiadni - ha tetszik, ha nem. A 64Mb video RAM is melegen ajánlott.

''Az Asusod bevált az Abit után?''

Ég és föld. Nincs egy darab lefagyás sem, pedig ugyanazokat a progikat használom. Az igazsághoz persze hozzátartozik, hogy cseréltem: procit, alaplapot, ramot, hangkártyát és az említett Gforcet raktam be egy Matrox G400 helyett.

Mostani konfig:

ASUS TUSL2C
PIII 850Mhz (935Mhz)
512Mb Kingstone SD133 RAM
V7700 GF2GTS 32Mb
IBM Uata 100 20Gb
Sony 8x CDRW
ASUS 4x DVD
SB Live
DVD dekóderk.
3COM Ethernet
3COM modem

Egylőre elég, de persze nem visz el mindent max felbontásban :)))

(#19) Yutani


Yutani
nagyúr

Én is egy Abit BE6-2-t cseréltem le Abit ST6-ra. A GeForce2 GTS-em (eredetileg Elsa Gladiac) a BE6-2-ben általában csak másodszori indítással volt hajlandó elindulni. Az ST6-ban semmi ilyen probléma nincs.
Szerintem jó az ST6, később én is Tualatin Cerkára akarok benevezni, ézért vettem ezt a lapot. Korábban DDR Athlonban gondolkodtam,
de most úgy felmentek a RAM-árak, ráadásul annyit kéne ráfizetni a cserére, hogy inkább maradtam a mostani verziónál:
1. Abit ST6 beszerzése
2. Tualatin Celeron beszerzése
Teljesítményben ott van a szeren, valahol az Athlonok és P4-ek között, Az DDR SDRAM teljesítmény meg annyival nem magasabb, hogy megérje lecserélni a meglévő SDR SDRAM-os rendszeremet. (Kis pénz -> több ész! :)))

#tarcsad

(#20) Yutani


Yutani
nagyúr

Csak egy dolog maradt le: ha csavarhúzó barátunk nem akar szívni, előbb kipróbálja a GeF2 kártyát az alaplapban (BE6-2), hogy ne legyen fennakadás és csalódás. Egyébként nagyon jó a GeF2 GTS vagy Ti a mai játékokhoz egy 1GHz körüli procival.

#tarcsad

(#21) Bandras


Bandras
csendes tag

Segítsetek Nagy Promágusok!

Mint, minden egyszeri juzernek, az én gépemnek is lejárt a szavatossága még az ókorban. A segítség ahhoz kellne, hogy úgy 70-80 ezer Ungarise forintból hogyan tudnám a legoptimálisabban felújítani a gépem.
A következőket cserélném: Ház(táppal), alaplap, proci (na meg hűtő), memória, videokártya. Szóval egy gépet egészben. Az elgondolásom az lenne, hogy egy AMD-re épülő nem csúcsjátékhoz tervezett, de sokáig használható (3-4 év), tuningolható ''erőművem?'' legyen.
Szóval egyáltalán ki lehet-e jönni ennyiből? Mert láttam alaplapot (SIS) olcsón, de mennyire fejleszhető, ill minősége? Ugyanígy vagyok a videokártyával is.
Tudtok segíteni?

Bandras

Bandras

(#22) screwdriver válasza értetlen (#18) üzenetére


screwdriver
tag

Hmm! Azt hiszem az lesz, hogy bekerítek vmi GF2Ti-t (a memoria még kérdéses mert ár viszonylatában Asusban pl.32mb után őrült nagy ugrás következik, Innoban nem olyan vészes.)aztán ha végképp befürdök az alaplappal, akkor nincs mese TUSL2c-és bele a procim. Különben egész hasonló lenne a Tiedhez a konfigom:-)
De azé titkon bízok az Abitomban még semmi gondom nem volt vele pedig azért pakolgattam a slotokba cuccokat.

Yutani- Igen én is gondolkodtam az Amd átálláson de tényleg ilyen árak mellett, meg hát nekem most nincs annyi időm, hogy belevágjak az Amd-s lapok chipkészleteinek tanulmányozásába (tökre nem vagyok képbe velük, és gép kiesés nem lehet túl nagy idő:-))

Üdv!

(#23) hi


hi
tag

Nos, nem kell beijjedni az AMD-re valo valtastol. :)
En mar probaltam mindkettot, es az AMD mellett dontottem. Pedig az Intel-es konfigom se volt rosz, (ASUS alaplap, stb,stb) de a mostani AMD messzire lekorozi. A stabilitasi gondok legfobb okozoja szerintem a gyengebb minosegu cuccok osszevalogatasa es mukodesre birasa.
Az ABIT/ASUS vita szerintem reg el lett dontve, es ez nem kerdes, hogy stabiltasi fronton az ASUS a nyero. (bocsi, Abit fan-ok :) A TUSL-2 annyibol jo valasztas esetleg, hogy ha kesobb akarsz tualatin-ra valtani lesz ra lehetoseged.
Videokartya eseten pedig nagyon ajanlom a Radeon LE-t, foleg nagyfelbontas es jo minosegu monitor eseten. A 2D-s kepe nagyon szep, 3D-ben is versenykepes...

(#24) karib válasza Bandras (#21) üzenetére


karib
addikt

Szerintem Amptron M830 (=ECS K7S5A csak más színben és olcsóbban) + GHz-es Duron = cirka 30e nettó. Megy bele SDR, DDR, korlátozott tuningra is van lehetőség (100/133 MHz). Athlon XP 2000+-ig ma is rakhatsz bele procit, később még jobbat.

Videokártya: lásd 6-kártyás tesztünket, illetve a hamar következő folytatást (biza, már folynak az előkészületek).

Ház: hát, 6-8e az alap, 250-es tápocska, de végül is müx. 8-12 között vannak a májerebbek, míg 15-16 körül már 400 W-os táppal szerelteket hajigálnak utánad, pl. Azona. Ha nem akarsz/tudsz Chieftecet, Enermaxot venni, ezek is megteszik.

RAM: hát, 256 MB illik, az említett Amptron lap visz DDR-t és SDR-t is.

Ja, és vegyél egy normális hűtőt :) Duronhoz nem kell állat, és célszerű nem helikopterhangút venni...

Department of Redundancy Department

(#25) screwdriver


screwdriver
tag

Sziasztok ismét!

Hát beapgrédeltem. Kerítettem egy ATI Radeon LE-ként eladott cuccot (végül nem Inno GF2ti lett).
Beraktam az öreg BE6-II-be, se csipogás, se leállás, 5-10 perc és ment a kütyü. 2D képe tényleg baromi szép (kontraszt, szín is 1024*768/120 hz). Gyors rápillantás után a 3D is super.
Megy az általam használt AGP frekivel is úgy hogy teccik a card :-)

Karib és a Többiek akik ezzel a vga-val járatosak lenne pár kérdésem, (nem is lenne ATI ha nem lenne :-))
Szóval ezt már asszem a ''Vettem radeon LE-t'' topikban tenném fel ha lehetne.
Kösz a segítséget! Egész ócsó upgrade volt.

üdv

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Upgrade vagy wait & bleed? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.