Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) 5leteseN válasza MasterDeeJay (#600) üzenetére


5leteseN
aktív tag

A shader-ek, és egyebek száma szerint a GPU egyértelműen a 1070-esé!

Ugyanaz a chip(lábkiosztás, egyebek) van a 1080Ti-ig, chip-en belül van maga a chip maszkolással, vagy a belső "drótozással") letiltva/beállítva, hogy melyik alváltozat, ezért szerintem "lábkiosztáson belül" akár csere-berélhetők.

A 1080-ig ugyanaz a chip van, a 1080Ti-nél ugrik egy szinttel feljebb, de lehet, hogy ott is csak a 11GB VRAM, és a 256bit VRAM sávszélességről 352Bit sávszélre váltás miatt kellet feljebb váltani.
Érdekesség: A TESLA P40 chip pedig megegyezik a 1080Ti-vel, és a TESLA P4-es pedig egy felére visszavett órajeles "sima-1080" chip-jét kapta. ;]

Mivel a szinte teljes chip-et használó 1080Ti-t 1900 MHz fölé lehetett húzni, ebből analógiaként becsülve a 86%-kal kevesebb fűtést(tranzisztort) használó 1070-es GPU-nak (kis szerencsével) mennie kellene a (valószínűleg vizes hűtésű) 1080Ti túlhúzott frekvenciája alatt nem sokkal.
Kis szerencsével, mert valóban lehet az is, hogy a gyárilag kicsit gyengébben sikerült szériák lettek a letiltogatott bányász-verziók.
Érdeklődve várom a híreket! :C

(#602) MasterDeeJay válasza 5leteseN (#601) üzenetére

Abból indultam ki hogy a pcb 100%-ig (leszámítva egyes kimenetek hiányát) a gtx 1080-asé. Ramok szintén. A gyári spec fullnak említi. Illetve van egy p104-101 variáns ahol full 2560 core megvan aktívan.
Ezért gondoltam hogy ez egy full 1080-as, biossal butítva. (Bányában inkább a ramnak volt jelentősége.)
Régi fermi teslákat lehetett unlockolni biossal, nem lennék meglepve ha itt is ez a helyzet.
De szét fogom szedni.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#603) Nemo1001 válasza MasterDeeJay (#600) üzenetére


Nemo1001
aktív tag

szia próbáld meg evvel [nvflashpatched]

"This is a patched version of NVIDIA's NVFlash.

On Turing cards, NVFlash no longer allows overriding of the "board ID mismatch" message through command-line parameters, so flashing the RTX Founders Edition cards with a custom-design BIOS isn't possible anymore.

Vipeax has thus modified the official NVFlash binary to bypass this error. You don't have to supply any additional parameters to bypass the board ID check."

nekem evvel mindig sikerült más gyártó bios-t is rá tenni

(#604) MasterDeeJay válasza Nemo1001 (#603) üzenetére

Ez sem jó sajnos.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#605) Glaz-dozfhut


Glaz-dozfhut
őstag

Akkor az új félgeneráció; 4070 Super Aorus szokásomhoz híven. Furcsa, de a 12 GB-os 3080 ti erősebb ezen pontok alapján. Viszont nagyon hálás melegedés szempontjából. Most kb. szűzen teszteltem. Még játékot sem próbáltam rajt'.

- Glaz-doz-fhut -

(#606) 5leteseN válasza 5leteseN (#593) üzenetére


5leteseN
aktív tag

A korábbi VEGA 56 kártyám BIOS-a VEGA 64-re égetve 4027 Extreme -pontot csinált az alap beálltásokkal.

Feltelepítettem az AMD gyári, mostani-friss-ropogós meghajtót, és a +15% teljesítményes beállításával és 995MHz-es VRAM-mal megtáltosítva sikerült egy 4250-es Extreme-pontot hozni(+5%):

Kicsit zavar az a GPU-Z-s Hot Spot 106 Celsius-fokja, ami emlékeim szerint az ilyen gyártási idejű és technológiájú(14nm) AMD csipeknél Hő-letiltás érték!
:Y :K

Alul-feszelést csinált valaki a VEGA-kal(mivel)? Szerintem van még benne egy kb 4-5%, amivel eléri azt a kb 10% amiért érdemes csinálni valami! ;) :K

[ Szerkesztve ]

(#607) MasterDeeJay válasza 5leteseN (#606) üzenetére

Alulfesz kötelező vegáknál. Alulfesz nélkül nálam hulladék volt az a kártya azaz gyenge is volt és melegedett is. (sapphire verzió) 64-es bios az jó kezdet. A driverbe épített oc lehetőséggel tudsz alulfeszelni több szintben. Ha megtalálom valahol a profilomat hozzá akkor jelzek.
Valami ilyesmi volt:

Alulfesszel jobb teljesítménye is lesz mivel később ütközik bele TDP limitbe.
Hűtést azt nézd át.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#608) 5leteseN válasza MasterDeeJay (#607) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Sikeres áttörtem saját csúcsaimat az MSI Air Boost VEGA 56-tal(BIOS módosítva VEGA 64-re) :)) :DD :C :

Szobahőmérsékleten, saját ventijével, semmi csak ideiglenesen-csodatévő eszköz, vagy megoldás!
Ezt a sebességet tudja tizedszer is(remélem majd nyáron, melegben is), az eredeti, VEGA 56-os, gyári beállításos 3600-3700 pontjához képest.

Bő +15% lett ! ..."maradhat"? ;]

Kicsit kellett vele dolgozni, de jó poén volt, meglett az eredménye!
:C

[ Szerkesztve ]

(#609) 5leteseN


5leteseN
aktív tag

Kis javulás az észlelt korlátokkal:

... az a Hotspot 109 C-fok durva kicsit. Frekvenciában lehetne még pár száz MHz-et emelni, tartósan is(lépésenkénti fesz-emeléssel, mint most is), ha jobb lenne a hűtés és nem ütközne a fesz-emeléssel megtámogatott MHz emelés a hőkorlátozásba.

Nitrogénezni nincs kedvem a lakásban, más módokat nézek esetleg, amik reálisan(€, $, ...) megvalósíthatóak még egy kis poén kedvéért... ;] :DD ;)

[ Szerkesztve ]

(#610) 5leteseN válasza 5leteseN (#609) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Az AMD saját meghajtójának tuning funkciói szerint a külön elérhető legjobb értékek ezek:
- alulfesz: 1123mV,
- GPU legmagasabb ferkvencia: 1174MHz,
- VRAM legmagasabb frekvencia: 1030MHz.

Ezek egyszerre és tartósan nem érhetők el alaphelyzetben. A meghajtó beépített tuning-tesztje pár másodperces, a hőkorlátos helyzet ezalatt a rövid idő alatt nem következik be, de az Unigin tesztje alatt igen!
Az is csalóka, hogy a VRAM-ra a gyári teszt 1030-at ír, míg nálam az Unigine Extreme teszt alatt 1110MHz-en futott le sikeresen.
Lehet, hogy beépített tuning-program eredeti VRAM-feszen tesztelt, én emeltem 35mV-tal.

Nagyságrendileg rendben lehetnek gyári tuning-teszt számai, de a HWBot VEGA 56-ra hitelesített adatai szerint egy jól összerakott léghűtéssel is lehet hozni a gyári legjobb értékeket egyidőben(vagy kicsit még jobbat is), amik összegződve a gyári beállítások sebességénél sokkal jobb teljesítményt hoznak!
... egyedi körülmények között, rövid (teszt-)ideig !!!

(#611) MasterDeeJay

A 60eft-os bányászkártya (CMP 100HX). 1080P extreme beálítás viszont csak ablakos módban fut, teljes képernyőn kivág a fenébe.

4K jóval kevesebb.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#612) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

tegnap a keresztlanyom ujrapasztazta a procijat, A muvelet kovetkezteben kitort az 5800X Ma1_odt pinje, most tesztelem a potlast.
ez mennyire jó ertek ?

meglep, hogy még belefértem a szerkesztési időbe :D
itt az extreme tesztpontszam.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.