Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) A_ScHuLcZ válasza gyurc (#50) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Pedig aztmondta pestre fogják küldeni. :(

Kérdeztem h ilyenkor nem adnak-e másikat. Mondta h nem, mert nem derült ki, hogy hibás, és ráadásul ő nem tudja megállapítani, hogy hibás-e, majd a szervízben pesten megnézik és ha igen, adnak másikat. Na mondom any*d!

Meg azt is mondta, hogy elfogyott a készülék, náluk nincs már. Közben meg a mellettem lévő pultnál pont olyat adtak el, de nem probléma...

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#52) gyurc válasza A_ScHuLcZ (#51) üzenetére


gyurc
tag

nem voltal eleg meggyozo.. ki vannak ezek kepezve rendesen

Mindig legyen nalad a törülköződ

(#53) gabó válasza A_ScHuLcZ (#34) üzenetére


gabó
tag

Átirányítást a Beállítások-Hívásinfo-Hívásátirányítás-Beszédhívások-Az összeshívás-Kikapcsolás, itt lehet kikapcsolni ha esetleg lenne valamelyik feltételre átirányításod. Valamint itt le is tudod kérdezni a feltételek jelenlegi státuszát. De a leírásod alapján sokszor nem megfelelően jelentkezel föl a hálózatra és ezért vagy nem elérhető. Szóval szerintem SIM vagy teslefon hiba. Hálóza inkább akkor lenne ha híváskezdeményezéskor vagy beszélgetés közben dobálna le a háló.

üdv,

[Szerkesztve]

Nekem8

(#54) ragazzo válasza gyurc (#52) üzenetére


ragazzo
őstag

Azt hiszem itt sokan nincsenek tisztában a 72 órás cserével,ezért leírom.Azt gondolom hogy nem kiképzés dolga hogy egy viszonteladó visszaveszi-e a telefont vagy nem.Azzal nem értek egyet hogy ha valaki visszaakarja vinni a hibás készüléket, és direkt lehúzza a rácsot előtted mert nem akar foglalkozni a problémával.Ez gerinctelen dolog.:((
A lényeg: régen boldog-boldogtalan vihette vissza a telefonokat a boltba ahol vásárolta, és a dealer onnan továbbküldte a disztribútornak, aki meg továbbította a voda felé.Csakhogy nagyon sok telefont indokolatlanul cseréltek ki, vagy valaki éppen belenyúlt szoftveresen ami nagy poroblémát jelentett a voda számára. Ekkor jött a keményítés. A disztribútor csak akkor veszi vissza a telefont a dealertől, ha a telefon rendelkezik egy szervízszakvéleménnyel. Ha valaki ezt elmulasztja megtenni, és kiderül hogy a telefon azért hibás mert belenyúltak, akkor azt szépen b...opta!!!Vagyis rendelkezik egy olyan hibás telefonnal, amit sem eladni,sem garanciába javíttatni nem lehet.Ennyi. Ezt el kell fogadnia mindenkinek.Megértem azt is aki megvette a telefont, és 3 napon belül kampec.Jogosan ideges,de végig kell csinálni azt a szervízprocedúrát. Addig kap cseretelefont.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#55) gyurc válasza ragazzo (#54) üzenetére


gyurc
tag

a 3 nap arra valo, hogy tessék kicserélni
Mi arról igazán nem tehetünk, hogy nincsenek felkészülve semmire se(lsd: T-mobile városi központ mindig fel van készülve..)

A masik pedig, nem mindig adnak cserét.
van, hogy közlik, hogy nincs, menjel vissza x-y nap mulva(nevetseges)

En MINDIG igy jartam eddig.
valaki kolcson teljevel maszkaltam(legutobb borosztol kertem)

Mindig legyen nalad a törülköződ

(#56) Viktor0610 válasza gyurc (#55) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Most jut eszembe!!!
Korábban írtam a 3 m.napos cserémről. Nekem is szervízbe küldték a telcsimet, mielőtt kicserélték volna, én sem kaptam cserekészüléket.
Valószínűleg a trémobilnál nem ilyen ''keménykezű'' a disztributor, ezért nem kötekednek annyit...
Egy másik topikban épp' a te hozzászólásodra adott válaszomban van benne, h. TÜRELEM és MEGÉRTÉS kérdése az egész!
Meg _kellene_ érteni, h. a rendszer a vodánál nem u.úgy működik, mint a T-mobile-nál!!!

Samsung Galaxy A54

(#57) ragazzo válasza Viktor0610 (#56) üzenetére


ragazzo
őstag

Nem csak a disztribútor keménykedik, hanem a voda sem veszi át tőlük azt a telefont,amit nem vizsgáltak be. Ezért valóban szükséges a türelem és a megértés.A cseretelefon dologról annyit:ha a szervízpontnak nincs cseretelefonja,akkor csak SEMMIT tud adni.Ez persze kellemetlen.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#58) sergio_ válasza ragazzo (#57) üzenetére


sergio_
aktív tag

de Ő márkaboltban vette, ha nem tévedek.....
Ettől függetlenül igazad van a dealer-disztribútor témában.

Sztem mindenképpen vidd be, Próbálj kemény, kitartó, erőszakos lenni. Ha elég ''jól'' csinálod a helyszínen is történni fog vm. Végső esetben hagyd ott bevizsgálásra és kérj 1 jegyzőkönyvet ahol vázoljátok az esetet.:)

(#59) gyurc


gyurc
tag

ittis csak azt tudom mondani, hogy le merem fogadni, ha nem lesz 10 napig telefonja(ami nem csak kellemetlen, hanem sok problemat okozhat), akkor ott a türelemnek nem túl sok helye van, foleg hogy az idegesito 3 napon belul tortent

Mindig legyen nalad a törülköződ

(#60) A_ScHuLcZ válasza gyurc (#59) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Igen, én is pont ettől félek :F

Bár van másik teló is, de azzal voda kártyát nem tudom használni...

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#61) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Egyébként az miért van, hogy nem azonnal mondja, hogy a szám nem elérhető, hanem eltelik egy jó 20mp, és csak azután...?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#62) CuKoR


CuKoR
senior tag

Kellett neked új telefon ? :D 40k ért... ..:Y

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#63) A_ScHuLcZ válasza CuKoR (#62) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Csé Cukker!

Téged is látni még ph-n? :DD

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#64) sergio_ válasza A_ScHuLcZ (#61) üzenetére


sergio_
aktív tag

akkor szokott ilyen lenni ha épp nem lefedett helyen vagy - a torony 1 ideig keres, (10-20mp) aztán jön a bemondás- Pl ha vk kikapcsolja a telót és 1p-en belül rácsörögsz valószínű u.e zajlik le. De 10p múlva már 1ből jön a szöveg

(#65) A_ScHuLcZ válasza sergio_ (#64) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Kecskeméten a város központtól nem messze nem lefedett?? :Y

Na az még szép lenne! :(

[Szerkesztve]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#66) fifi_addict válasza sergio_ (#64) üzenetére


fifi_addict
tag

Sok a Vodás a környéken...

...........................???

(#67) sergio_ válasza A_ScHuLcZ (#65) üzenetére


sergio_
aktív tag

de lefedett, csak a telód szarakodik a háló meg így érzékeli

(#68) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Na a helyzet az, hogy visszavittem, és elküldték pestre, addig kaptam cserekészüléket. (Sharp GX-10i)

Egyébként további érdekesség, hogy több hiba is előjött a telón ma délelőtt, mielőtt visszavittem (ez mind egyszerre):

1. Java alkalmazásokat nem bírta elindítani, mert azok megfagytak

2. Csengőhangokat nem tudta lejátszani (alap hangokat sem!)

3. Mp3 lejátszó sem működött, AAC-re azt írta, hogy a file nem játszható le, mp3-at pedig elvileg játszotta, csak hang nem volt hozzá...

4. A menü is igen érdekes volt, némelyik menüpont csak 2-3 mozgás után jött elő (mindig ugyanazok!)

Én a software-re gyanaxom, mert gondolom az inkompatibilis a voda szarjaival :F
(R2AE033)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#69) sergio_ válasza A_ScHuLcZ (#68) üzenetére


sergio_
aktív tag

ja, valószínű sw
gx10I? hát nem azonos kategória, de kaphattál volna rosszabbat is:)

(#70) A_ScHuLcZ válasza sergio_ (#69) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Jaja, bár állítólag az ottlévők közül ez volt a legjobb :)

Ráadásul használatlan, még nem adták ki senkinek, vadi új.

Mindenesetre azért mégiscsak nagyon várom vissza a SE-t :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#71) sergio_ válasza A_ScHuLcZ (#70) üzenetére


sergio_
aktív tag

ezek szerint már vártak...:)

most legalább kiderül, h a kártyának semmi baja (már ha ezzel elérhető leszel)

(#72) A_ScHuLcZ válasza sergio_ (#71) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Eddig tökéletesen működik, úgy tűnik a telóban volt a hiba. De nem akarom elkiabálni.

Ha pedig abban van, akkor egy sw frissítés sztem megoldaná...

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#73) sergio_ válasza A_ScHuLcZ (#72) üzenetére


sergio_
aktív tag

99% a teló, ez már az elején is látszott
+oldaná, de nem az lesz, hanem csere (sztem..:) )

(#74) eiah


eiah
csendes tag

Én már komoly egy hete vodás vagyok, és semmi rossz tapasztalatom nincs. Nem tom te vidéki vagy-é, avgy székes fővárosunk lakója, de itt alant remekül műkszik.... Sőt, azért hagytam ott a pannont, mert az volt kicsit butuska... Éljen a vitamax joker plusz, meg a messenger... :C

(#75) A_ScHuLcZ válasza eiah (#74) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Figy úgy tűnik nem a vodával lesz a baj, azaz mégis.

Igen is meg nem is. :))

Ugyanis a sim ebben a cserekészülékben tökéletesen működik, ezért jó.

Viszont a másik telefont az ő szoftverük keveri meg, és azért nem műxik rendesen, ezért rossz.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#76) sergio_ válasza A_ScHuLcZ (#75) üzenetére


sergio_
aktív tag

várható volt:)

(#77) gyurc


gyurc
tag

nem ment a 3 nap?::):):):):):)

Mindig legyen nalad a törülköződ

(#78) A_ScHuLcZ válasza gyurc (#77) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Küldték Pestre, mert itt nem tudják megállapítani, hogy rossz-e.

De ha ott kiderül, hogy tényleg rossz, akkor mivel 72 órán belül vittem vissza, ki kell cserélniük... :))

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#79) sergio_


sergio_
aktív tag

így van
valószínű új telót (dobozostúl) kapsz vissza
csak ki kell várni:)

(#80) Andie válasza A_ScHuLcZ (#78) üzenetére


Andie
őstag

Csak ha újat kapsz, és abban ugyanez az összecsapott vodaszoftver lesz, akkor ott vagy, ahol a part szakad. szvsz sw frissités lesz a vége - mégpedig a voda által.

T-mobilnál érdeklödtem a minap, mikor lesz náluk 6230i. Nem hivatalosan megsúgta a srác, hogy már 1 hónapja tesztelik rajta a tmobilos szoftvert, de az elsö éles teszten csúnyán elbukott. Gyak semmi nem müködött (hány telefont kúrhatnak ezek el? úristen). És kb még 1 hónap, mire ''valamennyire'' müködö szoft lesz rajta. Na ez elrettentett. Sztem független, gyári szoftveres telcsit veszek, abba nincs belepiszkálva...

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#81) rollingrock


rollingrock
csendes tag

Többek közt ezért is jó a Pannon GSM. Ott még egyenlőre minden gyári szoftverrel kapható! :C

(#82) sergio_


sergio_
aktív tag

igen, ált-ban a szolgáltatók saját sw-i (live stb) jobban leterhelik a telók nagy részét. Így aztán hajlamosak fagyásra, belassulásra v egyéb sw jellegű hibajeleségeket produkálni.

(#83) VWinter válasza sergio_ (#82) üzenetére


VWinter
csendes tag

Na igen, lehet....de azt is a telefon GYÁRTÓJA készíti és nem a szolgáltató, és az sw frissítést/telefon ellenörzést is a gyártói szervíz végzi/igényli ...mivel ezeket a telókat neki kell kicsengetni a szolgáltatónak.
Szóval ilyen esetben nem hiszem hogya szolg-al lenne a gond hanem azzal az elvtelen gyártóval aki minden béta sw-t kinyom szó nélül, aztán majd javítgat az első panaszok alapján.:P
Szerintem .......

(#84) sergio_ válasza VWinter (#83) üzenetére


sergio_
aktív tag

igazad van, rosszul fogalmaztam. Persze, h a gyártók felelőssége a story.
De azt továbbra is fenntartom, h a szolgáltatói sw jobban leterheli a telót, mint a gyári natural (saját tapasztalat voda-sony ericsson párosítás)

(#85) Viktor0610 válasza sergio_ (#84) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az tény, h. a live! szoft.-os telcsijeim sokkal ''fagyósabbak'', mint a korábbiak.
Azok is megfagytak néha, de az pl. WAP-olás közben volt...

Samsung Galaxy A54

(#86) szasza_xp


szasza_xp
senior tag

Én tegnap vettem két K 700i-t céges számlára, de még nem találják a hálozatott. ''hibás sim'' Mindjárt visszaviszem és ha nem megy akkor megnézhetik magukat telefonálni akarok nem a telefont nézegetni. A fenébe valami minimum szolgáltatás elvárható lenne nem... :((((

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#87) Viktor0610 válasza szasza_xp (#86) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mielőtt visszaviszed, nézd át az Üzletszabályzatot!
Benn vagyon, h. 24-72 órára vállalják a kártya aktiválását. Úgy tudom, pl. PGSM-nél 72 óra ez az idő...

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.